13.5.2021 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zlo už rozhazuje svoje sítě

Teď v létě je čas výletů a vycházek. Máte-li cestu na Šumavu, vřele doporučuji k navštívení muzeum v horské synagoze v Hartmanicích, v šumavských kopcích nad Sušicí. Vzniklo před několika lety péčí soukromých osob v prostorách synagogy, která zanikla první dny po záboru Sudet počátkem října 1938.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Běhounek 19.7.2013 17:46

ČLÁNK FANATIKŮ ŠKODÍ

když čtu produkty Pravého břehu, napadám mi, že je jedno zda pravicový nebo levicový fanatik, v podstatě mají stejnou úroveň (levicový je násobně nebezpečnější) a hlavně škodí i svým politickým směrům a filozofiím, takové člámky jsou nedůvěryhodné, to málo z faktické historie je lež, SpD nebly pobočkou NSDAP a dokonce dlouho se proti NSDAP vymezovala, po vítězství Hitelera se Henlein přiklonil k Hitelrovi, ostatně jinak to ani nešlo, každé jiné chování pro Němce znamenalo smrt, koncentrák nebo později odvelení na východní frontu, v Německu panovala levicová totalita, ta lidem nedávala moc na výběr

R. Langer 19.7.2013 10:21

Re: Nejpozději v květnu 2014 končíte, modří soudruzi !!!

No hlavně že ti tvoji soudruzi budou lepší, soudruhu... :-D

J. Chaloupka 19.7.2013 10:09

Ten příběh nabídněte k filmování do ČT jistému Vondráčkovi,

ten se takovými sudetskými příběhy zabývá, dokonce mu sudeťáci dali nějakou cenu.

J. Vavrochová 19.7.2013 9:49

Pořádek, právo, jistoty,

víme, že člověk potřebuje, aby měl šanci na jakžtakž spokojený život. Vůbec se nebudu divit, když volby dopadnou příznivě pro "obchodníky s deštěm", pardon, slibovače pořádku, práva a jistot. Když tak sleduji, čeho všeho jsou dnešní volení zástupci občanů schopni, co považují za normální, co za bagatelní, jak jsou mimo každodenní realitu, tak to ani jinak dopadnout nemůže, bohužel.

Přímá volba presidenta by nebyla takové neštěstí, kdyby zákonodárci méně plýtvali energií na vzájemné podrazy a exhibiční hašteření, ale dělali to, čím byli při svém zvolení občany pověřeni. Chápu, jsou také jen lidi, ale "šli do toho", snad věděli, do čeho jdou a co od nich voliči očekávají. Že přímo zvolený president se bude cítit "silnější v kramflecích" se přece dalo očekávat, vždyť i ten poslední nepřímo volený se občas "utrhl ze řetězu" a dělal si, co chtěl!

Nazvat pořádek, právo a jistoty zlem, to je poněkud chucpe. Má-li člověk tvořit zdanitelné hodnoty, potřebuje k tomu právě tyto tři věci, musí mít možnost spolehnout se, že mu je zajistí stát, vždyť proto platí daně! Pokud mu je stát nezajistí, musí si je zajišťovat sám, ale pak už nestihne vyprodukovat víc, než jen na holou obživu, hliněnou chýši a něco hadrů na oblečení. Vrátíme se do doby prvobytně pospolné a tam setrváme do konce světa. Šílené vize spisovatelů sci-fi se stanou skutečností.

Příští rok mají u nás být několikery volby. Znechucení občané buď vůbec volit nepůjdou, nebo budou volit KSČM a jiné extrémistické strany. Bude to pochopitelné, po té absurdní burlesce, kterou současné parlamentní strany nahradily realitu, a bude to naprosto logické. Bůh ochraňuj Českou republiku!

P. Vaněk 19.7.2013 7:26

Re: Nejpozději v květnu 2014 končíte, modří soudruzi !!!

Ficku, jestli by měl někdo skončit, tak jsi to ty, ubožáku.

T. Vodvářka 19.7.2013 6:29

Re: Kopnutí do Miloše jste si mohl odpustit

On ale Miloš kope do všech, pokud jste si nevšiml....Navíc, pokud Vám to uteklo, byl Miloš Zeman jednu část svého života soudruhem Zemanem, členem KSČ. Tam vstupovali, jak se dnes rádo zapomíná, lidé, kteří nevěřili třídnímu boji, třídní nenávisti a společenskému vlastnictví výrobních prostředků, ale jen ti, kteří chtěli mít kariéru lepší než ti bloudi, kteří věřili, že zůstat poctivý se vyplatí. Takže, před kategorizací kteréhokoliv člověka si prosím nejprve utřiďte všechna relevantní data a pak kopejte....

J. Mrázek 19.7.2013 6:18

Kopnutí do Miloše jste si mohl odpustit

Alespoň jiný autor článku a vlastník určitého morálního standardu by to takhle trapně neudělal .....

S. Moc 19.7.2013 3:46

th

V Hartmanicích jsem před dvěma lety byl. Tamější průvodkyně, zastánkyně komunismu, s kterou jsme se pohádali, nám ale osud židovského desatera vytesaného do kamene vysvětlila jinak. Zoufalí Židi, když už věděli co bude s jejich synagogou, přišli na originální nápad, jak desatero zachránit. U zadního vchodu do synagogy z desatera (dva kusy leštěného kamene) udělali schody. Vytesaným písmem samozřejmě do země. Věděli, že  jednou v budoucnu někdo schody znovu objeví... Jejich přání bylo vyslyšeno a těch pár dobrovolníků, kteří zchátralou synagogue znovu opravili desatero našlo. Dnes visí nad hlavním vchodem jako kdysi. A ještě douška. Místní továrnu na leštěná zrcadla vlastnila židovská rodina  jejíž potomek se stal v naší době americkým generálem... a Hartmanice s jejich odchodem přišly o továrnu a zaměstnání....

P. Ficek 19.7.2013 1:16

Nejpozději v květnu 2014 končíte, modří soudruzi !!!

Kampak asi odpochoduje (emigruje) po volbách v květnu Ondřej Ryčl, velký vyznavač tunelování, lhaní politiků,překrucování historie a podobného Dobra??