8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Podobenství

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zdeněk 1.8.2011 17:01

Re: Vyhlašte nenásilnou akci:"pomočte aktivisty" - přijdu

Zatím mám dojem, že mediá jsou v drtivé většině na straně milovníků dřeva a z aktivistů dějají teroristy. To však neznamená, že schvaluji to přivazování se ke stromům. Naopak tento způsob boje za záchranu lesa považuji za nešťastný. Nemá šanci na úspěch a jen nahrává zastáncům kácení, tedy vyvážení dřeva a vydělávání velkých peněz, ze kterých ty hospodyňky, co pečeu kácečům koláče, neuvidí ani euro.

zdeněk jirásek

J. Zdeněk 1.8.2011 16:55

Bič na ně!

Když se dnes řekne ekolog, nebo dokonce ekologický aktivista, udělá se mnohým rudo před očima a nejraději by vzali do ruky bič, ne-li dokonce jinou zbraň. Ostatně i náš pan prezident, který všemu ruzumí nejlépe, řekl, že ekologové jsou pro svobodu větší hrozba než Al Kajda. Ano, souhlasím, že přivazování se ke stromům je dětinské a nejen neúčinné, ale přímo kontraproduktivní. Je to pouze vložený klacek do rukou "milovníků lesa" a hlavně dřeva. Ale když se na to podívám nezaujatě, s nadhledem a takzvaným selským rozumem, tak musím dojít k závěru, že to kácení je zbytečné a dokonce škodlivé. Copak kůrovec je nějaká novinka? Copak tady nebyl před stovkami a tisíci lety? A copak někde zničil celé lesy? Pár stromů sežral a za čas tam vyrostly nové. Kůrovec zase na dlouhou dobu zalezl nebo šel žrát jinam. Proč se ale bojíme nahlas říci, že dřevo je byznys a že je to výhodný vývozní artikl? Copak jde v tom sporu o něco jiného? Jedni chtějí vydělat a tak si prosadí kácení. A že přitom zničí vzácné mechy a rašeliniště? Že celé týdny dělají v lese kravál a jezdí tam těžkou technikou? Prosím vás, koho to zajímá. V rádiu jsem dokonce slyšel, že do pil ti káceči lijí rostliné oleje. A možná i roslinný benzín, tak jsou ohleduplní. A ti ekoteroristé (kdo vytvořil tento termín?) kácení přesto kritizují! Pryč s nimi. Na hranici. Nebo aspoň za hranici. K bavorákům, tak jim bude dobře, protože tam se kůrovcem nezabývají. Máš hlad, brouku? Tak se trochu nažer a pak zase padej dál. Oni jsou tam asi zblblí z piva. Takže vážení, napečte doma borůvkové koláče a doneste je našim hrdinům.

zdeněk jirásek

J. Marková 31.7.2011 21:31

Talent

Pane Netíku, máte můj veliký obdiv. Krásně napsáno. Vy máte literární talent!!!!!!!!

Nechtěl byste o Šumavě napsat více? Já o to prosím, neboť takhle pěkně to neumím. Je to jeden z nejhezčích článků, které byly v posledních letech o Šumavě napsány.

Jitka Marková

M. Prokop 31.7.2011 17:26

Re: Vyhlašte nenásilnou akci:"pomočte aktivisty" - přijdu

Nebyla to Káča JauJau?

B. Michal 31.7.2011 7:46

Re: Nutí místní, aby tam někoho přizabili

Ale jistě - vždycky a všude záleží na tom, na koho narazíte.

Jen o těch pozitivních zkušenostech nemelou hubou na Nově ani jinde.

Podívejte se (kdykoli) do novin: kdyby to byl reálný obraz světa, můžeme se jít rovnou oběsit. Včera třeba jediná pozitivní zpráva, že Anh Dung Le alias Tonda získal stříbro na světové matematické olympiádě. A všimněte si, že neřve o diskriminaci, že mají všichni potíže s výslovností jeho jména, místo toho používá neoficiální jméno Tonda.

No a všechny ostatní zprávy jsou na téma krádež, podvod, násilí, katastrofa, neschopnost a lumpárna.

B. Uhlich 30.7.2011 11:33

Re: Vyhlašte nenásilnou akci:"pomočte aktivisty" - přijdu

To bych to zdokonalil, ať místní přijedou lejtou plnou močůvky a aktivisty pokropí......

Jinak si ale myslím, že největším problémem jsou média...kdyby tam nebyli novináři, televize, fotografové...tak se tam aktivisti ani neobtěžuji...celý tenhle cirkus je jen mediální záležitost. Navíc on se takovej aktivista právě cítí velmi neohrožený když má po ruce media.....kdyby přišli aktivisti na palouček a došlo by na "férovku" mezi dřevaří a aktivisty...bez přítomnosti medií....byl by ten výsledek pro aktivisty dost smutný, ne?

P.S. Včera byl velmi zajímavý moment odvysílaný v TV, kdy naprosto vyšinutá aktivistka si natáčela dřevaře svým mob. telefonem a kvičela u toho spektakulárně pomóóóc..... a přitom jí evidentně nikdo nic nedělal.

