26.2.2021 | Svátek má Dorota


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jarda 4.10.2008 21:03

Re: Žádné poučení - stále jen kdyby

Takove sobecke osly jako ranbow potreboval soudruh Hitler. Nyni "premejslet o tom jestli mame dodrzet smlouvy a jit branit nejakou Gruzii, Ukrajinu atd", v roce 1938 Francie premyslela jestli ma branit nejake Ceskoslovensko. Novodoby Hitler soudruh Putin potrebuje takove "premysleni", i on jako soudruh Hitlernema nikdy dost.

Magor Milda, Mgr. etc. 4.10.2008 8:19

I malý pes může pořádně pokousat

to vědí i velcí a tlustí lidé, proto si raději dávají pozor. Příkladem nám budiž Israel, nejbližší přátelská země je za dvěma moři, přesto se dosud ubránili. Musí-li to být, budou svůj stát a své rodiny bránit i ženy a stařečkové. Spoléhat se na to, že za nás někdo bude tahat ořechy z ohně je bláhové, kdybychom na to měli nevím koliv smluv a spojenectví. V první řadě si musíme pomoci sami, pokud budeme alespoň z počátku úspěšní, možná někdo pomůže.

Proto je holý nesmysl, zavírat naši vojenskou výrobu, šetřit na vojenském výzkumu. Byli jsme vždy zbrojnicí Rakouska -Uherska, potom německé nacionálně socialistické říše, tato tradice je pro nás rodinné zlato. Stejně, jako Rusko, musíme vyvíjet, zdokonalovat a zkoušet naše výrobky, určené obraně státu. Obranné prostředky mohou také být žádaným artiklem na světovém trhu. Nepotřebujeme mezikontinentální rakety, nepotřebujeme vlastní superbombardéry a atomové bomby, potřebujeme však prostředky, které tyto zbraně směrované na nás zneškodní. V této situaci je na světě mnoho takových států, jako jsme my.

Bořek 4.10.2008 8:25

Re: I malý pes může pořádně pokousat

"Malý" rozdíl tu však je.Izrael to opravdu nemá jednoduché a obdivuji ho.Ale bez podpory západu, by nebyl ani on schopem válčit skoro s celým islámským světem.Československo tehdy žádnou podporu nemělo.Bylo proti Německu samo.

Marat 4.10.2008 11:49

Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

No to je pravda,že Čsl. bylo samo.Jenže bylo by si třeba položit několik otázek a hledat na ně odpověď.Ty odpovědi by asi nebyly tak líbívé,jak by si většina přála a tak radějí si žádné otázky nejklaďme a spokojme se s legendami a pohádkami.

NobodyWasHere 4.10.2008 12:06

Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

vzhledem k tomu, koho Vámi uváděný "Západ" opravdu podporuje, bych slovo "západu" zaměnil za USA, budete daleko blíže pravdě.

Bořek 4.10.2008 13:23

Re: Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

.Izrael je finančně podporován Židy žijících nejenom v USA.

Bořek 4.10.2008 13:59

Re: Re: Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

Opravuji:kteří žijí....

Pišta 4.10.2008 8:31

Re: I malý pes může pořádně pokousat

Problém  s naší zbrojní výrobou byl v tom, že jsme vyráběli zastaralé zbraně. Tanky měliy dvacetileté technologické zpoždění. Jediná možnost jak takovou výrobu ufinancovat je export. Jenže ti co by je chtěli koupit, byli jen ti co byli na seznamu zemí podporujích terorismus a ti co na něm nebyli zase o ně nejevili zájem , protože byly zastaralé. Jediné rozumné řešení by bylo vzít si příklad s Izraele. Jenže to bychom museli patřit mezi ty bohaté a to nám ještě dlouho nehrozí.

gogo 4.10.2008 8:34

Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

když se k tomu takhle postaví všichni,jsme tam kde jsme

Harry 4.10.2008 10:57

Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

"ti co by je chtěli koupit, byli jen ti co byli na seznamu zemí podporujích terorismus" No jeste bych pridal malickost a hlavne je chteli na dluh s tim, ze to bude spis dar......

brblal 4.10.2008 12:39

Re: I malý pes může pořádně pokousat

Vážený příteli,už se stalo,můžeme jen plakat nad rozlitým mlékem.Náš humanitární bombarďák zlikvidoval naší zbrojní výrobu a další "prozíravci" zrušili základní vojenskou službu.Těch několik tisíc našich žoldáků by vlast neubránilo......Navíc,kolik vlastně máme letadel,tanků,děl a jiné vojenské techniky?Ať už byl systém jakýkoliv,PS dostali za úkol bránit naše hranice.Mnoho chlapců padlo a vzpomene si na ně někdo?Ještě je pomlouvají,plivají na ně.Dnes bych tuto republiku,vykradenou mafiány,ve které nám prakticky nic nepatří,bránit nešel.Ať si ji brání svými těly Parkanová,Langer,Topolánek a další,mohou zapojit i svoje děti a vnuky.

R. J. 4.10.2008 14:17

Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

To je dobře že tam nebudeš, na té případné frontě, aspoň nám nevrazíš kudlu do zad, nebo nás do nich nestřelíš zezadu jako ti  Tvoji PS.

