18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gutvirth 6.12.2021 20:16

Pane autore. Zde platí že nevědomost neomlouvá, příroda Vám na Vaše amatérské úvahy kašle. Každý svého štěstí strůjcem:-/:-/. Strach z injekce není ostuda. Ale omlouvat se takhle?

Š. Hašek 6.12.2021 19:11

R^

J. Brunner 6.12.2021 16:23

R^

M. Hejný 6.12.2021 15:23

Moc pěkně napsaný článek, děkuji! Ono totiž najít dnes na internetu smysluplný článek k tomuto tématu, najít názor, ze kterého by nesálala demagogie ať již najednu nebo druhou stranu, najít článek objektivní a trefný je stejné jako hledat jelhu v kupce sena.

P. Jirkovský 6.12.2021 14:57

Hm. Něco tak stylisticky bídně poskládanýho jsem nečet, ani nepamatuju. A to pomíjím okolnost, že některý pasáže prostě smysl nedávají.

M. Hejný 6.12.2021 15:24

a není to prostě jen tím, že nečtete? dtto zmíněné pasáže, které vám smysl nedávají...

J. Lukavsky 6.12.2021 14:08

"vakcíny s tradiční a vyzkoušenou recepturou" no i ty tradiční vakciny byly zkoušeny a měněny. Nejdříve se proti černým neštovicím variolizovalo (očkovalo se vysušenými strupy pravých neštovic) pak se přešlo na vakcinaci (očkovalo se kravskými neštovicemi). I na dětskou obrnu se nejdříve dávalo cosi a pak znovu jiná, Salkova živá vakcina. Takže pokud chcete se nechat očkovat proti covidu jedině tradiční, 100% vyzkoušenou recepturou ... tak musíte počkat 5-15 let. To má jen jeden (malinký) problém, musíte se toho dožít. Probatum est. J.L. rnd

S. Donát 6.12.2021 14:33

Jestli není 5 - 15 let málo. Dal bych aspoň 30 let, aby to bylo fakt sichr ;-)

F. Brnušák 6.12.2021 17:58

Ted uz chapu Vaxerske nazory. Proste mate preveliky strach ze smrti. I kdyz to malo co vime o Covidu je, ze ma smrtnost pod 1% tak vy tu rikate ze pokud se vsichni nenaockuji hned tak do 15let tu nebude nikdo komu by se mohla aplikovat radne otestovana vakcina. Prijde Vam tohle tvrzeni v souladu se znamymi fakty?

J. Ticháček 6.12.2021 18:43

Převeliký strach ze smrti? A vaxerské názory?

Jestli on to rocker a publicista trochu nepomotal. A Vy s ním.

Za prvé už ta tradiční celobuněčná vakcína... On ten virus jaksi nemá buňku ani částečnou. A krom toho ta tradiční vakcinace vyžaduje kultivaci toho viru. Takže vymyslet nějaký způsob, jakým ten virus množit ve fabrice. Pak vymyslet, zda je vhodné do vakcíny použít aktivní, nebo neaktivní virus. A testovat. Včetně dávkování za všech možných okolností.

A za druhé je sice pravdou, že některé věci před sto lety nebyly, třeba ta mRNA, jen je potřeba alespoň tušit, co ta mRNA je, jak funguje, a třeba i to, že celý ten výzkum začal před čtyřiceti lety. Včetně komerčních aplikací. Takže nejde o novou, nevyzkoušenou vakcínu, ale o něco léta zavedeného. A to, že to funguje na kovid a takhle rychle, je jen proto, že na tom v podstatě nebylo nic složitého. Šlo spíše o inženýrský zásah podobný tomu, kterým se v sériové výrobě rádií změní jedna zelená ledka za modrou jiné velikosti. Prostě někdo nakreslí jiné dírky na základní desce a někdo jiný nakreslí novou šablonu pro ten bakelit kolem. Takže ve výsledku ty testy, kterým ta vakcína byla podrobována nesloužily k odhalení potencionálních negativních dopadů a kontraindikací, ty byly dávno známé, ale sloužily k ověření toho, že to dělá to, co to dělat má. Prostě drobná změna designu.

A za třetí? Stačí se zamyslet nad tím, že za nejhorší metlu lidstva je od vyhlazení neštovic považována malárie. A najednou se objevil malinkatý virus, kterému se za poslední dva roky podařilo malárii odsunout na druhou kolej. Protože je o více než 25% "účinnější'.

