19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
chouan 5.10.2008 18:44

Poučení z Mnichova se nekoná.

Stačí si jen přečíst článek G. Wilderse o něco výš. :-(

rony 5.10.2008 17:02

Nové poučení:

Proti všem jsme už jednou šli a podle novodobého názoru bylo husitství nejtemnější období Čech. Poučeni historií jsme na podmínky Mnichova a našich spojenců (;-D)přistoupili, protože  bránit se = rozpoutali IIWW.

vladimír ondys 5.10.2008 14:11

Nové poučení

A jaké je to staré? Měli jsme se bránit, alespoň pár dnů, především pro naše sebevědomí a respekt i dalších pozdějších agresorů. A NATO ztrácí váhu jednak vzhledem ke stále levicovější EU a nejmocnější ruské zbrani zamířené na Evropu: potrubí s energií. Neumím si představit situaci, kdy evropští generálové z NATO somrují naftu do tanků v Moskvě proti ruské rozpínavosti!

Rv;-PR^

 http://ondys.wordpress.com/2008/09/14/ras-putin/

Kanuk 5.10.2008 8:51

Pár poznámek

1} NATO je spolek, jehož jediným účelem je zvýšit odbyt amerických zbrojovek do Evropy. Evropské státy jsou nuceny kupovat americké zbraně, které by v Evropě mohly nakoupit levněji.

2) "Samostatnost" ČR bude trvat tak dlouho, jak dlouho to bude bavit Německo a Rusko. Když to některý tento stát přestane bavit, schlamstnou ČR jako malinu a ani pes neštěkne.

3) Obrana ČR by měla význam v případě napadení Polskem nebo Maďarskem, které jsou srovnatelně silné. Snaha bránit se proti Rusku nebo Německu by byla bezpředmětná. Že by NATO nebo USA pomohly ČR proti Rusku jsou fantasmagorie.

jirka 5.10.2008 9:16

Re: Pár poznámek

I Ty Sybilo.

R. J. 5.10.2008 9:25

Re: Pár poznámek

1/ lež jako věž, mě naopak vadí,že kupujeme šmejd z Evropy,pořípadě si ten starý Ruský "modernizujeme".Kolik zbraní ,či zbr. systemů máme z Ameriky?

2/Jak to udělají?že si jako "němec" obsadí vojensky Mladou Boleslav ?

3/Domnívám se , že Polsko a Maďarsko má s námi společný zájem, takže proč se jim bránit?Jinak Polsko je zhruba třikrát silnější, když už. No, a je zbytečné psát "Amerika a NATO", neboť "jedno jsou". Chápeš?

Kanuk 5.10.2008 23:47

Re: Re: Pár poznámek

"Amerika a NATO", neboť "jedno jsou". Chápeš?.....Já chápu, že mezi Amerikou a Evropou je louže, které se říká Atlantický oceán.

A 6.10.2008 23:38

Re: Pár poznámek

Němci ani Rusové nás napadnout nehodlají. Nepozbyli totiž rozumu. Ono tady totiž není nic, co by stálo za ty výlohy na válčení.  A pokud by tu něco zajímavého přecejen bylo, je mnohem snadnější a mnohem levnější to koupit. Obyvatelstvo i vláda s mentalitou sluhů totiž kšefuje přímo s nadšením.

JJ 4.10.2008 23:44

Zeme NATO ma povinnost ucinit kroky, ktere bude

bude povazovat za nutne. Tedy v pripade napadeni clenske zeme. A stim treba frantici nemeli nikdy problem, v tom je na ne 100pc spolehnuti. :-/

Brmboš 6.10.2008 14:48

Re: Zeme NATO ma povinnost ucinit kroky, ktere bude

Nato proti Rusku neudělá vůbec nic. A to by mohl pochopit i člověk, který ještě věří na pohádky.

