26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

ÚVAHA: Co když se zmýlil celý svět?

Už je opravdu těžké něco o té neuvěřitelné patálii sdělit, co už tu v nějaké podobě nebylo. Snad jen opravdu to kruciální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 16.2.2021 11:11

Tak nějak.

Ale byla vyzkoušena parádní, z 65% zbytečná, "malá totalitka".

Lidé se přestali dívat kolem sebe a počítat čísla v rodině, okolí, reagovat samostatně. Ovcí na povel mraky, to je moje zjištění.

A vakcíny se vylejí do kanálu. Ani se nevyrobí, zaplaceny již jsou!

P. Boublíková 16.2.2021 11:05

Ne, virus mutuje prakticky permanentně - během replikace, vlivem chybovosti RNA polymerázy. Část mutací vede ke vzniku neživotaschopných virionů a tyto mutace nikdo nikdy nezachytí. Část mutací je úplně bezvýznamných, část má nějaké nové vlastnosti, které se mohou klinicky projevit.

P. Boublíková 16.2.2021 10:59

Furt dokola. Lidské tělo se ubrání jedné variantě viru a za půl roku se bude bránit další variantě.

Tak do toho, já se radši co půl roku zvočknu, dokud se virus neustálí na několika málo variantách, proti kterým bude účinkovat jedna polyvalentní vakcína.

A kdyby chtěl nějaký mudrc vytahovat zase chřipku, tak si dovoluji připomenout, že u chřipkových kmenů mutuje celá řada povrchových proteinů, kdežto u koronaviru jsou významné jen mutace spike proteinu. A těch (klinicky významných) není nekonečně mnoho.

Z. Lapil 16.2.2021 10:54

Takže čas potřebuje...

Uvažuju dobře? Pokud jeden virus zmutuje jednou za milión hodin, tak z miliónu virů zmutuje některý jeden za hodinu. Budeme-li mít 100 000 virů, pak z toho vypadne jeden zmutovaný po deseti hodinách.

Vím, že existuje možnost, že na kostce hodím šestku 100x za sebou a stejně má i 101. hod pravděpodobnost 1:6, ale počítám, že viry mutují zhruba podle Gausse a nejspíš takové vylomeniny nedělají příliš často.

P. Boublíková 16.2.2021 10:53

10 dnů = dvojnásobek inkubační doby, zbytek už si zkuste domyslet. Například, odkud by se nakažený objevil, kdyby byli v izolaci úplně všichni.

P. Boublíková 16.2.2021 10:51

Fakt nemůžu za to, že mým příspěvkům nerozumíte.

Dokonce se se mnou částečně hádáte i o věcech, které sama tvrdím.

V čem jsme ve shodě a v čem ne, už nemám čas a chuť rozebírat. Spánembohem se promořujte...

J. Fráňa 16.2.2021 10:46

Vy si to sice přečtete, ale nechápete to. Lidské tělo se umí nejlépe bránit samo. To prostě platí a žádný opravdový odborník to nikdy nevyvracel. Vakcinace je velice potřebná u lidí, kterým vlastní tělo nedokáže tuto funkci zajistit.

J. Kavalír 16.2.2021 10:44

11 x 100 =1100. V současné době je cca 6 000 hospitalizovaných s covidem a další, sice už bez covidu ale stále ja JIP, kde si léčí následky na plicním ventilátoru. Kde tedy ti nemocní lěží, když jich je více než tisíc stále ve velmi vážném stavu? Asi to bude tím, že se na JIP musely převést ta standardní lůžka. A to jistě výrazně neubylo těch dopravních nehod, infarktů, mrtviček a pod., pro něž jsou ta lůžka na JIP obvykle určena. Nyní už nejde o postele ale o kvalifikovaný personál k nim.

O. Uživatel 16.2.2021 10:31

Uživatel požádal o vymazání
J. Fráňa 16.2.2021 10:30

Pozor. Hygiena tvrdí opak. Proto jsem po nakažení svého syna nemusel do karantény. Proto mi po dobu 90 dní nezaplatí pojišťovna testy. Asi víte víc než odborníci.

