11.5.2024 | Svátek má Svatava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Sígl 23.1.2011 6:02

Bez hádky a nadávek...

Se zájmem čtu ohlasy nejen na své články, ale i na texty jiných. Jejich racionálno, moudro, zkušenosti, svědectví  se obvykle ztrácejí, protože téměř každé jen trochu  kontroverzní téma se neobejde  bez hádky a nadávek. Ne vždy se těmto ohlasům může říkat diskuse, jakou měl na mysli TGM, jehož pojetí diskuse a demokracie zatím mnoha našim  lidem stále ještě chybí. Naproti tomu ohlasy svědčí alespoň o jednom pozitivu - že čtenáři Neviditelného psa nejsou lhostejní k událostem, jevům v naší i světové společnosti.

V. Heidlerová 27.12.2010 9:17

Re: Madam,

http://klub.slovniky.cz/clanek/pjotr-stolypin-druhy-nejvetsi-rus

Pro dyně Kúna a Kylchapa.  Hlavně si spočítejte, kolik lidských životů zmařili bolševici. 

V. Heidlerová 27.12.2010 9:09

Re: Madam,

http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Suvorov 

Vy jste chytrý, jak vydlabaná dyně, o tom jste mne přesvědčil zase Vy. Ne všecko, co člověk přečte, je hodno věření, ale některé poznatky skládají mozaiku celku. Vy jste si ze všeho, co jste nastudoval, vybral právě ty bláboly a sestavil jste ze všeho jen názor, dávno zde 40 let znějící a vtloukaný lidem do hlav.  Zeptejte se historiků. Hoďte si Stolypinovu kravatu. Nazdar.

J. Pašek 26.12.2010 23:10

S bráchou jsme vyrůstali dědově domé v Českém Švýcarsku . . .

který byl uprostřed obrovském ovocném sadu . . .  Brácha, nukleární chemik, dostal zaměstnání šéfovat provozu úpravny uranových rud v Nejdku a v novém 3 poschoďovém paneláku překrásný podnikový byt v Nové Roli . . .   Já byl 12 když brácha promoval, a si on musel dokroutit pár měsíců "vojny"  . . .požádal maminku a mě, abychom v novém bytě pověsili záclony, aby lidé neremcali, že tam je tam volný, neobydlený byt . . . . Vzpomínám si, jak jsnme šli s maminkou z nádraží do paneláku blátem, kde ještě nebyly pozdější asfaltové cesty a chodníky a jak to bylo obtížné zatlouct do železobetonu hřebíky . . . . Když jsme se chtěli doma vykoupat, museli jsme v hrnci na plotně ohřát vodu a na záchiod ven do "kadibudky"  . . .  a v tom novém paneláku  otevřel kohoutek a hned tekla do vany horká voda, zíchodová sdplacovaxcí  mísa hned vedle a všude ustřední topení a teplo . . . . Vzpomínám si, jak se tam bráchovi s rodinou nelábilo bydlet a každý volná čas a dovolené se hrncoval s rodinou mnoho hodin, přiject "domů" . . .  

P. Kylchap 26.12.2010 21:28

Madam,

slyšela jste výraz : "Stolypinova kravata" ?

P. Kylchap 26.12.2010 21:22

Madam,

pokud čerpáte z jistého "Suvorova", tak si dovoluji tvrdit, že jste natvrdlá Vy. Což nevíte, že jde o plagiátora, falzifikátora a v lepším případě beletristu vlastním jménem Rezun? Je to takový ruský David Irving, jestli Vám to něco říká.

A Vy mně ho doporučujete. To se povedlo!

A k osobě Nikolaje II. Nejneschopnější car. Blbější snad byl Petr III. Ale to brzy napravila Kateřina II.

V Černé knize komunismu je také plno blábolů. Zeptejte se historiků.

P.S. S tím "Suvorovem" jste mě opravdu přesvědčila o své hlouposti.

a. Heidenreich 26.12.2010 20:26

Re: Koldům

Rusko se nejdrive bratrickovalo s Hitlerem, uzavreli pakt o neutoceni a kdyz Hitler vyrazil na Polsko, Stalin si pospisil, aby take kus Polska urval pro sebe. Po napadeni Ruska Hitlerem meli Rusaci plny ruce prace aby zachranovali sebe a svet jim byl ukradenej. Bez silne materialni pomoci Zapadu by se dnes Stalingrad jmenoval Hitlergrad. Valk stala Rusko pres 20 milioonu zivotu, ale samotna predvalecna cistka rolniku na Ukrajine stala take dvacet milionu.

V. Heidlerová 26.12.2010 20:21

Re: Madam,

Car Nikolaj povolil významné reformy (izdal manifest) o občanských a akademických svobodách , asi v r. 1906.  Nebyl žádný netvor, nepřál si válku, ale byl dost nerozhodný, osobní vlastnosti měl skvělé. Za Stolypina mělo Rusko velkou šanci stát se rozvinutým státem. Ale to jsme se od Koldomu dostali moc daleko

V. Heidlerová 26.12.2010 20:15

Re: Madam,

Já jsem slovo "blbost" do diskuse nezanesla. Také může existovat spojení "blbý názor", to když je někdo historií a vzdělaností nedotčen a nepoučen.

