19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Povinná předškolní docházka?

Dávno, dávno již tomu, co jsme měli doma malého hošíka. Chodil do školky a chodil tam rád, neboť tam měl spoustu kamarádů i hodné paní učitelky. A navíc jsme ho zpravidla vodili domů „poo“, neboť všeho moc škodí - i školky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Sedláčková 27.10.2017 20:55

Komunisté zavedli povinnou docházku

do školky rok před školou v roce 1971. V dubnu toho roku jsme se stěhovali do sídliště v Žabovřeskách a já jsem navštívila měsíc předem ředitelku jediné školky, která měla pro sídliště fungovat, abych tam mé dvě děti přihlásila. Paní ředitelka mně řekla na rovinu, že nemáme šanci. Zájemce, kteří se ji pokoušeli uplácet, vyhazovala, ti jí tam lezli znovu a znovu... Byla jsem zoufalá při představě, že budu ty mé chudáčky tahat do školky přes celé Brno. Na odchodu mně paní ředitelka říká:"Počkejte, váš syn bude mít letos 6 let? No to jej musíme přijmout. A vaši mladší také, sourozence nesmíme trhat od sebe." Pro mne toto byl jediný klad a výdobytek komunizmu. Mé děti neměly školku příliš v lásce, jinak to ale z finančních důvodů nešlo, což chápaly a přizpůsobily se. Obecně jsem proti jakýmkoliv zásahům státu do výchovy dětí. Jedinou výjimkou je povinná školní docházka a taktéž povinné očkování.