Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

TELEGRAM: Jak smýšlejí Rusové

Museli jsme, za všechno můžete vy… Cesta do ruské proválečné duše
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

Je ale fakt, že když uvažuji o ruské totalitě a přidám své osobní zkušenosti ze socíku, tak mít tehdy v době vlády komunistů o hodně větší strach z komunistické STB a vůbec z všelijakých "normalizačních" soudruhů než jsem tehdy měl, tak dostat, v podstatě veřejně takový dotazník, tak bych asi taky odpovídal zhruba podobně, jak bych odhadoval, že po mně takhle tehdejší totalita chce, abych si tohle myslel.

Neboli velice snadno, když to totalita může snadno kontrolovat, dostávají z takových dotazníků odpovědi ne takové, co si lidi skutečně myslí, ale takové, jak lidi odhadují, co totalita chce, aby si mysleli.

Neboli v totalitním sytému se z takových dotazníků nedá vůbec poznat, co si lidi myslí, protože lidi vědomě nebo i z dlouhodobého návyku podvědomě velmi dokonale skrývají své názory. A přestanou je skrývat až tehdy, až totalita bude těsně před pádem a lidi nabudou jistoty, že je za jejich názory už nedokáže postihnout.

0 0
možnosti
DL

Problem vidim trochu v tom, ze takovou totalitu, kterou vsichni poslusne nesou, nelze zrovna rychle primet k padu. Pak se musi desitky let pockat, nez se totalita sama zhrouti, nez ztroskota sama na sobe.

0 0
možnosti
JJ

J41u23r49a 68J69u31r41a88x

15. 9. 2023 21:51

Zajímavé a poučné. Dík R^

0 0
možnosti
KV

Moskali? Machorka a samohonka. Zažil jsem je v Rokytnici. Komentáře netřeba.

0 0
možnosti
RP

Zajímavé čtení.

0 0
možnosti
PA

P59e86t79r 49A30d40á82m39e58k

15. 9. 2023 17:14

Chápu, že autorka nemohla zařadit otázku "Co si myslíte o SVO, kdy ruská armáda překročila hranice Ukrajiny a začala tam válčit", ale to je právě to, co by mě zajímalo.

0 0
možnosti
PA

P17e47t38r 22A53d43á47m57e48k

15. 9. 2023 17:01

To bylo poučné, děkuji za zvařejnění.

0 0
možnosti
KK

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že když Rusové apelují na slovanskou vzájemnost, představují si ji, jako že se všichni slované poruští. Slované by si měli rozumět, takže když jiný Slovan udělá v ruštině chybu, Rusa ani nenapadne, že by se stejně tak dobře mohl pokusit naučit česky a pak něco říkat... Havlíčkův výrok "Rusové rádi nazývají všechno ruské slovanským, aby pak mohli tvrdit, že všechno slovanské je ruské", je zjevně nadčasový.

Jediná síla Rusů spočívá v tom, že o sobě nepochybují jako ostatní národy. My se tady budeme hádat, jestli jsme jim náhodou v něčem neukřivdili, zatímco jim je všechno jasné. (Na druhou stranu, v článku se jedná o poměrně úzce vymezený vzorek společnosti, ačkoli zbytek Rusů bude spíš indiferentní, než že by se něco pokoušeli chápat.)

0 0
možnosti
VK

Slované to prošvihli že nerestartovali staroslověnštinu, na rozdíl od Germánů kteří si společnou řeč vytvořili.

0 0
možnosti

J92a23n 97Č74e90r98n89ý

15. 9. 2023 13:28

Zajímavé. Pokud nebude třetí světová válka, tak zřejmě Ukrajina nějak zanikne. Je to mnohonárodnostní stát a ten si podporou vraždění ruských Ukrajinců získal jen přesvědčené nacisty

0 0
možnosti
DM

D67a26n39i92e82l 46M38a38c24h

15. 9. 2023 14:37

Třetí světová válka nebude a Russáci jednou russké Ukrajince zabíjet přestanou.

0 0
možnosti
Foto

Ruský prezident posílá poselství židovské komunitě před Roš ha-šana, což je příspěvek komunity vychvalující ruskou společnost.

Ruský prezident Vladimir Putin poslal zprávu ruskému vrchnímu rabínovi Berelu Lazarovi před Roš ha-šana, židovským novým rokem.

„Tento svátek, který označuje začátek nového roku v židovském kalendáři, vyzývá věřící k pokání, dává jim radost a naději, slouží k potvrzení morálních hodnot a posiluje touhu lidí po vysokých ideálech milosrdenství a soucitu,“ řekl Putin.

„Je potěšující, že ruští Židé podporují tyto mnohatisícileté tradice, aby významně přispěli k zachování kulturní rozmanitosti naší země, zapojili se do aktivní vzdělávací práce a podporovali mezietnickou shodu ve společnosti,“ uzavřel prohlášení ruského prezidenta.

0 0
možnosti
HR

Xakru to je ale chameleon diluvialnich rozmeru

0 0
možnosti
JK

Z ankety se dá usoudit, že běžní Rusové se mezinárodní politice rozumějí podstatně lépe než běžní Američané. Jen malé procento z nich svede na slepé mapě najít Ukrajinu. A najde se nemálo i těch, kteří nejsou schopni najít ani svou vlastní zemi.

Někomu se možná bude zdát, že Rusové mají mozky vymyté ruskou propagandou. Ale co když je to tak, že Rusové vnímají svět víceméně realisticky a těmi, kdo má mozky vymyté propagandou - tou západní, jsou lidé u nás?

O povaze člověka, společnosti nebo státu lze často zjistit to zásadní z chování v určité situaci.

Ukrajina: jak je možné, že v civilizované zemi - tak je všude považována - úřady nechtějí vyšetřit brutální zavraždení svých 40 občanů jinými občany dané země jen proto, že ty zavraždění občané byli Rusové? Přičemž existuje mnoho video záběrů a jména organizátorů masakru jsou známé.

USA: AZOV byl a pořád je v USA na Kongresovém seznamu teroristických organizací. Z tohto seznamu nezmizel ani po začetí války. Kongresmani akorát k AZOV-u doplnili, že toto označení se nevztahuje na území, na kterém AZOV bojuje proti Rusku. 😀

Druhý příklad je přesně to samé jako s bojovníky za svobodu a demokracii v Sýrii - tam to byli hrdinové, ale pokud se chtěli vrátit zpět na Západ, najednou z nich byli teroristé. Dá se to velice jednoduše zobecnit: Západ, zejména USA ochotně najímají a podporují tu nejhorší sebranku z celého světa, pokud tá sebranka je ochotna bojovat za zájmy USA někde v zahraničí.

Jiné to nebylo ani na Ukrajině. Když Američané chtěli poštvat Ukrajince proti Rusům, stačilo podporovat ukrajinské nacisty, které měli do Majdanu na Ukrajině jen okrajový význam. Po Majdanu ale ukronáckové získali silové rezorty jako obranu a vnitro a okamžitě začali dělat protiruské čistky. A za Velkou louži si jen mnuli ruce, jak dobře se to vyvíjí...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz