21.10.2020 | Svátek má Brigita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J.G. Pašek 27.7.2009 16:48

Pro komentující ignoranty . . ..

Rusáci sledovali každý krok co USA udělala a co ne . . . . a zda pistáli na Měsíci. Kdyby te to nestalo, ječeli by jak píchnutý prase!

Chtěl bych vědět,  zda ukazují v ČR televizi starty a přistání ruských raketoplánů . . . .

lesov 27.7.2009 17:18

Re: Pro věřící, zaslepený ignoranty

Měli svoje důvody proto aby neječeli. Je to jedna sebranka. Nedá se svítit, fakta hovoří jasně, stačí jen trošku popřemýšlet ale to pro věřící není. Raketoplány sem nepleť, ty s Měsícem nemají nic společnýho, ty lítají kolem baráku. Ale jinak věřím, že technologie pro přistání na Měsíci existuje, ať jí vytáhnou ze šuplíku a go, go, go... ;-D

lesov 27.7.2009 17:34

Re: Pro komentující ignoranty . . ..

Teď jsem si vzpomněl, že mi jeden skoroblázen, co chlastá odvar z lysohlávek, říkal, že tam byli a že je chránili mimozemšťani, že s NIMI mluvil. Taky u Vás rostou lysohlávky nebo meleš nesmysly z vnitřního a stranického přesvědčení?! ;-D

PS. Jak by tam jenom pořizovali fotky na zmrzlej film, kterej se láme při -18'C a co by na tom filmu asi zůstalo při úrovni radiace, jaká tam asi je po 4 miliardách let, co tam Slunce "pere" svoje záření na povrch bez atmosféry...? 8-o

J.G. Pašek 27.7.2009 17:43

Ále dou pane rado . . . .

!!

lesov 27.7.2009 18:20

Re: Ále dou pane rado . . . .

No, tomu říkám argument, teď jsi mě teda hodně zviklal. :-) Já jsem jako dvouleté dítě taky věřil pohádkám ale realita je, přeci jen, trochu jiná, s důrazem na to "trochu". ;-)

J.G. Pašek 27.7.2009 19:27

Re: Ále dou pane rado . . . .

POVRCHOVÁ teplota Mesíce je max +123C a minimální -233C. . . .  protože tam není atmosféra = vzduch = plyn šířit teplo z povrchu do prostoru, tak jenom podrážka bude mít cca teplotu povrchu Měsíce . . .  skafandry měly kapalnou klimatizaci, odvádět teplo které tělo při chůzi produkuje . . .

 Hasselblat a Mauer postavili foťák, kameru a Kodak speciální film, které neměly potíže s teplotou . . .  astronauti se pohybovali na osvícené straně Měsíce.

Můžeš přivést koně k vodě, ale nepřinutíš ho pít, když nechce . . . . . 

lesov 27.7.2009 22:12

Re: Ále dou pane rado . . . .

Takže z toho vyplývá, že by mi pro pobyt na Měsíci stačil nějakej slušnej thermooblek a kyslíková bomba s přilbou samosebou. Zalezl bych někam do stínu a už se jenom kochal, poněvač vakulum na Měsíci, je dobrý izolant, tudíž bych svoje teplo ztrácel velice pomalu. Měl bych jenom strach, aby mi nebouchly rukavice, které podle NASA neměly žádnou zvlaštní konstrukci nebo výztuhu, hydrauliku apod. (kvůli manipulaci s předměty a focení) a byli natlakovány na 5psi jako celý skafandr. Ale hlavně by mě zajímalo, kam se odvádělo to absorbované teplo, když píšeš, že "..astronauti se pohybovali na osvícené straně Měsíce." ?!? To měli v tý bedně na zádech a pak ho vypouštěli v modulu a topili s ním, co? Protože odvést ho nikam nemohli, když vakulum je dost dobrej izolant. ;-)

Machi 27.7.2009 22:17

Re: Ále dou pane rado . . . .

Zkuste si zopakovat lekce středoškolské fyziky, které vás zřejmě zcela minuly. Doporučuji zejména termodynamiku.

J.G. Pašek 27.7.2009 22:35

Re: Ále dou pane rado . . . .

Nebuď línej, to si můžeš vygůglovat sám . . .

Na otáztku zda USA opravdu přistálo na Měsíci, 6% tázaných odpovědělo NE . . .  na otázku, zda Elvis žije, 10% odpovědělo ANO . . .  na otázku, zda je Země placatá, 10% odpovědělo ANO . . .  Lesove,  jsi v dobré společnosti.

Stoura 27.7.2009 22:50

Re: Ále dou pane rado . . . .

Batohy měly speciální sublimátor. Ve vakuu voda sublimuje a odnese si s sebou své skupenské teplo varu. Odhaduji, že na hodinu práce by mělo stačit míně než litr vody.

mk 27.7.2009 22:46

Re: Pro komentující ignoranty . . ..

Přesně tak !!! A všici co tvrdijó že byli na tom Mount Everýstu nebo taky tý Čumulangmě pěkně kecaj, jak by se tam v tym mrazu mohli vyfotit ???  Taky ty polárnící z Aljašky nebo tý Antarktýdy pěkně kecaj že tam byli, co by asi tak mohli nafotit když se jim to v tym mrazu láme, no ne ??? Che, a prej že Černobyl,  Hirošima, Nagasaki ... já už se bál že to všecko snad byla pravda, a že ten Černobyl fakt někam letěl ale sem si teď voddech !!!! Nikam neletěl, ani na ty japonce nikdo nic neshodil, dyť co by tam asi tak v tý radijaci mohli nafotit, no ne ? Jasný falzum ty fotky z tý údajný Hirošimy ... voni si myslej že jako údajně budou fotit v nějaký radijaci a my jim na to naletíme, no to je snad každýmu jasný že jak je sebemenší radijace tak dou fotky do ...toitoi ... no jo, pěkně kecaj, žádná atomovka ani Černobyl nebyl, to je jasný fake, ani ty horolezci a polárníci v tym mrazu a takkk ... sem si teda voddech, fakt Ti dík za vobjasnění situace !!!

Machi 27.7.2009 23:12

Re: Pro komentující ignoranty . . ..

R^R^R^

www racek 27.7.2009 23:48

Re: Pro komentující ignoranty . . ..

no, pašek, starty ruských aketoplánů jsem viděli v přímém přenosu. vč. toho prvního, odloženého. tedy, byl vlastně jen jeden, zato bezpilotní.:-D