Takže za čtvrté se lze zamyslet nad tím strachem ze smrti. A nad tím, že mohou existovat i lidé, kteří z vlastní smrti v podstatě strach nemají, jen přemýšlí o tom, zda náhodou, úplně zbytečně, díky názorům, které jste tu naznačil,nepochcípá spousta jiných lidí. A že jich ještě spousta chcípne je předem známo.

J. Ticháček 6.12.2021 19:35

A za páté, a to už je mimo téma článku, takže i oslovení neberte osobně, ale spíše jako výrazový prostředek, neustále slýchám a čtu o tom, že by lidé měli být perfektně informováni o všem co s tím souvisí. Jenže jak si to představit? O základních principech očkování se člověk něco dozví na základce. Na gymplu jsme se před pětatřiceti lety dozvěděli něco navíc. Další kus skládačky se dostane lidem na medicíně a veterině, něco navíc snad farmakologové, ale to jen díky tomu, že se jim dostane základů biochemie. Opravdu tomu rozumí pár specialistů. (Je to asi jako s různými obory fyziky. Vlastně tomu rozumí každý, protože kočka hynoucí v krabici je tuze jednoduchá, a teorie relativity vlastně také. A některé výpočty z té obecné z gymplu vlastně také. Jenže ty jednoduché výpočty sloužily k tomu, aby si student uvědomil, jak složité to ve skutečnosti je a ta kočka se dá zařadit k Zenónovým paradoxům. A přesto o tom už drahně let zasvěceně píší mrducové, kteří mají problém s pravoúhlým trojúhelníkem.) Takže ta informace je vlastně jednoduchá. V očkování proti tetanu je něco, co s velkou pravděpodobností brání tomu, abyste umřel na tetanus po té, co se někde tam, kde se v posledních pár stovkách let vyskytovali lichokopytníci, uděláte záděru, tak v očkování proti kovidu je nêco, co vám s dost velkou pravděpodobností zabrání na ten virus bídně zhynout.

A za šesté, to už se vracíme k tématu:

On rocker a publicista použil dost osvědčený argumentační faul. Rozepsal se o jednom tématu, našel si čtenáře, kteří s ním souhlasí - a já s ním, snad až na pár drobností, které by se daly upřesnit, případně napsat přesněji, také souhlasím - a na závěr změnil téma, a použil tu první část textu k tomu, aby si "vynutil" souhlas s tím koncem. A zkuste se zamyslet sám nad sebou, vynechat vaxery a antivaxery, kovidové ovce a antikovidové kozy, ten text si vytisknout, začátek číst zítra, konec pozítří. A možná překvapíte sám sebe.

M. Valenta 6.12.2021 13:02

Rocker? OK, taky mám rád Led Zeppelin a spol. Dobrodruh? Trochu okořenit život nezaškodí. Ale publicista? Spíš "hoaxista", bych řekl.

E. Horáková 6.12.2021 11:21

Do kamene tesat každé slovo.

F. De Winter 6.12.2021 11:07

Výborně napsáno R^

A. Ová 6.12.2021 9:19

...nebo-li totalitní utilitarismus. Jo, pojďme si to vyzkoušet. Když to nezkusíme, nezjistíme, jestli by se nám v tom žilo špatně nebo dobře teoreticky. Za pár let udělejme světovou konferenci, já nevím, třeba v Davosu a vyhodnoťme, jestli jsme si to takto totálně nasadili správně. Mýlit se nemůžem, protože to už by byl jiný systém.

J. Nevrkla 6.12.2021 8:38

Už se ty vakcinační sny bortí, funguje to čím dál hůře.

D. Zítko 6.12.2021 8:08

Výborně napsané R^

J. Strakoš 6.12.2021 5:56

Je to pořád dokola ta scénka s Holzmannem o hledání aluminiového klíčku - nikoliv ve tmě, kde se ztratil, ale na jevišti, kde je světlo a dobře se hledá.

Takže super se kontrolují materiály u oficiálního žadatele o práci, u příchozího imigranta už ne. Takže pokud uvede, že nemá řidičák, tak ho dostane na čstné slovo.

L. Velisek 6.12.2021 5:04

R^