10.4.2021 | Svátek má Darja


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mard 23.10.2006 13:31

Re: Re: pravice která

Holt asi dle jeho nicku je jeho myšlení hodně meandrovité

Mard 23.10.2006 13:30

Re: Re: Re: Re: Logika

Nebo zaměstnanec volící ODS je osoba, která chápe že z nákladů na jaho mzdu, nakoupí za pouhých 40-45% a zbytek mu vezmou. Divil bych se zaměstnanci, který by nevolil ODS. Na druhou stranu parazit, co nepracuje protože nechce, chodí pro dávky a čas od času si přilepší nějakou prací na černo, tak ten pochopitelně může volit jen ČSSD, jinak by musel být padlý na hlavu.

Jarka 23.10.2006 13:14

Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Souhlas. Jeli jsme s kolegou v místech okolo Lyonu a říkám mu: to je úžasné, jak máte prázné dálnice. Vysvětlil mi, že mají vysoké mýtné a kde to jde, auta jezdí po souběžných silnicích.

Vladimir 23.10.2006 12:52

Re: Chudí sou proto, že JSOU to socialisti.

Pro pribuzenskou plementbu maji nasi sestiprsti svycarsti pratele zijici v horskych souteskach a mnozici se mezi sebou vyraz IN-BREEDING.

Vasi myslenku ze je duvodem proc nas tak nicej socani se mi libi.

Jaka 23.10.2006 12:51

jsou chudí proto, že volí socialisty,

jenže to nejsou schopni pochopit. Ani výsledky socialistického hospodaření v místě jim neotevřou oči. U nás za 8 let sociální vrchnosti narostlo zadlužení města 2x, o slibovaném obchvatu se pořád jen mluví a nejsou na něj finance, i když je tu středem města veden průtah na Slovensko i Polsko, tudíž kalamita. Ale hlavně nejdůležitější bylo pro tuto vrchnost (starostka socdem. a místostarostové komunisti)postavení aquaparku za dvojnásobné prachy než na Kladně.

Výsledek jejich hospodaření je katastrofální! Přesto znovu vyhráli! Proč? Znám své papenheimské, proto vím dobře, že lidi nezajímají místní výsledky, jen milují buldozera Paroubka v tývý, to je pro ně směrodatné!

Vladimir 23.10.2006 12:45

Re: Re: Re: Logika

Zamestananec, ktery voli pravici, videl kolonku "dane, socialka a ZP" na vyplatni pasce.

Bob 23.10.2006 12:33

Re: Re: Logika

Je to mnohem jednodušší. Zaměstnanec, který volí pravici, vidí zpravidla o kousek dál, než do vlastní lednice.

Aleš Procháska 23.10.2006 12:29

Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Zajeďte se podívat do Španělska, tam teorie o zcela přetížených okreskách a zcela volných (protože dosti drahých) dálnicích dokonale funguje.

nosál 23.10.2006 12:26

Re: Nejsme první země, která to zavádí.

Zkušenosti jsou tyto: Francie- dálnice od jihu jen pro osobáky, náklaďáky jedou po bývalých státních silnicích. Německo: Kamiony potkáte i na úplných okreskách,kde dřív nebyly. Závěrem: tato debilita a lhaní,jak je průjezd kaminony špatný- ve skutečnosti lze na něm zásadně vydělat - povede k tomu, že náklaďáky ucpou bývalé státní silnice . A zboží zdraží, protože stát si ukradne "mýtné" . A u nás, pod prapúorem ztelených , nebudopu žádné další silnice, ani ekonomický rozvoj odlehlých území...

Inžinier Buľa 23.10.2006 12:24

Mýtné jako dárek všech českých občanů firmě Kapsch?

Pokud bude důsledkem zavedení mýtného zvýšení cen všeho, co se přepravuje (což je velmi pravděpodobné, jak naznačuje autor v první části článku), pak přímým důsledkem jeho zavedení bude, že čeští občané zaplatí nejen jako daňoví poplatníci firmě Kapsch oněch cca 22 mld za ten skvělý systém na jeho výběr, ale budou platit dopravcům jako spotřebitelé. Takže si vlastně ty dálnice zaplatíme dvakrát, přičemž silniční a další další daně platit NEPŘESTANEME. Nebylo by tedy efektivnější žádné mýtné nezavádět a ušetřené pení za systém vbýběru (které by se na daních beztak musely vybrat) investovbat přímo do výstavby dálnic a údržby silnic první třídy. Kolik km bychom zatěch ušetřených 22 mld postavili a opravili? Stačilo by jen zpružnit  systém dálničních známek (zavést např. i jednodenní či jednorázové) a důsledně kontrolovat jejich platnost u kamionů. Ušetřili bychom hned několikrát.

