Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ČIPY: Šváb na mozku

Americký vizionář Elon Musk je kouzelný – teď hledám vhodné slovo, on není dědeček, třeba mě později něco napadne – zkrátka, je kouzelník naší doby.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

Není to přeci nic noveho. Kochlearní implantát je funkční a dost široce používaná pomoc.

0 0
možnosti
JL

"totálně ochrnutí lidé, neschopní ovládat ruce a nohy" každá novinka budí u části lidí odpor. Proti železnici namítali, že při té strašlivé rychlosti se pasažéři udusí. Proti očkování na černé neštovice namítali, že je to protivení se Boží vůli. Diabetici si píchají inzulin produkovaný strašlivou genetickou manipulací bakterie do které naroubovali lidský gen. Zajímalo by mě zda by ti samí remcali kdyby jejich syn či dcera leželi na DLN po úrazu páteře či zda by odmítli inzulin a raději se modlili. J.L. end

0 0
možnosti
RL

Ano, takové věci namítali vždy tupí techničtí analfabeti. Takoví, co dnes propagují OZE a elektromobilismus, zcela bez ohledu na přírodní a fyzikální zákony. ;-D

0 0
možnosti
JK

Elon Musk se často pohybuje na hranici geniality a šílenství. To, kolik zcela nových myšlenek přivedl k životu a co vše zvládá simultánně organizovat, je mimo lidské chápání:

1. elektromobil jako vůz zcela způsobilý na každodenní provoz pro běžného člověka. 2. vývoj autopilota, jenž by měl na základě umělé inteligence umět řídit auto zcela autonomně. 3. vývoj baterií nejen do elektrovozů. 4. prodej stacionárních úložišť baterií ve formě a velikosti lodních kontejnerů, 5. výroba solárních tašek na střechy domu. 6. sériová produkce raket ve společnosti Space X, jejichž stupně dovedou přistávat a mohou být využity opakovaně. 7. spuštění telekomunikační služby Starlink dostupné na celé Zemi za relativně přijatelné poplatky. 8. vývoj chipů schopných komunikovat s lidským mozkem - společnost Neuralink. 9. vývoj humanoidního robota Optimus.

Ta poslední věc je relativně nová. Tesla začala na ní dělat teprve před 2 lety a již funguje celkem povedená druhá generace. Jako u všeho ani zde není Elon Musk skromný: Nejprve tyto roboty plánuje nasadit ve svých fabrikách vyrábějících elekrovozy na těch úsecích výrobních linek, kde zatím musejí dělat lidé. Protože klasické výrobní roboty tak jemnou práci neumějí. Získá tím mimořádně levnou pracovní sílu, která nebude potřebovat dovolenku, PN-ku, nebude se sdružovat v odborech a bude schopna dělat takřka nepřetržitě. Náklady na "zapracování" klesnou téměř k nule: jakmile se totiž něco naučí dělat jeden robot, tak se to samé prostřednictvím aktualizace softvéru naučí dělat všichni ostatní roboti ve fabrikách Tesla po celém světě. Není třeba vysvětlovat, jak obrovskou konkurenční výhodu by Tesla měla vůči jiným výrobcům. (Číňané samozřejmě nespí, a již představili svou vlastní verzi robota Optimus a hodlají ho používat na stejné účely jako E.Musk.)

Nasazení robota Optimus v továrnách má být ovšem jen začátek.Vizí E.Muska je vyrábět jej v počtu alespoň 1 miliardy kusů. Tedy robot do každé rodiny. Za cenu osobního vozu. No není to šílené?

0 0
možnosti
RL

Elin Musk je především špičkový charizmatický dotační podvodník. ;-D

0 0
možnosti
ZJ

Astone, na chvilkové výpadky paměti není nutný čip, stačí extract z gingko biloby, běžně dostupný v lékárnách. Kdybych ho neužíval, ve svých 89 nepamatoval bych si, že existuje nějaký Ondřej Neff:-)

0 0
možnosti
ZL

Stromy gingko biloba/ Myslí za nás za oba. BUĎ FIT!!!

Pardon, neodolal jsem -;).

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz