26.2.2021 | Svátek má Dorota


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Foster 15.1.2021 13:57

Vždyť je to tak snadné ! Prostě jen pustíme přes hranice několik set somálských lékařů.

V. Kain 15.1.2021 16:48

Jeden z nich dokonce prohlásil (v Německu),že jen co se naučí číst,tak bude inženýrem.

J. David 15.1.2021 19:15

Jo, je to "umba umba", nemuset řezat, upadnout samo. Jo, v Bosně mrzne hafo přicmoudlých šamanů s "dochtorským vzděláním", kouzelný potenciál pro zdravotnictví EU, sice nemají atestaci EU, ale proč ne, i "umba umba" je řešení.

Očkování v ČR, fraška, budu impertinentní, je mi 70+. Očkovat lidi před truhlou, či popelení se v urně 80+, je mrháním prostředky na úkor ekonomického potenciálu v rámci ekonomiky. Silní musí přežít, aby financovali ekonomiku, toto je klasický oxymoron vládní zpozdilosti. Neche vymřít donátory berní, senioři vymřou hladem. Jsem senior, důchodce, po vakcinaci budu zdráv, ale jak přežiji, když můj mladý donátor penze "natáhne ráfy" neočkován? Asi stařecky blbnu, sám se nechat očkovat nehodlám, a neblbnu vakcinačně. Pijme pivo s bobkem, žerme bedrník...

Rád se nechám poučit, kterak se Covidu-19 obrnit. Nedejchat, či Atombordel navléci, a nechat se odmořit (pro diskutéry, kteří nezažili vojnu ČSLA).

I. Jouza 15.1.2021 13:54

V Klaus je charakterová zrůda, egoistický asociální provokatér toužící po moci s jedinou snahou na sebe neustále upozorňovat a provokovat.[>-]EU

J. Kulheim 15.1.2021 14:13

Co jste vy za člověka. Jste na tom tak špatně, že nejste schopný věcně reagovat?

I. Štípek 15.1.2021 17:42

To dělá ta EU-vlajka.

P. Milan 15.1.2021 21:24

Má komplexy, to se často takhle projevuje.

V. Čermák 15.1.2021 13:36

Babiš Maká, Vodvářka Tlachá. Prstíčkem hrabe a nesrovnalosti pilně vyhrabává. Jak známo, kdo nic nedělá, nic nepokazí. A já jsem si jistý, že ve volbách vystaví občané účet této snaživé a pracovité vládě a také této opozici, která nic nepokazila, protože ani nic nedělala......;-D

J. Farda 15.1.2021 15:56

A Voni, Čermák, tváří v tvář faktům, nezpochybnitelně věren svému IQ, jen trapně blábolejí. A nejen pro nich tady přidávám něco inspirativního z pražské kavárny: https://www.email.cz/download/k/JsjvAN8odqeEtttQIfYVJiuajiKwQaWa7BfF3LRcp0UVu6r2MaX34d2w53ppvHOGxMj_kqk/373b7efbbda66b5b3ce94c50630d4098.mp4

I. Štípek 15.1.2021 17:50

Pan Čermák má OPĚT výstižně pojmenovanou "činnost" jíž se tento multitalent V. dopouští. Víte, kolikrát má v mnohém pravdu, dobře se připravil, dobře to napsal, ale pokaždé to celé pokroutí tou svojí sebeláskou a hlavně nenávistí k Zemanovi a Babišovi.

V. Čermák 15.1.2021 19:39

Farda, voni si hrajou na Žida? Ale moc jimzatím to nejde. Babišova vláda, Vodvářkou kritizovaná za nedostatek zdravotníků, je první, co jim dost podstatně zvedá platy, aby neutíkali. Proto opakuji, že Babiš Maká a Vodvářka Tlachá. Už to chápou, už tomu rozumějí? ;-D

P. Milan 15.1.2021 21:25

Nečekejte od šachystoše zázraky.

Umí zapnout PC a naďobat do klábosnice nějaký nesmysl, možná i nakopírovat.

Š. Šafránek 15.1.2021 10:58

Dobrý den, pane kolego. Bod 4 si podle mě nevykládáte správně - nejde o nabádání související s covidovou situací, ale konstatování faktu, že VŽDY je lékař tím, kdo rozhoduje o benefitu intenzivní a resuscitační léčby, je to jeho odpovědnost, a rozhodně to nemá nic společného s euthanázií. Pacienti s Covidem nejsou výjimkou, jen je jich víc. Nicméně u nemocničního lůžka se dilema, zda "napojovat na přístroje" víceméně z alibismu člověka bez perspektivy, anebo se zachovat humánně a nechat jej bez dalšího utrpení přirozeně zemřít, řeší dennodenně, covid - necovid.

