1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Alena 26.3.2008 10:34

Re: Re: Re: Solidarita

Nevím co vám vaše babička udělala asi vám to nechce dát napsat, aleTak  jděte příkladem a babce řekněte ať to prodá, dožije pod mostem  a neokrádá toho z Bruntálu. Možná kdybyste jí to řekl, tak by vás srazila ze schodů a moc by ji mrzelo, že v minulé době přispívala na porod, očkování, prevenci u zubaře atp. u takovému imbecilovi.

BOMBON 26.3.2008 11:08

Re: Re: Re: Re: Solidarita

bude to pro vas mozna prekvapeni, ale babicka mi nic neudelala, mam ji moc rad... dokonce bych ji nikdy nerekl babka, protoze nejsem nevychovane hovado jako zjevne vy.

jinak samozrejme, ze jsme se o tom, na co ma a nema narok od "toho z bruntalu", mockrat bavili... bohuzel, uz trpi stareckou demenci, takze uz ji nepresvedcuju, uz ji mam jenom rad...

MUDr Jiří Kilian 26.3.2008 20:46

Re: Re: Solidarita

Princip je v tom, že jakmile jde o direkci, povinnost ze zákona,  z diktátu - pak nejde o solidaritu, neboť ta je postavena na dobrovolnosti.

Alena 26.3.2008 10:27

Re: Solidarita

Myslím,že nejste lékař, ale že se za tuto značku jen schováváte. Pokud ano tak raději prodávejte někde jako podomní obchodník vitamíny než, abyste léčil lidi . A pokud přece jen lékař tak jistě sám dobře víte,že nemoc si nevybírá, ale jde padni komu padni. Poékud padne vám tak budete určitě křičet po solidaritě a subsidiaritu dopřejete těm druhým.

Jura Jurax 26.3.2008 11:27

Re: Re: Solidarita

Hm - ale léčení lidí kromě toho že je Poslání s velkým P je taky činnost, která nemůže být ztrátová, za kterou musí zdravotnický personál dostat přiměřenou mzdu - raději vyšší, že ano, když jde o činnost tak ušlechtilou, přímo ono Poslání ... a solidární zdroje nejsou bezedné, a taky existují meze solidarity ... :-/

MF 26.3.2008 13:23

Re: Re: Re: Solidarita

Jsou lidé, se kterými nechci být solidární.

BOMBON 26.3.2008 14:09

Re: Re: Re: Re: Solidarita

R^:-/

Bianca 26.3.2008 15:21

Re: Re: Solidarita

Mila Aleno, vite vubec o cem to, nadto dosti rasantne, pisete?

Bianca 26.3.2008 15:30

Re: Re: Re: Solidarita

Jo, pro pripad, ze byste se chtela trochu poucit:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/tiskni.asp?r=p_spolecnost&c=A060212_213533_p_spolecnost_wag

BOMBON 26.3.2008 16:40

Re: Re: Re: Re: Solidarita

hmmm, to je moc pekne... R^

ja si rikam, proc uz se s panem kilianem tak moc nepru... jako driv... ;-)

MUDr Jiří Kilian 26.3.2008 18:17

Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

Podívejte se, milý BOMBONE, vůbec nevadí spor, vůbec nevadí diskuse, vůbec nevadí omyl - naopak, to vše je prospěšné. Přitakáváním nedojdeme k správnému poznání, sporem je to pravděpodobnější. Akorát jde o to nepovraždit se a snažit se vcítit do myšlení vyjadřujícího se. A co je dost důležité, to je vyjasnit si pojmy. Nemusí to být zrovna podle toho nebo podle onoho, ale mělo by to být taj, aby když se lidé o něčem dohadují, tak aby věděli, o čem vlastně mluví.

Problémem diskusí a sporů lidských není ani tak samotná předmětná věc, jako podivná touha mít pravdu. Pravdu ovšem mít nelze, pravdě není k tomu, aby ji někdo vlastnil, ale k tomu, aby byla hledána, hájena, ctěna právě takováý, jaká je. Manýry politiků , jak je můžeme sledovat vr sboru zákonodárném, jsou příšerné a pravdu hledat není jejich cílem, kdežto proklamovat se za nejlepší silknou touhou. Jenže JÁ je první osoba toliko gramatická.

BOMBON 26.3.2008 19:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

R^ mate u me lahvinku neceho dobreho ;-) napiste, kam ji poslat

MUDr Jiří Kilian 26.3.2008 20:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

A co je dobré ?   :-))

BOMBON 26.3.2008 21:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

no, bile, cervene, ukrajinska vodka (vyborna), kubansky rum (havana club7anos)... racte si vybrat..;-)

BOMBON 26.3.2008 21:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

jo, taky moldavsky konak... 10 let... mooc jemny piti..:-)

MUDr Jiří Kilian 26.3.2008 21:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

bílé, červené, to jste mne rozesmál - pripomnělo mi to některé restaurace, kde když se zeptám, jaké mají víno, dají mi takovou odpověď :-))))  Já mám slabost pro ryzlinková vína - nejraději když se kolem nich povídá u bečky :-))) A z těch všelijakých tvrdých zase na campari :-)) takže možná někdy se uvidíme a dáme si deci jednoho nebo druhého :-)))

BOMBON 26.3.2008 22:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

no, ja mam jenom par lahvi ve sklepe.. znamy mi obcas neco priveze z francie a ja mu plne duveruju... beztak bych si ty nazvy nepamatoval... vetsinou piju par sklenek peti nebo sedmileteho rumu...

ok, beru vas za slovo... sice nevim ,a ni z jakeho jste teritoria (abych odhadl, jak moc pravdepodobne je, ze se nekdy setkame), ale to mi vzdycky muzete napsat do emailu... :-))

hezky den

MUDr Jiří Kilian 26.3.2008 22:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

Království Valašské :-)))

Bianca 29.3.2008 1:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

A mivaval rad ryzlinkove:-))

Bianca 29.3.2008 1:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Solidarita

A jak pozoruji, ma rad nadale:-)))

BOMBON 26.3.2008 0:27

mel bych dotaz

slovo solidarita se v textu pouziva v jakem smyslu?

ze se mylim, kdyz tak nejak dovozuji, ze se mysli jako obecna solidarita zdraveho s nemocnym, ze? ze by byla prasarna,  kdyz by se jednalo o chudeho zdraveho a bohateho nemocneho?8-o

kalvach 26.3.2008 8:44

Re: mel bych dotaz

Solidarita by asi měla být především těch, kdo "právě mohou" s těmi, kdou jsou či z hlediska vytvořených prostředků budou "v neřešitelném průšvihu" (mnohdy nikým individuálně neřešitelném). Za závažné ale považuji, že se často se "solidaritou" zachází jako s floskulí, s příliš obecným pojmem, i když nabývá v různých situacích různých podob a tím i různých úskalí. A příliš tuhá (tuze unifirmní) solidarita utužuje i bizarní kombinace. 

BOMBON 26.3.2008 9:14

Re: Re: mel bych dotaz

nezlobte se, ale nerozumim...

tak jeste jednou - kdyz bude napriklad expremier stanislav gros potrebovat dvojity bypass srdce (omlouvam se za terminologii), bude mu nekdo (povinne) prispivat, nebo si to zacaluje sam (resp. jeho komercni pojisteni pokud nejake bude mit)?

jinak - ja mam svoji "solidaritu" zcela jasne definovanou - staci se mrknout na me stranky nebo na diskusi, ktera zde byla o vikendu...

franta 26.3.2008 0:19

Autore

O "pohodlné představě o vzájemné zaměnitelnosti čehokoliv čímkoliv" se nechte vyprávět od pana ministra Julínka, případně od jeho minimluvčího. To je totiž jejich představa, že nám budou lékárníci měnit kus za kus.