25.9.2022 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

ÚVAHA: Odvaha být

Žijeme v době, kdy si můžeme podle dat a zjištění vědců učinit dobrý obrázek o naší civilizaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sura 5.11.2021 20:28

" .... Dopady své přebujelé konzumnosti za poslední století, která však dvouřádově přesahuje chudý svět, však nesebekriticky svádějí jen na malý zlomek populace, který doposud naopak roste např v zemích Afriky a jižní Asie ale chce se naneštěstí po našem vzoru mít konzumně tak dobře jako MY!.... "

Do kamene tesat! A tím šutrem pak mlátit demagogy jako je zdejší pan Rada po hlavičkách (nic osobního pane Rado, to je jen příklad!!).

Taj za prvé. Přebujelé konzumnictví ekonomických vyspělců je mantra holých ři.í. Ano bohatec si koupí spoustu věcí, které chudák ne. Koupí si jich teba 10x víc než 100 chudáků. Rozdíl ale je v tom, že on nemůže najednou jezdit ve dvou, natož ve 100 autech, kdežto kdyby každé auto měl jeden chudý (popřípadě 100 chudých, ta auta by se nezastavila a zamořovala 10x víc vzduchu, než to jedno auto bohatcovo, které zrovna jediné jede.

A co je nejdůležitější pane demagogu, ten "malý zlomek populace", který se chce naneštěstí mít konzumně tak dobře jako my, je POUHÝCH 75% lidí, tedy těch 6 miliard obyvatel třetích světů, ekonomicky prakticky neúčinných a 2 miliardy jsou těch, kdo jednak vědí, že je nás moc a Zemi to škodí a taky jedině oni jsou schopni nalézt cesty, jak to regulovat. Ten Radův "zlomek" bude pořád dál pytlačit slony kvůli klům a mrtvoly nechávat hnít v buši, přestože u sousedů nemají co žrát A jim podobní budou vymýšlet teorie, jak za to může CO2. Ten zlomeček 75% lidí má totiž osud Planety zcela na háku !! Tak vemte Gretu za jednu, pana Doubravskýho za druhou ploutev a tady začněte.