Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VÝLET: Balada o nádraží Vítkovice

Nádraží Ostrava-Vítkovice leží na trati z Ostravy-Svinova do Českého Těšína. V devadesátkách sem ještě jezdily i některé rychlíky z Prahy. Dnes tu staví jen osobní vlaky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

P64e84t95r 83K14u75b86á45č

29. 12. 2023 8:40

Mluvit o ghettu na opačné straně kolejiště jako o "zvládnuté záležitosti" - je eufemismus hodný pražské "začleňovací" neziskovky.

Máte-li nádraží, které obklopují fabriky s táákhle vysokými žiletkovými ploty, protože vedle je ostrá no-go zóna, odumírající čtvrť červených luceren a spleť mimoúrovňových křižovatek čtyřproudových silnic - není divu, že na nádraží noha ne-intoxikovaného bělocha nepáchne.

0 0
možnosti
JF

Jak říkal knihkupec Vratislav Ebr, čas a prd nezastavíš ... a pak z toho často bývá sra*ka ... :-/

0 0
možnosti
OM

O61. 82M66.

28. 12. 2023 16:05

Příčina tkví v tom, že v plánech SŽ je zbavit se té budovy, má vzniknout budova nová a u ní má být i nový busnádr. Stávající budova, která je sice architektonicky cenná, ale provozně náročná a po půlstoletí socialistické i nesocialistické podúdržby potřebuje nákladnou generálku, má být odprodána městu a sloužit k jiným (pravděpodobně kulturním) účelům. Do té doby se "čeká na Godota" a provádí jen tamová údržba, aby to někomu nespadlo na hlavu.

0 0
možnosti
OM

O10. 75M72.

28. 12. 2023 18:40

... taková údržba ...

0 0
možnosti
JJ

J65u12r92a 10J68u50r87a17x

28. 12. 2023 12:53

No jo no, toť péče dobrého hospodáře. Státního.

Ale je to škoda, protože je to architektonicky zajímavá stavba.

0 0
možnosti
PD

Asi bude na SŽ hodně Mílů.

(ne toho energetického)

0 0
možnosti
Foto

Podobné zážitky zažijete na nádraží v Mostě. Já k němu mám osobní vztah, protože jsem v 70.letech se účastnil jako stavbyvedoucí na žel.svršku stavby tohoto monstra.

Podobné fotky jako z Vítkovic. Zmar a zkáza. Jaké bylo moje překvapení z letošního léta. Fungující bufet jako z minulého století. S tím rozdílem - bez pochybných existencí, ochotná obsluha, ceny mírné a všude čisto.

Zda-li se tam udrží nevím, ale držím palce.

0 0
možnosti
Foto

Když ono je to především o penězích a hospodaření s nimi. A také o statistických výkazech. Ono lépe vypadá, když byla zmodernizováno deset zastávek, kde vlaky zastavují na znamení a jezdí 40 m dlouhé soupravy než stanice s třemi či čtyřmi nástupištními hranami, kterou dennš projdou stovky či dokonce tisíce cestujících.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz