7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

UKRAJINA: Prezident Zelenskyj bojuje na několika frontách

Korupce a oligarchie nabyla takových rozměrů, že čeští podnikatelé říkali, že v Rusku je větší vymahatelnost práva něž na Ukrajině. Starosta našeho partnerského městečka si pochvaloval, že se situace zlepšuje, že už nemusí platit výpalné veliteli místní police, že ho nedá zavřít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 18.9.2023 17:07

Kdyz nekdo zmini fungovani tohoto sveta a s tim souvisejici okolnosti, ktere vedly k prave zurici valce, tak je to pro vas "PROPAGACE AGRESORA" a "svinstvo?" Mame delat, ze Rusko a Putin neexistuji a uplne je zamlcet spolu s temi vyse zminenymi okolnostmi, abychom jim nedelali propagaci?

L. Svoboda 18.9.2023 16:49

Asi jste neslyšel o Minských dohodách.

J. Ptáček 18.9.2023 9:58

Záznam rozhovoru Rusko/Ukrajina dne 24. srpna 2014 v Minsku.

Putin: V minulém roce jsme vám dali 3 miliardy dolarů.

Porošenko: To jste nedali Ukrajině, ale Janukovyčovi.

Putin: Ne, dali jsme to Ukrajině a jestli si to Janukovyč sebral pro sebe, tak ho za to suďte.

Porošenko: Jak ho můžeme soudit, když jste mu poskytli azyl a nechcete nám ho vydat?

M. Zasazabanovaný 18.9.2023 10:09

Proti skorumpovanej EU je to smiešna suma.

Ako sme vás v minulosti informovali, na pôde Európskeho parlamentu začalo vyšetrovanie spoločnosti Pfizer. Vďaka vypočutiu zástupkyne spoločnosti Jenine Small, potom ako odmietol prísť vypovedať riaditeľ Albert Bourla, sme sa dozvedeli napríklad to, že vakcíny, ktoré mali zaručiť, že sa vírus covidu nebude šíriť, nikdy neboli na zabránenie šírenia vírusu testované. A taktiež o podozrivých, začiernených zmluvách a fakte, že predsedníčka EK Ursula von der Leyenová nakupovala milióny vakcín za miliardy eur, cez smsky. Tak ako si iní objednávajú pizzu. O najnovšom vývoji udalostí v tejto kauze, informuje Politico.

Heiko von der Leyen, jej manžel sa v decembri 2020 sa stal lekárskym riaditeľom americkej biofarmaceutickej spoločnosti Orgenesis . Tá je prepojená práve so spoločnosťou Pfizer. Ak by ste si mysleli, že by mohlo ísť o akýsi stret záujmov, potom ste iste „hoaxer,“alebo na omyle. https://ereport.sk/von-der-pfizer/

EÚ uzavrela doteraz najväčšiu zmluvu s vakcínami, Pfizer dodá 1,8 miliardy dávok

EÚ uzavrela doteraz najväčšiu zmluvu s vakcínami, Pfizer dodá 1,8 miliardy dávok

EÚ uzavrela doteraz najväčšiu zmluvu s vakcínami, Pfizer dodá 1,8 miliardy dávok

https://www.trend.sk/spravy/eu-uzavrela-doteraz-najvacsiu-zmluvu-vakcinami-pfizer-doda-1-8-miliardy-davok

Neexistuje iný spôsob ako opísať obchodné praktiky firmy Pfizer ako vakcinačný terorizmus, uzatvára www.wionews.com. Nezisková organizácia Verejný občan hovorí, že firma Pfizer môže zakázať vládam zverejniť detaily zmluvy na dodávku vakcín proti Covid 19, ktorú s ňou uzatvorili, zakázať darovanie vakcín, jednostranne meniť časy dodávok bez hrozby sankcií a požadovať záruky na svoje pohľadávky zo štátneho majetku.

https://dennikn.sk/blog/2689664/zmluva-na-americky-sposob-alebo-vakcinacny-terorizmus/

P. Diviš 18.9.2023 9:37

Jo, ten boj bude nadlouho, v postsovětském prostoru je korupce zakořeněna velmi hluboko. Na Ukrajině už alespoň začínají.

