26.4.2024 | Svátek má Oto


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dhimmi 2.9.2009 14:20

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

A teď už i celá severní Morava.

dhimmi 2.9.2009 14:12

Re: Brezina je opravdu"vynikající" odborník

No tu jsem potkal taky a žiju.Tyhlety mýty o útocích rozzuřených kanců jsou fakt k smíchu.Většinou to pochází z hlav věčně ožralých soudruhů myslivců.:-P

dhimmi 2.9.2009 14:08

Re: Milý Brezino,největší pohromou pro české lesy

Jako je například Brezina,který mimo jiné tvrdí,že katastrofa v Černobylu prý je jen taková malá lapálie.

Franta 2.9.2009 14:08

Re: Ekoteroristé v NPŠ a MŽP

Ovce, kozy i mufloni v přírodě přežily i přes přítomnost medvědů a vlků. Hnát je mezi vlky by asi byla blbost (hospodářské lesy na Šumavě se normálně udržují a proti kůrovci chrání), proč ale nenechat na malém kousku přírody (1. zóna) "ovce a vlky" (smrky a kůrovce, samozřejmě!) žít tak, jak tomu bylo po staletí?

dhimmi 2.9.2009 14:06

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

Do huby by měli dostat spíš vypatlaní impotenti říkající si "myslivci",jejichž oblíbenou zábavou je střílení zákonem chráněných šelem.O jejich úrovni svědčí nejlépe to,že mají za vůdce starého komouše a bulharského inženýra Palase,o kterém ví celý Krnov a okolí,co je to za vola.

Franta 2.9.2009 14:01

Re: Les se přirozeně neobnovuje ?

Když to osázíme, tak to bude o pár let dřív. Kolik z nás tam uvidí dospělý les? Já sotva.

Fiter 2.9.2009 14:00

Re: Z Vašeho článku je mi smutno.

Každý ten ochránce přírody co se přiváže řetězem ke stromu,by potřeboval dostat přes tlamu gumovou hadicí.Však oni by se rychle odvazovali.Celý ten spolek darebáků by se měl podílet na uhrazení škod.

Franta 2.9.2009 13:55

Re: Les se přirozeně neobnovuje ?

Pampeliškám se daří nejvíc na přehnojených loukách. Když zahrádku přestanete hnojit a sekat, bude jich výrazně méně. Smrk a buk jsou původní stromy nejvyšších částí Šumavy. Kdopak je tam asi před příchodem člověka nasázel?

Franta 2.9.2009 13:49

Re: Březina a spol.

To je právě ta neznalost. Když si koupíte kus lesa a objeví se vám tam kůrovec, už vás lesní správa vyzývá ke kácení. Tam si prostě nemůžete dělat, co chcete, musíte dodržovat lesní zákon. Naopak, v 1. zónách NP Šumava nesmíte vyvážet vytěžené dřevo, musíte ho nechat na místě a "hodnoty hrabat do kanálu". Je to totiž stanovené zákonem. A co se týká investice celého jednoho pohoří, to je výraz podobný "kůrovcové pandemii" od p. Zimoly, prostě blábol.

m. 2.9.2009 13:49

Z Vašeho článku je mi smutno.

Za socialismu jsme se pyšnila tím, že ochraňuji přírodu proti ničení. Nyní se stydím za tzv. ochránce přírody, kteří vše kolem sebe bezmyšlenkovitě ničí.

Marat 2.9.2009 13:43

Re: Brezina je opravdu"vynikající" odborník

Zakázat houbařum vstup do lesu. Houby jen pro divoká prasata. Divoká prasata nesmí být rušena. Že ano?

jj 2.9.2009 13:36

Re: Brezina je opravdu"vynikající" odborník

Měl jste si počkat na bachyni se selaty :-D . Pravda, potom bychom nejspíš už žádné Vaše komentáře nečetli.

Franta 2.9.2009 13:34

Re: Březina a spol.

Semenáčky vás dráždí? Jezdíte někdy kolem Příbrami? Viděl jste haldy? Začínají zarůstat. Zatím jen nenápadně, břízou, ale zarůstají. A to je hlušina vytěžená z dolů. A kdo na Šumavě sázel stromky, než sem přišel první člověk? Les na Šumavě už nikdy nemůže být stejný, jako byl ten, který teď známe. I po zásahu člověka bude struktura lesa jiná. A dospělý les já na Šumavě už určitě neuvidím, ať již bude vysázený uměle nebo vyroste ze "semenáčků", které vám tak vadí.

jj 2.9.2009 13:27

Re: vše je tu pro naši potřebu a proto já rozhodnu co je správné

Nejsem zvláštní jazykový purista, ale když někdo napíše by jsme nebo by jste dost to o jeho úrovni vypovídá a jen to dokresluje ten zmatený příspěvěk.

portwyn 2.9.2009 13:16

Re: No a jak má tedy

Potřebujeme obojí. Hospodářský les abychom přežili - jinak přijdou místo nás jiní, kteří se s nějakou ochranou párat nebudou. A rezervace jako genetickou banku a estetickou hodnotu. Poměr je dán politickou dohodou, jak už jsem psal.

S poslední větou souhlasím :-/ nicméně těží se jednou zadlouho, Zelení prudí furt.

j 2.9.2009 13:07

Re: No a jak má tedy

úvaha je zajimavá, ale díváte se na les jen  na jeho  hospodářské využití. Je přece i jiný pohled. Žijí v něm zvířata, rostliny či hmyz a ten tyto potřeby jaké máme my přece nemá. Co se spíš pokusit  obě varianty zkloubit s jasnými pravidli. Jenže to bychom si museli napřed říci co je důležitější. Hospodářské využívání nebo přírodní les. Je to začarovaný kruh a vyhrávají jen ti s ostrými lokty. Bohužel to odskáčeme, my protože jak těžaři tak zelení nám zarazí vstup do lesa.:-)

Vlad 2.9.2009 12:55

Re: Březina a spol.

Pěkně prosím, kupte si kus lesa za své peníze a tam si dělejte, co chcete. Vyhazujte si hodnoty hráběmi do kanálu. Samozřejmě tak, abyste neškodil sousedům. Ale nehrajte si na pánaboha za cizí, neinvestujte do toho cizí miliardy a celé jedno pohoří, jež vám nepatří, a to všechno zadarmíko, s uspokojením v srdci  a slzou v oku od třetího piva navrch

portwyn 2.9.2009 12:53

Re: Pardon, ddokončení

Dobře, "rozsáhlejší pralesy".

portwyn 2.9.2009 12:51

Re: No a jak má tedy

Jde o to, jestli myslíte les v rezervaci nebo jinde - nebudete tomu věřit, ale člověk žije díky té ošklivé hospodářské činnosti, ne z environmentalistické víry. Příměr se zahradou je zajímavý - taková zplanělá zahrada je možná hezká do učebnic, ale neuživí Vás.

Nepovažuju se za odborníka na lesy, nebudu tedy kázat jaký má být správný les. Pouze vím, že české lesy jsou ovlivněny člověkem. Rostou mnohdy na místech, kde byla předtím holina (mnohdy rovněž vytvořená člověkem - Krkonoše) nebo pole. Pokud se o ně přestaneme starat, změní se - zplaní. To může být někde i ke škodě. Taky záleží na místních podmínkách, nedají se mechanicky aplikovat recepty z jednoho typu krajiny na jiný.¨

Nejsem fanouškem pokrývání Čech asfaltem a pokrývání hor sjezdovkami. na druhou stranu je fakt, že ochrana přírody je typická pro bohaté země, které si ji mohou dovolit. Musí si na ni - ať se nám to líbí nebo ne - vydělat. Kde je hranice "tady už se nevydělává, tady se chrání" je otázka politické dohody, přičemž tato dohoda by měla probíhat mj. na základě nějakých odborných znalostí.

