26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

USA: Pozitivní diskriminace deformuje společnost

Je smutnou vizitkou médií nejen v Česku, že jen opakují mediální klišé amerických progresivních novinářů. Po prvním černošském prezidentovi tu máme první viceprezidentku a nyní prvního homosexuála v administrativě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Filip 18.12.2020 21:07

U nás nemáme problémy rasové, protože nemáme afročechy, největší problém máme s korektností tisku a médií a hlavně s neomalenou cenzurou. Před asi hodinou jsem odpovídal v diskuzi na Novinkách.cz na Seznamu, na článek šéfkomenátora pana Lipolda. V článku zmiňoval skvělou kancléřku, vyspělost německé společnosti v oblasti daní a medicíny, stav Bundeswehru, samozřejmě si nezapomněl kopnout do naší vlády. Když jsem slušně oponoval, že ne vše je v SRN ok a pan Lipold by si měl ověřit fakta, článek zmizel a já dostal ban na týden. Opravdu svoboda a demokracie po česku v duchu EU.

K. Křivan 18.12.2020 21:35

Stav Bunderwehru je zoufalý. Též Luftwaffe a Marine. Žiji v Německu déle než nějaký Lipold. Už přes 50 let.

K. Křivan 18.12.2020 21:03

Ku-Klux-Klan nedokázal za sto let své existence zasít tolik nenávisti a opovržení vůči černochům, jak dokázala pozitivní diskriminace za těch pár let.

J. Babička 18.12.2020 20:36

Kdysi, když Gottwaldovi řekli, že dělnické kádry se kterých udělal ministry, nebo ředitele továren, často nevědí, kde se píše tvrdé nebo měkké I

Tenkráte prohlísil. Vybudujeme socialismus i bez tvrdých Y

Jenže ty Y tam nějak začli chybět.

M. Hartmann 18.12.2020 22:34

Snad "chibět", ne? Tohle přece všechno potvrzuje i tu Klémovu ideu, jen nebudujeme zrovna socialismus. Nicméně naši někteří novináři se předhánějí ve znalostech češtiny ve všech ohledech a médiích každý den. Někdy mi to připadá, že ze základky vyšli už v sedmé třídě. Nejen, že to po sobě ani nepřečtou a už to honem prezentují, ale i šéfredaktorovi a celému vedení novin je to jedno. Ušetří přece na jazykovém redaktorovi-korektorovi a jeho výplatě. Další novum na rozdíl od sociku, tam býval. Panu Zaorálkovi bych doporučoval zavést dotaci "Covid-čeština".

J. Babička 18.12.2020 20:31

Problém je, že lidé jsou nejistí u černých lékařů, protože nikdy nevědí, zda to dostal za to, že byl chytrý, nebo že byl černý. Doplácejí na to ti černoši, kteří si titul poctivě vydřeli.

K. Křivan 18.12.2020 20:56

A oni nějací takoví jsou ? A kolik jich je ?

J. Babička 18.12.2020 20:21

Když sem si stěžoval, že můj syn byl diskriminován při přijímáni do práce protí černochům, tak mi tady jedno sluníčko vysvětlilo, že syn černého milionáře musí mít přednost před synem bílého instalatéra, který mu spravuje záchod. protože trpěl v otroctvé.

L. David 18.12.2020 16:28

A co na tom?

Jestliže mihl římský císař Caligule jmenovat do senátu koně, proč by nemohl Biden do svého kabinetu jmenovat prase?

J. Nový 18.12.2020 13:39

"Pozitivní diskriminace" je stejný nesmysl jako "pozitivní rána pěstí do brady", "pozitivní loupež" nebo "pozitivní znásilnění". Tato doba bohužel přeje různým malým skupinám, které prosazují nesmysly, nad nimiž většina společnosti kroutí hlavami, ale bojí se něco namítnout, protože by byla okamžitě napadána a dehonestována. A to právě těmi, kteří halasně volají že jsou proti nenávisti. To bylo celkem pochopitelné z hlediska komoušů, či nácků v totalitních diktaturách, ale toto se děje v demokratických státech (!!!)

