21.9.2021 | Svátek má Matouš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 5.8.2021 0:09

Řešení je jednodušší, než byste čekali, ale o to náročnější. Jedná se o přechod od fachidiotů, tj. jednooborových specialistů neexaktních oborů (např. sociologie, demografie, ekonomie), k mezioborovému vzdělání. Např. sociologii a ekonomii nahradí sociální ekonomie. Kde je problém? Za prvé, mezioborové vzdělání je násobně náročnější, což nevyhovuje většině. Za druhé, kapři si rybník sami dobrovolně nevypustí. Musí je k tomu donutit společnost a občané se k něčemu takovému odhodlají až ve chvíli, kdy jim půjde o samu jejich existenci. Na řešení si proto musíme ještě chvilku počkat. To ale neznamená, že je na škodu se předem poučit. O tom, co je ve společnosti špatně a co je potřeba udělat je nová kniha "Ekonomům to myslí černobíle".

L. Harvánek 4.8.2021 14:14

A co takhle začít uvažovat trochu jinak. Například kovid nebrat jako problém politický, ale zdravotní.

P. Milan 4.8.2021 14:24

Řešení zdravotních problémů stejně musí odsouhlasit kromě zdravotníků i politici.

L. Harvánek 5.8.2021 14:39

Právě proto píši, že by se problém kovidu měl řešit jako problém zdravotní. Tedy i politiky. Sbírat na něm politické body je prachsprostý populismus.

F. De Winter 4.8.2021 12:10

BUDE MINISTERSTVO KONEČNĚ SOUDU PROKAZOVAT, ZDA TU MÁME EPIDEMII?

Včera a dnes jsme podali návrhy na zrušení dvou nejnovějších mimořádných opatření - k omezení služeb a k povinnosti nosit ochranné pomůcky (respirátory). Trváme na tom, aby soud konečně vyzval MZdr k prokázání, že na našem území trvá stav epidemie. Předložili jsme důkazy od několika zdravotních pojišťoven a Krajských hygienických stanic naznačující, že epidemie tu není. Uvidíme, zda se Nejvyšší správní soud začne konečně zabývat touto základní otázkou. Bez epidemie a bez její bezprostřední hrozby totiž nelze vydávat opatření ani v režimu zákona o ochraně veřejného zdraví ani pandemického zákona.

O vývoji budeme informovat - tentokrát velice podrobně. Každý má právo vidět, jak v reálu funguje soudní ochrana individuálních práv.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158967607713822&id=698948821

V. Kain 4.8.2021 13:22

Bylo by nanejvýš žádoucí aby už přestali naslouchat odborníkům typu Prymuly,Smejkala,Maďara a Kubka.Tito pánové ač nevědí vůbec nic jsou v likvidaci ekonomiky a života občanů velice aktivní.Kdo ví co je k tomu vede.

P. Kubáč 4.8.2021 12:01

Sluníčkáří začnou jakékoliv téma a skončí u Babiše....

Konzervativci začnou jakékoliv téma a skončí u očkování.....

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam....

J. Vavrochová 4.8.2021 13:07

;-D;-D;-DR^

P. Milan 4.8.2021 9:23

Péče o konta byla vždy a vždy bude.

Co ubývá, to je ochota starat se sám o sebe, případně o bližní, zato markantně přibývá snaha států i nadstátů, nařizovat a zakazovat lidem, co mají a nemají dělat.

Koroňák je jen jeden z mnoha dokladů tohoto jevu.

P. Čech 4.8.2021 11:55

Přesně to, co zde píšete je hlavním cílem a ideí socanů všeho druhu. Je to logické. Člověk je totiž od přírody tvor líný a koná jen proto, aby mohl být ještě línější. Toho mistrně využívají socani, kteří lidskou lenost povýšili napiedestal své politiky. Nalhávají lidem, že za ně budou řešit jejich ev. problémy a slibují jim nesplnitelné. To vše místo toho, aby pouze vytvářeli podmínky, aby se lidé mohli bezproblémově starat sami o sebe. V tom nalhávání lidem nesplnitelného vynikají zejména politické strany bez výjimky. Všechny jsou totiž socanské. Bohužel se v tom utápějí i mnohá občanská hnutí. Nutí je k tomu totiž náš současný volební systém podle zásad poměrného zastoupení. Systém nepřímých voleb, které zásadně nejsou schopny vygenerovat vítězství jednoho subjektu se ziskem nadpolovičního počtu získaných hlasů voličů. A tady je u nás zakopaný pes.

