6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

VOLBY: Nerudová na Hrad!

Obě ženy pocházejí z intelektuálských rodin, jedna (rozvedená) má nyní za partnera komunikačního poradce, druhá (vdaná) za manžela právníka. Ta první má jednoho bratra, druhá nejen bratra, ale i dvě sestry. Jedna má dvě dcery, druhá dva syny. Je samozřejmé, že obě dosáhly vysokoškolského vzdělání, česká adeptka má dokonce titul doktorský.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 15.11.2022 9:17

Já byl za Havla rád, symbolizoval pro mě změny, byl jich vlastně živoucím dokladem. Byl tak jiný než ti strojoví, suší papaláši před ním. Osobnostně, názorově a hlavně morálně. A měl své vize. Evropu, no ano, to já TEHDY taky. Ale za ta léta se jeho jménem oháněl a ohání kdekdo. Dokonce i ti, kteří teď připravují zákony, jak nám zavřít hubu, se jím ohánějí. No proč ne, už se bránit nemůže.

A jak by Havel reagoval na mrtvolu v pytli, pověšenou v den naší státnosti na budově ministerstva vedle naší vlajky? Možná stejně, jak by reagoval na EU, kdyby viděl, co za kraviny dneska řeší, a jak si pod sebou nadšeně podřezává větev. Ale hlavně že se jím ohánějí ti, kteří tohle dělají!

P. Diviš 15.11.2022 9:37

A v čem jste byl "za Havla rád", tedy rád v jeho zastoupení?

V. Kuhaj 15.11.2022 9:50

Za to, že máme Havla, jsem byl rád. Co se furt diviš?

P. Diviš 15.11.2022 11:57

Hotentotské češtině.

Rád je že, vděčen za.

V. Kuhaj 15.11.2022 13:11

Vazba být za něco vděčný je zcela náležitá a běžná, je zachycena už v Příručním slovníku jazyka českého z let 1937–1957, nejnověji pak např. ve Slovníku slovesných, substantivních a adjektivních vazeb a spojení.

Vazba být rád za něco je ve zmíněném slovníku vazeb označena jako novější a hovorová, je tedy přiměřená v méně oficiálním, a to zejména mluveném projevu.

zdroj:https://dvojka.rozhlas.cz/jsem-za-rad-7548971

H. Rybnická 15.11.2022 12:07

Je to docela jednoduché. Pokud žijete v zahraničí byl to jediný prezident, na kterého jste mohl být v celém světě hrdý. Za ty pozdější se člověk musí stydět. Pámbu zaplat že pro civilizovaný svět se nacházejí někde v propadlišti dějin.

V. Kuhaj 15.11.2022 13:08

On mi dokazuje, že umí češtinu lépe než já. Obsah ho nezajímal, toliko forma.

P. Hák 15.11.2022 9:41

Tak. Nedovedu si představit, že by Havel označil jiné lidi za "šváby" a "krysy".

V. Kuhaj 15.11.2022 9:51

Přesně tak!R^

J. Majzlík 15.11.2022 10:27

Řečnická otázka typu "co by byl býval tomu či onomu řekl ten a ten" byla jako silně manipulativní a alibistická používána již v dávno uplynulých časech. Omluva naivním nebo příliš mladým návštěvníkům NP.

V. Kuhaj 15.11.2022 15:32

Tak já si zasním tady na Psu, ale politici se Havlem, a tím co by si myslel a říkal, kdyby...zaštiťují obden.

J. Vrabec 15.11.2022 9:07

Ve finále voleb .. exgeneral Pavel a paní Nerudová !V

Babiše do koše !

K. Novák 15.11.2022 9:31

R^;-D!!EU

B. Hančl 15.11.2022 11:24

Uleť, magore.

P. Horáček 15.11.2022 9:06

Možná byste si měl škrtnout druhou polovinu Vaśeho příjmení.

