18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ÚVAHA: Kdybych šel mýt kravám zadky

„Když se nebudeš učit, budeš mejt kravám zadky“ – tohle temné proroctví účinně zahánělo dětské sklony k prokrastinaci jak u mě, tak i u nejednoho mého spolužáka na základní škole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Polák 20.2.2015 2:50

Re: Chemii jsem opravdu neměla ráda,

Nejhnusněji nás kdysi zkoušel přednášející na matematickou statistiku. Zadal písemku tak, že jsme mohli použít skripta, poznámky z přednášek a jakýkoliv tahák, v r 1978 inet ještě nebyl ani ve velmi rozvinutých zemích, počítač zabíral celé patro a stál 40 mega. Ale příklady byly konstruovány tak, že ten, kdo tomu nerozuměl to stejně i s tahákem nedal. Dohledat si přesné vzorce šlo totiž jen tehdy, když člověk věděl, co má hledat.

I. Lyčka 20.2.2015 8:33

Re: Chemii jsem opravdu neměla ráda,

Když vidím slova "mohu si to najít", tak si vždy připomenu knihu Tajuplný ostrov od Julese Verna. Jak by kolonisté dopadli, kdyby spoléhali na to, že když budou potřebovat něco znát, tak si to najdou? Tvrdím, že každý člověk by měl mít určitou sumu znalostí, kterou nabyde, bohužel, jen drilem. A ty znalosti pak tvoří základ, na kterém může dále stavět. Třeba i tím "mohu si to najít".

M. Kodeš 20.2.2015 19:10

Re: Chemii jsem opravdu neměla ráda,

Doporučuji : Otto Wichterle Vzpomínky (2007). Tu pasáž, kdy chtěl aby, jak bylo dosud zvykem,  od studentů STUDIUM  a jak dopad když protekční soudruzi nezvládali. Nějak se to vrací.

K. Herink 20.2.2015 1:09

reknete prosim

smutne

J. Václavíková 20.2.2015 0:44

Řekněte, prosím,

že s tím etanem jste si z nás dělal pr...del :-)))