J. Fráňa 16.2.2021 10:26

Jak jste vypočítala 10 dnů? Až budou po těch 10 dnech všichni zdrávi, což je úplný nesmysl, ale budiž, co potom? Objeví se jeden nakažený, který to samozřejmě neví, že je nakažen a nakazí dalších 5, třeba v autobusu. A ti nakazí, než to zjistí, dalších 20 a tak dále. Znovu všichni 10 dnů lockdown? A za týden? Za měsíc? A nechoďte na mě s trasováním, to už známe.

P. Vychodil 16.2.2021 10:25

Boublíková, pokud vakcína nebrání onemocnění, aler pouze brání vážnému průběhu, a toto je zatím platná doktrína, tak nebrání šíření a novým mutacím...

vakcína brání evoluci a tak může paradoxně pomáhat vytváření nebezpečnějších mutací...

nebo, pokud vakcína skutečně zamezí infekci, pak postupem vakcinace se šíření postupně omezuje...co je zase za nesmysl, že je nutno vakcinovat během jednoho dne ?

místo plácání naprostých nesmyslů si občas něco přečtěte...

Z. Lapil 16.2.2021 10:25

Pozor - to, že jste imunní, rozhodně neznamená, že nejste nosičem viru. Podobně to, že jste otužilý neboli imunní proti mrazu neznamená, že na teploměru není -30.

P. Boublíková 16.2.2021 10:17

Žádný lockdown není a nebyl. Dejte nám pouhých 10 dnů :-)

J. Fráňa 16.2.2021 10:10

To je nesmysl. Jestli tomuhle věříte tak si rychle zajistěte místo na hřbitově, aby na vás zbylo místo. Podceňujete přírodu. Takhle by život na planetě vyhynul. Mám návrh dohody. Vy Lockdownisté jste měli skoro rok, aby jste dokázali, že máte pravdu. Nepovedlo se. Tak teď dejte šanci protistraně. To je fér, ne?

M. Boháček 16.2.2021 10:09

Dnes mu vďačia za odčervenie už stovky miliónov pacientov. Vedelo sa, že má aj silné protivírusové účinky a dnes sa ukázalo, že má aj vynikajúce účinky v terapii kovidu. Už desiatkam miliónov pacientom v Indii a Brazílii pomohol vyliečiť sa aj z tejto novodobej choroby. Poskytuje 100 % ochranu pred nakazením (napríklad zdravotníckych pracovníkov v riziku) a podľa doterajších vedeckých štúdií zabezpečí v priemere o 86 % ľahší priebeh rannej ambulantnej fázy choroby a pri komplikovaných ťažkých stavoch v nemocniciach bolo obdobne u každého liečeného pacienta zaznamenané zlepšenie klinického priebehu až o 81%. Ak sú pacienti liečení ivermektínom, tak sa podstatne znížuje riziko smrti.

Ja ako lekár som sa podujal, že tiež budem testovať nejaké veterinárne liečivo, sám na sebe, v indikácii profylaxie zdravotníka vo vysokom riziku(1.). Vybral som si roztok z Nitry pre ovce Galmectin a užívam ho už viac ako mesiac tak, že prehltnem každé dva týždne 2ml tohto roztoku. Flaštička stojí 9 euro a obsahuje 10 dávok. Cena ako v Indii, či Egypte. Má to takú pomarančovú príchuť a môj žalúdok vôbec neprotestuje. Takže to je moje malé tajomstvo, prečo som kovid ešte nedostal, hoci som denne v prvej línii boja proti pandémii. Nuž uvažujem, aký môže byť rozdiel medzi veterinárnym a humánnym ivermektínom. Možno keby to ŠUKL preveril, a keby zdravotnú nezávadnosť preskúmal aj ÚVZ SR. Ak by boli zistenia dobré, tak by dali jednu pečiatku a hneď by bolo všetko v poriadku. Nakoniec výroba pre ľudí by sa mohla presunúť do Hlohovca. Aj minister zdravotníctva, aj ľudia by mohli byť konečne pokojní.

https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/

J. Urban 16.2.2021 10:05

Pra§arna prvni tridy!!!;-€ Krajci se hezky odkopal, hyena.