Magor Milda, Mgr. etc. 4.10.2008 20:21

Re: Re: I malý pes může pořádně pokousat

bohužel, PS selhala zcela, když k nám v r. 1968 v srpnu vpustila desítky tisíc agresorů. Pokud si na ně vzpomeneme, bude to výčitka, proč lépe nehlídali naše hranice proti nepřátelům.

?*#$ 4.10.2008 8:10

lepsi otazka:

jakym zpusobem nam nas "spojenec, ktery nas nikdy nezradil" pomuze pri utoku proti jeho zakladne na nasem uzemi?

Bořek 4.10.2008 8:18

Re: lepsi otazka:

Doplňte si vzděiání,kdo byl signatářem v Mnichově a s kým mělo Československo smlouvu!

brblal 4.10.2008 12:47

Re: Re: lepsi otazka:

Vzdělání není třeba doplňovat.Naši spojenci v NATO jsou i tentokrát Francie,Velká Britanie,dokonce i Itálie.Zajímavá konstelace spojenců,že ????Američané "nám" šli pomoci /je otázkou zda nám nebo Anglii a hlavně zda nešli pro německé vědce a jejich výzkum/,až po vtažení do války Japonskem.10 slovy deset měsíců před koncem š e s t i l e t é  války se zapojit je poměrně pozdě.

Bořek 4.10.2008 13:31

Re: Re: Re: lepsi otazka:

Máte pravdu v tom,že bych se také nespoléhal na Francii a Británii.V tomto případě zde bude radar USA.Se Spojenými Státy jsme tehdy neměly žádnou smlouvu.Teď ji ale budeme mít.Předem ale říkat,že nám nepomohou v případě potřeby?

Haui1 4.10.2008 15:52

Re: Re: Re: lepsi otazka:

Máte naprostou pravdu. Z Ameriky je to do Evropy coby kamenem dohodil, kdyby chtěli, mohli tady být za šest hodin, kdyby letěli Concordem, že jo? Nevzpomínáte si, že měli dost práce v Tichomoří? A kolik námahy dala příprava invaze? A o jejich podpoře spojenců materiálně také nevíte? Ty konvoje do Murmanska a Anglie vám nic neříkají?

Pišta 4.10.2008 8:20

Re: lepsi otazka:

Dá se předpokládat, že by to bylo  stejné jako, když Severní Korea vtrhla do Jižní, případně jako když byl napaden Kuvajt. Standartní postup

gogo 4.10.2008 7:19

Nejsem optimistou

myslím si, že NATO trpí marginalizací a tím klesá vojenská schopnost na nulu. Netrpím iluzí, že by NATO v současném stavu bylo schopné významnější vojenské akce. Navíc je tu aspekt EU, která rozbíjí NATO zevnitř svojí snahou o AVR (armádu Velké Evropy) Teoreticky  by se pak mohlo stát, že na jedné straně bude stát NATO a na druhé EU a vojáci některého státu se budou střídat na obou stranách...

Paul Sulc 4.10.2008 6:54

jak dlouho jeste

ten Mnichov bude strasit. Den za dnem je novy clanek jak ti ubozi Cesi byli biti zlimi spojenci. Dejte s tim uz pokoj

Bořek 4.10.2008 7:58

Re: jak dlouho jeste

Když se píše o ubozích sudeťácích,to Vám nevadí?

brblal 4.10.2008 12:51

Re: jak dlouho jeste

Však ten srpen 1968 straší ještě víc.Němcům jsme přece vyhlazení Lidic  a Ležáků odpustili a těch 300.000 vyvražděných našich občanů rovněž.

Paul Sulc 4.10.2008 19:15

Re: Re: jak dlouho jeste

Vsak taky Rusaci jsou kamaradi, ne???? Americani jsou stale zlodusi, ted dokonce chteji stavet radar a strcit k nemu stovku vojaku. Jaka hruza a urazka ceske suverenity.To bratri Rusove, to byli jini kabrnaci, vojaku tisice, tanky, eroplany,rakety, i atomove. rozlita nafta vsude kolem. To si Cechackove ani nezabrblali. Ted brblaji o sto sest, kdyz se to smi. A Mnichov? ted je kazdej vul generalem. Zvanit, zvanit, zvanit :Cechackovo kredo.

zalozak 4.10.2008 5:41

Mnichov predevsim zacal uspesnymi nemeckymi aktivitami na "blizkem" vychode...

Kolikrat se jeste dokola bude opakovat ten blabol o tom ze centrem pozornosti vsech a vseho byla situace v CSR. A kolikrat ruzni opisovatele blabolu budou jeste spekulovat coby, kdyby , jak by a proc nas velmoci  "zradily". Velmoci nas nezdradili, velmoci udelali jen to co velmoci delaji - sli za vlastnim zajmen, a udalostmi ktere je palily mnohem vice nez otazky pohranici v CR. Velmoci (Francii tak uplne nepocitam), nepredvadeli zadnou zbabelost ale chladnou kalkulaci dalsch tahu na strategicke sachovnici. Ze lecos dopadlo jinak (ale zdaleka ne vse) nez se planovalo se stava i v sachu..

