26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ÚVAHA: Logické problémy multikulturalismu

Multikulturalismus je situace, kdy různé kultury existují v rámci jednoho státu, a to tak, že není usilováno o sjednocení těchto kultur do jedné kultury, ale naopak je podporováno jejich paralelní zachování či samostatný vývoj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. 15.2.2006 23:40

Re: Hlavní potíž autora opakovaného článku

Vážený pane, měl byste možná číst pozorněji, dříve než budete ukvapeně reagovat. Nemám nic proti náboženské toleranci. Ale nechť si ji své náboženské projevy, které se ve svých důsledcích dotýkají bezprostředního okolí praktikuje každý doma, ve své vlasti. Pokud někdo přijde někam na návštěvu, neměl by k čemukoli nutit hostitele ale naopak by měl pokorně přijmout pravidla domácnosti, v níž je na návštěvě. Multikulturalizmus ale v podstatě požaduje pozitivní diskriminaci menšin a s tím nemohu souhlasit. Obzvláště pak pro ty příslušníky menšin, kteří se jimi stali ze svého rozhodnutí a pro svůj prospěch.
AtamanJermak 15.2.2006 0:40

Re: Ale to máte to samé jako demokracie

Milý vodníku, napište o soužití Arabů a Židů v Izraeli fanatikům s adresou "hagana atd", oni se snaží na všech diskuzích prezentovat realitu v Izraeli černobíle. Svět je barevný a multikulturalismus stejně nefunguje v praxi-většina má všude více práv, to je praxe. Dokonce se umělé vytváření výhod menšinám nazývá "pozitivní diskriminace".
AtamanJermak 15.2.2006 0:33

Re: Re: Ano, ano, to nemusí být špatný obchod.

A prosimich, proti komu by se Arabové vymezovali? Proti Turkům už stihli před 80 lety, lepší cíl než našince nenajdou.
Totéž našinci: kdyby byl ma předním Východě nébych mír, na co by jim z USA padala mana nebeská=dolarová? Vždyť oni se navzájem muslimové a našinci potřebují!
THC 14.2.2006 23:25

Terorista

si stěžuje u mezinárodního soudu pro lidská práva:
"Ve vězení jsem byl brutálně mučen!"
Soudce: "A jak to probíhalo?"
terorista:  "Bachařka se podívala na můj žalud."
soudce: "To vám sundala kalhoty?"
Terorista: "Ne, turban."
Jenda 14.2.2006 20:07

Re: Ano, ano, to nemusí být špatný obchod.

cely randal kvuli nim? Vite, kdyby antisemita nemel zida tak by si ho musel vymyslet. A kdyby mohamedani nemeli izrael tak se vyzivaj jinde.
Joska 14.2.2006 19:18

Re: Hlavní potíž autora opakovaného článku

Hlavní potíž Petra Brodského je, že neumí číst. Nemohl by totiž tvrdit, že autor článku si plete multikulti s obyčejnou náboženskou tolerancí.. A dále ani náznakem se nepoukazuje na netoleranci nějakého bina Ládina. Přečtěte si to pane Brodský ještě jednou... Podle mne to ale neuděláte, protože už dávno máte "jasno", že?
Petr Brodský 14.2.2006 18:56

Hlavní potíž autora opakovaného článku

Hlavní potíž autora opakovaného článku, podobně jako hlavní potíž pana A spočívá v tom, že ani jeden z nich neví, co je to multikulturalismus. Oni si ho pletou s úplně obyčejnou náboženskou tolerancí, kterou by chtěli zlikvidovat se zdůvodněním, že ani  bin Ládin s Achmadínežádem  není tolerantní, z čehož dle nich plyne, že je to v současném světě přílišný luxus.
Sch.glosátor 14.2.2006 18:34

Ano.

Oni si svůj hodnotový systém, který je příčinou jejich mizérie přinášejí s sebou. A co více, vynucující si ho všude tam, kde se usídlí a to i na tamním obyvatelstvu. Až potlačí a rozvrátí tamní domácí kulturu,  začnou se stěhovat jinam, kde je lépe. Opět s sebou vezmou svůj hodnotový systém....
A. 14.2.2006 17:33

Hlavní potíž multikulturního pojetí

vidím v tom, že v praxi nikde uspokojivě nefunguje.
Když se zamyslím nad tím proč, vychází mi podle selského rozumu jediné přesvědčivé vysvětlení. 99 procent přistěhovalců se přistěhovalo proto, že jim v původní vlasti nevyhovoval nedostatek svobody, nedostatek bezpečí, nízká životní úroveň. Tento stav je obvykle přímým důsledkem tamní kultury a tamního systému hodnot. Naopak vysoká životní úroveň vyspělých států je důsledkem jejich kultury a systému hodnot. Je tedy protismyslné, chtít konzumovat produkt evropského systému hodnot a přitom si současně nárokovat právo na orientální (středověký) systém hodnot. Jedno od druhého je neoddělitelné. Jde o příčinu a následek. Nehodlám soudit, který systém hodnot je správnější nebo lepší. Ale každý se může rozhodnout pro jedno či druhé. Ovšem musí současně nést důsledky. Jiná očekávání se podobají našim voličům levice, kteří by si přáli socialistickou pracovní morálku a životní jistoty současně s kapitalistickou životní úrovní.
Potíž je v tom, že tohle žádný z politiků svým voličům nikdy neřekne, anžto by přišel o spoustu hlasů. Ze stejných důvodů toto téma nechce slyšet ani Rada vlády pro národnostní menšiny, jímž jsem členem. Všichni se lámou v pase před socialistickou EU, jako bychom byli nesvéprávní. U nás je ještě tento problém řešit. Zatím máme jen něco přes 2 procenta přistěhovalců. Až jich tu bude víc než 20 procent jako např. ve Francii, budou tu hořet auta a kostely, bude k řešení pozdě. Západní Evropa tento problém vyřešit prokazatelně neumí. Tak proč je máme slepě poslouchat a přejímat jejich, zjevně špatná, řešení.
Ladislav 14.2.2006 16:53

duplikat z 8 unora

Ten samy clanek byl otisten 8 unora:
Diskuse obsahuje 76 prispevku.
 
Psovi dochazi dech nebo dostava sklerozu.
Sch.tazatel 14.2.2006 16:43

Ano, ano, to nemusí být špatný obchod.

Nevysvětlujou si to špatně, ne, že bych proti nim něco měl. Ale podívajse na to z praktické stránky. Naftu nemaj, suroviny nemaj, trh maj malej a ještě si ho chráněj, vliv ve světě, však vědí, nechávaj si pro sebe a celý ten randál je beztak kvůli nim. Tak řeknou, co můžou nabídnout ?
Čumil 14.2.2006 14:49

No ano - opakování jest matka moudrosti. :-))

zdeněk 14.2.2006 14:29

Proč zrovna tomuhle tématu se ztratili přízpěvky?

co?
Ari ben kanaan 14.2.2006 11:03

www.hagana.wz.cz

 "Všechny národy se musí sjednotit v boji proti islámskému terorismu. Tato válka bude nejdelší v moderní historii. Stává se součástí našeho každodenního života pro příští léta,“ napsal bývalý ředitel Mossadu Ephraim Halevi"... ...... více na našem webu .... ;-))
  www.hagana.wz.cz
ok 14.2.2006 10:51

svycari

Svycari to delaji jednoduse: maximalne jedna rodina do vesnice, kde je "pod dozorem" mistnich a zaroven diky male vesnicke komunite dochazi ke kazdodennimu souziti, ktere napomaha asimilaci, pozaduje se znalost narodnich mytu:o) atd...
O.K. 14.2.2006 9:24

Mi tak jako přijde,

že si pan autor nejdřív sám vytvořil definici, kterou pak rozcupoval. A případné námitky, že ta jeho definice není relevantní, spláchnul tím, že s jinou by se moc rozmnělnil. 
Zědavec 14.2.2006 9:11

Zákon krysího hnízda

Možná na popsání problému nebylo ani třeba tak dlouhého příspěvku. Moudrá matka příroda zařídila, že  v ní, pokud nezískají převažující vliv  salonní levičáci jako v EU, platí zákon krysího hnízda. Pokud dáte krysu z jednoho hnízda do jiného, původní krysy vetřelce bez milosti zlikvidují.  V Evropě to vypadá, že přivandrovalé nové krysy  "  požírají "  ty původní, které se jim ještě omlouvají, že si dovolují být jiné. Chováme se vůči agresívnímu a dogmatickému islámu v rozporu s přírodními zákony a to se provinilcům vždy vymstilo. Měli bychom se už konečně poučit - viz dnešní obsáhlý článek v HN.
dvd 14.2.2006 7:08

Lenský, Lenský...

on se ten Oněgin netrefil?
honzak 14.2.2006 6:47

něco mi říká, že

totožný článek tu byl zhruba před 2 týdny.
Karel 14.2.2006 2:30

Multikulturalismus ?

 Tento clanek falesnou technikou vykladu a primitivnimi sylogismy posunuje psychologicky obsah debaty smerem k intoleranci.Autor zde kritizuje intolerantni verzi multikultualismu, ktera se povysuje nad jine, a
jakekoli jine varianty povazuje v demokraticke spolecnosti za nadbytecne.
 Jenze existuji ruzne interpretace demokracie, zejmena pokud jde napriklad o pomer prava vetsiny  k pravum mensin. Tento problem demokracie "o  sobe" nemuze uspokojive vyresit. Pokud ovsem vubec muze existovat demokracie "o sobe".Multikulturalismus tolerantni k jinym nazorum a pohledum je pro zdravi demokracie potrebny,ale nesmi se zamenovat
s multikulturalismem "klapek na ocich". Pro toto rozliseni by ovsem mel mit autor vice porozumeni.  
Vodník 14.2.2006 0:40

Ale to máte to samé jako demokracie

v rámci parlamentních stran může být nějaká, která koncept demokracie popírá. A když ji nepustíte do parlamentu, tak vás obviní z diktatury. Je tedy "demokracie" nutně inkonsekventní.
Zrovna tak multikulturalismus: mají v něm místo jen ty kultury, které těm ostatním prokazují respekt, jež vyžadují sami pro sebe, tedy takové to elementární "nechávání na pokoji". Já myslím, že to funguje celkem dobře. Zatím.
A s tím judaismem opatrně: ten je základem státu Israel a v něm žijí i palestinští muslimové a křesťané! Abyste si nevysloužil nálepku antisemity!