H. Kotaz 4.8.2021 12:51

Vláda jedné strany je zde přece nepřípustná.

I když to tak funguje v mnoha demokratických zemích.

P. Milan 4.8.2021 14:26

To jste jen něco nepochopil. V tomhle lze s panem Čechem souhlasit.

P. Čech 4.8.2021 18:06

Ono jde o to, používat správné pojmy. Takové, které jednoznačně a nezpochybnitelně definují funkci systému. Ona totiž "vláda jedné strany" nemusí být odsouzeníhodná. Zejména tehdy, není-li stálá a "na věčné časy". Ona vláda jedné strany může být i vysoce efektivní. Pokud vládne nějaké (jakékoliv) politické uskupení na základě vítězství ve volbách, mělo by mít tuto svou výhodu stanovenu na celé volební období s jedinou výjimkou. Tou výjimkou by mohlo být jen flagrantní porušení jeho předvolebního programu. Každopádně je ovšem nejlepší, když nevládne žádné politické uskupení, když vládnou sami občané. Sami sobě. Tito sice mohou pomocí voleb pověřovat své zástupce rozhodováním v přísně vymezených oblastech, nicméně nikdy se nesmí vzdát své, občanské rozhodovací pravomoci, své vlády, kdy jejich většinová vůle je obecně závazná. Přesně tak, jako je tomu ve Švýcarsku, jehož politický systém zastupitelské demokracie efektivně funguje již více než 200 let.

P. Milan 4.8.2021 14:28

Do PS, Senátu, obcí i presidenta se v ČR volí přímo.

Nepřímo byl volen pouze president a je to zrušeno.

P. Čech 4.8.2021 18:11

Tak to jste na zásadním omylu. Doporučuji k přečtení volební zákony, které jasně a jednoznačně stanoví, že do PS a zastupitelstev krajů, měst a obcí jsou voleni přímo nikoliv zástupci občanů, ale zástupci politických stran a hnutí. Poslanci tak např. nejsou zástupci občanů, protože jimi nejsou přímo voleni. jsou voleny politické strany a hnutí. naopak, přímo volen je jen prezident a senátoři.

P. Milan 4.8.2021 22:28

Nechápete. I volba kandidátů stran a hnutí je přímá volba.

Nepřímá volba znamená, že si zvolíte své zástupce a ti vaším jménem volí dále. To byla volba českého presidenta (mimochodem, s lepšími výsledky, než ta přímá).

P. Pepax 4.8.2021 9:08

No, od Internetu, osobností atd. nakonec autor přešel ke covidu. Prý covid tady je a bude, no to je ovšem jasné většině vetšině obyvatel a většina netrpělivě čekala na serum proti této čínské chřipce. Pan Lukavsky to vyjádřil docela přesně.

J. Nevrkla 4.8.2021 8:33

R^R^

J. Lukavsky 4.8.2021 7:51

"místo fanatismu bychom měli přijmout tezi, že covid tady je a bude" škoda, že na to nepřišel už Jenner a náš Raška. Černé neštovice, dětská obrna, záškrt, spalničky, TBC, infekční žloutenka..... s námi mohly být a krásně by se vyřešil problém přemnožení lidstva. Neštovice zabíjely skoro polovinu dětí takže nás mohlo dnes být místo 8 jen 4 miliardy, možná i mnohem méně, další miliony by zvládly ostatní choroby. Nu co teď naděláme. Jen mi vrtá hlavou, jestli by rodiče a prarodiče autora s tím souhlasili. Když nás všechny povinně očkovali ve škole tak nikdo ani necekl, naopak, rodiče se starali aby to jejich děti dostaly (tedy to očkování). J.L. end

M. Těhanová 4.8.2021 8:21

Prosím vás, kdy konečně vezmete na vědomí, že to jsou naprosto odlišné nemoci. Prostě vir se zcela zlikvidovat nedá, lze jen posílit imunitu. Jistě víte, že na některé nemoci se musíte každý rok znovu přeočkovat. A s koronavirem je to stejné.

