9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xaver 82.117 23.7.2008 12:24

Nejlepší by bylo nevolit a jenom to nakvótovat a bylo by...

;-)

Fafa 23.7.2008 12:36

To OM:

v pripade Ceskoslovenska ty kvoty "uplne normalne" rozdelily federaci behem necelych tri let pote, co se v parlamentu smelo skutecne hlasovat. Tu parodii na parlament z let 1970 az 1989 nepocitam.

Parvus 23.7.2008 15:01

Re: Občanko, velmi správná poznámka

Parita, resp. proporcionalita, nemusí být sama o sobě špatná. Záleží na způsobu aplikace. V senátu USA je každý stát zastoupen dvěma senátory - ať je to velký a lidnatý Texas s vyspělým průmyslem, nebo Severní Dakota, kde lišky a medvědi dávají dobrou noc. Ve složených státech to tak bývá, že jedna z komor parlamentu je složena paritně. Problém bývalého Federálního shromáždění spočíval v něčem jiném. V příliš široce a neurčitě formulovaném zákazu majorizace. Sněmovna národů se vždy rozdělila na českou a slovenskou část a v každé části se hlasovalo odděleně; návrh prošel jen když byl schválen většinou v obou částech. Představa, že by se senát USA před každým hlasováním rozdělil na 52 dvoučlenných komůrek je absurdní. Způsob hlasování v českoslevenském FS, zvláště v jeho SN, mohl fungovat jen v podmínkách vedoucí úlohy KSČ. Jakmile byla zrušena, znamenalo to začátek konce společného státu.

Šerlok Humylsa 23.7.2008 15:23

Re: Občanko, velmi správná poznámka

 Mně to divný přišlo. Bylo to divný a taky to tak dopadlo.

Marat 23.7.2008 12:11

(Chachaááá)

Není dosti žen v politice? Snadná pomoc.Nechť se sejdou všichni politici i ti,kdo chtějí v politice být,především ti co se dožadují polovičního zastoupení žen v politice a losují,kdo z ních si dá odříznout mužství aby mohl být lékaří a soudy prohlášen za ženu.A rázem bude žen v politice nadbytek.

Už vidím,jak odřezávají mužství Vaškui Havlu je z něho rázem žena a mohl by být Slovenským presidentem.Toho by určitě Slováci s naděšením si za presidenta zvolili.(Havel se stal ženou-taková krasavice!)

I-Worm 23.7.2008 12:51

Dovoluji si upozornit

že odříznutím mužství nevznikne žena, ale eunuch.

Marat 23.7.2008 17:14

Re: Dovoluji si upozornit

Samozřejmě že to vím.Ale vůbec to nevědí sexuologové,sex-chirugové a soudci,kteří všem těm eunuchum davájí doklady,že nejsou muži,ani eunuchové,ale že jsou ŽENY ! A zrovna tak ženám které si dají uříznout dudlíky a zašít pipinu a někdy ani to né,vydávají doklady že jsou už muži. Před několika dny porodil takový "MUŽ",který si nechal odříznout jen dudáky,ale puklinu nezi stehnami si ponechal a ženské orgány a dal se oplodnit i normální cestou porodil.Nikoliv cisářským řezem,ani řití,ani ústy,ani nosem,ani jiným otvorem. Tak co,je z té štětky muž,nebo co to je? Jakýs mrzák,podle mě.Mrzák s knírem ale s puklinou mezy stehny a chybějícím bolšánem s příslušenstvím

VL 23.7.2008 15:12

Re: (Chachaááá)

Pak by to bylo jako v Itálii, kde měli v parlamentu "tranďáka", ale ty problémy, jenom s tím, na jaké záchody má chodit. ;-)

Soňa 23.7.2008 11:54

Na co lidé - voliči skočí?

