16.10.2019 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Porody, ministerstvo...Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 8.12.2008 23:39, přehled diskusí

Snížení:
Autor: Standa Datum: 8.12.2008 9:20

kapacit porodnic je známý problém a rodičky dnes nemají nárok na odvoz sanitkou do porodnice. Takže honění rodících žen po cestách a necestách je dnes běžné díky Julínkovi. Porody v autech budou přibývat a manželé si to budou užívat jen proto, že porodnice nepříjímají a cestou než rodička porodí urazíte i více než 100km. To je dnes běžná věc. Ženy si musí dopředu zamlouvat místo v porodnici a to  není také jisté, stačí jen rodit mimo předpokládaný čas. Když volové vedou ministerstva, nedivme se.

 

Re: Snížení:
Autor: dulcibelka Datum: 8.12.2008 9:29

Uklidněte se, prosím. Pokud přijede rodička s rozběhnutým porodem soukromým vozem, musí ji přijmout každá porodnice, u jejíchž vrat zastaví. U sanitek je problém, že jsou vázány dispečinkem - ten jim nadiriguje, kam mají jet. Stačí prostě nechat sanitku sanitkou (ani v případě úrazu vás neodvezou, kam si vy zamanete) a vzít vlastní auto nebo taxík - ten se ovšem musí, na rozdíl od sanitky, platit!

Re: Snížení:
Autor: Rod Datum: 8.12.2008 12:19

Asi jste nepospíchala soukromým autem do nemocnice v době dopravní špičky (prakticky trvá po celý den). Já jsem to zažil, a už bych to neriskoval, ani nikomu nedoporučoval. Sanitka má naopak tu výhodu, že si může pustit maják a může si cestu urychlit.

Re: Snížení:
Autor: dulcibelka Datum: 8.12.2008 13:04

No, víte, snad i podle zákona můžete řídit s nějakým tím alkoholem - pokud jde o záchranu života! Čili v případě ohrožení můžete porušit pár předpisů...třeba jízdou po kolejích, a cestu si též urychlit;-) Snad ani naši čactí policajti by vás v takovém případě neobtěžovali.

A víte o tom, že většina porodů trvá více hodin? To byste dojel docela daleko, i v té špičce - jen to chce včas vyrazit, a nenechávat odjezd až na poslední chvíli.