gerontusinza 23.10.2006 12:22

Dědo a vy znáte někoho kdo by pro sebe volil pot, krev a slzy.?Re: lidé volí:

Já ne. Jen v Praze je spousta těch, kteří si myslí že se jich to netýká, a očekávají výše uvedené pro tzv. socky. Jenže ve své omezenosti neuvědomují, že velká většina těchto socek  (protože bude malé přerozdělování) se dostane za práh chudoby a přestanou mít jakékoli jiné požadavky, jen se nakrmit. Následně tito pánové zjistí, že tyto socky budou  následně doplněny jimi co do počtu a časem i co do kvality. Jenže pak se to špatně obrací a říká se tomu krize. Podívejte se jak padá teď venkov, stejně jako byla zničena struktura průmyslu v této zemi. A to je to, co nás čeká ať se nám to líbí nebo ne.

Luboš 23.10.2006 12:21

Re: Logika

Zaměstnanec za plat, který volí pravici je buď 1) blb, 2) zpracovaný reklamou - tj. blb, lidí kteří by měli skutečný zájem na kapitalistmu u nás je tak cca do 10 % ( zbývá těch 30%, co se řadí do 1), nebo 2) )

Každý si je strůjcem svýho štěstí

Fiore 23.10.2006 11:52

Logika

Uvaha o "okreskach" dava jisty smyls, ovsem vyvrcholeni zamysleni nad komunalnimi volbami je nejen nesmyslne, ale spise slabomyslne. Z autorovy "logiky" pak plyne, ze volici ODS (a jinych spise pravicovych uskupeni) jsou nejspise bohati lide. Stastna to zeme, leckde pres 40 % bohacu! Otevrel jste mi oci!!!

Lapil 23.10.2006 11:05

Re: Re: Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Měl tam být jen jeden ksichtík, ale upadla mi ruka na klávesnici a přestalo být možné do zprávy zasahovat.

Lapil 23.10.2006 11:02

Re: Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Tak TOHLE je blbost. Není rozdílu mezi zahraničním a domácím dopravcem a jejich vztahu k domácímu obyvatelstvu.

Ona se ta doprava ve skutečnosti nejspíš rozdělí - skutečně dálková pojede po dálnici (o kolik déle trvá Berlín - Vídeň po okreskách? Pár hodin určitě). Místní (desítky, možná tak do dvou stovek kilometrů) pojedou po vsích, protože ušetřené peníze jsou víc než půlhodina. Mně jako zákazníkovi je to spíš jedno, totiž jestli zaplatím víc za čas&benzín nebo za mýto.

;-);-);-)Taky mě napadlo, jestli to není zvlášť rafinovaný tah odborářů a socialistů - časově delší trasa znamená víc lidí za volantem a tudíž větší zaměstnanost.

Ladislav N. 23.10.2006 10:57

Re: nesmysl

Plácáte blbosti a nedokážete definovat ani pojem "veřejný zájem"... Soukromý autodopravce má nějaký "veřejný zájem"? ;-P

Ladislav N. 23.10.2006 10:53

Re: Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

...A současně zrušit spotřební daň z paliv a maziv, která u nafty a benzínu (spolu s DPH) tvoří nadpoloviční část maloobchodní ceny...;-)

qwert 23.10.2006 10:48

Re: Herdekbabko, plácáš

no, ale pokud by ta obec o 400 lidech mohla vydávat vlastní posčtovní známky, dost možná by si tím zajistila přijem lepší než ze státního rozpočtu. Stačilo by uspokojit globální poptávku filatelistů. ;-)

Rudolf 23.10.2006 10:45

Re: pravice která

Další blb na obzoru. Odkdy jsou příjmy a výdaje VZP součástí státního rozpočtu??

qwert 23.10.2006 10:39

Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Proč jedou kamióny přes vesnice??? Protože stát (politická reprezentace) upředňostňuje zahraniční dopravce před místním obyvatelstvem. Jediný čistý způsob je zpoplatnit průjezdy každou obcí, nikoli průjezd dálnicí!!!

meandr 23.10.2006 10:39

pravice která

podporuje  těžbu  ze s tátního  rozpočtu  (např. podpora lékářů  se  smlouvami   s VZP),  je  hyenou, socialisty pak  mohou volit  jenom  bohatí.

qwert 23.10.2006 10:35

Re: Jako na vojne na co řady fízlů???

na to stačí místní referendum a udělat na silnici takovou šikanu, že skrze ní 25 dlouhý kamion prostě neprojede!!! Opět kladu otázku, jak velká musí být veřejnost, aby mohla prosazovat tzv. veřejný zájem.