Chaim 4.10.2008 21:25

Mnichovska dohoda a nasledne

Protektorat BaM bylo to nejlepsi, co se pro udrzeni ceske statnosti dalo udelat.Kazdy cesky vlastenec, ktery chtel zit se svymi sousedy v miru, odstoupeni Sudet a pripojeni k Treti Risi musel uvitat.Skoda, ze cesti levicaci uverili zvastum agenta Kominterny Benese...

Jakub S. 4.10.2008 23:48

Re: Mnichovska dohoda a nasledne

Chaimíček už tedy definitivně úplně zblbnul. A sám, nepochopen, musí trpět a vidět, jak ho nikdo kolem nechápe... a nenapadne ho, že je to tím, že je paranoidní trotl...

Chaim 5.10.2008 0:01

Re: Re: Mnichovska dohoda a nasledne

Dekuji za peci od idiotickeho invalidy Jakoubka Sklaru, individua, ktere neumi nic jineho nez lezt do riti kazdemu, kdo haji zajmy levicacke pakaze a bolseviku.Zalez do perdele soudruhu Stalinovi jako to udelal tvuj idol Benes, cesky trpaslik telem i dusi.

nesher 5.10.2008 18:34

Re: Re: Re: Mnichovska dohoda a nasledne

Mezi hnědým socialismem a tím rudým není žádný rozdíl, oboje je k zblití. Vybírat si mezi kamarádšoftem s Hitlerem nebo Stalinem je jako výbírat si mezi popravou oběšením či zastřelením. Na Vás je jasně vidět, že v míře nenávisti, ubohosti a imbecility není mezi Vámi (jako exemplárním představitelem českých nácíčků) a bolševiky žádný rozdíl. I to, že se tak nenávidíte je příznačné. Je to jako pohled do zrcadla na sebe sama. Je mi Vás opravdu hluboce líto.

Magor Milda, Mgr. etc. 4.10.2008 18:00

Lamentování nám nijak nepomůže, poučení z kritického vývoje však ano

proto se musíme spolehnout v první řadě pouze na vlastní sílu. To ovšem znamená, cizí síly u nás vyřadit, zlikvidovat. Dále musíme být vždy připraveni na možné útoky našich nepřátel. Ti jsou na rozdíl od minulosti, kdy útoky na nás vždy přicházely od západu, dnes na opačné straně.

Stavět dnes bunkry na slovenské hranici by byl anachronismus. Daleko účinnější je baterie Patriotů nebo srovnatelných českých výrobků, ta je navíc i pohyblivá a proto těžko zasažitelná.

Neváhejme, investujme část našich prostředků a ukažme, co dokážeme!

strejda 4.10.2008 19:50

Re: Lamentování nám nijak nepomůže, poučení z kritického vývoje však ano

Jak se zdá vy za obranu považujete jen válku. Obranou je především politika, jednání a předcházení konfliktům.

Magor Milda, Mgr. etc. 4.10.2008 20:03

Re: Re: Lamentování nám nijak nepomůže, poučení z kritického vývoje však ano

Jakákoliv politika potřebuje zázemí. Pokud svoji politiku můžeme podepřít patřičnou vojenskou silou, může teprve působit. Dělat politiku z chudobince prostě nelze.

Takže silná obrana neznamená válku, nýbrž naopak, činí válku nepravděpodobnou. Každý útočník kalkuluje zisky a ztráty, spojené s jeho akcí. Třeba v Gruzii ta kalkulace moc nevyšla, nakonec musel agresor své problémy řešit ústupem. Ne, že by Gruzínci byli schopni, Rusům vzdorovat, ale bilance by na konec pro Rusy byla téměř ztrátová. Získali sice černomořskou pláž v rozsahu poloviny gruzínského pobřeží, následky však budou dlouhodobějšího rázu.

