8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 26.10.2021 14:39

A co takový očkovaný na kovid, který umírá na následky očkování? ;-)

V. Kuhaj 26.10.2021 16:53

Náhodou, mně se líbí, jak jste v tom zásadovej. No pasaran!

H. Rybnická 26.10.2021 13:45

Jinak dobrý článek pane autore. Asi bych se, kdybych byla lékařkou, vztekala nad naivitou svých pacientů stejně. Jsem moc ráda, že jsem se o lékařství nikdy nezajímala.

H. Rybnická 26.10.2021 13:42

Nemocenské pojištění, tedy sociální systém, byl v "našich zemích" tedy v Rakousko-Uherské monarchii zaveden 1888 jejím "otcem" byl hrabě Eduard Taafe, tehdy ministerský předseda Cisleithanie. Bismarck zavedl nemocenské pojištění v Německu již o pět let dříve,

J. Vaníček 26.10.2021 12:32

Je to "úvaha", ale hlavně názor Vodvářky. Dá se s tím souhlasit, ale chyba je v detailu. Jednak je to specificky zaměřené proti Zemanovi aniž by ho jmenoval, jsou tu souvislosti. Vodvářka nepřímo říká, že Zeman byl ožrala co si sám zavinil cirhózu jater. A tak si nezaslouží žádnou lítost. Navíc teď v nemocnici "žere" naše peníze na svojí mimořádnou péči (to přidávám). Proč ne. Otázkou je, jak velký ožrala byl/je Zeman a zda každý s cirhózou jater byl ochlasta a každý co má polyneuropatii byl ochlasta anebo cukrovkář (což Zeman je) a jestli to Zeman na rozdíl od mnohých má prokazatelně z chlastu. A tak to rozhodně není a Vodvářka ví o Zemanovi kulové, to se jenom všude v médiích podporujících jednu partu píše jak pořád chlastá a pořád chlastá. Přesnou diagnózu popsali na Forum 24, skutečně medicínském , kde napsala článek o nemoci Zemana mladá novinářka. Má k tomu kvalifikaci, nebo ne? Má, nenávidí Zemana. Pravdou podle mne je, že Zeman na svůj post už nepatří, rovněž pravdou je, že nakumulování všech ústavních funkcí jednou partou je nebezpečné - senát, parlament, vláda a výkon prezidentských funkcí. Správné by asi bylo, aby Zemana "namasírovali" aby mohl přijmout demisi vlády, jmenovat premiéra, schválit nové ministry, počkat až dostanou důvěru v parlamentu a pak abdikovat (nejsem znalec procesů, tak nějak) a měly by být vypsány co nejdříve volby prezidenta. Bohužel ale neschopný prezident isolovaný v Lánech bude jedné partě naprosto vyhovovat. Vydrží jim to přes rok a to mohou zařídit věci. A co s tím? Nic. Hlavně musíme snížit uhlíkovou stopu, nebo se nám naši přátelé Nizozemci utopí.

V. Iii 26.10.2021 13:11

"To, že nejsem paranoidní, ještě neznamená, že po mě nejdou!"

;-)

V. Kuhaj 26.10.2021 16:55

To, že po vás jdou, ještě neznamená, že nejste paranoidní.

V. Čermák 26.10.2021 13:50

Tak začátek dobrý, pak se to zvrhlo do podivných prognóz. Zeman byl do nedávna prezident docela akční a pohyblivý, až mu to mnozí vyčítali. Málo pohyblivý ale neznamená Neschopný...Rv

M. Pivoda 26.10.2021 12:19

Jsou studenti teologie milosrdní samaritáni?

Subjekty experimentu byli studenti teologie, kterým bylo řečeno, že se účastní výzkumu o profesním uplatnění studentů teologie. ... ... Jedněm bylo řečeno, že je kolega v sousední budově už několik minut marně čeká (mají zpoždění), druhým bylo řečeno, že je nejvyšší čas vyjít a třetím bylo řečeno, že mají několik minut k dobru. De facto tedy byli studenti rozděleni do šesti (3x2) skupin: (pospíchá hodně / pospíchá / má čas) x (mluví o profesi /mluví o podobenství)

Když subjekty přecházely do sousední budovy, narazili na figuranta. U vchodových dveří sousední budovy na zemi seděl člověk v omšelém oblečení, se skloněnou hlavou, díval se do země a nehýbal se. Když kolem něj subjekt procházel, figurant dvakrát zakašlal a povzdechl si. Otázka byla, jak na figuranta budou jednotlivé subjekty reagovat.

Celkem projevilo ochotu nějakým způsobem pomoci 40 procent teologů, 60 procent dělalo, že nemocnou osobu nevidí. ... Experiment ukázal, že existuje silná záporná korelace mezi tím, jak moc subjekt pospíchal a jak často byl ochotný pomoct. Z těch, kteří nepospíchali, bylo ochotno pomoci 63 procent, z těch kteří spěchali to bylo 45 procent a z těch kteří pospíchali hodně to bylo pouze 10 procent. ... Experiment tedy prokázal, že zásadní vliv na naše morální rozhodování má to, jak vypadá konkrétní situace spíše, než že by člověk rigidně dodržoval racionální mravní řád pocházející odkudsi ze zásvětí.

http://someselfishmemes.blogspot.com/2011/04/good-samaritan-experiment-jsou-studenti.html

V. Čermák 26.10.2021 11:54

Tak byla jen otázka času, kdy pan Vodvářka na Prezidenta Nakydá. Vladimír Menšík, Jan Werich, koneckonců i Václav Havel zemřeli předčasně na svoje vášně- nešvary, kterými byly alkoholismus a kouření. Byli to velikáni a normální lidé jim ty jejich lidské nešvary rádi odpustili, naopak vyzdvihovali jejich mnohem větší přednosti. Ne tak náš známý nelítostný Havloid a antiSoudruh poslední hodiny Vodvářka...;-DRv

J. Vaníček 26.10.2021 12:34

R^

F. Zrcek 26.10.2021 11:33

A to ještě autor odsunul citlivé téma sexu. Podle jakéhosi rozsudku ve VB smějí tamní kliniky přeoperovávat pubertální mladistvé, kteří chtějí změnit své pohlaví. Na jejich vlastní přání, bez ohledu na rodiče. Nebo, tuším v USA, nepřeoperovaný kluk vydávající se za transsexuála, na školních dívčích závodcích přefikl holku a její rodiče z toho mají problémy, neb jsou homo- či transko?- fobní.

Doporučoval bych k nemocným zachovávat empaticky vstřícný postoj, ale cesta do pekel je vyžadovat pro ně nějaká zvláštní menšinová práva a výhody nad rámec lékařské etiky.

P. Vychodil 26.10.2021 10:51

Přehlédnutá překážka není vina řidiče ?

Přehlédnuté klíště, nebýt očkován proti kl. enc., není vina jedince ?

Nakonec rakovina, díky nesprávné stravě, není chyba jedince ?

A taky bych mohl zmínit obrýlené občany, ti, nestarajíce se o svůj tak důležitý orgán, skončí s protézou na nose...

děsí mne, že autor, pravděpodobně , přistupuje ke svým pacientům rozdílně, podle svých sympatií, ve své zpupnosti si udělá svůj žebříček "zaviněnosti" a nezaviněnosti"...

Autor asi nenávidí prezdenta, a tak se tuto emoci literárně vyjádřit článkem o soucitu, dle mého názoru výsledkem je jenom duševní výblitek...

P. Vychodil 26.10.2021 11:44

...a všechny mnoho automobilových nehod...a většina, co musí k zubaři...obezita, hypertenze, cukrovka...

představme si doktora, který určuje preference třeba podle tabulek BMI, jsi tlustý/á - neléčím, či pouze s odporem...

a víte co ? zaráží mě, jak mnoho doktorů vypadá nezdravě, nemocně, kolik jich je obézních...

takoví doktoři nemají nárok ani na oslovení "felčare"...

F. Navrátil 26.10.2021 10:44

Ve výčtu nemocných a umírajících, které pan Vodvářka nelituje, mi chybí jen sdělení, že odsuzuje ženu, která umírá při porodu, protože si za svůj stav může sama!

P. Vychodil 26.10.2021 11:56

je to sice kruté přirovnání, ale logicky, s odkazem na článek, bezchybné...

M. Valenta 26.10.2021 10:36

Zbytečný článek. Že Zeman je alkoholik a silný kuřák a svůj současný stav si z velké části přivodil sám vědí jeho zastánci i odpůrci. Mnohem horší než jeho životospráva byla ovšem jeho politika.

V. Kuhaj 26.10.2021 10:57

Jeho politika? Pravda, už jsem v souvislosti s jeho počínajícím odcházením narazil kdesi na titulek, že končí okupace Hradu. Ta obviňování, že nás vleče do nové totality, se u některých jedinců zjevně setkala s pochopením. Jenže on nás do žádné totality nezavlekl, nezavedl tady policejní stát, nešmíroval nás. To jiní nás vlečou k soudu za vyjádření, která jim nejsou vhod. Ti, kteří to o něm šířili a šíří. Proč vlastně?

V. Čermák 26.10.2021 11:40

Tak Zemanův věrný Satelit Valenta opět Zabzučel okolo svého mistra. Když umíral notorický alkoholik a velký kuřák Havel, na následky svých vášní, dělal ovšem mrtvého brouka...;-DRv

P. Vychodil 26.10.2021 11:48

pozor, to bylo hrdinské umírání prominentního disidenta !:-):-):-) přišel k úrazu v disidenstských kotelnách, jsa podporován shnilým západem...:-):-):-)

V. Kuhaj 26.10.2021 12:19

No výborně. Za chvíli se tady objeví, že mu zdraví naštěstí vždycky zachránili v komunistických lágrech, že?

Ś. Svobodová 26.10.2021 9:36

Moje empatie k tomuto lékaři poklesla na tolik, že bych se u něj léčit nechtěla. Jednoho podobného jsem už potkala. Stejnou diagnózu u známého spotrovce a shodou okolností mého kamaráda léčil jemu obstřiky, laserem a rázovými vlnami. Mně se zeptal jak dlouho mně to bolí a pak mi řekl, že ještě tak půl roku mě to bolet bude. A by to.

F. Navrátil 26.10.2021 10:50

Také Mengele se domníval, že pokusný dětský materiál využívaný k pokusům si za svoji situaci může sám, protože je židovského původu. To byl v Třetí říši silný ideový argument.

J. Ptáček 26.10.2021 9:25

Soucit s těžce nemocným člověkem má každý normální občan. Ať je tím postiženým chudý bezdomovec, nebo hlava státu. Nikdo nesonduje, zda to je nebo není jeho vina. Kromě specializovaného lékaře to stejně nikdo z nás laiků nepozná. Soucit s těmi, co ho obklopují, celou dobu využívají a zneužívají a jsou ochotni mu třeba i ublížit, hlavně ať výhody dál přitékají, určitě nemám. Zasloužené potrestání by tyto parazity v žádném případě minout nemělo.

Ś. Svobodová 26.10.2021 9:41

Napsal jste to hezky. Ale jak jste právě dočetl, jsou lidé kteří si uvědomněle vybírají s kým budou soucítit a s kým ne.

V. Čermák 26.10.2021 13:42

Ale houby, nenapsal. Nenávidí Zemana a jelikož přímo na něj Nemůže, kope do Mynáře a Ovčáčka, které si ovšem sám Zeman Vybral a kteří jednají podle jeho pokynů..;-DRv

R. Dubravský 26.10.2021 9:00

Ono je to s tím milosrdným Samařanem ještě trochu jinak a většina lidí, i věřících, to neví. Oni totiž těm před ním jdoucím místem s vysokým výskytem loupežníků kohenovi (kněz) a levitovi (pomocník kněze) jejich víra zakazovala dotknout se mrtvoly. Proto nemohli oloupenému a těžce zraněnému pocestnému, který mohl vypadat jako mrtvý, pomoci. Tak to zbylo na Samařana.

J. Tulejová 26.10.2021 7:01

Nelítostný lékař? Hrůza.

V. Kuhaj 26.10.2021 9:20

Neuropatie, vozíček, alkohol, játra, cirrhoza...známe Vodvářku. Jde mu o Zemana. Nesnáší ho, tak mu chce zasolit ještě odbornou lhostejností a úvahami, proč vlastně někoho takového léčit.

Když kluk skočí v lomu do vody a zlomí si vaz tak, že skončí na vozíku, může si za to vlastní blbostí sám, viďte? Dva opilí kluci z lávky nad kolejemi ze srandy čůrali na dráty vysokého napětí, bylo to na videu. Pak tam byly fotky jejich pinďourů. Takhle si pan Vodvářka buřta nad ohněm ještě nespálil, byli na uhel. Tak co, blbci a ještě opilí. Jestlipak by je pan doktor léčil?

D. Stirsky 26.10.2021 5:39

Jenomže právě ona neschopnost přestat pít či kouřit je příznak nemoci. Plně uznávám a všude říkám, že prezident si za svůj stav může z 95 % sám. Přesto, když jsem viděl záběry z transportu do nemocnice, mně ho bylo líto. Najednou jsem uviděl svoji mamku (CA plic, také i přes zákaz nadále kouřila, ono to už bylo stejně jedno), babičku, kterou jsem vezl do nemocnice atd. Celý ten článek je minimálně hloupý.