Paní Volfová si snad myslí, že voliči jsou úplní "blbci" a mají krátkou pamět. Ale, možná, že se nemýlí. S ostudou byla odejita z ČSSD, pak nezvládla ani střední manažerskou funkci - ředitelka školy. Toto místo musela opustit s ostudou a s podezřením z rozkrádání jí svěřených financí a od kriminálu ji zachránily pouze dřívější vazby do vyšší politiky. A nyní se opět snaží dostat se k "lizu" oblbováním voličů. Takové osobě snad mohou uvěřit a dát hlas ve volbách pouze skuteční idioti. Taková žena nám ve vrcholové politice "skutečně" chybí.

Minced Alive 23.7.2008 11:45

Jen tak dale

a za chvili dopadneme jak v Norsku s jejich slavnou kvotou 40% zastoupeni zen v managementu ve vsech statem ovladanych firmach ( az po zavedeni zakona se zjistilo, ze tolik schopnych manazeru - zen bohuzel neni ) ci jako ve Svedsku kde panackove na znackach oznacujicich prechody pro chodce nosi sukne... Jiste nebude dlouho trvat a nejaka chytra hlava navrhne podobne panacky pro homosexualy, zoofily, nekrofily a jine podivnosti... Opravdu se desim dne kdy pohlavi ci sexualni orientace bude jedinou potrebnou kvalifikaci.

Pytel 23.7.2008 10:53

kvóty

Jistě je možno zavést kvóty. Ty dámy, které tam pak budou sedět, však budou jen loutkami. Vláda testosteronu se tak pouze z bezprostřední promění na zprostředkovanou.

Všimli jste si, že žena ve vedení, ať už firmy nebo obce, je neklamným znakem toho, že tam bylo hodně dobře? :-)

Kolombo 23.7.2008 10:51

Demokracie bez

možnosti rozdělení je ptákovina. Pro mne za mne, ať si mají ženské svůj parlament, svoje firmy, svoje, specificky ženské instituce ve kterých by se mohly dostatečně vyřádit citlivé mírotvůrkyně typu Wolfové, Benešové, Ullmanové. Ale každý, kdo se domnívá, že je svou příslušností  k celku poškozován by měl mít právo se oddělit a spravovat si svoje věci samostatně. Demokracie nedemokracie - proč by měl schopný člověk doplácet na neschopnost či miýerný vkus druhých jen proto, že jsou schopni ho přehlasovat? Pokud by přehlasovaná menšina měla právo odejít i se svým majetkem, bylo by všechno v pořádku. Vyhráli jste, ať je tedy po vašem, ale bez nás. Současná "demokracie" je jen maskovaným násilím - o tom, kdo prohrál hlasování se implicitně předpokládá, že by prohrál i násilný střet a jako takový raději předem rezignuje, i kdyby měl být "vítězi" okraden. Právo na samostatnou cestu by mělo mít přednost před kolektivismem umělou "jednotou".

občanka 23.7.2008 10:27

Jen tak na okraj: v minulosti byl parlament složen ze dvou komor a jedna z těch

komor byla 50:50 Češi a Slováci, aby nedošlo k převálcování těch Slováků. Nevzpomínám si, že by proti tomuto principu někdo protestoval, ačkoliv Čech a Slovák mají podstatně méně rozdílného než muž a žena. Všichni to až do rozdělení ČSR považovali za správné nebo se mýlím? Tak co vy na to rýpálkové?

Sumo 23.7.2008 10:41

Re: Jen tak na okraj: v minulosti byl parlament složen ze dvou komor a jedna z těch

Jenže to bylo výsledkem dohody dvou národů federace, a ne řevu feministek, a to je rozdíl, víme ?

Resp. dvou komunistických stran, ale rozdíl to je.

AndyO 23.7.2008 10:46

Re: Re: Jen tak na okraj: v minulosti byl parlament složen ze dvou komor a jedna z těch

řevu Slováků?

Kolombo 23.7.2008 10:56

Re: Jen tak na okraj: v minulosti byl parlament složen ze dvou komor a jedna z těch

No, nakonec to dopadlo tak, že se Slováci oddělili a založili si vlastní stát. Pokud by totéž udělaly ženské, nic proti tomu. Mohlo by to být v rámci jednoho státu, ten by se staral jen o základní věci - dopravní infrastrukturu, obranu, bezpečnost, justici. Taky "přerozdělování" peněz by mělo skončit, nanejvýš by si každá skupina přerozdělovala ty svoje.

Jura Jurax 23.7.2008 20:25

Re: Jen tak na okraj: v minulosti byl parlament složen ze dvou komor a jedna z těch

To bylo hlavně proto, aby se slovenští soudruzi politikové dostali taky ke korytům.  Ženy o ta koryta očividně až tolik nestojí. A všichni to za správné nepovažovali, ale drželi hubu - ono kritzovat něco, za čím stála KSČ, bylo holt o tu hubu ... a taky bylo jedno, jaké národnosti soudruzi tam byli - podstatné bylo, že to byli soudruzi :-/

Valka 23.7.2008 9:50

Ženy, kde jste?

Co to, že se neozýváte na toto téma? Určitě proto, že nás tolik nesedá k internetu, že?  Ale k věci: S článkem zcela souhlasím, jen mne mrzí, že ho nenapsala nějaká žena!

Karotka (muž) 23.7.2008 9:56

Re: Ženy, kde jste?

taky zvědavě čekám, kdy se nějaká ozve. Z "našich" úst to nezní tak přesvědčivě. Jde o to, že kdyby byla skutečně většina žen přesvědčená, že by to naší politice prospělo, něco by na tom asi bylo. Ale jestli je o tom přesvědčená jen skupinka řekněme mocichtivých žen, které mluví "za všechny", jde o divnou a nebezpečnou aktivitu.

A jak vůbec může někdo mluvit za všechny ženy? Copak jsou (jste) ženy natolik všechny stejné, jako jsou stejní všichni lidé? A copak pohlaví cokoliv říká o kvalitě charakteru?

Už tu byli tací, co mluvili za práva a potřeby všech lidí. Vlastně jsou tu pořád. Přitom za mě zatím nikdo nemluvil, to bych totiž musel sám :-)

Žena 23.7.2008 10:51

Re: Re: Ženy, kde jste?

Nečekejte, že se nějaká rozumná žena zapojí do diskuse, jejíž obsah je dán už názvem článku. Takových výronů už každá z nás četla hafo a ty zkušenější dávno vědí, že je nejlepší moc s muži nemluvit a raději konat podle sebe. Ty naivnější třeba budou nějakou dobu ještě muže přesvědčovat, ale pak také přijdou na to, že je to ztracená investice.

Dagmar 23.7.2008 10:55

Re: Re: Ženy, kde jste?

Milý Karotko - vaše názory se dají podepsat. Nemyslím si, že by jakákoliv kvóta cokoliv vyřešila. Nejsem přesvědčena, že ženy obecně jsou v politice "takové jiné, lepší..." Kdosi tu napsal, že pohlaví není kvalifikace. Není. Pozitivní diskriminace mě jako ženu uráží, v tom, co si zvolím a pro co mám nadání, mohu pracovat dobře. Proč si méně žen volí jako své vysněné poslání politiku, to by bylo na delší rozbor - kolik žen se chová svrchovaně politicky, aniž by při tom musely sedět v parlamentu? Řekla bych, že dost... Jako ženě mi vadí něco docela jiného než údajná diskriminace v politice: to, že mě MUŽI často předem pokládají za méně schopnou, méně vzdělanou nebo slabší jen proto, že jsem žena. Když se přesvědčí o omylu, jsou zklamáni, dotčeni, znechuceni, ti agresivnější mě posílají do kuchyně a k praní plenek. Není tohle náhodou ta pravá diskriminace, pánové? Mluvím za sebe - všechny ženy ani všichni muži nejsou stejní.

Karotka (muž) 23.7.2008 11:36

Re: Re: Re: Ženy, kde jste?

Chápu, že vás pozitivní diskriminace uráží. Přijde mi urážlivá už z principu. Někdo usoudí, že na to nemám "od přírody", tak mi to dá ze zákona.

Padesátiprocentní kvóta je nebezpečná i proto, že pokud by se našlo ze sta dobrých kandidátů devadesát devět dobrých žen a jeden muž, ze zákona musí být 49 žen vyřazeno ve prospěch jakýchkoliv mužů.

Nevím, jestli se mi teď podaří to stručně a přitom přesně vyjádřit, ale - úbytek vkusu a galantnosti a vůbec slušného chování mužů k ženám (ono posílání do kuchyně atp.) je částečně možná taky důsledek feministického hnutí. Pokud bych byl mužem mravným a slušným a usilujícím o dobrou práci a byl bych ze zákona nahrazen naprosto neschopnou kachnou (funguje to i obráceně, samozřejmě), mohl by se můj nevědomý hněv a rozladěnost obrátit proti ženám všeobecně. Osobně se tomu vědomě bráním a nepodléhám, ale tahle hra se v mé mysli odehrává a myslím, že nejsem jediný.

A pak je tu ještě jedna osobní zkušenost. Jako dítě jsem byl vychováván řadou učitelek a zdravotních sester atp., tedy žen. A mnohé z nich byly nespravedlivé a zlé a bezcitné atd. Model, ve kterém je mladý muž vychováván ženami (většina učitelů-lek jsou ženy), není podle mě pro muže právě dvakrát zdravý. Na mnohé (ne všechny) konkrétní křivdy z dětství jsem samozřejmě pozapomněl, ale moje rozhodování a myšlenky to ovlivňuje dodnes.

A rozjel jsem se - existuje spousta oborů a témat specificky pro ženy - pořady v tv, rubriky v časopisech či celé časopisy, webové stránky... všechny jsou většinou o (sorry, opět zjednodušuju) dětech, menstruaci, vyšívání a oblbnutí chlapů. Pokud je vůbec něco jen pro muže, je to o fotbalu, autech a nahatejch kočičkách. Nahatý kočičky se mi od přírody líbí, fotbal a auta mě nezajímají. Docela mě zajímají děti (koukám někdy na Sama doma, ale připadám si trochu jako vetřelec). Tohle "přirozené" rozdělení témat je nemocné a podporuje žensko-mužskou rivalitu.

Dagmar 23.7.2008 12:25

Re: Re: Re: Re: Ženy, kde jste?

Bohužel musím souhlasit s tím, že za onen úbytek dobrého chování a galantnosti opravdu zčásti může feministický pohled na svět. Myslím, že jsem přiměřeně sebevědomá, často musím rozhodovat - a tak mi opravdu nevadí, chová-li se ke mně někdo pozorně (o zdvořilosti nemluvím, ta taky není záležitostí pohlaví). Odpočinu si a beru to jako projev zájmu. A jestli mi něco opravdu vadí, tak je to ono mediálně vnucované rozdělení časopisů, pořadů a webových stránek na "mužské" a "ženské". Líbí se mi silné motorky - jsem proto chlap? Můj bývalý spolužák skvěle pletl irské (pro info: velmi těžké a složité) vzorované svetry. Byl proto ženská? Složení učitelského sboru na prvním stupni a jeho kvality jsou kapitola sama pro sebe, ale sestřičky bývaly rodu ženského vždycky (i ty klášterní), v tom to nebude. Možná jsme zpátky u toho feminismu - nepotlačil on takhle náhodou trochu to, čemu se říká "mužský vzorec chování"? Otázka je, nakolik se pánové nechali potlačit dobrovolně nebo prostě z nechuti se přít. Nebo z pocitu, že oni jsou přece dobří a tohle všechno je taková ženská prkotina, případně PMS (=premenstruační syndrom). Mno, to by bylo na delší diskusi, a já musím zmizet, i pracovat je třeba...Krásný den, a nezoufejte - ne každá žena, které dáte přednost ve dveřích, vás nutně zažaluje...

Opium 23.7.2008 16:22

Re: Re: Re: Re: Ženy, kde jste?

A to je dobre . Cim vetsi rivalita , tim lepe.

Anonym 23.7.2008 9:39

Zkuste se na to podívat z té veselejší stránky

Nejprve se musím přiznat, že citovaný pořad jsem neviděl a nejsem ochoten se tímto tématem zabývat seriózně a do hloubky. K tomu jsou povolaní jiní. Zato mě napadlo následující:

1. Určitě by se politika v našem státě změnila k horšímu, kdyby byla striktně stanovena kvóta 50:50?

2. Není skutečnost, že v politice se objevují, resp. jsou úspěšné výhradně ženy s mužskou hlavou, právě obrázek neoddiskutovatelného panujícího mužského šovinismu?

3.V uplynulých dvou týdnech jsem se dověděl, že do 30 let budou muži prakticky neplodní a do budoucna pravděpodobně úplně vyhynou, protože z žen se stanou hermafroditi a mužů nebude třeba.

Tak pánové, co kdybychom si s takovýmhle výhledem teď dali nohy na stůl a nechali ženské, ať dělají co umí?

Karotka (muž) 23.7.2008 10:04

Re: Zkuste se na to podívat z té veselejší stránky

1. nezměnila. Ale přibyl by další pitomý zákon, přispívající k všeobecnému dojmu (který, dobrovolně se přiznám, už dávno mám), že zákony jsou pitomost nutící svobodného jedince k jejich ignoraci.

2. není. je to obrázek toho, že politika a akce jsou činnostmi mužského principu, který je bližší mužům. Podle mě jednoduše není dost žen, které by o to stály. Protože máme demokracii a nikdo žádné ženě nebrání v politické aktivitě.

3. Fajn. Není potřeba žádný zákon, stačí si počkat. Ať žije lidská civilizace!

A k neočíslované poznámce - ale jo, vždyť my to ale už děláme po tisíciletí, svým způsobem. Ženy nám vládnou, neboť jen ony znají ono čarovné kouzlo, jež činí muže spokojeným. Muž činí, nespokojený muž činí pitomosti, spokojený je ochotný se obětovat do morku kosti.

Skutečně patriarchální společnost by byla společnost homosexuální. To se pokud vím neděje. Trochu tu zjednodušuju, ale co, on už mě někdo opraví, kdyby to někomu bylo příliš na obtíž.

Karotka (muž) 23.7.2008 10:07

Re: Re: Zkuste se na to podívat z té veselejší stránky

Btw kdo vládne třeba kouzelným hůlkám našich předáků - Topolánek-Paroubek? Kolik ze současných názorů a politických rozhodnutí začala v propoceném soukromí slovy "Víš, miláčku......."?

Minced Alive 23.7.2008 11:40

Re: Re: Zkuste se na to podívat z té veselejší stránky

Omyl - patriarchalni spolecnost je prave zalozena na te ochote muzu se obetovat do morku kosti pro zeny - presne tak jak jste to napsal. Proto vsechny matriarchalni spolecnosti ( kmeny ) vedly mezi sebou nepomerne vice valek nez bychom v moderni historii napocitali... Oni se tam muzi jaksi "nudili" neb nemeli nic smysluplneho na praci ( t.j. neslo se nekam posunout vlastnim pricinenim )

libero 23.7.2008 9:18

Ovšemže jde

hlavně o zapojení dotyčných dam, které nikdo ne a ne zvolit .......

Ron 23.7.2008 9:07

Ještě něco

Taky bych chtěl dodat, že je zásadní otázkou, jestli ženy samy o politické posty a politickou dráhu stojí. Nemyslím těch několik osob typu paní Volfové, ale ženy obecně. V případě, že obecně ne, tak by byla otázka 50 % zastoupení v politice bezpředmětná a zavádějící.