R. Meišner 15.11.2022 8:56

autore ještě chvíli paní Nerudovou vychvalujte, a já ji snad začnu také volit. --jinak máte myšlenky hezky srovnané, umíte dělit lidi na nácky, národovce, komouše, vlastence--a jako protipól ty lepší lidi, --mezi které se jistojistě řadíte. bezva článek. 8-o

V. Mokrý 15.11.2022 8:58

R^:-)!

V. Kuhaj 15.11.2022 9:20

R^!

J. Majzlík 15.11.2022 10:31

Je ten vyřazovací systém zápasů "každý s každým " někým řízen, že je v tom takový bordel, nebo to jede samospádem?

M. Mucha 15.11.2022 8:53

Nerudová - Havel v sukních? Tak to spíš Fiala v sukních. Prázdná hesla, nic neříkající floskule, eurohujerství. Tak tohle fakt za nejvyššího představitele státu nechci.

T. Hraj 15.11.2022 8:52

Green deal, nekontrolovaná imigrace z kulturně a hodnotově protikladných zemí, kvóty na ženy, popírání existence pouze 2 pohlaví, etc. Nemyslím, že V. H. by se tak snadno ztotožňoval s dnešním západem (možná jsem naivní). Čaputová či Nerudová s tím ale nemají nejmenší problém.

Myslím že naše volba je dnes v podstatě jednoduchá: eurohujer nebo neeurohujer. Paní Nerudová je podle všeho bohužel v té první skupině.

V. Církva 15.11.2022 10:27

Přesně tak. Havel byl prozápadní v době kdy progresivismus teprve vystrkoval růžky.

Jaký by byl dnes nevíme, ale na Havlovi uznáváme orientaci ke svobodě politické i ekonomické a silnému Západu. To dnes na Západě upadá, proto pokud jsem v roce 1990 byl pro podporu Havla nemůžu dnes prozápadní progresivisty podpořit,

Ani přesto, že je v EU pořád míň koupce a víc svobody a úcty k lidem než v Rusku. Jenomže srovnávat hrůzu s hnusem to asi není spráná metrika...

T. Hraj 15.11.2022 13:34

R^

J. Majzlík 15.11.2022 10:36

Zbavím Vás, s dovolením pochybností, připadá mi, sorry, že jste naivní. Ale - nejste sám.

Z. Lapil 15.11.2022 12:12

Prosím, upřesněte mi - v čem je naivní. Zajímá mě to, protože to vidím podobně.

Děkuji.

J. Majzlík 15.11.2022 13:44

Jde o odkaz, poselství budoucím generacím následovníků jednoho guru a o rozvoj jeho kšaftu v nových podmínkách. Viz dějinný význam Karla IV, odkaz Jana Husa, pokračování modernizace Francie i po pádu Napoleona Bonaparte, jde o nedotknutelnost a idealizaci V. Havla.

T. Hraj 15.11.2022 13:30

Já vím, že měl Havel v sobě určitou idealistickou naivitu (byl například členem Římského klubu). Ale řekl bych, že autenticky usiloval o vlastní intelektuálskou poctivost. Takže těžko říci, jak by to dnes viděl. Čím je člověk starší, tím s většími obtížemi se vzdává svých opěrných bodů (dlouhodobých názorů a postojů).

R. Gramblička 15.11.2022 12:50

To máte těžký. Pavel s Nerudovou jsou hujeři, Fischer a Hilšer taky, nicméně Babiš je sice oportunista a pragmatik, nicméně doposud neměl problém Evropské komisi odkejvat kdejakou zhůvěřilost včetně grýndýlu, výměnou za klídek na práci a úplatky (ehm, teda dotace)

T. Hraj 15.11.2022 13:34

Jistě, to máte pravdu a já na to nijak nezapomínám. Babiš pravda pronesl v Glasgow velmi dobrý projev. Stručně, racionálně a ostře se pustil do GD. Akorát, že v té době už věděl, že prohrál volby a premiérem dále nebude. Žádnou velikou hodnotu tedy jeho slova neměla.

P. Jánský 15.11.2022 8:51

ještě nedošlo na předvolební debaty

tam se teprve pozná, kdo je kdo..