6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Kdo vystavuje a vede nemocenskou?

I když je to téma poněkud odtažité a odlišné od článků, jejichž smyslem je čtenáře pobavit, přesto je u těch, co jsou v produktivním věku, poměrně důležité. Je to reakce na článek z idnes (zde), kde jeho autoři popisují realitu velmi povrchně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 1.2.2021 12:22

I dnes jsou někteří lékaři, kterým je pacient fuk. Donutit pacientku s plně rozvinutými příznaky covidu vč. horečky a s hypoxií, aby přijela MHD a seděla tam 40 minut s jinými pacienty kvůli neschopence, to byl fakt výkon. Ani nepoznala, že pacientka pomalu kolabuje. Ta si záchranku musela zavolat cestou domů.

V. Bok 1.2.2021 17:57

Tomu nevěřím, ti v seriálech to přece nedělají, ne? A co jich sedí v parlamentu...:-)

J. Ptáček 1.2.2021 10:47

Vztahuje se pod pojem "pracovní neschopnost" také neschopnost řádně řídit svěřený úřad? Vládu, ministerstva a jiné vysoké úřady?

Š. Hašek 1.2.2021 11:14

Já bych začal tím, že "pracovní neschopnost" bych oddělil od Penicilinu, operačního sálu ..... léčby.

Padouši socialističtí to napatlali na sebe. A teď se bude mlžit. Nemocenská je "plat za pobyt v posteli".

V. Bok 1.2.2021 17:52

Ministerstva se nejlépe řídí samy. Aktivní ministr je něco jako aktivní hlupák. Udělá jen hodně škody. To ostatně zná každý zkušený referent.. neb jen oni vědí, jak problémy řešit, co je důležité a co je hloupost. Jo jo.

B. Havel 1.2.2021 10:39

Co dělají pojišťovny? Furt cálují, to se divím.

Hlavně, že nelze vést elektronickou (dostupnou) dokumentaci.

Š. Hašek 1.2.2021 10:52

To nejsou pojišťovny. Jsou to rozdělovny a přidělovny. Vaše zdraví není pojištěno, je zajišťováno státním, administrativním přídělem, místy i neodborným, obchodním.

1. Už ani nejsou používány přesné termíny k nazývání problémů.

2. Stran nemocenské (tedy náhrady mzdy, pokud jsem v posteli) se domnívám, že lze použít varianty osobního pojištění. Nebo peněz v takové obálce, doma v šuplíku.

Debaty "kterak lépe rozlívat vodu z jednoho kyblíku a kdo ji bude rozlívat" mě již přestaly bavit.

V. Bok 1.2.2021 17:56

Jistě. Pak to chce ale tam mít několik milionů. Ono je spousta nemocí, které tolik stojí a mohou padnout zrovna na Vás. A ještě pa milionů, kdyby invalidka. Jojo, tyhle úvahy jsem slyšel léta...

Š. Hašek 1.2.2021 20:19

V této chvíli jsem Vám přestal rozumět ......

Nevím, kolik milionů bych měl mít v šuplíku, abych předělal svět. Resp. aby mi vždycky přišili hlavu/nohu/vrtulník přiletěl za minutu ..... a udělali ze mě věčného mlaďoše. Jsem realista. Nejsem dobrotrus. A nevylučuji, že mohu "neplánovaně" umřít.

A oni mi ještě tvrdí, že zadarmo všecko dodají!!!

Mně se zdá, že zdravotničtí politici moderněsoc ražení nevyděli ani Celaskon. Kecy ovládají jak užvaněná domovnice.

V. Bok 2.2.2021 1:56

Ale rozumíte. Kvůli tomu se lidé pojišťují a to hodně dlouho. Pár takových kteří se nepojistilo bylo většinoou rychle vyléčeno...

V. Bok 1.2.2021 18:06

Samozřejmě, pojištění komerčni pro pripad nemoci je jina. Dostanete jen do vyse co jste tam dal minus provize...

T. Zlesa 1.2.2021 9:34

Je vždy šokující, že takové triviální problémy si ta nejchytřejší část našich spoluobčanů nedokáže vyřešit. Asi ani nechce...:-)

P. Hatina 1.2.2021 1:23

Jenže s ohledem na objednací lhůty u těch specialistů (v řádu měsíců) to nedává smysl. Jakože i potom zase další návštěva po xx měsících. Tam to rozhodně nevypadá že by se jim tam měli camrat pacienti po 14 dnech pro ukončení neschopenky, nebo ano?

L. Harvánek 1.2.2021 8:12

S těmi objednacími lhůtami máte pravdu. Já už sice neschopenku vystavovat nepotřebuji, ale když mě praktik po půlročním marném léčení hořčíkovými preparáty odešle k vyšetření na EMG a termínu se dočkám po čtvrt roce. Tam se zjistí, že moje polyneuropatie už pokročila do středně těžkého stadia. Další postup určí neurolog a již mám za sebou polovinu čtyřměsíční čekací doby. Doufám, že nebudu dřív na vozíku.

T. Vodvářka 1.2.2021 8:39

O situaci ve zdravotnictví jsem již zde několikrát psal. I třeba to, že už před cca 5 lety upozornila ČLK, že dojde k výraznému úbytku lékařů v terénu a tím pádem i k prodloužení čekacích dob. S touto informací si příslušné instituce vytřely pozadí. Svůj podíl na tom mají i zdravotní pojišťovny, které neuzavírají smlouvy s novými lékaři, kteří si chtějí otevřít terénní praxe.

Jinak pro Vaši informaci je čekací doba třeba v Anglii na kožního lékaře v systému NHS dva roky, na revmatologa se čeká 18 měsíců. Takže na tom nejsme ještě tak zle, nemyslíte?

V. Bartl 1.2.2021 10:45

mám, a mí známí rovněž, zkušenost, že "obvoďák" je jen posílačem k odbornému. Jinak aspirin, céčko. Celkem zbytečná atrakce. Při oblíbeném čekání na toto "poselství" klofnete něco jiného, než kvůli čemu jste tam původně šel. Ale jistě tomu rozumíte lépe.

Š. Hašek 1.2.2021 12:10

Nesouhlas. Osobní.

Mám zkušenost, že můj poslední "obvoďák" (dnes velice nepřesné!) je základním bodem systemu. Ten poslední. Zažil jsem i posílače jinam, panikáře, našprtané ouředníky zdraví. Vykulená očička z desetiny procenta jedné osamělé hodnoty z laboratoře.

Ten můj doktor, než začneme "odborně", tak se lidsky ptá: Tak jak se cítíte? Děje se něco?

Zdraví je moje, beru to tak. Zdravosystem je státní a já jsem pro něj stále více a více "dokonalejší číslo". Kus. Zdroj peněz a zároveň spotřebič peněz.

Zkráceno.

V. Bok 1.2.2021 18:09

No jo, můj kolega se furt citil dobře, az zkolaboval. Rakovina. Ona někdy dlouho nebolí, dokud neni pozdě. A u starších lidí , ti jsou na větší ci menší bolesti zvyklí, tam je to vůbec nebezpečné.

R. Toman 1.2.2021 8:51

Zkuste užívat Milgammu N, tedy pokud jí již neužíváte. A pokud možno zcela vysaďtě alkohol. On vám nic moc jiného ten neurolog neporadí. Mám stejný problém, a k neurologovi chodím cca dva roky do nemocnice na měření EMG. Byl jsem kontrolně i u druhého jinde. Stejný výsledek, stejná rada. Akorát poprvé jsem chodil na injekce Milgammy. Držím palce.R^

V. Bok 1.2.2021 18:04

Jo, pane Harvanek, polyneropatie se moc léčit nedá. Nekdy se to podaří stabilizovat, někdy to prostě jede. Ja to znám, uz asi 20 let. Ale taky jsem si ti musel diagnostikovat sám, dva dochtoři to nepoznali a neurolog me nechtel vzít.