Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VZDĚLÁNÍ: Pouhá přítomnost nestačí

Ve společnosti lze poslední roky sledovat významnou kvalitativní změnu. Veškeré oblasti všedního života naplno prostoupila povrchnost a aktivitu vystřídala pouhá přítomnost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Cituji z článku: "... Zásadní zlom nastává tam, kde hraje ústřední roli vytváření vědění. Určující je role školství. ..."

Komentuji, a směřuji k českému dilematu.

Dnešní roli školství nezpochybňuji, alespoň zatím ne, i když v minulých letech již vzrostl význam distančního vzdělávání.

Vzrůst role vědění je normální historický vývoj, ale v tržní ekonomice byla (a stále zůstává) klíčovým pojmem KONKURENCESCHOPNOST. Největší vliv na konkurenceschopnost ekonomiky mají podnikatelé a inovátoři (lidé do 10% lidské populace), nikoliv početnější zaměstnanci (určitě představující 90%, i více procent). Toto je původní moudrost otce moderního managementu P.F. Druckera, kterou jsem od něj kdysi převzal. Zkuste zde veřejně poplivat P. F. Druckera, čeští vyčuraní Pepíci.

Stručně k dilematu: Podnikatelé-inovátoři bývají velmi svérázní lidé. Akademické hodnosti podnikatele - inovátory obvykle neohromí. Pro podnikatele-inovátory mají mnohem větší autoritu již zkušení podnikatelé. Takže se vyplatí pro podnikatele-inovátory organizovat Fóra podnikatelů, kde hlavním řečníkem je podnikatel s uznávanou autoritou. Nikoliv se pokoušet jim doplňovat vědomosti ve školní třídě. Jenže! ... Jenže organizaci podnikatelských fór zase neuznává arogantní akademický svět (alespoň tedy v ČR).

Vyčerpal jsem povolený počet znaků ve stávající české demokratuře.

0 0
možnosti
PB

P38e57t39r 54B95r74e36c27í38k

27. 1. 2023 11:59

POZOR!! Naši PyjáŤy už navrhují, aby maturita byla "dávána" za docházku. To je fakt !!

0 0
možnosti
JJ

J20u50r37a 47J13u65r71a75x

27. 1. 2023 13:41

Ano.

Ale s maximálně přípustnými dvaceti procenty absencí v docházce. Je to kruté, ale jistou úroveň držet musíme ...

0 0
možnosti
PB

P67e61t85r 97B48r11e36c91í15k

27. 1. 2023 11:56

Svítá na lepší časy. Náš školministr chce naše školství sblížit s [UA]. No, snad neprosadí do osnov i Banderu, Šucheviče. I když jeden náš extrablb už postavil pomník vlasovcům. Nic není nemožné.

0 0
možnosti
Foto

Provokace: Proč se usiluje o vysokoškolské zdělání, třeba humanitních směrů, když potom takto vzdělaní lidé prodávají nábytek - abs. architektury, nebo třeba foťáky - abs. filsofie? V oborech humanitních věd chrlí školy tolik absolventů, že by je bylo možno vyvážet ( kdyby o ně někdo stál).

0 0
možnosti
JJ

J11u80r87a 63J19u77r81a84x

27. 1. 2023 13:36

I prodavač foťáků se může přečíst Vergilia v originále ...

0 0
možnosti
VN

Jestliže má být 60% populačního ročníku schopno úspěšně absolvovat vysokou školu, pak toho lze dosáhnou dvěma způsoby - 1) konečně vynalézt Norimberský trychtýř nebo 2) snížit požadavky na absolventy tak, aby vysoká škola přestala být vysokou.

V matematice zjišťuje přednášející na MFF, zda příchozí ze SŠ probírali matematickou indukci. A musí ji vyložit. Maturantovi stačí znalosti v rozsahu Bělounovy sbírky, z níž jsme se my učili k PŘIJÍMACÍM zkouškám na gymnázia.

Nezbývá než se ptát: je to snížení úrovně vzdělávání jen snahou obkreslit vývoj na Západě- naše vzoru, a nebo je to úmyslné blbění voličstva?

0 0
možnosti
OR

Přesné. Gaussovu křivku neukecáme.

0 0
možnosti
TD

Školství by si pro začátek mělo uvědomit rozdíl mezi vzděláním a kvalifikací.

0 0
možnosti
RM

Jjj je to dan za blahobyt, populace přestává byt autenticka a pluje po povrchu virtuální manipulace bezstarostností. Řešením je jit příkladem, v rodině v praci či ve společnosti . Byt autenticky a dávat v klidu zrcadlo povrchnosti. Zjistil jsem, ze zkoušet zmenit přístup jednotlivce či společnosti k blahobytu je téměř nemožné a vlastně i zbytečne. Každý , i společnost , občas narazí do zdi a má tak sanci ke změně přístupu. Mám pocit, ze v současnosti společnost zrychluje před pomyslným potřebným nárazem , vyhoda jednotlivce je , ze muže z pomyslného vozidla kdykoli vystoupit( po svém vlastním nárazu) a pracovat na sobě a inspirovat a dávat zrcadla, na nic jiného jsem zatím nepřišel

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz