26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zatímco řešíme kebab, tak Paříž…

Jedenáct zavražděných v redakci satirického časopisu. Maskovaní útočníci volali Allahu akbar. Ale my řešíme, jestli jíst kebab nebo vepřový řízek. A možná i řekneme – neměli provokovat, satirici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 8.1.2015 22:08

.....

KOMENTÁŘ: Demokracie není pro všechny - http://jdem.cz/bre6t5

""Je zajímavé sledovat vyjádření řady evropských politiků a různých odborníků k islamistickému teroristickému vraždění v Paříži. Všichni jsou rozhořčeni, ale zároveň všichni odmítají navrhnout účinná opatření. Avšak mnohým evidentně nedochází fakt, že demokracie je volba mezi dobrem a zlem.

Nelze přehlédnout, že islamističtí teroristé se snaží ovládnout evropské veřejné mínění strachem s cílem formování společnosti podle svých představ. Pokud bude vývoj pokračovat, bude se jednat o jednostrannou islamizaci celé Evropy. Teroristé totiž nejsou nějací arabští turisté z Afriky, ale právně Francouzi, i když to pro někoho může znít jako vtip.

Evropa má v podstatě pouze dvě možnosti. Buď se za nějakých padesát let stát dalším islámským chalífátem, nebo zůstat křesťanskou Evropou s výrazně odlišnými menšinami. Obojí dohromady evidentně není možné. Demokracie, stejně jako multikulturalismus nemohou být jednostranné. Výsledky nepromyšlené imigrační politiky jsou vidět všude.""

H. Lukešová 8.1.2015 22:12

Re: .....

Ahoj, poslouchala si Mohameda Abbáse v televizi? Přímo obhajoval kamenování, vymlouval se na Starý zákon, že je to tam rovněž, ale Židé ani v Izraeli, Spojených státech či jinde nekamenují, život jde totiž dál, odkazy na Starý zákon argumentují islamofilní antisemité, kteří se snaží zbavit viny muslimy a hodit zločiny islámu na Židy.

J. Kanioková 8.1.2015 23:31

Ne, to nešlo, dělalo se mi zle..

ale teď jsem si poslechla video, na které mám odkaz už děsně dlouho, jen jsem to pořád odkládala, nevím, jestli to znáš

http://www.mrctv.org/videos/bill-warner-1400-years-fear-czech-titles

H. Lukešová 8.1.2015 23:46

Re: Ne, to nešlo, dělalo se mi zle..

Díky moc, je to dlouhý film, uložila jsem si ho, shlédnu ho zítra.