T. Vodvářka 15.1.2021 11:16

Je možné, že se mýlím. Nicméně jak jsem pochopil i z tvrzení některých mých nemocničních kolegů, je to forma jistého "nátlaku", aby striktně rozlišovali, koho budou hospitalizovat na lůžku (s možností oxygenace či UPV) a u koho to už "nemá smysl". Samozřejmě vím, že je na lékařích, aby rozhodl o účelnosti léčby u polymorbidního nemocného, avšak to je za zvyklých podmínek (nepandemických), kdy je provoz nemocnice v normálu. Za stávající situace, kdy jsou v Městské nemocnici předělávána lůžka ortopedie, neurologie atd. na covidaria, kdy prostě nejsou zejména ošetřovatelské kapacity, je stav, o kterém píšu a který nutí lékaře, aby se prostě rozhodli ihned, bez poskytnutí šance všem.

Š. Hašek 15.1.2021 11:26

Pane Vodvářko,

viz (Vaše poslední věta), mohl byste mi krátce poskytnout schema zdravotnického systemu/systemu státního zdraví, který jaksi bude hospodařit s danými penězi, bude reálný a nikoliv vysněný - a měl by poskytnou vždy šanci všem???

Měl jste na školách i nějaké nelékařské exaktní předměty???

Nepište mi, že jsem vrah. Jsem realista, to je dnes občas horší než vrah.

R. Langer 15.1.2021 12:00

R^ ;-D

J. Kulheim 15.1.2021 14:20

Všude tam kde jsou pracovníci napojeni na státní kasu je nedostatek peněz a málo lidí. Stěžejní problém je v tom, že ve zdravotnictví je zabetonovaný socialismus. Systém připomíná samoobsluhu, kde není pokladna. každý si bere co chce a kolik chce.

Pro každého politika je změna v systému zdravotní péče strašák, protože se dá lehce politiky zneužít. Zatím pouze MUDr Julínek se pokusil o systémové změny v systému organizace a financování zdravotní péče. ještě s reformou ani nezačal a padla vláda.

Byli to zejména MUDr Ráth, MUDr Kubek a další, kteří se postavili proti a přitom nenavrhli žádnou jinou alternativu.

V časopise TM 7-8/2014 pan MUDr Kubek , prezident LK, mj, napsal.

Pan president LK. Píše „Zdá se, že po šesti letech vstupuje právě do svého posledního dějství tragikomedie Julínkových regulačních poplatků. ...“ Dejme jim šanci udělat tu skutečnou reformu o které píše v TM MUDr Kubek, prezident LK.

„Zdá se, že po šesti letech vstupuje právě do posledního dějství tragikomedie Julínkových regulačních poplatků. ..... Válka o poplatky spolehlivě zablokovala politickou diskusi o změnách, které naše zdravotnictví skutečně potřebuje. Osobně považuji za prioritu zásadní změnu principů regulace spotřeby zdravotní péče. Zatímco dnes pojišťovny své výdaje omezují prostřednictvím zdravotních zařízení, měly by spotřebu regulovat na našich klientů-našich pacientů. .....Každý z nás má přece jen jedno srdce, jedna játra, jeden žaludek.

"Pokud se nám podaří prosadit tuto opravdovou reformu, která přinese do zdravotnictví přirozené ekonomické vztahy, automaticky se také stanou zbytečnými jakési smlouvy mezi pojišťovnami a zdravotnickými zařízeními. O osudu a prosperitě nemocnic a jednotlivých soukromých lékařů pak budou svým zájmem rozhodovat sami pacienti, kteří se tak konečně stanou nejdůležitější součástí našeho zdravotnictví. Tudy vede cesta- to je reforma zdravotnictví",

Š. Šafránek 15.1.2021 12:52

To nevylučuji, ale nesetkal jsem se s tím, že by byla i primárně neperspektivnímu covidovému pacientovi odepřena jakákoli léčba, a to i v podmínkách prakticky vyčerpané lůžkové kapacity. Obvyklá situace je dnes taková, že je potřeba rozhodnout, zda polymorbidního, již hospitalizovaného seniora s progredujícím covidovým postižením plic navzdory léčbě (včetně HFNO) intubovat a ventilovat s prakticky nulovou šancí na přežití, anebo nechat věci přirozený průběh.

V. Holoubek 15.1.2021 18:24

Dobrý den, pane Šafránku. Mám off topic dotaz: Píšete ještě? Vaše povídky mě vždy potěšily a moc rád bych si zase něco od vás přečetl!

T. Vodvářka 15.1.2021 21:38

Přidávám se se zdvořilou žádostí.....