A 7.10.2008 0:10

Re: Lamentování nám nijak nepomůže, poučení z kritického vývoje však ano

Hele, magore - a jak se to stalo, že se ti naši nepřátelé přestěhovali ze západu na východ? Co je k tomu vedlo?8-o

Karel K 4.10.2008 14:04

Ruský revanšismus

se nespokojí jen Gruzií. Už jsou náznaky, že by chtěl zpatky své hranice, jak byly ještě za stalinizmu. Zda si bude Rusko troufat zaútočit na stát NATO? Ale jistě, chcete se vsadit? Rusové vědí, že se pohádka mládí  nevrátí bez pomoci tanků.  NATO je momentálně dost slabé a třetí kolony už mají Rusové dobře vybudované, a dobře placené. Hlavně u nás. A libenští dědkové se zase připravují vyjet na tancích z Blaníku :-):-):-)

Bořek 4.10.2008 14:14

Re: Ruský revanšismus

Bohužel,máte pravdu.Oni jsou stále stejní.Když vezmu reakci jejich generála na radar,že jsme první na ráně,co si myslet.?Když si zamontuji nový bezpečnostní zámek do dveří,musí se hned soused jako potrefená husa ozvat,že je to kvůli němu?A že má tedy právo,kdykoliv ty dveře vykopnout.

Josef 4.10.2008 14:45

Re: Re: Ruský revanšismus

Zas jeden strateg, ktery nema sajnu o moderni vojenske taktice! Ten rusky general nemel na mysli okupaci CR! V pripade nejakeho napeti se pouze jadernym uderem pouhych pul megatuny preventivne vyradi radar v Brdech. Tohle samo o sobe jeste nemusi znamenat svetovou valku. Dnes se uvazuje jinak a jadrny konflikt a vzajemne zniceni si kazdy rozmysli!

Bořek 4.10.2008 15:59

Re: Re: Re: Ruský revanšismus

Á pán je stratég.Dokonce ví,jak velká bomba na nás stačí K tomu je jasnovidec ,který ví jak  to pan generál myslel.A předvídá,že stací pouze "napětí"k použití bomby.A pochopitelně,že stupeň napětí vyhodnotí asi onen generál.V roce 1968  také "vyhodnotili",že nám musejí pomoci.Navíc si vůbec nejsem jistý,jestli v případě zničení radaru s obsluhou američanů ,by byla pouze okrajová záležitost,která by neměla větších důsledků.

R. J. 5.10.2008 10:03

Re: Re: Re: Re: Ruský revanšismus

Americký radar v brdech je "strategický", jákýkoliv útok na něj , se rovná napadení území USA. Také ten Budžinskyj říká jasně, v případě konfliktu. On neříká, " jak ho postavíte" máte tam naší raketu. A jěště říká, " my teď zamíříme naše rakety na Vás", jako kdyby ty rakety na nás již od roku 90 na nás nemířily. Ta jeho slova nejsou pro "Ameriku", to by je říkal v Americe,né v "lihovém domě, kde by se mu slušně  vysmáli. Ta slova nejsou ani pro místní bolševiky, on ví, že se na ně může spolehnout,ty přesvědčovat nemusí. Tak pro koho to říkal? Ano pro Vás ostatní, pro ty "nerozhodnuté", pro ty kteří se bojí, pro ty, kteří "kalkulují s "kým a za co", pro ty, kteří s prospěchu prodají vlastní rodiče,pro ty, kteří nejsou ochotni ty svoje rodiče bránit.Pro "kalkulátory" všeho druhu a "odstínu" Nakonec ty diskuze kolem radaru, moje slova potvrzují na sto %. Nebo snad né?Ozval se snad "křik", radar sem a ještě ho zaplatíme? Nebo přispějeme? Ne .Ještě po Američanech plivnem. Tak se " svobodomyslní demokraté" najděte, do které skupiny patříte. Budžinskyj Vás totiž "zná", jako své boty. A také s Vámi bude tak jednat.   P.S.Promiň bořku, že na Tvůj článek reaguji  v druhé části"všeobecně". Nedalo mě to. Určitě Ti to vadit nebude.

Bořek 5.10.2008 13:33

Re: Re: Re: Re: Re: Ruský revanšismus

To je v pořádku.

Josef 4.10.2008 14:33

Re: Ruský revanšismus

Semeno dalsiho konfliktu bylo zaseto, kdyz se odtrhovala Ukrajina ! Nejsem zadny historik, ale vim, ze Sevastopol a Krym byly vzdy ruske. Nechapal jsem tehdy, jak na ztratu krymu mohli rusaci pristoupit. Asi to bylo pod vlivem toho referenda,kde tamni ruske obyvatelstvo hlasovalo pro pripojeni k Ukrajine ...

Magor Milda, Mgr. etc. 4.10.2008 20:18

Re: Re: Ruský revanšismus

Oni totiž na Krymu žili tisíc let Tataři, které Stalin vysídlil na východ. Co tam přišlo, bude asi podobného složení, jako to, co přišlo k nám po vysídlení Němců z pohraničí. Takže Rusko s tím referendem jaksi pohořelo. Daleko šikovněji, i když ne bez následků, se Rusové zmocnili poloviny gruzínského pobřeží, jestli to bude na tisíc let, se teprve ukáže.

doktor 4.10.2008 11:03

Každé poučení z historie

má význam jen pro dobu, kdy se ta historie udála. Protože je neopakovatelná, "poučení" jsou jen řečnická cvičení. Skutečně, i když nedokonale předvídat dovedou jen velké politické osobnosti. Jednou z nich byl Dr. Edvard Beneš.

Bibabu 5.10.2008 11:45

Re: Každé poučení z historie

Kdyby nás Beneš vehnal do války, nikdy bychom Sudety nedostali zpět. Svět by to nevzal jako obranu, byli bychom agresoři, kteři válku začali Sudety by byly jen reparace za námi zaviněnou válku. Situace se začíná přiostřovat, kkrize, která je přede dveřmi Evropy, EU neustojí. V Rakousku získává nacionální strana, také u nás se budeme možná po volbách divit, kolik jim přibude hlasu . Evropa se všemi regulačními příkazy nutí země k nesmyslným přikazů, které zdražuji všechny výrobní procesy, ekonomika se zadlužuje, podnikatelé jsou dušeni. Je jen otázka času, ještě máme do žlábu blízko, ale jak dlouho? Politici a EU nastavuji křivé zrcadlo, dotování jsou různé entnické skupiny, profituji na nich spousta aktivistů. Kolik jste kdo viděl bezdomovců cigánů ?? Cigán bezdomovec?? to je přece rasismus??!! To by Džanila řvala. .  

ranbow 4.10.2008 10:05

Žádné poučení - stále jen kdyby

Když ona Gruzie není členem NATO, takže jenom stále o tom kdyby, a v případě že by.. A pak nemusíme uvažovat jen o Gruzii -tu otázku si můžeme položit o jakémkoliv útoku na jakýkoliv stát NATO. NATO }kromě USA} je prakticky 50 let kvazivojenská aliance, která s nikým nebojovala, a její generálové a politikové nemuseli své veřejnosti vysvětlovat nutnost posílat vojáky na smrt. Dosavadní, veskrze mírové mise NATO, kterých se účastní dobrovolně přihlášení novorambové co si potřebují vybít adrenalin  na tom moc  nezmění. Vždyť si vemte titulek pár dní starý - střelba na české vojáky v Aghanistánu, 7 raněných. Až ten titulek bude znít - 500 mrtvých, potřeba povinných odvodů pro doplnění jednotek , tak taky budou naši politikové jako ostatní  v NATO  přemejšlet o tom jestli máme dodržet smlouvy a jít bránit nějakou Gruzii, Ukrajinu nebo nějaký Slovensko..

NobodyWasHere 4.10.2008 12:17

Re: Žádné poučení - stále jen kdyby

NATO ještě existuje jako vojenská organizace ? Mně to připoadá, že už slouží jen jako cestovní kancelář pro vysílání "stážistů" na turistické cesty do USA.