16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novotný 31.7.2011 16:44

Re: Těžko se vysvětluje ...

Pane Rado, samozřejmě nevím jestli jste ekoterorista nebo ekologista, ale Vaše argumentace je téměř totožná s těmito skupinami. Říká se tomu : Já o voze, ty o koze. V každé odpovědi se vyhnete reakci na fakta a odpoutáte pozornost na jiné téma, které s původním nesouvisí. Je to podobné, jako když včeta na ČT24 v diskusním pořadu nebyl pan Kindelmann ochoten (schopen?) odpovědět na názor pana Stráského, že za každý ponechaný napadený smrk v budoucnu zahyne deset jiných, pokud se nebude zasahovat.  Bohužel jsem se do této hry nechal zatáhnout. V žádném případě nejsem dogmatik, pouze bych si rád na dané téma poslechl všechny názory a o těch se bavil. Vy argumentujete citacemi, ale jaké jsou Vaše názory? Takže proto jste pro mě jako ti pošuci, co se přivazují ke stromům.

Tyto pseudodebaty ale Šumavě nepomohou. Pokud se nebude zasahovat - podle všech hospodářských zásad v lesnictví - tak budete velmi brzo chránit holou pahorkatinu. Důvody jsem uvedl v první reakci na Váš příspěvek. Pokud to s ní duháci a podobní myslí vážně, pomohou loupat kůru, případně vysazovat sazenice. Jinak prostě Šumava bude bez lesního porostu, jak jej známe. To pak budou spíše "tuberácké" než "zelené" plíce Evropy, jak se NP Šumava holedbal při jeho vyhlášení. A vím o čem mluvím, dvanáct let jsem tam žil.

Až budete mít svůj vlastní názor, ne z citací, pak můžeme v debatě pokračovat. To je tak všechno.

Petr Novotný

R. Sedláček 30.7.2011 11:06

jednoduché řešení

a poměrně nenákladné. Nejprve bych jim do zámků na řetězech nakapal vteřinové lepidlo a pak bych jim odebral mobilní telefony, aby nenarušovali jejich vyzváněním život zvěře v Národním parku. Aby se tam nešířilo škodlivé elektromagnetické vlnění a taky aby si nemohli přivolat pomoc s potravou a pilkou na železo.

S. Rehulka 31.7.2011 12:19

Re: jednoduché řešení

Prostě, nechte tam ty MELOUNY vyhnít....

P. Sulc 30.7.2011 4:21

Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

zase ta stara politicka korektnost a humanismus. Proc je policie odmontovava? Proc je nenechaji byt? Kdyz chteji byt pripoutani, tak je nechte. Ale az se jim motorova pila zacne zarezavat do zadele uvidite jak ty retezy budou povolovat jeden za druhym s rychlosti blesku. A bude po protestech. Proc policie neustale jedna z ksindlem v rukavickach? V Recku i jinde nicil povl majetek, zapaloval auta a policajti si ani jednou nevystrelili. Pred valkou by stacila jedna salva. A na Sumave jen rachot motorove pily by delal divy.Holt ale dnes to nejde.

J. Hejna 30.7.2011 9:21

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

Kategoricky souhlasím.

V. Hájek 30.7.2011 9:34

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

Souhlasím také, ale je to nereálné. Umíte si představit kolik by se proti "pilařům" vyrojilo předpisů?  Od bezpečnostních,  přes ochranu osobností, práva svobody projevu až k ústavě?

V. Kain 30.7.2011 10:07

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

A aby těch problémů s těmi pošahanými aktivisty nebylo málo,tak už to napráskali těm mamlasům do Bruselu.Už chtějí vysvětlení co se to děje na Šumavě.Teď nám do toho budou kecat skuteční odborníci jako Eman Barosů,Aštonka a předseda Rumpál.To se máme na co těšit protože tihleti mistři jak se o něco začnou zajímat a budou to řešit tak to vždycky dopadne katastrofálně.

P. Sulc 30.7.2011 21:05

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

Ano ano. Svoboda proje vu je uz znama, stara vec. Nicmene, svobodne se projevit neznamena ze nekomu budu branit ve vykonu funkce. A ty dalsi ''''predpisy a prava'''' ? No, bohuzel, tyto leckdy pseudoprava jsou vyplodem te bajecne politicke korekce. Neni to absurdni ze nekoho zatknou pro vrazdu, a v novinach je jen vagni popis: 18 lety mladik. A nebo ''''cizinec'''' Zijeme veru v absurdnim svete, asi diky jednak prelidneni a hlavne proto, ze nebyla dlouho zadna valka. Leta po valce meli obcane docela jine starosti nez zachovani osobnosti zahnedlych obcanu ci vandalu.Nebo nepopuzovani muslimu tim ze jim chleba se sumkou.

K. Křivan 30.7.2011 10:07

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

Když dřevaři přijdou s běžící pilou ke stromu, a mají chrániče na uších, tak nemohou slyšet řev ekoteroristů v koruně nad nimi.  Než ale stačí vyříznout do stromu klín, tak jsou teroristi dole.  Posraní.  A už nikdy nepolezou nahoru.

B. Uhlich 30.7.2011 11:00

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

To si nikdo nelajsne...na to je příliš prapodivná doba. Proboha, vždyť ekologičtí aktivisté se neustále dopouštějí celé řady přestupků a dokonce tresných činů...zvláště na majetku...a já se ptám, víte vůbec někdo o jediném aktivistovi , který by byl v této souvislosti souzen a taky odsouzen..?????????  Já tedy ne, dokonce řada aktivistů nezaplatila ani korunu v souvislosti s různými pokutami a pod.....  kdybych si já vzal maskáč a začal lézt po střeše "strakovky" tak mě při prvním spatření ochranka prostě odstřelí jak škodnou......ale aktivista Greenpeace je chráněný...ten může úplně vše...všichni jsou z něj posraný až za ušima.

S. Rehulka 31.7.2011 12:21

Re: Pane Dolezale ten nejvetsi problem ale je

...a v tom je ten zakopaný pes !!!