20.11.2019 | Svátek má NikolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: První přikázání politikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 22.12.2017 20:19, přehled diskusí

bezny Cehun:
Autor: M. Pesat Datum: 22.12.2017 11:56

"Současně se však děsí nemorálnosti euroatlantické politiky! To je zase paradoxně způsobeno tím dokonalým oddělením náboženství od života. Křesťanská etika má své místo v kostele. Mimo kostel se už může každý chovat libovolně amorálně, a taky to tak leckdo dělá, a to prý bez újmy na vyhlídku být spasen, protože nezáleží údajně na skutcích, ale na víře."

citace z clanku

----------------------

Bezny Cehun zna muslima/Araba max. z televize. to popsane v citaci plati i o muslimech, jste v mensi mire, protoze muslimska spolecnost je pod bedlivym dozorem komunity, kazdy spehuje/praska kazdeho. Pro muslimy v zapadnim svete ovsem mnohdy plati vyse popsane, zejmena ty mlade, co maji alaha/islam v pazi, resp jsou ve vire znacne vlazni, pokrytecky sice chodi do mesity/kvuli rodicum/komunite/aby meli pokoj, ale jinak se chovanim nelisi od svych zapadnich spoluzaku/kamaradu. Skutecny problem a lihen islamismu/militantismu/terorismu, to je prave v tech uzavrenych islamskych komunitach/no go zones v zapadnich zemich/metropolich, kam chudi/nevzdelani/zaostali muslimsti venkovane importovali zvykove/islamske pravo, ktere si dovezli ze svych domovin a ktere nadrzazuji svetskemu pravu sekularniho statu kde ziji. Ale vina jednoznacne pada na politickou korektnost/"slepotu", ktera desitky let ten problem "nevidela" a nechala jej rozrust do dnesnich teroristickych rozmeru/zhoubneho bujeni. Ovsem a na to upozornuji opakovane, neni to pouze o islamu, nybrz o kazdem nabozenstvi, tedy tlaku/teroru komunity na "neposlusne", protoze v sousednim Plsku/EU, tam na malych mestech lide/atheiste chodi do kostela a deti posilaji do nabozenstvi, ze strach, protoze jinak by jim katlici udelali ze zivota peklo, ano soudruzi, stejne jako za rudobolsevika, radeji pujdu do pruvodu na prvniho maje/k volbam, vsoupim do strany, at mam pokoj a stejne si budu delat/myslet sve.

Cest :-)

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti je perfektní...:
Autor: A. Pakosta Datum: 22.12.2017 11:43

...ukázkou židovského pragmatizmu - je to jako znovu převyprávěná stará židovská anekdota o třech duchovních:

Katolický kněz, protestantský pastor a rabín debatují o milodarech, vybraných od věřících. Kněz praví: Nakreslím svěcenou křídou na podlaze kostela kruh, stoupnu si doprostřed, vezmu peníze z pokladničky a vyhodím je do vzduchu. Co padne do kruhu, je božího, co padne mimo, to si nechám.

Pastor vrtí hlavou - Ne, přece nemůžete Boží nárok omezit na nějaký namalovaný kruh - Jeho je celý svět! Takže je to naopak! Vyhodím peníze do vzduchu, co padne do kruhu, to si nechám, a vše, co padne ven, to náleží Bohu.

A rabín na to: Pánové, přece nechcete nutit Hospodina, aby sbíral milodary ze země! Já vyhodím peníze hodně vysoko, a co z toho Bůh chce, to si podrží....

Re: Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti je perfektní...:
Autor: M. Jandáková Datum: 22.12.2017 20:19

: ))

Nikdo na sebe nedělá lepší vtipy, než Židé.

k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: R. Brzák Datum: 22.12.2017 10:43

Ano, ve zdrojích Islámu lze najít i převyprávěné desatero. A tak si tu stavbu s jejími základy představme. V jedné části pozemku jsou základy v podstatě křesťanské, v jiné části zase židovské, pak je tam velký kus pozemku vyztužený tezemi, které nemají s křesťanstvím ani se židovstvím nic společného. Ta budova, která na těchto základech stojí, je takto vyvážená - na křesťanských základech je postavena zimní zahrada, která občas poslouží k přijímání vzácných či důležitých hostů. Základy židovské posloužili k zřízení sbírkového křídla budovy, do které ale nikdo nemá přístup, protože obsahují i obrazy, které prorok Mohamed popírá mnoha větami v Koránu - a kam tedy dobrý muslim nikdy nevkročí. Obrovská budova pak stojí na pěti pilířích, které drží všechny ostatní, obytné části, krom jediného prostoru - vnitřní svatyně s minaretem, která je celá vyztužena centrálně pilířem šestým...

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: A. Pakosta Datum: 22.12.2017 11:31

Mohl byste, pěkně prosím, konkrétně uvést, KDE to "převyprávěné" desatero v islámských textech najít?

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: R. Brzák Datum: 22.12.2017 12:08

http://www.e-islam.cz/content/desatero-bo%C5%BE%C3%ADch-p%C5%99ik%C3%A1z%C3%A1n%C3%AD-v-kor%C3%A1nu

Je to logické, protože Mohamed byl zpočátku (Medínský korán) kopírka ze zdrojů kolem sebe - tedy křesťanských a židovských. Později je ale doplnil (a podle výkladů islámu nahradil) Mekkánským koránem - nenávistným až za hrob...

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: R. Brzák Datum: 22.12.2017 12:30

s těmi počátky jsem to splantal - počáteční byl Mekkánský korán - tam seMohamed narodil a začal kázat. poté odešel do Mediny a tam se zradikalizoval...

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: A. Pakosta Datum: 22.12.2017 13:40

S tou Mekkou a Medínou jste to sice pomotal (je to opačně), ale za odkaz Vám děkuji a jdu se poučit. Případně se pak ještě vyjádřím.

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: A. Pakosta Datum: 22.12.2017 13:53

Ano, děkuji Vám ještě jednou za odkaz na E-Islám. Je to jeden z islamistických propagačních portálů v českém jazyce. Nicméně nemám důvod věřit, že ty citace z Koránu i z Bible sedí. Odpovídá to tomu, že v počáteční fázi své kariéry proroka se Mohamed snažil vlísat do přízně zejména Židům, aby jej přijali za svého očekávaného proroka, a tudíž se smírně, ba pochvalně, stavěl k tezím Starého Zákona. Křesťany až tolik nepochopil, měl je za polyteisty, kteří jako božstvo uctívají Boha Otce, Syna Ježíše a ještě i jeho matku Marii.

V Koránu však platí, že pozdější verše "přebíjejí" svým významem ty starší, a tak nenávist vůči Židům nakonec převládla.

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: J. Sova Datum: 22.12.2017 16:00

Ty citace z Bible si snad můžete snadno ověřit. Sedí.

http://www.biblenet.cz/

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: M. Pesat Datum: 22.12.2017 12:24

Staci si vzit casouvou posloupnost/timeline, Judaismus je nejstarsi z monotehistickych nabozenstvi, z nej se derivovalo Krestanstvi/Kristus a nasledne , Zide a Arabove jsou nevlastni bratri=semite, maji stejneho otce, tak soudruh Mohamed obslahnul neco z Torah a Bible a vznikl Islam. Samozrejmne i judaismus cerpal ze starsich kultur/zvyku, ktere vclenil do svych svatch textu. Ale judaismus a islam k sobe maji daleko blize a spousta lidi nevi, ze i muslimove maji povinnou obrizku a stravovaci priakzy/zakazy jsou stejne/podobne, kosher a halal jedno jsou, stejne tak desatero je inkorporovano ve vsech svatych textech techto nabozenstvi a troufam si tvrdit, ze je obsazeno +/- ve vsech nabozenstvich, protoze lide jsou fakticky stejni vsude na svete/ maji stejny geneticky kod, tudiz je pro ne vnimani dobra a zla, ci co je spravne a co ne vcelku stejne. Obecne kazda ideologie je o pokrytectvi/potlaceni prirozenosti, coz je i desatero. Muzska prirozenost je rozsevat seme, eventualne i na sousedovu "zahradku", desatero vsak rika: nesesmilnis. Ono se muslimum vycita mnohozenstvi, ale v nasem zapadnim svete se pokrytecky prehlizi milenky, coz fakticky je stejne.

Cest :-)

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: J. Sova Datum: 22.12.2017 13:12

I to mnohoženství mají muslimové od židů.