Bohužel i média objevila ideální způsob manipulace, který není postaven na lžích (ty by se daly prokázat), ale na výběru informací, které zveřejní a které naopak ne. Případně fungují ještě polopravdy, kdy je uveřejněna zase jen část informace.

Proto se v hlavních médiích, včetně těch veřejnoprávních dovídáme jen o kladech EU a jen o záporech Trumpa.

Toto musí nutně vyvolat nějakou odezvu, ovšem ti, kteří se nesouhlasně ozvou budou opět dehonestováni a ke slovu přijde i křik o "svobodě médií". Nevhodné názory v médiích jsou vynechány, případně cenzurovány. V diskuzích vám vymažou názor proto, že je dle nich "vulgární nebo neetický". Ovšem opět jen v případě, že se to bude týkat miláčků médií. Pokud použijete neetický a vulgární příspěvek vůči těm špatným (Le Pen, Afd, Okamura, Trump, Putin atd.) cenzor to většinou velkoryse přehlédne, protože tam je to v pořádku. To jsme to se svobodou názoru a slova dopracovali 30 let po revoluci. A bude hůř :-/

J. Krynický 18.12.2020 11:58

Každá diskriminace je pozitivní. Pro někoho.

M. Valenta 18.12.2020 10:07

Každá deformuje.

L. Harvánek 18.12.2020 9:54

Tyto nešťastné menšiny musí asi trpět velikým komplexem méněcennosti. Vždyť v normální společnosti se prosazují vždycky ti schopnější na úkor méně schopných. Je to ku prospěchu celé společnosti, v opačném případě by ti méně schopní vedli společnost ve stylu "od desíti k pěti" a společnost by krachovala. Takže zájmem by mělo být dávat preference těm schopnějším a ne zavádět jakési kvóty určující kdo s jakým IQ, barvou pleti, pohlavím, sexuální orientací, by měl být k řízení společnosti povoláván.

P. Milan 18.12.2020 9:55

Nemusí, ale chtějí. Je to výnosné.

E. Pribijl 18.12.2020 12:55

Pane Harvánek, máte pravdu že by společnost měla preferovat lidi schopné a ne zavádět nějaké kvóty. Dnešní realita je ale jiná. Dekadence Americké společnosti, a nejen tam, nevěští nic dobrého. Snad si každý ještě pamatuje jak bolševici chtěli vytvořit nového člověka tím že se všude do popředí strkaly dělnické kádry bez ohledu na vzdělání a schopnosti. Každý také ví jak to dopadlo. V Americe to má v jiné podobě stejný směr. Prostě vývoj.

V. Bok 18.12.2020 13:42

Neřekl bych. Je řada oborů, kde se prosazují zájmy, nepotismus nebo peníze či postavení ve prospěch potomků, rasy, spolužáků, komunit a pod. Ony ty možnosti dolni poloviny jsou v těchto soutěžích dost omezené. Priklady snad uvadět netreba.

Ne ze bych s Vámi nějak nesouhlasil v tom, že by to tak nemělo být. Mělo. Ale realita je sakra jiná.

A ta pozitivní diskriminace? No, snaha o nápravu. Mělo by to pomáhat zlepšit moznosti pro ty schopné, kteří nemají podmínky pro rozvoj. Bohužel,jako každá dobre miněna myslenka. Dostali to do ruky politici a rozvinuli to do nebývalých krás. Takže, na ty kteří by to měli dostat, se zas nedostalo ..

V. Bok 18.12.2020 13:51

Zapoměl jsem dodat. Místo abychom vytvořili schopnou konkurenci těm prvním, tak jim to naopak snížíme. Musí se tetelit radostí, jak jim to vyšlo.. Konec konců, autoři takto pojaté "pozitivní diskriminace" jsou rekrutování pravě s té skupiny první.... . nemyslíte?

P. Kubáč 18.12.2020 9:49

Kdysi jsem googloval jak je to s přijímacími zkouškami na americké univerzity : Limit pro přijetí má většina z nich nastaven na 800 bodů, černoši mají automaticky +230 bodů, asiati mají automaticky -100 bodů. ( To mi nepřipadá jako málo! )

Proto už od roku 2018 žalují studenti asijského původu Harwardovu univerzitu - jako "exemplární proces". Poslední soudní jednání bylo v září 2020 a žalující se asi budou odvolávat k nejvyššímu soudu USA - takže uvidíme.

