29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

ANALOGIE: Vědecký disident Mikuláš

Často dnes slýcháváme, že některé vědecké názory jsou škodlivé či dokonce konspirační a jejich nositelé jsou hlasatelé bludů, kterým by mělo být zakázáno otvírat ústa. Důkazem nechť je to, že správný postoj zaujímá 90 % učených klimatologů, vakcinologů, epidemiologů a kdovíjakých jiných učenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 3.2.2022 10:22

Aha, takže argumenty došly, co, křesťanisto? ;-D

V. Wagenknecht 3.2.2022 10:46

Pro nadávání a urážky jste tady, jako obvykle, příslušný vy.

R. Langer 3.2.2022 14:11

Já tady do blbců a letadel nikomu nenadávám, křesťanisto. ;-)

V. Wagenknecht 3.2.2022 15:31

Ale já taky ne. Jenom si to přečtěte znova. Vy považujete slovo "letadlo" za urážku? Nějak ztrácíte tenhleten glanc.

R. Langer 3.2.2022 16:06

Ani ne, ale to vy považujete všechny ostatní za blbce. Já ne. ;-D

V. Wagenknecht 3.2.2022 16:10

Ale nepovídejte. Vždyť to přesně odráží stav vaší mysli, považovat všechny za blbce, jenom sebe za letadlo.

R. Langer 3.2.2022 16:38

Nepovídám, to povídáte VY, křesťanisto. Já jsem nic takového neřekl. Ale chápu, že správný křesťanista vidí do hlavy každému. Ten ví a vidí vlastně všechno. ;-D

J. Hruška 3.2.2022 10:49

Langere, Vám zase došly polopravdy a lži.

"Z výšin morální nadřazenosti je nádherný rozhled".

Co ? Ateisto, ateistická.?

R. Langer 3.2.2022 14:10

Vážně? Ale že jste je svými argumenty řádně vyvrátili, křesťanisti! Umíte leda tak nadávat. A nejsem ateista, omezený křesťanisto, ale to věřící kresťanisté jako ty stejně nejsou schopni pochopit. ;-D

P. Han 3.2.2022 14:24

A co tedy proboha jste? Ateistista? 8-o

R. Langer 3.2.2022 14:46

Hm, a co je vám po tom, v co já věřím, stejně budete pořád dokola žvanit jakési křesťanské nesmysly o vámi vymyšlených ateistech, které nikdo jiný kromě křesťanistů nezná. Já se tím chlubit nepotřebuji, křesťanisto. ;-D

R. Langer 3.2.2022 14:50

... protože víra a sexuální orientace by měla být čistě soukromá záležitost. Kdo se ukájí tím, že ji dává okázale najevo je u mě obyčejný exhibicionista. Ale to už je každého věc. ;-)

V. Wagenknecht 3.2.2022 15:40

No tak se tím neukájejte a je to.

R. Langer 3.2.2022 16:04

Já tady žádnou církev a víru do roztrhání těla neobhajuji, křesťanisto. O té třísce v oku bys to měl dobře znát. Ale je pravda, že křesťanistům je tahle moudrost většinou cizí... ;-D

V. Wagenknecht 3.2.2022 16:08

Ach, po nadávkách přecházíte na soudružské tykání, jak krásné.

R. Langer 3.2.2022 16:40

Ano, běžně totiž soudruhům tykám, jejich lidové povaze je to vlastní. Vzhledem k tomu, že argumentace se dostala na úroveň místních bruseloušských bolševiků je to tykání celkem odpovídající. ;-D

P. Han 3.2.2022 15:27

Křesťanisto? Zaprvé nevím, co to je, a zadruhé mě to uráží, nálepkovači.

A. Gamrot 3.2.2022 15:56

A kdo tady uráží nálepováním nějakými křesťanisty, což je slovo, které snad vidím prvně?

V. Wagenknecht 3.2.2022 16:01

Nějaký "Langer".

R. Langer 3.2.2022 16:10

No, to je správné označení těch, co všechny ostatní označují lživě nalepkováním za ateisty. To jsou takoví křesťanští soudruzi, co mají ve všem jasno. Já jim to ani neberu, ale na mě ať to laskavě nezkouší. ;-D

V. Wagenknecht 3.2.2022 16:12

Ještě před nějakým čáskem jste se tu svým ateismem chlubil. Tak nepovídejte.

R. Langer 3.2.2022 16:48

To je LEŽ. Zkuste to kdekoliv najít. OPAK JE PRAVDOU! To křesťanistické označování nejen mne ale i ostatních za ateisty mne URÁŽÍ, už jenom proto, že je to naprosto nesmyslný a ničím nepodložené křesťanský konstrukt, prakticky dogma, a vždy se proti tomu důrazně ohrazuji! :-P

Ovšem za ateistu mě tu označuje kdejaký pomatený křesťanista, tak se vám to možná už vrazilo do mozku. Ta 100x opakovaná LEŽ. ;-D

V. Wagenknecht 3.2.2022 19:18

Ale prosimvás. Vy víte, že to je pravda, já vím, že to je pravda a ostatní to nezajímá. Smiřte se s tím.

R. Langer 4.2.2022 10:21

Hm, takže vy jako křesťan dokonce záměrně LŽETE, no to je opravdu fascinující. Jak říkám - DOKAŽTTE TO, PROLHANČE. Ale už teď alespoň vím, s kým mám tu čest... :-P

P. Princ 3.2.2022 14:35

Vámi zmínění vědci, přibližně až do 18. století, neměli na výběr, protože působili v době, kdy nebýt křesťanem znamenalo minimálně společenskou ostrakizaci. Církev ovládala školství a vyučovala pouze schválená dogmata. Lidé žili od kolébky do hrobu náboženské v totalitě, kterou si jen stěží dokážu představit. Skutečný pokrok ve vědě a technice nastal až poté, co církev ustoupila z posice hegemona.

R. Langer 3.2.2022 14:54

Bacha, to je ale podle křesťanistů jenom komunisticko-ateistická lež! Sice dokonale podložená dokonce církevní dokumentací, ale takové maličkosti přece nesmí stát pravdě v cestě. ;-D

V. Wagenknecht 3.2.2022 15:42

No, to prostě není pravda, co tvrdíte, ale přesvědčovat lidi postrádající vědomosti, leč přesvědčené o své jediné pravdě, nemá cenu.

R. Langer 3.2.2022 16:49

Jasně že to není pravda. Jak by mohla. ;-D

J. Jurax 3.2.2022 14:10

Inu ... "Do problémů se dostal Galileo kvůli tomu, že odmítl brát heliocentrickou soustavu jako hypotézu a bral ji jako pravdivou, aniž k tomu ještě byly dostatečné vědecké důkazy.".

Takže církev byla vlastně strážcem čistoty vědy, že ... a ty důkazy, jak se objevily, oficiálně uznala již roku 1822 ... :-)

V. Wagenknecht 3.2.2022 15:45

Ne že ji bral jako pravdivou, o to nešlo, ale agresivně napadal všechny ty, co se odvážili o jeho tvrzeních pochybovat a zatvrzele se dožadovali toho, aby svá tvrzení podložil experimentálními daty, jak se tenkrát vyžadovalo. A on žádná neměl.