6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Pudil 24.1.2021 20:18

Co panu Vlastimilovi schazi, jsou dve veci. Ta prvni je letita zkusenost z normalizaci po roce 1969 a kazdodenni beznadej s ni spojena, ktera se krucek po krucku vtirala do zivota americke spolecnosti pod dohledem politiku poslednich 30ti let. Spousta tech ruznych novych narizeni, zakazu a zakonu omezujicich tu oslavovanou svobodu, kterou by mela ustava podlozena vyhlasenim nezavislosti. A to je ta druha vec , kterou si asi pan Vlastimil nedokaze uvedomit. Ten puvodni zamer tzv. Zakladajicich otcu Ameriky. Dat cloveku uplnou svobodu, aby si mohl nakladat se zivotem podle sve viry, presvedceni, usili, talentu atd., bez toho aby to melo negativni vliv na zivoty ostatnich. V porovnani se skutecnosti, kdy americky obcan je pronasledovan nesmyslnymy byrokratickymi napady, je ta jejich snaha neco jako nebe a dudy. Bezny american diky svemu centralne rizenemu vzdelani a povetsine jednostranemu zdroji informaci a bez schopnosti porovnani s jinou realitou vam skoro vzdycky rekne, ze samozrejme zije v te nejlepsi zemi na zemekouli. Mozna ma stale pravdu, ale mozna uz take ne.

T. Pudil 24.1.2021 20:35

Bohuzel tim to ale konci a bezny american neni ochotny pripustit, ze na tom, aby to v zemi dobre fungovalo, udrzba je nutna a tak jsme tam kde po 30ti letech rabovani lidmi typu Clinton ci Obama jsme. Popravde receno, ani takovy Bush junior se prilis nepredvedl ve sve touze o slave a rozpoutanim nesmyslne valky. Jem prekvapen, ze si tohle vsechno pan Vlastimil neuvedomuje. Naopak. Jemu vadi Trump. Trump, ktery se s tou byrokratickou stvurou pere cely zivot a diky svym schopnostem, instinktu a inteligenci ji po leta porazi a to az do takove miry, ze stava nakonec prezidentem. Pan Vlastimil si na misto, aby se dival na sely obraz, vybira Trumpovy nedostatky. Napriklad jeho bankroty. No a co ? Kdo nic nezkusi, nic nezkazi, jak rika ceska lidova moudrost. Mozna tam hraje roli i trocha lidske zavisti, ze pane Vlastimile? Samozrejme, ze Trump neni dokonaly, to neni nikdo z nas. Po dlouha leta se ale nikdo tak nepriblizil k beznemu clovekutak, jako Trump. Tem, co dlouha leta tahli tu karu, na ktere se svymi biciky byrokrate sedi, dal nadeji a pocit, ze neznamenaji uplne h...o.

T. Pudil 24.1.2021 20:55

A to byl darek z nebe i pro vas, pane Vlastimile a vy jste ho, tak jako spousta jednoduchych lidi, nepochopil. Svoji uzasnou sanci jste prosvihl a to ne jen pro sebe, ale i pro sve deti a deti vasich deti, mate-li nejake. Kdo vi, kdy nam bude zase nejaky ten Trump ci Reagan ochotny dat svou kuzi na trh. Asi panu Vlastimilovi pripada slibnejsi nadeje, ze zkorumpovany politik Biden, ktery si v ruznych slozkach vladniho aparaty za skoro 50 let stacil pekne nahrabat a kteremu se podarilo praktikovat korupci po ruznych castech sveta, bude konecne tim novym tatinkem naroda. Clovek, kteremu kdosi volby vyhral, zatim co on se po sklepech schovaval, Clovek, ktery jiz neni schopen souvisle verejne promluvit a kdyz uz dostane prilezitost, tak prekoktava stare omlete politicke fraze z kterych je mnoha lidem na zvraceni, nebot je slyseli vickrat nez obcan Ceskoslovenska od Husaka za normalizace. Pane Vlastimile, radil bych se potichu vytratit a uzivat si duchod. Na verejne platforme tohoto druhu vypadate jako starik, jenz se pri houbareni ztratil v lese. Je mi vas uprimne lito, nedavate mi prilis pozitivni vyhled do stari.

