23.2.2020 | Svátek má SvatoplukDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Závan staré komunistické ideologieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 1.6.2006 21:06, přehled diskusí

Jenže co s tím?:
Autor: Martin Datum: 1.6.2006 19:55

Dodnes si tady komoušové můžou dělat co se jim zlíbí, můžou vykřikovat názory směřující proti demokracii, hlásat třídní boj a nic se jim nestane. Jo, když nějakej fašounek zakřičí něco ze svýho, tak to jsou toho plný média a všichni přitakávají, jakej že je zlej. Přitom je úplně stejně zlej (možná nevědomej), jako polovina národa (čssd a voliči + ksč(m) a voliči). To by leda musela být čssd poražena drtivě, aby společně s ksčm nemohli své braty soudruhy dál chránit.

OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Vilém Datum: 1.6.2006 15:37

Se skrývá za různými vychtralým zdánlivě objektivním porovnáním NDR A NSR, KLDR a Jižní Koreje. Oblast bývalé NDR je trapné vůbec zmiňovat, protože dnes je MÉNĚ PRODUKTIVNÍ NEŽ V ROCE 1988, tak ji zdevastovalo něco, co rozhodně není marxistickou politikou. Pohotové induktivní zobecnění případu izolované KLDR je vyvráceno případem Číny, kde pouhá miliarda obyvatel prožívá prudký ekonomický růst. Kuba naproti tomu je jasným případem státu úspěšnějšího než sousední státy se srovnatelnou minulostí jako Haiti nebo Dominikánská republika.

Takže kde jsou skutečné příčiny prosperity?

Samozřejmě v sociálně zodpovědném státě a uplatňování adekvátních politik, ne v hazardování a revolučních pokusech typu Modré šance nebo Velkých skoků (není - li to totéž).

Re: OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Bloud Datum: 1.6.2006 16:19

Milý Viléme, tak že až konečně Česká republika začne provádět sociálně zodpovědnou a adekvátní politiku stejného druhu jako prováděli a provádí osvícení vůdci na Kubě, v Severní Korei, v Číně, Bělorusku, Iránu atd, atd, atd, ZAVLÁDNE U NÁS KONEČNĚ TA PRAVÁ NEFALŠOVANÁ PROSPERITA ? 

Re: Re: OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Vilém Datum: 1.6.2006 16:48

Asi stejně demagogicky se mohu ptát, jestli si přejete svobodu iráckého typu, blahobyt jako na Haiti, sociální stát jako slovenský Rom, populační politiku jako v Rusku, fungující stát jako v Somálsku.

Viléme, obyvatelé Haiti, Somálska a slovenští Romové se:
Autor: Stredocech Datum: 1.6.2006 16:58

budou mít vždycky špatně, pokud budou ponecháni sami o sobě.

Haiti bývá dokonce s oblibou uváděna jako příklad v různých rasistických pamfletech. Co vůbec zabránilo obyvatelům Haiti, když někdy roku 1804 získaly nezávislost, že se z nich nestaly druhé USA??

Re: OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Stredocech Datum: 1.6.2006 16:50

Viléme, NDR mohla "prosperovat" pokud byla položena rovnice Trabant = Volkswagen, Wartburg = Mercedes. Takto můžete srovnat celou průmyslovou  produkci. Vyráběla se spousta na volném trhu zcela neprodejných výrobků (u nás též). Navíc spojením s NSR se ztratila konkurenční výhoda nízkých cen. Já jsem byl v NDR mnohokrát a tak si to moc dobře pamatuji. Mohu Vám uvést ještě jednu tamní "specialitu," hodinové fronty v neděli v poledne před Berlínskými restauracemi. Hotely pro cizince měly nejen v Berlíně, ale i v Drážďanech restaurace Nur fur Hotelgasten, člověk se tam opravdu neměl kde najíst, ceny pokud se tam člověk dostal byly přitom na naší úrovni.

Samozřejmě, veškerá auta byla v NDR na pořadník, Škodovky dokonce v době, kdy se na ně u nás nečekalo. Jezdilo tam i to, co by vzhledem k datu výroby u nás skončilo dávno na vrakovišti, Němci si ty auta velice opečovávali.

Čína si prostě zavedla kapitalismus v určitých "zvláštních oblastech" a ty jí tu prosperitu (relativní) zajistí. Komunisté, kteří ovládají zbytek země se nemusí cítit mocensky ohroženi jako v případě, kdy by to platilo všude. 

Kuba patřila za Batisty k nejbohatším latinskoamerickým zemím.

Argentina patřila k nejbohatším zemím světa dokud tam Eva Perón ("Evita") nezavedla sociální stát. To ale Vy asi nepamatujete, ale Argentina byla i pro nás symbolem bohaté země.

Re: Re: OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Vilém Datum: 1.6.2006 17:20

vy jste toho zase sepsal. Případ NDR nehodlám rozebírat ohledně front nebo něčeho podobného, protože to nemá smysl. Ekonomický výkon měřený HDP byl vyšší. Vykládjte si, že to bylo do betonu nebo železa, ano bezdomovci nebyli, protože z panelů vznikly byty.

Čína si zavedla co chtěla, tady se mluvilo o socialistické vládě, ne o ekonomické politice. Kuba byla jistě velmi bohatá za Batisty, když se připočetli američtí plantážníci, jistě Kubáncům velmi prospěšní.

Důvod relativního poklesu Argentiny nebyl sociální stát, to máte z debilního publicisty Johnsona, Argentina byla zemědělsko surovinovým státem, a proto v další fázi vývoje jen ekonomicky nestoupala, ale relativní pokles začal mnohem dřív než za Peróna.

Re: Re: Re: OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Jenda Datum: 1.6.2006 18:49

A muzete mi rict v jakem pomeru vychodni vs. zapadni marka ten HDP porovnavate? Ze by jedna k jedne? Obavam se, ze kdybyste nekdy treba v 88 vyrazil do NDR a nabizel jim tam jednu zapadonemeckou marku za jednu vychodonemeckou tak vam nejdriv utrhaj ruce a pak vas zavrou.

Viléme, do kriminálu :-):
Autor: Martin Datum: 1.6.2006 20:00

Chtělo by to na tebe nějaký politický proces, jako máš rád na jiných R^ Jsi nepřítel státu, rozvraceč, navrhuju doživotí v táboře nucených prací. Hezky si 14 hodin denně zamakáš, sežereš pár kopřiv, nachlastáš se z louže a budeš si užívat dalších výdobytků socialismu, ty dobytku ;-)

Re: OPRAVDOVÝ KUS PAVĚDY:
Autor: Ókypeté Datum: 1.6.2006 21:06

Viléme, Vaše představa sociálního státu se velmi podobá představě péče o stádo dobytka, pakliže jsou pro Vás příklady  zodpovědného sociálního státu Kuba, nebo Bělorusko. Vaše zmínka o poklesu produktivity na území bývalé NDR dokazuje, že rozumíte ekonomii jako koza petrželi. Skutečnou příčinou prosperity je podle Vás sociální stát - není to náhodou naopak? Říká Vám něco výraz soziale Marktwirtschaft?

Opravdový závan minulosti:
Autor: Saša Datum: 1.6.2006 14:56

jsem zažil zde: http://zpravy.idnes.cz/kscm-podporili-pred-volbami-soudruzi-z-kominterny-f8q-/domaci.asp?c=A060601_133405_domaci_nel

Paroubek: Kdyby jen setina byla pravda, musel bych pryč :
Autor: James Datum: 1.6.2006 11:06

TAK NA CO ČEKÁ ?

Snaha o relativisaci je patrná na mnoha stranách a z mnohých úst.:
Autor: Saša Datum: 1.6.2006 10:11

Projevuje se různými obměnami tvrzení "to, co jsme všichni jako komunistický režim zažili, nebyl pravý a pravověrný marxistický komunismus. Teď jsme poučení a uděláme to lépe - ten opravdový marxistický komunismus bude báječný a všem vám bude dobře, jenom nesmíte bránit socdemákům spolupracovat s komunisty. Za chyby a byrokratické omyly minulého pokusu o marxistický režim mohou ti, kdo se do marxistické strany zákeřně vetřeli ve svém kariérismu nebo snaze obohatit se či vyhnout se poctivé soudružské práci. Marx to myslel dobře a nemůže za to, že ho později různí lidé překrucovali a své chyby vydávali za marxismus."

Relativisace marxistických zločinů je velmi zákeřná a nebezpečná. Nenechme se jejich lhaním a šibalským kamuflováním zmást. Marxisté již svou příližitost měli a monohokrát a v mnoha zemích a vždy to dopadlo špatně, vždy byly jejich výsledky tristní. Marxisté dostali šanci v zemích vyspělých i zaostalých, v zemích průmyslových i zemědělských, v zemích evropských i asijských i amerických, v zemích s usedlým obyvatelstvem i zemích nomádských, v zemích teplých i studených, zemích s minulostí křesťanskou, islámskou, buddhistickou i animistickou. Marxisté dostali šanci a příležitost ve všech myslitelných startovních posicích a vždycky to pokazili, vždycky té společnosti ublížili. Nikdy a nikde to ještě s marxisty nedopadlo dobře - všude to bez nich mohlo být lepší.

Nejcennější je srovnání výsledků států rozdělených na dva státy - jeden marxistický a druhý nemarxistický. Německo východní a západní, Čína a Tchajvan, Korea severní a jižní, Jemen severní a jižní... Jedině u Vietů mělo rozdělení na VietNam jižní a severní odlišný výsledek, který však byl způsoben válkou a cizí intervencí, nikoli normálním vývojem společnosti. VietNam je ona pověstná výjimka potvrzující kruté pravidlo: marxisté dovedou každou společnost k úpadku a devastaci.

Opravdu závan:
Autor: vili Datum: 1.6.2006 9:23

Autor si pouze nevšiml, že i tá česká pravice má velmi chatrné základy. A mimochodem, hádky v rodině bývají nejzuřivější. Postsoudruh Klaus propaguje dílo ruské židovky(Ayn Randové viz. jeho předmluva ke sborníku), které se od bolševismu liší jen tím, že mu chýbí sociální rozměr. Nějaký Štěpánkův fanda , zveřejnil jeho fotky z mládí s tím, že takhle navypadali aktívní svazáci. Já si vzpomněl taky na historku z mládí. Do školy s námi chodil kluk, který "trochu trčel" z řady. Účesem, chováním, oblečením přístupem k učení. Po roce, nebo dvou ho vyhodit už museli. Místní mi jeho odlišnost vysvětlili. Tatínek je ředitelem MEZu ( Moravské elektrotechnické závody). Tak by mě zajímalo, kolik těch ultra pravičáků mělo v mládí za zadkem "kovaného bolševického rodiče". Pana Klause, Topolánka, Tlustého a hradního mluvčího Hájka snad ani rozebírat nebudem, ale jestli někdo zná Štěpánkovi, tak se rád dovím jestli do téhle sbírky pasuje.

Tedy nevím jak moc "kovaní" byli rodiče pana Langera,:
Autor: franta Datum: 1.6.2006 14:34

ale jeho otec byl v době normalizace pilotem a matka okresní předsedkyní svazu žen

Re: Tedy nevím jak moc "kovaní" byli rodiče pana Langera,:
Autor: vili Datum: 1.6.2006 17:02

díky

výýýýborné, díky:
Autor: pooh Datum: 1.6.2006 7:41

Drazdany-Dresden:
Autor: Alex Juchelka Datum: 1.6.2006 5:50

Kobercove bombardovani Drazdan bylo za ucasti US a Britskych leteckych sil. Malo se ale vi ze popud vysel ze Sovetskych zdroju - zadali o podporu planovaneho utoku Rude Armady v tomto smeru. Komunisticka taktika je stale zrejma v protestnich akci ruznych pohrobku Marxe a Lenina kde srovnavaji nesrovnatelne - jablka s citrony - zrcadlove mysleni komunistu: kdyz ono vrazdi a kradou, tak ostatni museji prece delat totez. Kdyz ja jsem lump tak ty jsi jim take. Proto pohrobci soudruhu z NDR krici Dresden se rovna Auschwitz: smyva to totiz trochu podle nich jejich vinu ze svych zlocinu a snazi se ji podstrcit jinym - to jim dela moc dobre! Bohuzel mnoho pitomcu jim na to naleti.

Re: a co Hamburk nebo Tokyo a Hirošima? :
Autor: IS Datum: 1.6.2006 9:57

Re: Re: a co Hamburk nebo Tokyo a Hirošima? :
Autor: Stredocech Datum: 1.6.2006 12:07

Jde o to, že to jsou mimo jiné komunisté, kteří Spojencům to bombardování Drážďan pořád předhazují. Sami ovšem ve válce proti Finsku bombardovali Helsinky a neopomenou si smočit ani pokud jde o nálet na Prahu, který byl natolik velkým navigačním omylem, že to těsně po válce Američané nechtěli přiznat. Spletli si Prahu s Drážďanami ale tvrdili, že mířili na vojensky významné podniky v Praze.