"Abrahám měl podle Bible tři manželky. Byl prvním biblickým prorokem, o němž je ve Starém zákoně napsáno, že byl polygamista. Židé v době před zničením druhého Chrámu, mormoni ve svých počátcích i muslimové dnes odvozují svou tradici mnohoženství od tohoto patriarchy."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Abrah%C3%A1m

Re: k těm základům - desateru - v základech islámu...:
Autor: M. Pesat Datum: 22.12.2017 15:11

Tak s tou obrizkou u muslimu, s tim narazil soudruh Hitler, protoze vsadil na muslimskou kartu ve svem tazeni/fanatismu proti Zidum.

Takze se stavalo /casto/ na okupovanych uzemich, napr. Krym/krymsti Tatari, tedy muslimove/obrezani. Nemci je pozatykali a chteli odeslat do koncentraku/byli prece obrezani/ ale z Berlina jim prisel prikaz, propustit, jsou to spojenci. Podobne to bylo v Bosne/Albanii ci na Kavkazu/Cecenci.

Cest :-)

Většina čtenářů Vám neporozumí.:
Autor: A. Alda Datum: 22.12.2017 10:34

A na Israel se v tomto nezlobte - vždyť je to zcela učebnicově klasické pokračování fariseismu.

Něco mi jistě uniklo, :
Autor: P. Dvořák Datum: 22.12.2017 10:21

ale nějak mi nedochází, jak v Izraeli docílí náměstek ministra zdravotnictví, aby dál jezdily vlaky.

Re: Něco mi jistě uniklo, :
Autor: A. Pakosta Datum: 22.12.2017 11:29

Stačilo trochu pozorněji číst, ale mohu Vám to vyložit polopaticky:

Ministr je členem vlády - musí tedy hlasovat i o věcech mimo svůj resort, ale hlavně nese spoluzodpovědnost za všechna vládní rozhodnutí. Například o tom, že na izraelské železnici se nedrží šábes - vlaky prostě musí jezdit i v sobotu.

Tenhle pán je však členem jakési ortodoxní sekty Židů, která nepřipouští, aby její člen porušoval - byť nepřímo, jen svou spoluzodpovědností - tak základní článek víry, jakým je šábes. Jeho rabín mu proto zakázal být členem vlády, která jedná kacířsky.

Takže to ti chytrolíni obešli tak, že ten pán je "jenom" náměstkem, čili nikoli členem vlády, a za její rozhodnutí už nenese spoluodpovědnost. Třebaže jako náměstek v zastoupení neexistujícího ministra samozřejmě hlasuje.

Za sebe k tomu dodávám, že je to typická ukázka židovského pragmatizmu - viz můj další příspěvek.

Pokud je v Islámu nějaká forma:
Autor: I. Schlägel Datum: 22.12.2017 10:16

desatera, tak se jím muslimové zásadně neřídí.

Tedy pane Schneidere...:
Autor: S. Rehulka Datum: 22.12.2017 9:52

....vím že jste v Č.R. zastávalm důležité místo v bezpečnostním rezortu. Když tak čtu Vaše články, myslím, že je dobře, že to odpovědné místo už nezastáváte !

To myslíte vážně?:
Autor: M. Adler Datum: 22.12.2017 1:03

Nevím, pane, co studujete a co kouříte či pijete, ale řekl bych, že vám to nesvědčí. A ani jiným ne. Všechny kultury si nejsou rovné, alespoň ne ve smyslu žitelnosti, a jednosměrnost migrace tomu nasvědčuje. Zato všechny formy islámu, islamismu, extrémního či umírněného islámu, atd., si jsou rovné, neboť jsou založeny na stejných, údajně neměnných, myšlenkách a příkladech chování svého zakladatele v 7.století. Pokud tyto myšlenky a toto chování jen trochu znáte, vaše tak zvaná "tolerance" vás nezdobí. My ostatní, co věříme v rovná práva všech lidí bez rozdílu náboženství ale neuznáváme násilnické a rasistické ideologie, co věříme v rovná práva žen ve společnosti a před zákonem, kdo věříme v rovná práva lidí různých sexuálních zaměření, kdo věříme v oddělení církve a státní moci a myslíme, že stát na základě ideologie nemá co camrat do vědy, umění a soukromého života občanů,(atd.), my bychom měli přestat tolerovat islámskou netoleranci. Jinak ten nejlepší výdobytek naší civilizace - toleranci - ztratíme a tím i naši civilizaci. Budeme žít v... vlastně, budeme žít?