Veřejný zájem soukromého autodopravce z Bruselu, který vozí zboží z Německa do Ruska není v ČR žádným veřejným zájmem!!!

Rudolf 23.10.2006 10:31

Herdekbabko, plácáš

Zastupitele v obci o 400 obyvatelích snad znáš. V obci o 10 000 obyv. je nedokážeš ani vyjmenovat. A o členech parlamentu víš jenom to, co sis přečetla v novinách. Takže i ona volba "po známosti" není vlastně ničím jiným, než volbou těch, o kterých ti snad něco řekli. Z obce o 400 obyvatelích stát ale neuděláš.

Rudolf 23.10.2006 10:21

Re: Re: S tím návalem na okreskách bych to neviděl tak kriticky

Když mám auto v operativním leasingu, tak je mi jeho stav po skončení leasigu za pr.... Takže Vaše námitky jsou mimo mísu. Navíc, nebude-li celoroční známka, tak pro kratší trasu je "okreska" mnohdy lepší, než dojíždět na placenou dálnici (ne vždy je totiž trasa "od začátku do konce " po dálnici kratší, neboť na tu dálnici je třeba se nějak dostat). A navíc, ty "okresky", které jdou souběžně s dálnicí, jsou bývalými silnicemi I. třídy (byť po dostavbě dálnic byly přeznačeny na II. třídu a převedeny ze státu na kraj).

herdekbabka 23.10.2006 10:03

pane Vileta - neblbněte lidem hlavy- alespoň v místních volbách to zvyšující se procento nezávislých v různých sdruženích - to vzalo ČSSD hlasy.

Zaplať pánbů - že lidi začínají myslet a volí ty co něco dokázali a ne tzv. profesionální politiky všech barev a schopnosti převlékání. Volí lidi co znají - a snad nastane doba - kdy bude platit odbornost a nikoliv partajnictví.  Do té doby to budeme muset vydržet. Nějak. Akorát pisálkům vašeho typu pak sklapne, protže už nebudete moci oblbovat lidi, kteří pokud někoho neznají - řeknou si - co kdyby. Ale na starostu a radní, kteří se o vesnici či město starají - tak lehko neoblbnete. No a ještě - lidi už dost zapoměli na to jak nadávali, když vládla ODS - čas ledacos zhojil - ale připomenou si .....je to věčný kolotoč a bude dokud tam budou sedět ti samí co v začátku let devadesátých -   

brok 23.10.2006 10:01

Re: Re: Jsou chudí protože volí socialisty nebo volí socialisty protože jsou chudí.

Odpusťe, nechápu souvislost. Zavraždili ho proto, že odešel z GB? Zavraždili ho proto, že platil nižší daně? Zavraždili ho proto, že žil v USA? Odešel z GB, aby neplatil vysoké daně na zbytečné sociální podpory. Souvislost s jeho vraždou nevidím. Nebo jste měl na mysli nějakou jinou souvislost?

Rudolf 23.10.2006 9:48

Re: Nejsme první země, která to zavádí.

Vcelku jednoduché. Doprava a tudíž také zboží je dražší, stát má více peněz na rozhazování. Žádná doprava neubyla. Ostatně ani v Česku se doprava nesníží , dálkové trasy po Evropě jsou dány více než 2000 let a pocuchala je jen železná opona.

Rudolf 23.10.2006 9:41

Re: Re: asd 09.07.

Kde ho zavraždil někdo, kdo si myslel, že se bezpracně může podílet na jeho slávě. Lidské blbosti nejsou hranice překážkou.

JoJo 23.10.2006 9:32

Re: Chudí sou proto, že JSOU to socialisti.

Vaše řešení po projížďce na kole?

qwe 23.10.2006 9:10

Nejsme první země, která to zavádí.

Jaké s tím jsou zkušenosti jinde, resp. jak tyto problémy řešili?