7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

VYTÁPĚNÍ: Když se ochladí o 30 stupňů

Když na Silvestra 1978 zamrzla celá republika, ten tehdejší malér také nespad jen tak z nebe, zrovna jako problémy dnešní nevznikly 24. února. Už od roku 1972 začaly být problémy s dodávkami uhlí a stupňovaly se až do podzimu 1978. Naše dnešní problémy s energií, plynem a ropou nezačaly, jak se snaží dnešní vláda a EU tvrdit, s útokem Ruska na Ukrajinu, to byl jen poslední katalyzátor, tedy urychlovač dějů, jak nás učili v hodinách chemie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 14.9.2022 20:27

Zelená idiocie:

Boj s klimatickou změnou: Švédové chtějí evropskou daň na maso

Pokud spotřebitelé neomezí konzumaci živočišných výrobků, je dle švédských odborníků jejich zdanění alternativou, o níž je třeba uvažovat.

https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/boj-s-klimatickou-zmenou-svedove-chteji-evropskou-dan-na-maso.A130207_231121_pozice_95333

Mercedes nezaplatil výpalné, Greenpeace a spol. utřeli nos... :-)

Ekologové neuspěli s klimatickou žalobou proti Mercedesu, chtěli zakázat spalováky

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/ekologove-neuspeli-s-klimatickou-zalobou-proti-mercedesu-cht/r~cbda9526335811eda25a0cc47ab5f122/

P. Rada 14.9.2022 21:17

Vy zřejmě s neznalostí za idiocii považujete fakt, že živočišná výroba zejména hovězího, energeticky i produkcí CO2 zatěžuje prostředí zhruba stonásobně oproti potravě rostlinné.

V článku jsou i chybky což se ale u populárně zaměřeného dá tolerovat. Konkrétněji CO2 hubou takto významě produkují zejména přežvýkavci - daleko méně už ovce nebo dokonce drúbež. Jakousi "idiocií" pak spíše je, že si takovýchto okolností sám zřejmě nejste vědom ale nebezpečné trendy komentujete obecně pejorativně ačkoli mají zdravé jádro.

Považte co se asi tak na záhy přelidněné planetě stane, zachutnáli dokonce řádově náročnější strava (maso namísto rýže) miliardám konzumentů?

V článku se přitom od počátku správně píše o "potřebě uvažovat" ..."dílčím řešení klimatické změny" a o potřebě "dění na mezinárodní úrovni".

O. Zuckerová 14.9.2022 23:47

Pane Rado, nebýt "zatěžování" ovzduší CO2, nevyrostla by ani ta adorovaná rostlinná strava. (a co hrách, fazole a jiná nadýmadla? Taky zakázat? ) A rýže místo masa? To si děláte srandu. Strava člověka musí obsahovat také bílkoviny, které jsou nutné k výživě svaloviny. To je tak, když státníci a kazatelé nového euronáboženství na důležitých pozicích nemají základní znalosti obyčejné zdravovědy.. Veleduchové, vyprodukovaní na prestižních krajských nebo zbytečných, někdy i zahraničních univerzitách, nadutě nařizující větrudešti, dřepí na nemravně přeplacených místech, odkud nás poučují, jak "zachránit planetu" pomocí vyhubení škodlivého živočicha člověka. Ať už jdou do pr... se svým gryndýlovým šílenstvím.

L. Novák 15.9.2022 8:00

Zeleného magora s demencí nepřesvědčíte. Marná snaha. :-P