Mimochodem, Němci velice zneužívali snahy Spojenců vyhnout se bombardování civilních cílů v okupovaných zemí. Pohyblivé odpalovací  rampy pro V-2 umístili např. do zahradní čtvrti jednoho holandského města, aby je Spojenci, kteří je mezi stromy nedokázali identifikovat nemohli vzít "kobercem."

Re: Re: a co Hamburk nebo Tokyo a Hirošima? :
Autor: Alex Juchelka Datum: 1.6.2006 13:20

To zalezi na ktere strane stojis, kam patris. Jsi-li Nacisticky vrah pak budes predhazovat Hamburg - a nevzpomenes Coventry ktere Naciste vyhladili predtim, nebo bombardovani Londyna nebo Varsavy. Jsi-li Japonsky imperialista a jsi pro vrazdeni zajatych anglickych a americkych vojaku privazanim ku stromum aby se na nich za ziva mohli japonsti vojaci cvicit bodani bajonety, pak budes kricet neco o Tokyu. Jestlize si pro to aby pri invazi Japonska za druhe svetove valky zahynulo (odhadem diky Bohu) dve az tri miliony americkych, britskych, australskych, holandskych a Novo Zelandskych mladych muzu a zen - pak budes proti Hirosime a pro zmrzaceni a smrt vojaku kteri se postavili proti Japonske expanzi a nelidskostem. Tak nam prozrad na ci strane stojis?

Re: Re: Re: a co Hamburk nebo Tokyo a Hirošima? :
Autor: jeník Datum: 1.6.2006 14:46

Neprozradí, ivan solanský je totiž pustý demagog, který popichuje a málo inteligentní obecenstvo mu to baští.  Dříve, než komunisti zakázali diskusi v haló novinách býval často přítomen tam - dlužno dodat , že s větším úspěchem, než na Psu.  Mimochodem, solanský - němci pro totální vybombardování zavedli slovo "coventrieren" . 

Subjekt psychiatrickeho zkoumani:
Autor: DJing cheb pako Datum: 1.6.2006 3:31

juchelka je paranoidni lhar a haiselovsky tupon.

kurna, to je vostry jak vod sasi vondry:
Autor: mene by bylo vice Datum: 1.6.2006 1:04

Zocelen timto bojovym uvodnikem pujdu volit a ruka se mi ni nezachveje. Teda, pokud nebude moc prset, do deste nejdu.

"...Ideovým pilířem české levicovosti jsou totiž dodnes spíše různé verze či mutace komunistické ideologie...":
Autor: Ladislav N. Datum: 1.6.2006 0:51

Bolševik Vilém pode mnou je toho zářným příkladem...

Re: "...Ideovým pilířem české levicovosti jsou totiž dodnes spíše různé verze či mutace komunistické ideologie...":
Autor: janabok Datum: 1.6.2006 1:28

R^...

TOTALITNÍ POLITIKA:
Autor: Vilém Datum: 1.6.2006 0:38

Začíná zásadně nelegílními útoky na politické oponenty. Potom následují revoluční programy a po jejich neúspěchu opuštění demokratického zřízení.

ODS již vstoupila do první fáze totalizace, Modrá šance potom představuej typický totalitně-revoluční program na rozvrat společnosti a vybudobání RÁJE na zemi. Pochopitelně skončí kolosálním debaklem. Protože ODS již před volbami prokázala, že má blízko k politickému násilí, nezákonným praktikám, používání policie pro politické cíle, a pravicoví novináři se ukázali jako ochotná služebná smečka propagandistických slouhů ochotných vychvalovat jakýkoli čin zbožňovaného fürera Topolánka, nelze pochybovat o tom, že krizi po bankrotu revoluční dvouletky by se ODS snažila řešit násilím.

No samozřejmě Viléme!:
Autor: doxa Datum: 1.6.2006 0:57

ODS jsouc ještě v oposici již nastoluje totalitu

Re: TOTALITNÍ POLITIKA:
Autor: JiriF Datum: 1.6.2006 3:52

RaJ na zemi je přece doménou vašeho alfa samce, nebo se pletu ?;-D

Viléme, pokud vím, byla to ČSSD za Grosse, která své:
Autor: Stredocech Datum: 1.6.2006 11:59

oponenty teatrálně zatýkala a vozila policejními vrtulníky. A jediný, kdo se tady dopouští násilí jsou anarchisté, kteří, pokud vím, kopou za úplně jinou část politického spektra.