V. Heidlerová 26.12.2010 20:13

Re: Madam,

Ano, snad z počátku, pak se z nich vytvořily byty, aspoň u nás v okresním městě. Žily tam i rodiny s dětmi, tedy žijí dodnes.

V. Heidlerová 26.12.2010 20:11

Re: Madam,

Bože, vy jste ale natvrdlý. Nic si nevyprošujte. Já to myslela tak, že své poznatky a údaje a orientaci čerpáte ze zdrojů dávno překonaných, ačkoliv už dávno ruská strana musela přiznat, že mnohé bylo jinak. Nevím, zda jste studoval legionářskou literaturu, Masaryka, ruskou literaturu, novější historickou literaturu, která už napravuje zamlčování a překrucování faktů z dob SSSR, literaturu ruských emigrantů, Černou knihu zložinů komunismu, životopisy sovětských vůdců a jejich spisy, svědectví pronásledovaných sovětským režimem, Solženicyna, Sacharova, Jevtušenka, Vozněsenského, Mandelštama, ruských špionů a přeběhlíků atd.atd.  Pokud byste měl opravdový zájem, tak byste musel toto všechno ba i více, studovat. Např. Suvorov:Všechno bylo jinak. Vy jste si asi nastudoval Dějiny VVV, vydané před r.1989 - to nestačí. Tak se nečilte a pilně studujte. Pápá.

P. Kylchap 26.12.2010 17:59

Madam,

poučte se o významu slov. Dojde Vám, že slovo "blbost" není totožný se slovním spojením "jiný názor".

P. Kylchap 26.12.2010 17:56

Madam,

o Rusko jsem se začal zajímat asi před dvaceti lety, kdy se stalo naším největším nepřítelem a strašákem.

Vyprošuji si tedy "informace z komunismu".

P.S. Vzpomínky legionářů se týkají pouze několika mála let ruské historie.

V. Heidlerová 26.12.2010 15:30

Re: Špatné umístění,

Jsem dobře informována - první zmínky, velmi cenné byly od legionářů - a pak jsem prošla spoustu literatury, osobních svědectví, sama jsem v Rusku byla, Lenina viděla. Myslím, že jsem informována dostatečně a není mi třeba vracet se k tzv. informacím z dob komunismu, které cara a carismus démonizovaly.

V. Heidlerová 26.12.2010 15:25

Re: Madam,

Člověk vždy toužil po tom, vznésti se do vzduchu, Vám už se to zcela jistě podařilo.

V. Heidlerová 26.12.2010 15:24

Re: Béla Kún

Pátrám po něm, není to vyloučeno, nejsem však tak obratná na PC, abych si vše dohledala. Snad se to podaří pro rodokmen dohledat.

M. Trhlík 26.12.2010 13:09

Re: Koldům

Paní Brousková,myslím,že se mýlíte.Kolektivní dům stojí také ve Zlíně.Pochopitelně optimální řešení bytové otázky to nebylo,ale po úpravách jsou tam byty,kde se dá bydlet.Stejně tak si myslím,že podobné bydlení se dalo využít jako domov důchodců,kde by byla společná jídelna.Konkrétně  ve Zlíně,byla poměrně dost dlouho využívána společná jídelna,jako příjemná restaurace.Ale to je vše věcí názoru a diskuse.A s řadou "blbostí" se nekončilo jen v Rusku,ale i u nás.Kupodivu ne všechny už vznikly před rokem 1989.Nemohu předvídat,ale ukazuje se,že ani satelitní městečka se  nějak nedokáží adaptovat s vesnicemi u kterých stojí.Proč asi?

P. Kylchap 26.12.2010 12:36

Madam,

průměrně inteligentní diskutér ví, že Hotelák a jiné podobné ubytovny byla provizoria.

P. Kylchap 26.12.2010 12:35

Madam,

sice jsem Vám to vysvětlil poněkud níže, ale tento Váš text ve mně evokuje známé : "Kdyby blbost nadnášela...

P. Kylchap 26.12.2010 12:31

Re: Béla Kún

A Vy nemáte příbuzenský vztah s Achabem?

P. Kylchap 26.12.2010 12:30

Mám pro mnohé

nepříjemné překvapení.

Myšlenka Koldomu a koldomů tak jak byl postaven v Litvínově vznikla už ve třicátých letech ve Francii. Nikoliv v CCCP.

P. Kylchap 26.12.2010 12:27

Špatné umístění,

psáno pro madam Heidlerovou.

P. Kylchap 26.12.2010 12:25

Madam,

máte velmi, velmi zastaralé informace. "Komunalky" se v CCCP přestaly zřizovat již za Stalina a dnes je tento způsob bydlení v RF mizivý.

Ale "ideologicky" jste na výši!

Co se týká počátku zla a chudoby, tak se seznamte s dějinami samoděržaví a zvláště s carem Nikolajem II.

V. Heidlerová 26.12.2010 9:27

Béla Kún

Nebyl to Váš pradědek?