M. Zasazabanovaný 18.9.2023 9:59

;-D Takže keď Ursula von der Pfizer stratí smsky so šéfom Pfizeru, od ktorého objednala stovky miliónov dávok za neznámu cenu, ktoré sú stále objednávané a preplácanéna základe začiernenej zmluvy. Pfizer si zabezpečil právnu imunitu pred nežiadúcimi účinkami spôsobenými týmito vakcínami a jej muž zarába na výrobe vakcín, je to čisté a transparentné. ;-D A ľudí nútili si tieto nedostatočne testované = nebezpečné, neúčinkujúce vakcíny, čo nezabránili ani prepuknutiu ochorenia a teda ani neobmedzili prenos, napichať nepriamo prostredníctvom obmedzení a postihov. Žiadna korupcia. ;-D

Ešteže je únia vzor bezkorupčnosti. ;-D;-D;-D

A kto verí, že Ukrajina, v tom stave, v ktorom je, bojuje proti korupcii, je spostejší ako sprostý.;-D

D. Laurencikova 18.9.2023 10:22

R^R^ Perfektne receno! Ursula von der Leyen uz predtim "ztratila" vsechny smsky, ktere dokladaly jeji spolupraci s poradenskymi firmami, kdyz byla ve funkci ministryne obrany v Nemecku. Tyto poradenske firmy staly danoveho poplatnika statisice Eur a vysledkem byla "politicky korektni" Bundeswehr, vice cizincu, postizenych, tranzi a zen v armade... a dokonce upravene tanky tak, aby je mohli/mohly ridit vysoce gravidni m/w/d "Soldat*innen". (cesky muzsky/zensky/nerozhodny). To je nova strategie porazky nepritele, ktery se proste ukucka smichy!

P. Diviš 18.9.2023 11:54

To píšete vy, o té EUnii. Já jsem psal o Ukrajině, vy "spostejší ako sprostý".

M. Zasazabanovaný 18.9.2023 12:00

Ja píšem o korupcii, vy "ynteligent". O tej, ktorá sa nás dotýka oveľa viac, než "bielonosý" oligarcha Zelenský. :-P

P. Diviš 18.9.2023 12:19

Ano, vaše "inteligence" se pozná na tom, že motáte věci dohromady. :-P

M. Zasazabanovaný 18.9.2023 12:30

;-D Áno, píšem o korupcii, čo je aj téma článku. Ja teda o tej, ktorá sa nás dotýka priamo. Buď to nechcete vidieť a píšete hlúposti, alebo ste fakt "ynteligent" a nevidíte to. ;-D

P. Diviš 18.9.2023 13:42

"Ynteligent" od vás, to docela potěší.

M. Zasazabanovaný 18.9.2023 14:01

Vidím, že argumenty vám došli. Ako zvyčajne. ;-D

K. Křivan 18.9.2023 8:59

Tak nevím, co třeba Tomáš Baťa ? Nesplňoval by definici oligarchie ? Přitom měl největší zásluhy o stát, o jeho hospodářství. Největších Čech hned vedle Masaryka. Asi není oligarcha jako oligarcha.

Š. Hašek 18.9.2023 9:21

Pokud jsem si všiml, tak pro ČT a lidskoprávní politiky (kteří i na vyplnění faktury mají dva poradce) naplňuje definici "nejhoršího oligarchy" jistý Andrej Babiš. Ti ostatní ......

Také to chce začíst se do něčeho o firmě Baťa. Určitě se zasloužil o rozvoj ČSR. V každém případě. Ale v rukavičkách nejednal. A "zajímavě hospodařil a investoval" i část výplat zaměstnanců, kterým je za nějaký čas a podmínek vyplatil. Ale nikdo nemusel u něho pracovat a nemusel podepisovat.

Kupuji od Agrofertu. Běžně. Proč nechat vydělat někomu ze Španělska, a to ještě za přebrané zboží 2. jakosti? Ta 1. jakost nějak zůstane třeba v Mnichově, nebo jde do Pasova.

J. Prečuch 18.9.2023 19:55

A on Andy kupuje v Polsku zaručeně first quality kuřata ? 😂

Š. Hašek 18.9.2023 22:51

Nekupuji polská kuřata. Nekupuji španělské vepřové. Nekupuji belgickou mrkev. Nekupuji španělskou cibuli. Nekupuji německé ředkvičky.

Nic jste nepochopil. Myslí Vám to totiž docela jednoduše.

D. Laurencikova 18.9.2023 13:13

Presne tak, pane Krivan. Na Zapade se napr. oligarchum, jako je Soros, rika "Filantrop".

Š. Hašek 18.9.2023 8:43

Nebojuje.

Pokud jste, senátore Jirso, skutečně jezdil na Ukrajinu, bez Čedoku a mluvil s Ukrajinci, musel jste zjistit tato fakta:

1. Ukrajina byla koncipována v umělých hranicích, bez historické souvislosti, dekret Chruščova neberme vážně.

2. Ukrajina je čtyřjazyčná, Kyjev si ovšem dnes myslí, že jednojazyčná.

3. Problémy začaly před patnácti lety, ti předvídavější Ukrajinci Vám je museli nastínit již před těmi deseti patnácti lety. Pokud jste ovšem naslouchal. A nezajímal se pouze o nejlevnější ubytování.

4. Celkem hloupá a ovládaná (!) západní část Evropy (brusele) se domnívala, že kliďánko sem šoupne armádu USA, místo sovětské. Inteligence cihly.

5. Nyní je tady žebrácká Ukrajina (1/4 výkonnosti ruské), ruština zakázána (cca 1/2 obyvatel!). Živíme tady ukrajinské vojenské zběhy a nějaké dámy, které nehodlaly pomáhat v nemocnicích mužům s utrženýma nohama z té kyjevské války.

6. Zelenskyj (dříve estrádně televizní šoumen) bojuje na jedné frontě - na frontě USA proti Rusku. Není to příliš složité. Ovšem pro Černochovou a Rakušana to asi složité je.

7. Ta korupce Zelenského ani příliš nezajímá, je jejím účastníkem (jinak by nebyl) a Ukrajina je prolezlá metastázami korupce jak staré dřevo broučky. A to jako Fiala ji vidí jako novou členskou zemi brusele! Chudák chlapec, no, však je to politolog.

K. Křivan 18.9.2023 9:05

Skvělý komentář. Jenom politolog.

Kolik miliard dolarů má Zelenský na kontě ? Jeno nemovitosti na Krymu už nejsou zajímavé. Krym je část Ruska. Od doby Kateřiny Veliké.

F. Navrátil 18.9.2023 8:14

Nesdílím autorův optimismus o úspěších Zelenského vlády proti oligarchům, korupci a mafii. Situace je taková, že v ostrém souboji oligarchů zvítězila parta, která čerpá peníze z války a masívní zahraniční pomoci. Pro ni by konec války znamenal finanční a mocenskou pohromu.

M. Kocián 18.9.2023 8:15

Ten pravý souboj se odehraje až po válce a na jeho výsledku bude záležet všechno.

Š. Hašek 18.9.2023 8:52

Kyjevská vláda přivádí Ukrajinu zu Grund.

A ten pan senátor Jirsa vidí jen povrch věci. Fascinuje mě, že tam jezdil dvacet let a "ničeho si nevšiml". Tedy ničeho jiného, než té korupce.

Na Ukrajině jsme se museli jednou v lesích "vykoupit" u vojáků. Když jsme zaplatili, chtěl se velitel najednou "kamarádit".

V Rusku nikdy! Ani jednou.

V Rusku zavedl president Putin docela pořádek, a že to nebylo jednoduché, o tom si tam nechte vyprávět. Ale povedlo se mu to.

P. Diviš 18.9.2023 11:56

To Hitler také, ten "pořádek". A konec konců, i válku začali oba, Hitler i Putin.

D. Laurencikova 18.9.2023 13:17

Ano. V pripade Kosovske valky a ve spouste jinych pak USA. Nezapomente na to. Zadna Vorgeschichte neexistuje. ;-)

Š. Hašek 18.9.2023 22:53

Pěkný guláš v tom máte, Divíšku.

S. Rádl 18.9.2023 8:05

Pak tedy nechápu, proč podle těch Pandora papers ten oligarcha tam posílal Zelenskému peníze. To asi na podporu boje proti korupci.

Není to náhodou tak, že USA a další podporovatelé Ukrajiny tlačí na to, aby jimi poskytnuté prostředky neskončili kdoví kde?

M. Hoblík 18.9.2023 7:40

Někdy se zdá, že bojuje hlavně sám se sebou! To asi ten návyk...

J. Lukavsky 18.9.2023 7:16

"oligarchové opravdu ztrácejí jak moc, tak majetek" měli by nakoupit doly. To je díra do země, to vám nikdo neukradne. No Ukrajina se dostala do situace kdy se prostě musí začít chovat racionálně, jinak nepřežije... a ví to. A u Kijeva bráníme Varšavu, pak Prahu, pak Berlín... J.L. end

P. Dvořák 18.9.2023 8:16

"A u Kijeva bráníme Varšavu, pak Prahu, pak Berlín..." a nebýt Ukrajiny, tak si ruské tanky do týdne omývají pásy v moři poblíž Lisabonu a Putin sám přemýšlí, jestli noc stráví v Louvru nebo se před ulehnutím nechá svézt na gondole v obsazených Benátkách.

;-D ;-D ;-D