D. Laurencikova 24.1.2021 19:18

Proc jste vubec tento clanek napsal? "Zmínění pisatelé se nikdy nesetkali s pojmy kádrové oddělení, kádrovák či kádrový posudek, který - pokud byl negativní - zavíral držiteli všechny možné dveře", pisete. K tem ja nepatrim, mne taky kadrovy posudek uzavrel nejedny dvere. Jak to souvisi s tim, co pisete o Trumpovi? To on Vam nejak zabranil v lepsi existenci? Pisete stale o jeho "lzich"... O kterych? O cem? Trump je spontanni clovek, co na srdci, to na jazyku. Vsechno ostatni nez diplomat, nebo clovek "politicky korektni". Lhalo se o nem ctyri roky, lze se i nadale. K cemu jste Vy vlastne svym clankem prispel? O Vas osobni zivot ani tak neslo.

T. Hraj 24.1.2021 17:32

Tento názor na Trumpa by se dal pochpit v roce 2016. V roce 2021 je ale známkou sněžné slepoty, protože mnoho z toho, co Trump uskutečnil není dobré jen z pohledu konzervativce, ale jsou to objektivní, všeobecná pozitiva.

L. Kubeš 24.1.2021 17:07

Autor je závistivý chudinka, který se ve volné americké ssoutěži neprosadil, zůstal instalatérem a vinu hází na druhé.

M. Pivoda 24.1.2021 17:31

Instalatér je potřebná funkce. A těžko se nahrazuje.

Mnohem dříve budou budoucí umělou inteligencí nahrazeni například právníci, než kvalifikovaní instalatéři.

M. Hoblík 24.1.2021 9:27

Hloupí lidé volí hloupé prezidenty. Jako my!

T. Hraj 24.1.2021 17:33

Nejhorší jsou hloupí vzdělenci.

T. Hraj 24.1.2021 17:34

Vzdělanci

J. Trmal 24.1.2021 4:01

Jak se zdá, píšete do "zahraničních tiskovin" dál.

Politika prostě asi není "poctivé řemeslo".

Good Luck !!!

M. Pivoda 23.1.2021 20:49

Cituji z první části článku: "... náš dobrý třídní učitel mi smutně prozradil, že nemám naději na vyšší školu. Můj tatínek totiž v době první republiky „střílel do dělníků“ jako četnický strážmistr. ..."

Komentář: Můj otec nestřílel do dělníků, on totiž sám byl dělník. Ale to bylo zhruba tak všechno. Mohl jsem si do svého kádrového posudku psát, že pocházím z dělnické rodiny - a nelhat při tom. Vystudoval jsem strojařinu i na vysoké škole. A pak i systémové inženýrství. A pak i cizí jazyky.

Nicméně v dobách českého reálného socialismu, po roce 1968, mně trvale bezpartijnímu, někdejší reprezentanti socialismu s lidskou tváří (osmašedesátníci) úporně bránili ve studiu vědecké aspirantury, abych je tak profesně nemohl ohrozit. A po listopadu 1989 mne titíž lidé dokázali vyhodit z VUT Brno (protože se tehdy prohlásili za disidenty), abych nemohl rozvíjet aplikaci vznikajícího oboru umělé inteligence - čímž fakticky nepoškodili mne, ale českou konkurenceschopnost.

Ale ještě v roce 2020 zde (tj. na Neviditelném psovi) na mne Karel Šebesta (agent Milan Prokop) pořvával, že jsem agent StB. Nemluvě o totálním magorovi L. Novákovi, který má v hlavě úplný guláš.

Takže kdyby autor článku býval byl zůstal v rodném Česku, a neemigroval do USA, býval by mohl i zde doma prožít docela dobrodružný život. I bez Donalda Trumpa.

I. Pávek 23.1.2021 17:42

Autor má toho mnoho na svědomí. Prožil až příliž mnoho narozenin. Přesto stále nestojí ani jednou nohou na dně vědění.

R. Toman 23.1.2021 18:57

Jan Werich to jednou řekl, o mladých a starých.

J. Trmal 24.1.2021 6:03

Co všechno Werich neřekl...

V. Braun 23.1.2021 19:42

Pokud vím tak vědění je bezedné.

M. Pivoda 23.1.2021 17:09

Cituji poslední větu článku: "... Celá společnost je rozpolcena v míře srovnatelné s dobou občanské války a pro naše krásné Spojené státy americké je to neštěstí!"

Američané mají neobyčejnou schopnost se učit z vlastní zkušenosti. A proces učení je vždy (relativně ) pomalý a bolestný. Takže to, co dnes probíhá v USA, nepovažuji za žádné neštěstí. Je to proces učení.

I bankrot je považován za součást procesu podnikatelova učení, zatímco například v Německu, je to doživotně nesmazatelná skvrna. Ve kterém státě světa byste podnikali raději?

Každý nástroj, tzn. včetně zákona o úpadku (bankrotu), je zneužitelný. Současně s tím ale platí, že v demokratické zemi volič má vždycky pravdu. A také u voliče probíhá proces učení - ač někdy pomaleji, než bychom si přáli. Klid, prosím.

B. Franta 23.1.2021 16:31

Zdravím pane Overbergře. V celku s vámi souhlasím.

P. Krasny 23.1.2021 16:10

Moudrost stáří se autorovi evidentně vyhnula. Měl by jít radši zase spravovat záchody.

P. Pavel 23.1.2021 18:28

Jako hajzIdědek ses osvědčil. Takže šup, šup, přestat žvanit a zpátky do práce.

T. Pospěch 23.1.2021 19:55

Sice nesouhlasím s autorem, ale Vy byste se měl stydět, chováte se jako bolševik.

T. Pospěch 23.1.2021 19:55

Sice nesouhlasím s autorem, ale Vy byste se měl stydět, chováte se jako bolševik.

J. Vintr 23.1.2021 16:08

O tom, co se teď dostalo do Bílého domu svědčí třeba Bidenův "antidiskriminační" exekuční příkaz, že přešití muži se můžou zúčastňovat ženských kategorií sportovních soutěží a že studenti na školách si můžou svobodně vybrat, jestli budou chodit na holčičí či klučičí záchodky.....

E. Pribijl 23.1.2021 15:52

Jeden by až utřel slzu v oku po přečtení útrap pisatele. Ale nakonec to s ním dobře dopadlo. Zůstala mu ale hořkost v duši že nikdy na rozdíl od Trumpa nepoužil ten paragraf 11. Asi to poznamenalo jeho celý život. Asi měl zůstat ve státě reálného socialismu. Tam by taková traumata neměl.

V. Kopta 23.1.2021 15:48

máte úplnou pravdu, ale tady to schytáte, tady vládne MAGA a QAnon , jen jsou teď mírně v depresi.

M. Koutný 23.1.2021 15:08

Pane autore, právě z vašeho článku na mne vane duch "Vítězného února" a Rudého práva.

V. Kain 23.1.2021 16:04

Autor nejdříve uvedl jak to bylo těžké pod vedením komunistů aby nakonec zatratil toho,který chtěl s nastupujícím socialismem v USA skoncovat.Dědek plesnivej.

P. 1 24.1.2021 19:15

Tyhle fantasmagorie vždycky pobaví.

L. Severa 23.1.2021 14:10

Pan autor jistě prožil martyrium, ovšem proč je zde tak podrobně líčí? Tím chce prokázat nepochybnost svých tvrzení ? Popsal některé Trumpovy hříchy (něco také z novin !). Demokraté se snažili Trumpa pošpinit i tím co nemohli dokázat, takže je s podivem, že nevyrukovali s (prokazatelnými ?) hříchy které uvádí autor.

D. Bystriansky 23.1.2021 12:54

https://www.youtube.com/watch?v=Q7fxe4zzhFs

D. Neuman o volbách a nesrovnalostech v Pensylvánii ... a taky - Prezident USA má nyní dvě hlavy: Joe Bidena a Kamalu Harrisovou „Z Kalifornie utíkají před levičáctvím nejbohatší firmy, které Kalifornii živí, protože jsou tam zničující daně... Trump ve svém projevu nevyzýval k násilí. Naopak řekl: A teď půjdeme na Kapitol, půjdeme tam společně. Půjdeme tam mírumilovně a vlastenecky.“ A právě druhou část televize ABC a CBS z jeho projevu vystřihly...V USA jde o totální útok na Donalda Trumpa, o snahu o jeho totální zničení, politicky, finančně, mediálně i právně...V Americe se děje něco, co se podobá Mussoliniho korporativnímu fašismu.“https://www.youtube.com/watch?v=Q7fxe4zzhFs