E. Horáková 4.8.2021 8:53

Jen bude třeba se přeočkovat stále častěji. Nevěřím, že po silné reakci na "očkování" se všechny vnitřní orgány jen oklepou a vrátí k úplnému zdraví. A nevěřím, že opakované injekce budou mít stejný dopad jako ty první.

J. Lukavsky 4.8.2021 8:57

"Prostě vir se zcela zlikvidovat nedá" ale jděte, jak to že byly zcela zcela zlikvidivány pravé neštovice? Asi to MUDr. Raška netušil. Dá se zlikvidovat, stejně tak alespoň u nás dětská obrna byla prakticky zlikvidována a je jenom občas dovezena. Musí se ale jasně a tvrdě po tom jít a ne krok vpřed, krok vzad, krok vpřed.... J.L. end

V. Petr 4.8.2021 9:12

R^R^R^

F. De Winter 4.8.2021 10:43

A proč likvidovat vir, který je pro zdravého člověka neškodný a vymizí sám? Pro zdravého člověka je větším rizikem vakcína než covid. Takže očkování ne!

P. Kubáč 4.8.2021 12:49

TBC na druhou stranu "zlikvidována" nebyla - jen zatlačena do pozice, ve které by v budoucnu měl být koronavir.

P. Milan 4.8.2021 9:25

No a co to na mění na potřebnosti očkování, že jeho účinnost je u různých nemocí různá?

Potřebujeme zdokonalovat vakciny i léky, ne držkovat proti očkování.

M. Těhanová 4.8.2021 9:45

Já nemám nic proti očkování, mám zdravotnické vzdělání, tak vím o co jde.

Vadí mi ale ty strašné propagační žvásty, různé výmysly a lži, kterými se stát snaží to očkování vynutit.

prostě jenom nemám ráda, když ze mně někdo dělá bl bce.

P. Milan 4.8.2021 10:45

Ke státu mám jen hlubokou neúctu, ale ono je to těžké, dělat pro každou skupinu obyvatel jiný způsob podávání informací. Navíc s přihlédnutím k tomu, že blbců je v populaci hodně.

P. Čech 4.8.2021 7:45

Vyhořelá společnost? Asi ano, ale z jiných důvodů. Není to tím, že by nebyly osobnosti. Ty jsou, jen se nechtějí špinit zastaralou politikou, která zde (ne)fungovala minulých sto let. Politikou vzcházející z kolektivních ideí členů politických stran. Každý člověk je totiž zcela samostatná osobnost se svými samostatnými idejemi. Kolektivní ideje jaksi nehodlá akceptovat. A to je tím zásadním, co vůbec nechápou dnešní politici politických stran a jim poplatní novináři. Systém vlády a moci politických stran nefunguje a zcela se přežil. Lidé hledají něco jiného a nabízí se jim jediné. Politika občanských hnutí a s tím spojená skutečná demokracie. Demokracie, třeba zastupitelská, založená na vládě občanů a nikoliv na vládě nějakých jejich vždy menšinových spolků typu politických stran.K tomu ovšem tito lidé potřebují mít výhradně ve svých rukou nástroj, pomocí něhož by mohli prosazovat svou většinovou demokratickou vůli. Tím nástrojem je referendum a všeobčanské hlasování po vzoru Švýcarské zastupitelské demokracie. A to nabízejí jen občanská hnutí. Zásadně ne politické strany. A tímto směrem se vše vyvíjí.

H. Kotaz 4.8.2021 7:59

R^ !!