Mnichov byl pouze vyvrcholenim normalniho "kseftu" - a velmi konkretniho ... a treba si jednou lide jakou autor daji praci a napisou clanek o tom jak karty byly opravdu rozdany. (zdroju je na to dost)

R. J. 4.10.2008 3:41

Pokusím se odpovědět na poslední otázku, Vámi kladenou.

Jako první bod  odpovědi musím začít jinde. Ukrajina , Gruzie a vůbec i jiní zájemci všeobecně,musí nejdříve odpovídat demokratickým stadartům. To je totiž ten "základ", ta "vstupenka", sami si jí vystaví.Zatím to vypadá, že to však bude trvat setsakra dlouho, než se stanou spolehlivým partnerem, který podpoří  NATO. Ono to má i pro NATO výhodu, čím více nás bude, tím lépe. Jenom připomenu, že zde nemáme Ruskou  pátou kolonu, je jich tu hodně, ale Ukrajina jich má skoro třetinu. A jsou to voliči,orientovaní na Rusko. Takže je hned tak nenadchnou pro nějaké NATO. A sami Ukrajinci v tom nemají všichni také "jasno". Podívejme se k nám domů , co je to kvikotu proti radaru, a to jsme prý "lepší demokraté" než Ukrajinci, prý tu demokracii máme "zažitou", kulové,je tu ještě dnes , dvacet let po revoluci,dost maníků, co vydají za pravověrné sovětorusy.  Jsme spíše "pátou kolonou" v NATO, než spojenci. A tam na "Východě, je to stokrát horší. Takže to shrnu, snad se NATO poučilo, a nedovolí se připojit státům, které nestojí pevně na základech demokracie, budiš varováním třeba ČR. Kdy to bude s tou Ukrajinou a Gruzií? Nevím,ale typnu si tak třicet let. Nejdříve, ale je také možné, že nikdy, budou třeba stát v nějakém svazku proti NATO. Největší chyba všech uskupení je ono známé, "nepřítel mého nepřítele, je můj přítel", to se dá použít krátkodobě, ale ne na tom stavět kolektivní bezpečnost. Nakonec to známe z historie.Ne?

Josef 4.10.2008 4:03

Re: Pokusím se odpovědět na poslední otázku, Vámi kladenou.

Nepochopil jste otazku! Jde o dodrzitelnost mezinarodnich smluv. Ty se totiz dodrzovat muzou, ale nemusi. Na rozdil napr. od smluv hypotecnich. Tohle vedeli i Ribbentrop s Molotovem, kdyz podepisovali smlouvu o spolupraci a spojenectvi. Oba byli zkuseni a realisticti diplomate a tak dobre vedeli, ze nema ani cenu toho papiru na kterem je psana !! Benes byl naivka !!

R. J. 4.10.2008 4:59

Re: Re: Pokusím se odpovědět na poslední otázku, Vámi kladenou.

Pochopil a snažil se odpovědět. Z vašeho pohledu, jistě,žádná smlouva se nemusí dodržet,to máte pravdu,ovšem to nedělá demokracie, není to v jejím zájmu, nedodržet smlouvu, může to pro ní být zhoubné.Jak nás poučili dějiny, teda některé.Ani ta hypoteční smlouva se nemusí dodržet,někteří dlužníci si klidně "mazaně" i umřou. Jinak prosím, nesměšujte jednání dvou vyvrhelů, co se snaží vzbudit dojem "normálních" států.To nejde přece srovnávat. Beneše nemám rád, ale "naivka" to rozhodně nebyl. Ještě že nás Čechu, nebylo 80 milionů,pak bychom se třeba učili o  "Stalin- Benešovo paktu".Nakonec takový podobný s ním snad podepsal, ne?Akorát ho jmenujeme jinak a neměl tak zhoubné účinky na svět, jen na nás.

Pišta 4.10.2008 8:06

Re: Re: Re: Pokusím se odpovědět na poslední otázku, Vámi kladenou.

Všechny smlouvy "slabých" se silnými , jsou v podstatě pro kočku. Slabý silnému , pokud je silný napaden, je platný jak mrtvému zimník a silný v opačném případě se musí ohlížet na veřejné mínění ve vlastním státu. Poslat své bratry a otce umírat za někoho cizího, představuje neřešitelný problém. Opoziční politici okamžitě spustí hysterický pokřik, zda to bylo nutné a kolik kdo dostal za to zaplaceno. K nim se přidají profesionální bojovníci za mír, dost čato financovaní právě útočníkem a máte postaráno o zábavu. Stačí se podívat jaké problémy měly USA s podporou protihitlerovských států doma. Teprve napadení Japonskem, ty bojovníky za mír trochu upozadilo. Stalin s Hitlerem spolupracovali od dvacátých let. Němci zkoušeli své tanky na ukrajinských stepích a dodávali za to Stalinovi technologii i zbraně. a náboje.Pravě to že V Katyni byly u mrtvých nalezeny německé náboje, bylo ruským "argumentem" a "důkazem", že tam vraždili Němci.