19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ÚVAHA: Nevyhnout se odpovědnosti

Před dvěma týdny jsem v článku Nesnadná rozhodování zmínil některé dějinné chvíle našeho národa, kdy politici museli udělat nějaké rozhodnutí, které mělo dalekosáhlé důsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 21.9.2018 8:31

Dvě stě milionů do dočasných uprchlických táborů se vejde

Drápal: "... rozpaky nad postojem papeže Františka. Pokud nabádá k pomoci potřebným, je to zcela namístě. Nicméně jsem nezaznamenal, že by řešil otázku, kolik migrantů Evropa unese. Myslí si snad, že by bylo v pořádku, kdyby do Evropy přišlo dvě stě milionů migrantů z Afriky?"

I. Širůček 21.9.2018 8:59

Re: Dvě stě milionů do dočasných uprchlických táborů se vejde

On to soudruh papež bere tak, že na něj stejně skoro nikdo nedá...

M. Mikulec 21.9.2018 8:15

Proc muslimsti migranti

Migruji hlavne do krestanskych zemi, kdyz chteji zit pohromade ve velkych rodinach, neuci se jazyk nove zeme, nevzdaji se sveho zpusobu zivota? Vam to dava smysl? Mne ne. Proto bych na jejich nesmysl nepristoupila.

I. Širůček 21.9.2018 9:01

Re: Proc muslimsti migranti

Oni se cítí být misionáři, chtějí přinést ďaurům světlo pravé víry.

M. Drašner 21.9.2018 12:40

Re: Proc muslimsti migranti

Mně ano. Proti půlmiliónové armádě chalífátu by se Evropa možná (nedej Alláh) mohla bránit. Když se ovšem těch půl miliónu připrchlíků vydá na cestu beze zbraně (a ozbrojí se až na místě), tak je přece přijmout musíme, ne?

M. Mikulec 21.9.2018 13:16

Re: Proc muslimsti migranti

Musíme jen zemřít, víc nemusíme nic. Jen to nemusí být za barbarského pokřiku Alahu akbar.

V. Němec 21.9.2018 8:15

Milosrdný samaritán,

návrat ztraceného syna, to jsou pěkná povídání a chybí tam právě ty vzpomínané následky! Co bylo pak?

Dovedu si představit tu předpokládanou melu v nesčetných variantách a málokterá je líbivá. Asi tak autore, člověče z boží milosti.

I. Širůček 21.9.2018 8:49

Re: Milosrdný samaritán,

Pro mne je hlavně novinkou, že ten milosrdný samaritán pocházel ze Samary - zejména, když toto město bylo založeno až v šestnáctém století!

J. Sova 21.9.2018 8:58

Re: Milosrdný samaritán,

Samaritán pocházel ze Samaří, což bylo hlavní město severoizraelského království.

Se Samarou v Rusku (jeden čas Kujbyšev) nemá nic společného.

M. Drašner 21.9.2018 12:36

Re: Milosrdný samaritán,

Slovo Samařan je pro mne novum. Odkdy se přestalo používát "milosrdný Samaritán"?

R. Dubravský 21.9.2018 13:20

Re: Milosrdný samaritán,

Nepřestalo, používá se obojí.

M. Koutný 21.9.2018 13:51

Re: Milosrdný samaritán,

jestli ono to nebude tím, že pocházel ze SAMAŘÍ, což je zaniklé město a dodnes existující region na Blízkém východě, na území tzv. Státu Palestina. Dodnes žijí i Samaritáni, vyznavači okrajového náboženského směru, odštěpeného kdysi od Judaismu.

D. Polanský 21.9.2018 6:57

Slová, slová, slová!

Kdepak jsou činy?

M. Těhanová 21.9.2018 7:18

Re: Slová, slová, slová!

Zkuste nad těmi slovy někdy i přemýšlet. Třeba by vám došlo, proč jsou vyslovována.

Z. Lapil 21.9.2018 10:50

Re: Slová, slová, slová!

Tohle je úvaha, všiml jste si? Dvakrát měř, jednou řež, říkávala moje babička.

Nebo vy snad konáte bez přemýšlení?

V. Student 21.9.2018 11:22

Re: Slová, slová, slová!

Těhulka má pravdu, předsedo!

J. Kovaříček 21.9.2018 2:26

To jsou mi věci

Vláda z vůle boží? Takže Zeman i Babiš byli vyvoleni Bohem? Ten křesťanský Pánbů má vskutku divný vkus. Nu a kolik milionů afrických muslimských migrantů se vejde do Vatikánu. Až Fanouš naplní tu kapacitu tak potom ať poučuje druhé!

J. Sova 21.9.2018 8:25

Re: To jsou mi věci

Římanům 13,1: Každý ať se podřizuje vládní moci, neboť není moci, leč od Boha. Ty, které jsou, jsou zřízeny od Boha, takže ten, kdo se staví proti vládnoucí moci, vzpírá se Božímu řádu. Kdo se takto vzpírá, přivolává na sebe soud. Vládcové nejsou přece hrozbou tomu, kdo jedná dobře, nýbrž tomu, kdo jedná zle. Chceš, aby ses nemusel bát vládnoucí moci? Jednej dobře, a dostane se ti od ní pochvaly.

I. Širůček 21.9.2018 8:58

Re: To jsou mi věci

Ano, ano, to platilo zejména před nějakými osmdesáti lety v Německu, že?

J. Sova 21.9.2018 9:01

Re: To jsou mi věci

Nejen v Německu. Pro panovníky bylo křesťanství velmi výhodné náboženství.