P. Boublíková 16.2.2021 10:00

Imunogenní (a z hlediska mutaci významná) část viru je spike protein. Z hlediska vzniku protilátek i funkce paměťových buněk je imho úplně jedno, jestli se do někoho dostane spike protein virem, vakcínou, nebo si ho sám vytvoří po aplikaci vakcíny třetí generace.

J. Fráňa 16.2.2021 9:58

Dopadne to dobře. Přijde teplo, slunce, promoření (i když si ho někdo nepřeje), očkování, dá li Izraelec i lék a bude po problému. Farmaceutické firmy se nakapsují a budeme čekat na další virus. Hezký den všem.

P. Boublíková 16.2.2021 9:52

Museli by se promořit (nebo naočkovat) všichni současně, píšu o tom níže.

Jinak virus mutuje v nově nakažených, bez protilátek, nové mutace se šíří mezi již promořené původním kmenem. Takhle se můžeme promořovat donekonečna.

J. Fráňa 16.2.2021 9:52

Ano, vakcinovaný člověk podlehne dojmu, že nemůže virus roznášet, podle toho se začne chovat. Jenže vakcína, tedy ta mRNA je naprogramována na určitý předem daný vzorec viru. Kdežto imunita po prodělání nemoci funguje úplně jinak. Imunitní systém je schopen i po dlouhé době detekovat virus, který je i jen podobný tomu prvnímu a tělo začne velice rychle produkovat protilátky. V ideálním případě zastaví množení viru již na sliznicích. Proto lidé neumírají na chřipku a její mutace v obrovském počtu. Na chřipku se očkuje zhruba 5% obyvatel. Proto je promoření jediné a dlouhodobé řešení.

M. Boháček 16.2.2021 9:51

Podľa mňa by úplne stačilo zrušiť všetky obmedzenia, chovať sa ako pri bežnej epidémii chrípky a štandardne liečiť ľudí. Nečakať, kým v ťažkých stavoch budú prevezení do nemocníc. Ovšem, pri nemocniciach v núdzovom covid režiem, to nie je možné.

Vie sa o Isoprinosine, na ktorý sa neurobila štúdia, ako účinkuje proti Covidu. Pri Ivermektíne už tie štúdie sú. I praktické skúsenosti. Takž e otázka je: Zbláznil sa celý svet, alebo je celý ten chaos úmysel?

https://www.startitup.sk/nova-studia-invermektin-dokazal-u-pacientov-s-ochorenim-covid-19-zazraky-dlzku-choroby-rapidne-skratil/

https://www.jpost.com/israel-news/antiparasitic-drug-reduces-covid-19-infection-exclusive-658949?fbclid=IwAR1pkG8N-aatSDxQNJhZIhEb13mneqP50tL8hx0AmAH3uANk_CGtyx0EenQ

Informácia z mája:

https://www.hlavnespravy.sk/zotavuju-sa-do-styroch-dni-lekarsky-tim-tvrdi-ze-nasiel-liecbu-covid-19-kombinaciou-dvoch-beznych-lacnych-liekov/2170482

Košice:V odborných kruhoch sa vie, že vo Východoslovenskom ústave srdcových chorôb sa úspešne vylieči 85% ťažkých covidových pacientov vďaka unikátnej liečbe vitamínom C a D. Emeritný prednosta prednosta Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny VÚSCH doc. MUDr. Pavol Török, CSc. si preto dovolil kritizovať pochybovačných vládnych odborníkov okolo ministra Krajčího, aby povolili využívať aj u nás pomerne lacný liek Ivermectin, ktorý je v zahraničí bežne dostupný a využíva sa aj pri liečbe ochorenia Covid-19.

https://www.bystricoviny.sk/bystricoviny-tv/krajci-odvolal-zakladatela-vusch-kosice-kde-dokazu-unikatnym-sposobom-liecit-covid-19/

Komu teda vyhovuje zabíjanie ľudí ich neliečením?

P. Boublíková 16.2.2021 9:48

Promoření je z hlediska vzniku imunity v podstatě totéž co očkování, s tím rozdílem, že při očkování se ještě nikdo neudusil. Jinak v obou případech vznikají protilátky proti konkrétnímu kmeni viru nebo blízce příbuzným mutacím, protilátky proti hodně odlišným mutacím nevznikají ani promořením čili proděláním covidu.

Naštěstí se zdá, že koronavirus mutuje konvergentně a časem převáží jeden nebo několik málo úspěšných kmenů, proti kterým bude fungovat vakcína. Rok je z hlediska evoluce strašně krátká doba.

Š. Hašek 16.2.2021 9:46

Začnu přemýšlet, že bych vyskočil na Měsíc. Kdyby to proběhlo dost rychle tam a zpátky - tak bych ani nezmrzl, ani se neudusil.

Možná ale ještě lepší - všecko v jeden okamžik, to by bylo žůžo.

Píšete občas na ministerstvo zdraví!

J. Fráňa 16.2.2021 9:42

Když se lidé promoří a budou mít imunitu, kde virus zmutuje? Na klice od dveří? Viru nezabráníte v šíření. Chápete to? Stačí jeden nakažený a vše se rozjíždí nanovo. Chápete to? Vidím jak celý svět úspěšně ovlivňuje rychlost šíření. Prostě si řeknou a teď nešíříme a je to. Dělají psí kusy a nic, vůbec nic. Opravdu není čas zkusit něco jiného, po roce?

P. Boublíková 16.2.2021 9:40

Jo, vakcína umožní viru se ještě lépe šířit, opravdu geniální závěr ;-D

Skutečnost je taková, že vakcína umožní šíření mutací, které jsou proti vakcíně rezistentní. Kdyby vakcinace proběhla dostatečně rychle, třeba během jediného dne, tak by se virus přestal šířit a nevznikaly by tím pádem ani rezistentní mutace. Jenže to je asi tak stejně reálné jako rychlé promoření - kdyby se všichni nakazili v jeden okamžik, taky by se šíření viru a vznik mutací zastavily.

P. Boublíková 16.2.2021 9:35

Píšete o něčem jiném. Ta jihokorejská superpřenaška unikla karanténě.

J. Fráňa 16.2.2021 9:34

To vysvětlete panu Pačesovi. Takže očkování asi nemá smysl, opatření také ne, protože nové mutace nezastaví ani 2 metry, ani respirátor. Co tedy zbývá? Že by promoření, jako u chřipky a jejich mutací? A ohrožení se budou samy nechávat každý rok očkovat a v zimě chránit, jako u chřipky? Bingo.

P. Boublíková 16.2.2021 9:32

Pletete si rychlost (frekvenci) mutací, která je víceméně konstantní a nemůžeme ji nijak ovlivnit, s rychlostí šíření viru, kterou ovlivnit můžeme.

Frekvence mutací žádný čas nepotřebuje (v dlouhodobém horizontu se samozřejmě měnit může).

Víc už toho s vámi nenadělám.

J. Fráňa 16.2.2021 9:25

Informace pro diskutující. K otázce přeplnění JIP lůžek. ČR na 100 tis. obyvatel 11 JIP lůžek, Německo 29, Portugalsko 4 atd. Běžná česká menší nemocnice má JIP lůžka přeplněná i v případě těžké nehody dvou automobilů. Česká republika má podle studie nadměrný počet standardních lůžek – 865 na sto tisíc obyvatel. Je to jen pro účel, aby lidé pochopili o jakých číslech se bavíme. Katastrofální přeplnění lůžek dostává trochu jiný rozměr.