I. Schlägel 30.7.2011 10:38

Vidím řešení,

Aktivistu nechat, aby se připoutal. Mezi tím kácet stromy v okolí bez připoutaného aktivisty. Připoutanému aktivistovi mezi tím sebrat klíče, aby se nemohl odpoutat. Jednou denně mu dát napít. Jednou týdně mu dát infuzi a trochu hořčíku, aby mohl pokračovat ve spravedlivém protestu, za měsíc ho odpoutat a s přáním příjemných dní ho nechat, aby po svých došel domů nebo si zavolal taxík, má-li z čeho a za co. Tím nechcí říci, žeby čas od času neměli aktivisté pravdu. Což ovšem logicky znamená, že čas od času pravdu nemají a má ji druhá strana. Což je ovšem ten druh životní situace, kterou ti naši zelení hoši a dívky zásadně neuznávají. Snad časem dospějí. V procesu jejich dospívání by jim mohl napomoci onen bivak ve stoje u stromu v délce několika týdnů na nitrožilní výživě. No, tohle asi neklapne. Pěkný den.

I. Pujman 30.7.2011 10:25

No a

co takhle porážet soušky i s připoutanými aktivisty?

J. Schwarz 30.7.2011 10:01

A je to

jako vždycky - místní by "aktivistůmů nejradši nakopali řitě, cizáci /intoši z Prahy/ je podporují v "médiích" a radují se, že policejní brutalitu proti "statečným ochráncům životního prostředí" už řeší i "světový tisk" typu Guardianu. Intoši z Prahy  jsou škůdci společnosti a spolu s "aktivisty" by měli být naloženi do letadel a shozeni někam do Amazonské džungle nebo do Patagonie, ať si užijí "panenské přírody".

J. Schwarz 30.7.2011 9:56

Re: Nutí místní, aby tam někoho přizabili

Policajtům by měli nejen snížit platy, mohli by tu neschopnou bandu  alibistů a vyžírků rovnou zrušit. Zná snad někdo někoho nebo alespoň slyšel o někom, komu ti šašci za posledních 5 let pomohli nebo koho ochránili?

V. Váňa 30.7.2011 9:32

Re: Místní chasníky s fackami bych do toho raději nepletl.

Myslím, že mám stejný názor na aktivisty jako Vy.

Ale s těmi pendreky je to složité: nedivím se, že nechtějí zasáhnout razantněji, protože prozatím skoro vždycky se následně vyšetřovalo, zda jde o zásah PŘIMĚŘENÝ. A i když se zjistilo, že ano, každé takové vyšetřování je u těchto složek velmi, velmi nepříjemné.

Naproti tomu místní chasníci s fackami by mohli být rychlým a splavným řešením: jde jen o výtržnost, což je přestupek, který projednává radnice. Protože jde o společensky angažovaný problém, všem, kteří by se tam rvali, by přestupek byl vyřešen domluvou (dostačující trest je projednávání samotné), to může být místním chasníkům u zad, no a pan lesní (z černých fondů Parku) je pohostí, jak to navrhuje autor článku.

A byl by klid.

J. Slanina 30.7.2011 8:52

Re: Vyhlašte nenásilnou akci:"pomočte aktivisty" - přijdu

Výborný nápad.

J. Sinnreich 30.7.2011 8:41

Znicene lesy v Bavorsku

V Bavorsku uz maji lesy vcelku ponicene. Staci pohled z Javoru (Grosser Arber) na bavorskou stranu. Lesni porost zde byl diky zelenim aktivistum "ponechan prirode" a zachvacen kurovcem uz davno pred tim, nez se o tom zacalo debatovat na nasi strane hranice.

M. Rastislav 30.7.2011 8:29

Vyhlašte nenásilnou akci:"pomočte aktivisty" - přijdu

Snad přijde i TV. Dnes se aktivisté šklebí na policisty. Snad potom přestanou.

J. Štrobl 30.7.2011 7:19

Nutí místní, aby tam někoho přizabili

Tímhle nekonáním jen policie nutí místní,aby tam někoho přizabili. Kdy už jim dojde, že ekoteroristé jsou normální extrémisté jako neonacisté a podobná pakáž. V podstatě jsou společnosti podobně nebezpeční. Když jsem viděl v televizi, jak se ten zelený pacholek na policisty šklebil, tak mne mohl vzít čert. Všichni jsme nuceni dodržovat zákony, jen tahle zelená lůza ne. Je patrně něco shnilého v království dánském nebo ne?

Ž. Halabudová 30.7.2011 6:37

Re: Místní chasníky s fackami bych do toho raději nepletl.

Jo a dobrý je taky slzný plyn.Já bych na těch magorech zkoušela humánní donucovací prostředky.Zkušební polygon zdarma.

J. Bakulová 30.7.2011 6:00

já si tedy taky myslím,

že by policie měla 3x vyzvat aktivisty opusťte pracoviště a kdyby nic , naházet je do antonů a odvězt k výslechu, pěkně dlouhému, mezitím by byly stromy pokácené a fertig

J. Štrobl 30.7.2011 0:27

Místní chasníky s fackami bych do toho raději nepletl.

Ale policie si evidentně neplní svoji povinnost. Já myslím, že by to pár ran pendrekem spravilo jedna dvě.