28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.6.2022 15:21

Kdy doba vyjeví svou tvář? Ano, často rozhodují detaily.

Znalci říkají, že výsledek 2. světové války fakticky rozhodli američtí letci-průzkumníci, kteří po japonském útoku na Pearl Harbour jako první na moři objevili japonské letadlové lodi. Ty japonské lodě byly následně Američany potopeny, takže japonská letadla, která se vracela z úspěšné mise na americkou pevninu, kde úspěšně odhodila své bomby, už v moři (na daných geografických souřadnicích) nenašla své letadlové lodi, ze kterých ke své vojenské misi vzlétla. No a pak následovala velmi krutá bitva o ostrůvek Midway, kterou Američané tehdy vyhráli. No a pak už následoval jen postupný japonský ústup. Sice stále velmi krvavý, ale nezastavitelný ústup.

J. Jurax 23.6.2022 18:13

Ehm ... kteří znalci říkají, že výsledek 2. světové války fakticky rozhodli američtí letci-průzkumníci, kteří po japonském útoku na Pearl Harbour jako první na moři objevili japonské letadlové lodi, jež byly následně Američany potopeny, takže japonská letadla, která se vracela z úspěšné mise na americkou pevninu, kde úspěšně odhodila své bomby, už v moři (na daných geografických souřadnicích) nenašla své letadlové lodi, ze kterých ke své vojenské misi vzlétla? Jmenovitě!

Obávám se, že se mýlíte, a to tak, že úplně. Že o průběhu války v Tichomoří toho moc nevíte.

Jen tak pro zajímavost - mohl byste specifikovat, které že to japonské letadlové lodě vyslaly své letouny bombardovat americkou pevninu a byly následně potopeny? Jmenovitě a kdy a kde, když ještě před bitvou u Midway?

První japonská letadlová loď potopená ve druhé světové válce se jmenovala Šóhó. Šlo o lehkou letadlovou loď (14200 tun, 30 letadel), jež byla potopena palubními letouny z amerických letadlových lodí USS Lexington a USS Yorktown v Korálovém moři 7. května 1942. A byla jedinou japonskou letadlovou lodí potopenou před bitvou u Midway.

J. Ganaur 23.6.2022 20:09

Nebyl to krycí výpad na Aljašku?8-o

J. Jurax 24.6.2022 6:56

Nebyl.

Průběh aleutské operace neodpovídá popisu umělé inteligence páně Pivodovy.

P. Hák 23.6.2022 20:11

Prosím vás, kteří znalci to říkají?

Vaše interpretace dějin WW2 je dost originální.

P. Hák 23.6.2022 20:12

Pardon, už to napsal pan Jurax. Plha.