20.9.2019 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

ÚVAHA: Modlitba

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Haubelt 9.9.2019 9:58

Vážený pane Moci,

vychován jako ateista se modlit neumím, ale ve třetí čtvrtině své životní dráhy již věřím. Budu na Vás i Vašeho syna myslet! Děkuji za Vaše články o Austrálii na Pozitivních novinách - občas se k nim vracím a přinášejí světlo na duši. Držím Vám palce a přeji hodně sil!!!

Z. Lapil 8.9.2019 10:55

Na pánaboha nevěřím,

ale pro podporu duševní rovnováhy posílám aspoň virtuálně kus toho koláče, co včera upekla má milovaná. Taková ta teninká těstová podložka (špaldová mouka, mák ze zahrady), tvaroh, švestky. Je DĚSNĚ dobrej.

V. Dosoudil 7.9.2019 21:39

Připojuji se

k vaší modlitbě, vím, o čem píšete. Prošel jsem podobnou situací, ale náš syn se neuzdravil. Nezahořkl jsem a nadále věřím v sílu modlitby, která může mít tisíce podob podle toho, jak každý z nás vnímá svou roli. Vaše psaní se asi nedá zaplatit penězi, má vyšší hodnotu, o tom jsem přesvědčen. Přeji vám uzdravení a mnoho dalších let. Jste přímý a odvážný a povzbuzujete svým příkladem.

T. Zajicova 7.9.2019 20:39

Stanislave,

the courage to take the pain and fear of others upon yourself is rare, especially in our times. To have the prayer answered directly must be terrifying. So trust Him, in whichever way this will pun out, you are a man of courage. That in its self is worthy of man's salvation.

J. Kanioková 7.9.2019 11:44

Pane autore,

byť se neumím modlit coby ateista, moc a moc Vám i Vašemu synovi držím palce. Je to krutá zákeřná nemoc a člověk potřebuje spoustu vnitřní síly a optimismu, aby nad ní vyhrál.

F. Kusák 7.9.2019 9:02

Modlím se za Vás,

držím palce a věřím

R. Meišner 7.9.2019 8:50

no, nevím

..autor je zjevně přesvědčen, že nad námi sídlí moudrý a spravedlivý Bůh, který nás všechny bedlivě sleduje ,a podle vlastního uvážení vyslyší tu či onu motlitbu. autorova věc, čemu všemu věří---proti gustu žádný dišputát--jen by si to snad mohl nechat pro sebe. nežijeme ve středověku, a moderní věda dokáže tento svět vysvětlit i bez božích zásahů. také nikomu nevnucuji své poznání, že žádný bůh neexistuje. toť vše.

P. Dvořák 7.9.2019 11:39

Re: no, nevím

Také si tak nějak neumím představit, že "moudrý a spravedlivý Bůh" milostivě řídí osudy sedmi miliard lidí na světě. Zejména když víme, co se v některých částech světa děje hromadně (masakry, etnické čistky, hladomory) a v jiných částech, do kterých už pomalu zapadá terorem postižená Evropa, se to děje "jen" v jednotkách nebo po desítkách.

L. Harvánek 7.9.2019 16:07

Re: no, nevím

Ono je snadné nevěřit. Ale jen do doby, než se člověk dostane do úzkých a potom se bedlivě rozhlíží okolo, aby hledal, odkud může pomoc přijít.

Jenže vážení, Bůh nás nevodí za ručičku, dal nám svobodnou vůli, abychom se sami svobodně rozhodli. Ale přidal nám i něco stejně tak důležitého: odpovědnost za naše rozhodnutí a činy. Jenže to už málokdo je ochoten respektovat. Takže i ve dvacátém prvním století věřím, že Bůh vše spravuje a řídí. Často jsem u něho hledal pomoc a radu a tu jsem nalezl. Nebylo to pokaždé snadné a jednoduché, i negativní prožitek dokáže člověka posílit a poučit, aby se příště vyvaroval chyb. To, že dochází k válkám, masakrům, epidemiím či hladomorům je nejen určitým způsobem trest, ale spíš výzvou k zamyšlení nejen pro ty, kteří za chod světa odpovídají. Můžeme se přece svobodně rozhodnout a pak za to neseme nutně odpovědnost. Ateisté (a jsou opravdu ateisty, když věří na já nevímco) jen hledají výmluvy na selhání své či někoho jiného.

M. Pivoda 7.9.2019 16:50

Rostislav Meišner VĚŘÍ ve vědu

" ... nežijeme ve středověku, a moderní věda dokáže tento svět vysvětlit i bez božích zásahů."

Já tedy například stále čekám, kdy věda (v opakovaných experimentech dle požadavku českého vědeckého klubu Sysifos) prokáže oteplování naší planety, nebo opak.

Věda určitě nevzniká tím, že si na své dveře upevníte cedulku "vědecké pracoviště".

Z. Lapil 8.9.2019 10:47

Re: Rostislav Meišner VĚŘÍ ve vědu

Věda především rozlišuje "vysvětlit" a "prokázat".

Máte velkou pravdu v tom, že na cedulce na dveřích nezáleží.

Z. Lapil 8.9.2019 10:44

Re: no, nevím

Dovoluji si vám sdělit, že jste právě propásl příležitost mlčet.

P. Dvořák 9.9.2019 3:36

Re: no, nevím

Zase byste chtěli upalovat?

Z. Lapil 9.9.2019 9:58

Re: no, nevím

Cože?

B. Volarik 7.9.2019 6:48

Stando, jsem s tebou.

Už jsem si nějak zvykl na každodenní dodávku emajlů od tebe. Takže, ještě tady na tom světě máš nějaké povinnosti, nemůžeš od toho utéct.

Jsem sice agnostik ale doufám, že se mýlím.Tudíž, pokud ti to dodá posilu ... máš můj hlas!

J. Brunner 7.9.2019 1:51

Rád Vás čtu

a je mi líto, že vás to postihlo. Ač ateista jsem se s prosbou o uzdravení, pomodlil.

J. Lancik 7.9.2019 1:06

Motlitba

Tak Ti Stando slibuju, ze dneska vecer, za se budu modlit, vzpomenu i na Tveho synka. Dyt to mame k sobe ko'sek, na skok pres

Tiche' Ocean.

S. Moc 8.9.2019 2:32

Re: Motlitba

Rád bych tu poděkoval všem, kteří se za mne nebo syna Toma pomodlili. Vážím si toho. A k otázce Boha bych rád připomněl, že boží sídlo je v jednom každém z nás vysvětli si to kdo jak chceš. Díky.