Diskuse
VYHÁNĚNÍ ĎÁBLA: Proč nejsem pacifista
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M24i56c39h95a85e72l 98G25r39ó17f
Ono jde v podstatě o variantu myšlenky "Když já budu hodný na druhé, budou druzí hodní na mne". Že to nefunguje se může každý přesvědčit sám - stačí např. přestat zamykat.
Ve skutečnosti být hodný nepochybně zvýší šanci, že na mne ostatní budou hodní, ale nefunguje to stoprocentně, tedy je potřeba být připraven i na ty ostatní.
J27i37n75d16ř71i64c43h 83V36á53g16n45e50r
S autorem souhlasím. Žít v iluzích se nevyplácí. Ale když autor píše, že naši Západní spojenci podepisovali Mnichovskou dohodu s těžkým srdcem, protože měli obavu, že jejich letectvo nedokáže ubránit náš letecký prostor, tak nežije v iluzích, ale na chvíli odložil hlavu.
P78e71t56r 12H71á33k
S tím letectvem - docela mne překvapuje, že zrovna Mrož to neví, resp. si není ochoten/schopen zjistit. Oblast vojenské techniky mu cizí není.
J90i72ř51í 20Š37a74m69á54n17e63k
Souhlas.
Škoda jen některých faktických nepřesností. Třeba to, že anglické letectvo se v roce 1939 skládalo z pár set obstarožních dvojplošníků; u stíhaček to už zde rozebral S. San 19.7.2023 v 1:40.
Třeba Handley Page Hampden - do konce roku 1938 mela RAF tři operační perutě, celkem 38 strojů.
Fairey Battle - v květnu 1939 mela RAF 17 perutí Battlů.
Vickers Wellington - v době vypuknutí druhé světové války 1.9.1939 byly ve výzbroji deseti perutí 3. skupiny bombardovacího velitelství RAF; dvě ale nebyly ještě plně bojeschopné a dvě sloužily pro operační výcvik osádek.
Bristol Blenheim - prvním útvarem RAF plně přezbrojeným na Blenheim Mk.I se stala v dubnu 1937 114. peruť se sídlem ve Wyttonu.
Armstrong Whitworth Whitley - první letouny Whitley obdržela 9. března 1937 10. bombardovací peruť v Dishforthu a na podzim 1939 již mělo bombardéry ve výzbroji devět britských perutí.
A to všechno byly jednoplošníky v oné době nikoliv obstarožní!
V52í93t33ě83z16s89l37a10v 23C57í58r68k92v79a
Tak zveličené to jistě je. Přesto nepodstatné.
Faktem totiž je, že Británie nebyla na válku připravena. "Umírněnější" vysvětlení Mnichovské Dohody je, že Chamberlein se chtěl alespoň pokusit získat čas.
No a že prvně zbrojili především Rusko a Německo je taky fakt.
V39l52a78d16i60m33í39r 69Č36e90r47m44á74k
Až se násilí unaví, nebo se přestane vyplácet a Ďábel a Belzebub se dostatečně vyřádí, nakonec k řešení dojde. Bude ovšem potřeba odhodit Nabubřelost, Pokrytectví a Dvojí metr. Budou to muset udělat Noví Politici. Obyčejní lidé pak se musí obejít bez Nenávisti...
V27á48c41l12a20v 35N30ě83m58e82c
Herr Schindler byl ve filmu dojemný humanitární aktivista, ale zkusme připustit, že to byl třeba jen výborný obchodník, který věděl, jak vydělat hodně peněz, a proto se pohyboval na hraně tehdejších (zvrhlých) zákonů, jak to ostatně dělají i dnešní podnikatelé.
A pane tlustokožče, je mi jasné, proč podporujete politiku USA, největšího strůjce a exportéra válek na Zeměkouli. Nejste pacifista, sám jste to vysvětlil.
V60í43t87ě44z56s87l24a74v 32C79í71r79k83v94a
Největším exportérem válek je Rusko skrz bolševismus. V KLDR, Rusku a Číně se snaží dodnes.
P62e93p83a 33P81e67p41a46x
Selský rozum nemá se zemí jako placka nic společného, kdo opravdu vlastní selský rozum tak rozhodně není pacifista, právě naopak. Dnešní zelení pacifisté naopak věří že je země placatá.
R71o24m20a61n 81L54a48n42g71e94r
Přesně tak, to je jako když dnes Zelení techničtí analfabeti lžou, jak se říkalo, že kdo bránil pokroku, tak tvrdil, že vlak nemůže jet rychleji než 30 km/h, protože by všichni umřeli, a přitom to tehdy tvrdili jenom úplně stejně tupí techničtí analfabeti, jako jsou ti dnešní Zelení bolševici, kteří tomu pokroku chtěli zabránit!
P79a69v28e71l 71S88u82r81a
Jak vlastně je ta pekelná hierarchie? Satan, Ďábel, Belzebub, nebo v jiném pořadí ??
J21a26r25o63s13l46a63v 45F48a25r51d96a
Rozvášnění demonstranti v Krupce útočili na lidi na balkónech, provolávali slávu Putinovi a vykřikovali „černá síla“, policie naopak ocenila poklidný průběh akce.
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-slava-putinovi...
https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_w/hKzus.jpeg?fl...
Romové jsou tady doma, a jako černá síla někde na Moravě už chtějí zbraně! Já na této fotce z Krupky vidím jen vyžraná prasata, evidentně ne z práce s lopatou a krumpáčem, která mají vztek, že by snad nedej Bože mohli dostat ukrajinští uprchlíci nějaké dávky ze sociálních podpor, pro kterou si jejich baby chodí pravidelně každý měsíc. Chucpe! 
P12e90t50r 24D70v72o33ř93á16k
V souladu s naší liberální demokracií pod článkem není otevřená diskuse. Také proč, když naše jedinečná vláda trpělivou výchovou už konečně dosáhla toho, že všichni a na všechno máme jednotný názor.
S68v35a89t17o75p98l24u76k 90K31a93l50u98ž55í25k
Jen drobnost
Dlouhá tisíciletí si lidé intuitivně mysleli, že Země je plochá deska,
to je dosti nepřesné, "báchorku" vymyslel jakýsi novinář v polovině osmnáctého století. Již kněz Koperník a další věděli . . . :)
P30e18t20r 72H97á46k
Oni to věděli už v antice. Řekové dokonce relativně přesně spočítali poloměr Země (Eratosthenes).
A Ptolemaiův systém, z něhož vycházela církev ve středověku, byl sice heliocentrický, ale počítal s kulatou Zemí.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz