2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Změnit způsob života

Myslíte si, že epidemie už končí? Snad ano, ale jistota není. Myslíte si, že se skutečně vrátíme k normálu? Tady už vůbec nelze prorokovat, ale můžete si všímat detailů. A to i osobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 5.6.2021 21:31

Cituji: "... Sociální kredity rozvíjí komunistická Čína. ..."

To všechno Číně umožňuje především tzv. čínský státní kapitalismus (kterému Číňané prostě říkají jen "čínský přístup"). Taková konstelace způsobu řízení společnosti, ekonomiky a technologie ještě nikdy v historii na planetě Zemi neexistovala a zdá se, že je mnohem životaschopnější, než různí mudrlanti (politologové, ekonomové, ...) kdy předpokládali.

Historii píší vítězové! A to bude kdo?

R. Langer 6.6.2021 4:50

Žádný kapitalismus v Číně NEEXISTUJE, ty naše malá hloupoučká UI. Ale chápu, že při svých chabých ekonomických znalostech nechápeš rozdíly mezi totalitním a demokratickým systémem. :-P

M. Pivoda 6.6.2021 14:04

Současná americká obava z Číny (která nutí USA měnit zavedený způsob života, konkrétně zavedený způsob byznysu). Zpráva ze dne 21.5. 2021:

.... China-style national plan. Jake Sullivan, now President Joe Biden’s national security adviser, last year advocated for a more active government role in shaping the national economy. Noting that Beijing’s subsidy programs “have already paid off handsomely in several areas,” he and his co-author, Jennifer Harris, a fellow at the Roosevelt Institute, argued that “U.S. firms will continue to lose ground in the competition with Chinese companies if Washington continues to rely so heavily on private sector research and development.”

Google Translate

Čínský národní plán. Jake Sullivan, nyní poradce prezidenta Joe Bidena pro národní bezpečnost, se v loňském roce zasazoval o aktivnější roli vlády při formování národní ekonomiky. Berouce na vědomí, že pekingské dotační programy „se již v několika oblastech pěkně vyplatily“, on a jeho spoluautorka Jennifer Harris, členka Rooseveltova institutu, tvrdili, že „USA firmy budou nadále ztrácet půdu pod nohama v konkurenci s čínskými společnostmi, pokud se Washington bude i nadále tolik spoléhat na výzkum a vývoj v soukromém sektoru. “