K. Křivan 18.12.2020 13:02

Kdyby se silně zvýšila úmrtnost zvýhodňovatelů a zvýhodněných, za pár let by se to změnilo.

Pozor, nepřítel naslouchá !!!

F. Navrátil 18.12.2020 9:45

Pozitivní diskriminace nedeformuje společnost. Pozitivní diskriminace je projevem deformované společnosti! Pokud není společnost deformovaná (a degenerovaná) pak to, co je dnes pozitivně diskriminováno, je v takové společnosti diskriminováno negativně, jako každý jiný negativní jev.

P. Milan 18.12.2020 9:54

Ano.

P. Pepax 18.12.2020 12:04

Naprostý souhlas.

K. Křivan 18.12.2020 9:32

Pozitivní diskriminace je zločin páchaný na těch, kteří stát živí. Na běloších.

R. Brzák 18.12.2020 10:18

ale i na těch, kteří jsou pozitivně diskriminování - jde o medvědí službu, která zneschopňuje jedince v jeho vývoji směrem k samostatnosti...

K. Křivan 18.12.2020 12:48

Ti pozitivně diskriminování, jsou tak méněcenní, tak méně schopní, že na nějaký vývoj směrem k samostatnosti není žádná naděje.

P. Zinga 18.12.2020 9:09

Vyšší škola Abrahama Lincolna v San Frabcisku bude přejmenována. Sice byl proti otrokářství, ale

No, zkrátka, nepodporoval Blacj Live Maters...

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9055391/San-Francisco-rename-Lincoln-High-School-didnt-black-lives-mattered-him.html

V. Kuhaj 18.12.2020 9:44

V pořádku. Je přece tolik mnohem krásnějších jmen: představte si třeba škola Roberta Mugabeho, Haile Mariama (ten prokázal vysokou míru statečnosti a odhodání, když spícího císaře udusil polštářem) nebo Idi Amina, který když kácel, tak třísky opravdu jen létaly . Ale abych nediskriminoval, co takhle škola Marshy Johnsonové? Ta stála v čele nepokojů, které předznamenaly zformování LGBT hnutí. Nějaký Lincoln..koho zajímá, že vymyslel název nějakého auta, nebo co. ;-D

K. Salajka 18.12.2020 8:33

Jako tomu bývá v překladech poezie, zažitý český překlad - pozitivní diskriminace - vystihuje podstatu věci lépe, než překlad doslovný. Skutečná realizace nám pamětníkům připomíná kádrování, přidělování bodů za dělnický původ. Termín affirmative se překládá jako kladný, ale vedle něj lze užít také pozitive. Laicky bych řekl , že afirmace je odvozena od firmare - potvrdit, stvrdit. Skutečnému významu pak odpovídá české - " je to známá firma".

Pozitivní diskriminace je oxymoron. Například koním se podle úspěšných dostihů přiděluje "handicap" /závaží/, aby ostatní koně měli vůbec šanci. Naopak u lyžařů nebo v tenise mají na základě dřívějších výsledků sportovci zvýhodnění - přednostní start v lepší stopě, nasazený hráč. Zatím nikdo nenavrhl zvýhodnit bílé běžce, ačkoli je známé, od časů Abebe Bikily, že afričtí běžci mají lepší fyziologické předpoklady pro rychlý běh. Také se zdá, že nikdo nejásal, že se dostala do Rady ČT žena, jako tomu bylo u předsednictví v orgánech EU.

J. Nevrkla 18.12.2020 8:04

Obávám se, že v americké politice už není na co se těšit.

J. Lukavsky 18.12.2020 7:04

"to bude první černoch velící armádě" nebyl náhodou vrchní velitel či ministr obrany USA ČERNOCH (pro sichr) už kdysi? Mě vypadlo jméno. Jistěže podmínky a prostředí dělají hodně, ale když se podíváte u nás na známé osobnosti tak nějak nepamatuji, že by někdo byl z obzvláště bohaté rodiny. Naopak, vyrůstal obvykle z chudých poměrů a musel se vypracovat sám. Ty dětičky milionářů obvykle vyniknou jen v utrácení a fetování. J.L. end