Moc složité, že? Ani zelená, ani modrá... :-)

pbla4024 2.9.2009 12:49

Re: Pardon, ddokončení

Mionší není prales?

Vlad 2.9.2009 12:48

Re: Milý Brezino,největší pohromou pro české lesy

A mudrlanti vašeho typu :-)

Vlad 2.9.2009 12:47

Re: Pan Brezina hledá a obvinuje konkrétně ale chybně a možná záměrně.

Milý pane, nebýt toho smrku (a borovice), který vyřešil potřebu paliva pro průmysl, neměli bychom lesy, jaké máme, ale lesy řecko-italského typu.

Pan Brezina MÁ pravdu.

portwyn 2.9.2009 12:41

Pardon, ddokončení

Mimochodem pralesy už na našem území nikde nejsou.

Do Šumavy nekecám, ale pokud jde o Krkonoše, tak jejich krása a biodiverzita je dána do značné míry činností člověka - pastvou a sečením. Pokud necháte pařeziny zarůst, přijdete o řadu druhů motýlů apod.

Proto se vysekává kleč ve vrcholových partiích. Tedy "vysekává se" - KRNAP ji nechá vysekávat.

Dotace na samotnonou pastvu také nejsou nejlepší pro přírodu, spíš je to kšeft. Když pastvinu napřed neposekáte, nechají tam zvířata holé pruty tvrdších bylin, jako teď ovce na pasece u Klínovek. Vypadá to dost děsně. Kromě toho (podle místních) to má za následek zmizení chřástala. 

para 2.9.2009 12:40

Pan Brezina hledá a obvinuje konkrétně ale chybně a možná záměrně.

Aby les zdravě prosperoval potřebuje žít v souladu mezi klimatem, půdním složením a typem hospodaření. Všechny tyto prvky se již dlouhodobě stávají neskučitelné se současným stavem. Monokultury jsou zranitelné - přesto je člověk vysadil. Kyselé deště změnily složení půdy ve které chybí dostatek zásadotvorných prvků Ca, Mg, Na, K... a naopak jsou syceny sírou a dusičnany a tak acidita půdy stále klesá už od dob socialismu. Zároven rostou globální a tím spíše místní teploty a srážky se stávají častěji přívalové a tak půda relativně vysychá. To všechno nahrává kůrovci a to už od dob co na tyto aspekty doplatily ostatní naše pohraniční porosty ztrátou zejména smrkových kultur.

Udělat závěr, že za pastvu pro kůrovce můhou Brezinou jmenovaní může udě právě jen brazina a navíc v hlavách těch co o o tomto vážném antropogením problémukterý sužuje stále větší rozlohy nevědi nic hlubšího. Pohnat k zodpovědnosti managment průmyslu a potažmo celou konzumní společnost je hold daleko obtížnější a tak se děje to co se děje. Smrk s našich lesů postupně mizí a nenávratně.

j 2.9.2009 12:39

Re: No a jak má tedy

však se rozepište jak má podle vás vypadat správný les

portwyn 2.9.2009 12:35

Re: No a jak má tedy

Všude?

dhimmi 2.9.2009 12:34

Re: No a jak má tedy

Správný les je prales.

portwyn 2.9.2009 12:30

No a jak má tedy

ten "správný les" vypadat podle Vás?

Zničíme si Šumavu, hlavně ať to naštve myslivce?

j 2.9.2009 12:28

j

na jedné straně těžaři a různé zajmové skupiny a na druhé straně zelení extremisti. Jeden obvinuje druhého a preventivně a účelově používají katasrofické scénáře. A ostatní se bijí v prasa za to či ono. Bylo by zajimavé kolik zde zasvěcených si dala tu práci a tu kůru si odlopla a mrkla se na toho prcka aby věděla o čem vlastně mluví

dhimmi 2.9.2009 12:03

Re: Brezina je opravdu"vynikající" odborník

toho