V. Heidlerová 26.12.2010 9:23

Re: Koldům

Myslíte, že se v Rusku už v zemljankách nebydlí? Háááááááááááááááá, copak bolševiky zajímalo, jak lidi žijí?

V. Heidlerová 26.12.2010 9:21

Re: Koldům

Ale, no tak klídek. Takové příspěvky pište do Haló novin. A nehažte milióny obětí, většinu jich způsobily rudý teror, Stalinovy čistky, gulagy, genocida celých národů, jejich přemisťování, likvidace celých společenských tříd a vrstev, hrozný způsob vedení války a nekompetentnost hurá velitelů podle hesla "nas mnógo", zákaz jít do zajetí atd.atd. Válka bolševiků proti vlastnímu lidu stála více obětí než ztráty válečné, na jejichž konto se připsalo mrtvých po libosti. Od počátku 19. století do r.1917 nechal carismus popravit asi stovku svých odpůrců, za bolševika to šlo po r. 1917 do statisíců. Konečného počtu se nedobereme - podle odhadů samotných Rusů dosahují ztráty lidských obětí za 80 let fungování této "spásy lidstva" až 90 miliónů. Tak se nestarejte o mé narození, hrozné je, že jste se narodil Vy. takový - no řekněme to slušně -  . ignorant. Proboha, nastudujte si něco a nemelte, co vás naučili v marxáku-lenináku. - Taky si něco přečtěte o tom výstřelu z Aurory, háááááááááá

V. Kún 26.12.2010 1:21

Re: Koldům

Ale notak, paní Heidlerová! Kdyby nebylo toho "lenivého" národa, jak ho nazýváte, tak byste se buď vůbec nenarodila, a nebo - pokud ano - byste i se svými rodiči dávno skončila jako slovanský podčlověk v plynu nebo u zdi.

Jinak se mi moc líbí to Vaše zhodnocení Ruska před- a po revoluci. Holt za carů tam měli takový ráj, že roupama neměli co dělat a jen tak z nudy - ne z bídy - si vystřelili z Aurory. A  pak té lůze už nezbylo, než o dvacet let později - jak už jsem napsal - zachraňovat svět i Vás před nacizmem. Stálo je to mj. téměř třicet milionů životů, zatímco Němce celá jejich agrese asi šest. To se jim pak stavělo nové Německo.

V. Heidlerová 25.12.2010 23:42

Re: Koldům

Jenom se moc nerozněžňujte nad CCCP. Je zajímavé, že kolektivní způsob bydlení - společné kuchně, WC, atd. - jsou asi v CCCP hojně zastoupeny  - a není třeba argumentovat válečnými ztrátami. Mnohé země, např. poražené Německo, zničená Anglie a další státy - se od dob války do 20 let postavily na nohy, a vodkou promazaný sovětský čelověk není DODNES schopen zahladit následky války. Vaše argumentace je směšná, chudá duchem, válka byla před 70 lety, jak ještě dlouho budete omlouvat lenivý národ ztrátami z války, která proběhla v dávné historii?  Pro Rusko je i současný stav hospodářství východiskem z nouze, protože se tam furt jede podle bolševických pravidel, které se jim zažraly pod kůži. Jo - a kolektivní bydlení bylo zaveden po revoluci, tzv. VŘSR, kdy do slušných bytů nastěhovali lůzu a od té doby se už na nic víc nezmohli. Veškeré zlo a chudoba CCCP začala Velkou říjsnovou socialistickou revolucí. Nepiště blbostě 

V. Heidlerová 25.12.2010 23:34

Re: Slovo "kolektivní" je naprosto zprofanováno,

Neobviňujte p. Kaniokovou z pravicového tmářství. Vyjádřila jen svůj názor na kolektivní bydlení, které je opravdu zrůdné. Žila jsem v Litvínově, ale již v době, kdy se projevovala nedomyšlenost projektu - nájemníci stárli, mnohé zamyšlené záměry ztratily svou funkčnost, postupně odpadaly - společné prádelny, jesle, pohostinství. Asi se v době výstavby nepočítalo s tím, že nájemníci nebudou věčně mladí. Začaly se tam přistěhovávat také živly z méně přizpůsobivé etnické  a soc. skupiny. Myslím si, že ač po architektonické stránce je projekt svým způsobem unikátní, nikdo nemá právo lidem linkovat způsob jejich života - od probuzení, odevzdání dětí do jeslí, praní, společné schůzování, nakupování  - já osobně bych se v takové domě zbláznila, stačí mi menší venkovský panelák. Je to taková fabrika na lidi, nebo lépe na jejich převýchovu a formování určitým způsobem. I když některé byty byly opravdu zajímavě řešeny, nikdy bych se tam nehrnula. U Koldomu bývalo dobré koupaliště, které, myslím ke škodě, zaniklo. Jinak velikými skoky pryč od kolektivního bydlení, nejsme v Rusku. Nazdar.

B. Brousková 25.12.2010 23:31

Re: Koldům

Ještě dodatek. Já se ani slůvkem nezmiňuji o architektuře, ale o myšlence "kolektivního bydlení".  A to je určitě o něčem úplně jiném.