Š. Šafránek 16.1.2021 12:51

Děkuji za dotaz vám oběma, jsem poctěn a potěšen. Psát jsem přestal z osobních i pracovních důvodů, ale doufám, že se k tomu zase jednou vrátím. Ale nedávno jsem tu měl dva texty - už nikoli pod pseudonymem, ale pod svým jménem:

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/spolecnost-rok-koronaviru.A201224_204351_p_spolecnost_wag

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/koronavirus-proc-se-nechat-ockovat.A201217_205508_p_spolecnost_wag

Š. Hašek 15.1.2021 10:35

Jste vedle, pane Vodvářko.

"Moderní system státního zdraví" (takový nějaký přídělový komunismus) funguje celkem dobře. Na víc asi nemá. Sesypat prostředky a potom je přidělovat. Hádat se, přehazovat mezi šuplíky a ladit vybrané a přidělované.

Asi jste chtěl naznačit, že stará ODS a nové ANO "všechno" (zas) prošvihly. Nedaly na Vaše rady.

"Buďme rádi", že ten komunismus funguje. Pacienti chodí, nepočítají. Lékaři slouží, také moc nepočítají. Přísně se tají, podle jakých klíčů se přidělují peníze. Inu - jako v tom komunismu.

V tomto systemu nebude nikdo dost lékařů, prostředků, lůžek, nemocnic, všeho "zadarmo". Pacientů bude ovšem nade všechny meze. Těch neubývá.

J. Kulheim 15.1.2021 14:30

V nemocnici se léčí nemocní. Z nemocnice většinou pacienti neodcházejí zdraví. Jsou stejně nemocní, jako když do nemocnice přišli, jenom si nesou recepty na léky.

Na jedné místní budově je nadpis: Centrum zdraví. Přitom tam nikdo zdraví nechodí ani si odtud zdraví neodnáší.

O zdraví by se měl každý starat sám. Stát nikomu zdraví nedá.

I. Krahula 15.1.2021 16:11

nikdy zdraví nechodí nebo nikdo zdravý nechodí?

J. Jurax 15.1.2021 10:30

Inu, když u nás budou mít lékaři i zdravotnický personál lepší nebo aspoň stejné podmínky nejen finanční než v zahraničí, kam odcházejí, odcházeti nebudou, ba budou se vracet. Jak prosté, dear Watson ...

V. Novák 15.1.2021 10:03

Celkem rozumný článek - ovšem až na ten konec.

Co asi může udělat současná váda s tím, že vystudovaní lékaři prchají za lepším? Zavřít jim hranice? I to by pomohlo až po letech.

Současná vláda nemůže za to, co podělaly vlády minulé.

Vzpomínáte na akci "Děkujeme, odcházíme" - a na reakce jak vlád tak veřejnosti, včetně diskutérů na Psu? Je tomu jen 10 let, těžko jste mohl zapomenout.

V. Petr 15.1.2021 12:43

Jde to provést jako kdysi v armádě. Kdo nastoupil vojenskou akademii měl "všechno zadarmo" ale uvazoval se na velmi dlouhou službu v armádě. Kdo chtěl odejít dříve, musel pak zaplatit alikvotní částku za to, co si neodsloužil.

Takže, kdo si zaplatí plné školné, může odejít. Kdo nechce platit, je uvázán třeba na 10 let.

Uznávám, že takto by bylo třeba upravit celé vysoké školství v závislosti na potřebnosti absolventů. "Kecálistické" obory by si musel student plati vždy.

Ihned by ale bylo třeba lékařům vyjít vstříc s atestacemi apod., zase ale s následným úvazkem.

Jinak, lékaři už rozhodně neberou málo, alespoň v průměru ne.

V. Braun 15.1.2021 14:36

Současná vláda vládne už dost dlouho, tytéž strany jsou tam už myslím sedm let. Za tu dobu už snad něco udělat mohly, nemyslíte?

R. Meišner 15.1.2021 8:16

nemyslím si (na rozdíl od autora), že za vše může vláda. spíše bych vinil naši opozici, která kritizuje jakékoliv rozhodnutí vlády--vzpomeňme jen na začátky loni v únoru, kdy vláda zakázala účast diváků na SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě-to se mohla opozice zbřídit, v čele s Fialou, který skákal snad metr dvacet vysoko...a dále samozřejmě všichni ti Klausové, Landové, Zímové, Šmuclerové, Geislerové...etc...etc...tito všichni s potenciálem oslovovat podstatnou část veřejnosti jsou hlavně na vině. -a protože ČR nežije ve vzduchoprázdnu, doporučuji se také porozhlédnout po světě, jak to funguje (a také nefunguje) jinde. tož tak.

L. Písařík 15.1.2021 8:23

Četli jste Langleyovou - Vejce a já ? Tam taky za všechno mohli " ti darebáci ve Washingtonu" . Jestli jste nečetli nebo dlouho nečetli - vřele doporučuji - trochu zábavného humoru v dnešní smutné a nejisté době.