21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Jak to vlastně mohlo být?

Musím se vrátit do minulého století, kdy jsem byl svědkem zakládání České fonoklubu. Podmínkou registrace bylo svolení ministerstva vnitra. Byla to šedesátá léta, kdy byla podporována zájmová umělecká činnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Veverka 3.2.2017 11:34

Založení Jazzové sekce.

Máte tam dost podstatnou chybu. Konfidentem StB se Karel Srp stal až mnoho let po založení Jazzové sekce. Takže vaše věta: "A právě tento motiv mi zazvonil v uších při zmínce, jak konfident StB zakládal Jazzovou sekci," poněkud skřípe.

Což ale nijak nesnižuje jeho nehynoucí zásluhy o informovanost StB v pozdějších letech. A bohužel i jeho současný postoj ke své minulosti mu na důvěryhodnosti nepřidává, když to řeknu kulantně. Ovšem, každý svého osudu strůjcem, jak se říká.

J. Farda 3.2.2017 18:26

Re: Založení Jazzové sekce.

Plně s Vaším hodnocení souhlasím!

J. Mrázek 3.2.2017 10:37

Jak hodně schvalujete tohle??

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1968-studie-spojene-staty-zodpovedne-za-smrt-20-30-milionu-lidi-od-2-svetove-valky

M. Prokop 3.2.2017 10:44

Re: Jak hodně schvalujete tohle??

Opsáno od zmíněné Gusty Fučíkové?

J. Mrázek 3.2.2017 18:07

Pro blbce odkaz nebyl !

:-/

M. Pivoda 3.2.2017 10:29

Lidé bděte! Žijeme v době post-faktické.

"Pochybnosti o registraci fonoklubu tehdy jednoduše rozptýlila Gusta Fučíková slovy:" Lidé bděte!

Č. Berka 3.2.2017 9:03

No, takže vlastně každý, co něco zakládal

pomáhal STB :-D . Voni sou hlava, pane autore.

M. Valenta 3.2.2017 8:29

Hradní vyznamenání

z toho bude, ne omluva.

P. Hlosta 3.2.2017 8:20

Máte autore v tom úsudku malý nedostatek

Ono jde v podstatě o to, že soud naznal, že je to neprůkazné, že by Srp udával a to dobrovolně. Soud ho prostě zprostil toho obvinění, leč vy to neuznáváte za relevantní. Je to váš a ne Srpův problém. Vy máte problém se Srpem, on je pak objektem vaších útoků na sebe. Chováte se stejně jako STBáci, protiprávně oznámkováváte jiné. Vy nebudete za to žalován(předpokládám), protože proti Srpovi se vede kampaň vlastně na Zemana. TO je ten hlavní účel vytahování tzv. Srpovy spolupráce s STB. Nehledě pak na to, že podepsaní důstojníci NIKDY(!) nebyli žalováni a souzeni! Zajímavé, jak to STBákům prochází dodnes a to už je čtvrtstoletí za námi!!!

Fandíte estébákům? Vypadá to, že ano!

M. Prokop 3.2.2017 10:46

Re: Máte autore v tom úsudku malý nedostatek

Zbláznil jste se?

Proti Srpovi "se" žádná kampaň nevede. Jeho kamoš, takto První opilec, ho prostě navrhl někam, kam ani náhodou Srp nepatří. Toť v podstatě vše.

O. Veverka 3.2.2017 11:19

Re: Máte autore v tom úsudku malý nedostatek

Vy tam máte ještě větší nedostatek. Soud se nikdy nezabýval tím, zda Karel Srp spolupracoval se StB, anebo ne. Soud pouze posuzoval, zda byl Srp veden v evidenci StB oprávněně. Na základě tehdy dostupných důkazů rozhodl, že ne.

Teprve o mnoho let později (v roce 2007) byly zákonem zpřístupněny archivy StB. Kdyby tedy soud rozhodoval dnes, se znalostí důkazů, které byly dříve nedostupné, pravděpodobně by výsledek byl jiný.

Pokude se týká souzení příslušníků StB, jste rovněž mimo. Vzhledem k tomu, že jsme uznali kontinuitu komunistického práva, nemohli být tito lidé souzeni, pokud se nedopustili trestného činu. A ten by jim samozřejmě bylo nutné prokázat, což je velmi obtížné. Dobrovolně se zpravidla nepřiznávají.

Jinak totiž pouze vykonávali svou práci v souladu s tehdy platnými zákony. Je to smutné, ale je to tak.

A. Alda 3.2.2017 11:59

Ano.

A ještě podotýkám, že když soud o někom prohlásí, že je evidován jako spolupracovník StB neoprávněně, neznamená to, že není udavač.

M. Prokop 3.2.2017 15:16

Re: Máte autore v tom úsudku malý nedostatek

A několik stbáků souzeno bylo. IMHO málo, ale holt ta kontinuita ...