14.10.2019 | Svátek má AgátaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zatímco řešíme kebab, tak Paříž…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 144, poslední: 9.1.2015 7:42, přehled diskusí

Neterorističtí muslimové nemohou za to, že se :
Autor: P. Brodský Datum: 8.1.2015 23:40

Vaše extremně feministická civilisace přestala biologicky reprodukovat.

.....:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.1.2015 22:08

KOMENTÁŘ: Demokracie není pro všechny - http://jdem.cz/bre6t5

""Je zajímavé sledovat vyjádření řady evropských politiků a různých odborníků k islamistickému teroristickému vraždění v Paříži. Všichni jsou rozhořčeni, ale zároveň všichni odmítají navrhnout účinná opatření. Avšak mnohým evidentně nedochází fakt, že demokracie je volba mezi dobrem a zlem.

Nelze přehlédnout, že islamističtí teroristé se snaží ovládnout evropské veřejné mínění strachem s cílem formování společnosti podle svých představ. Pokud bude vývoj pokračovat, bude se jednat o jednostrannou islamizaci celé Evropy. Teroristé totiž nejsou nějací arabští turisté z Afriky, ale právně Francouzi, i když to pro někoho může znít jako vtip.

Evropa má v podstatě pouze dvě možnosti. Buď se za nějakých padesát let stát dalším islámským chalífátem, nebo zůstat křesťanskou Evropou s výrazně odlišnými menšinami. Obojí dohromady evidentně není možné. Demokracie, stejně jako multikulturalismus nemohou být jednostranné. Výsledky nepromyšlené imigrační politiky jsou vidět všude.""

Re: .....:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.1.2015 22:12

Ahoj, poslouchala si Mohameda Abbáse v televizi? Přímo obhajoval kamenování, vymlouval se na Starý zákon, že je to tam rovněž, ale Židé ani v Izraeli, Spojených státech či jinde nekamenují, život jde totiž dál, odkazy na Starý zákon argumentují islamofilní antisemité, kteří se snaží zbavit viny muslimy a hodit zločiny islámu na Židy.

Ne, to nešlo, dělalo se mi zle..:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.1.2015 23:31

ale teď jsem si poslechla video, na které mám odkaz už děsně dlouho, jen jsem to pořád odkládala, nevím, jestli to znáš

http://www.mrctv.org/videos/bill-warner-1400-years-fear-czech-titles

Re: Ne, to nešlo, dělalo se mi zle..:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.1.2015 23:46

Díky moc, je to dlouhý film, uložila jsem si ho, shlédnu ho zítra.

Co dělat:
Autor: Z. Bílý Datum: 8.1.2015 21:36

Z diskuze (nejen této) mám dojem, že problém je vcelku konzistentně definován (jedním slovem, jak prosté).

Otázka je, co si z toho vzít a jak prakticky postupovat.

Domnívám se, že v první řadě je nezbytné zamyslet se nad sebou samými a přiznat si chyby, kterých se náš kulturní okruh dopouští (namátkou: demografie, násilný export idejí, žití na dluh).

Neméně důležité je striktně trvat na možnosti občanů dobrovolně opustit ten nábožensko-politický konglomerát a hrdiny, kteří se k tomu rozhodnout, za každou cenu chránit. Jsou to totiž nejlepší spojenci, znají to všechno zevnitř a navíc mají resistenci vůči "politicko-korektní inkvizici", jak to trefně pojmenoval pan Rybák. Případná řetězová reakce by byla naším vítězstvím a masové odpadlictví od islámu je podle mě to, čeho se imámové a muslimští klerofašisti bojí ze všeho nejvíc.

Má to ale háčky!:
Autor: B. Rybák Datum: 8.1.2015 21:21

Z moudrého, váženého a vlivného muže, který by se dnes postavil proti zhoubnému multikulturalismu, udělá politicko-korektní inkvizice okamžitě rasistického šílence, který musí být zbaven svéprávnosti, což ho snad zachrání před obviněním, že od malička kradl kudy chodil, prznil malé holčičky a dopustil se dokonce i daňového úniku! Jenom blížící se jistota drtivé volební porážky by mohla "korekčníky" přimět k tomu, že by si vybrali nějakého "reformátora" s nadějí, že ten "hloupý lid" se sociálním slibováním uklidní a volební neúspěch v podmínkách jimi zcela ovládaných masmédií nenastane.

Jejich "háček" je ale v tom, že i pouhé menšinové zastoupení kritiků muslimské imigrace v parlamentech je pro jejich zcela prolhanou ideologii nesmírně nebezpečné, a proto je pravděpodobné že podlehnou pokušení jít "švédskou cestou" a stále oddalovat volby. Napětí ve společnosti pak ale prudce vzroste a jejich vláda bude svržena populistickými radikály. Pokud mu nepodlehnou, otevře se tenká cestička k (dočasnému) kompromisu.

Pro "architekty" nové tentokrát "zelené" (světové) socialistické říše jsou muslimští imigranti téměř nenahraditelnými spojenci v ničení (protestantské) křesťanské morálky (víry), jejíž odpor k říši parazitujících a o sociální parazity se opírajících "pseudo-elit", je zásadní překážkou jejího vzniku!

Jejich "háček" je ale v tom, že korytářští "korekčníci" by přece byli první obětí kamenování vítězných muslimů, kteří by na prach rozmetali jejich "zelené konstrukce". Je tedy zřejmé, že musí mít plán na záchranu sebe i své zelené říše před muslimskou vládou. V pro sebe vhodné chvíli si "vzpomenou", že jejich (už nedemokratický) stát je státem sekulárním, právním, každé násilí potlačujícím a přinutí muslimy k poslušnosti (skvěle to funguje v autoritativním Singapuru), třeba i pomocí převýchovných zařízení s nějakou variantou hesla "Arbeit macht frei"!

Háček je ale v tom, nejspíš nenajdou dost "statečných", kteří by riskovali "boj" s rozvášněnými muslimy!

Re: Má to ale háčky!:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 21:48

Tak v čem je ten háček? Nemůžete se rozhodnout? :-)

Je úžasné,kolik se dá napsat bezobsazneho a nenavistneho textu. Ale takové vase výkony nejak neumím ocenit...

Re: Má to ale háčky!:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.1.2015 22:11

""..který by se dnes postavil proti zhoubnému multikulturalismu, udělá politicko-korektní inkvizice okamžitě rasistického šílence, který musí být zbaven svéprávnosti""

Drsně pravdivé a přesně výstižné ..

Krásná diskuse:
Autor: H. Balzám Datum: 8.1.2015 17:37

Je to moc pěkné povídání, jak článek, tak diskuse. Jenže nemá cenu si povídat o tom, jak odvrátit tu válku, protože válka už začala. Dnes jde o to, jak válku vyhrát. Je nutné zamezit nepříteli, aby škodil.

Re: Krásná diskuse:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 18:41

Jen mám obavy,že kdyz někteří lidé neznají svého nepřítele, může ta válka skončit dost zle. A technika,kdy v tom boji místo skutecne hrozby začneme bojovat s nejdůležitějším možným spojencem,nám k preziti nepomůže.

Re: Krásná diskuse:
Autor: H. Balzám Datum: 8.1.2015 19:23

Já mám obavy naopak z toho, že nepřítele sice lidé znají až moc dobře, ale díky šikaně ho nesmí otevřeně označit.

Re: Krásná diskuse:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 21:49

Opravdu? A kdo je tím nepřítelem,kterého nikdo nesmí označit?

I S L Á M :
Autor: J. Kanioková Datum: 8.1.2015 22:04

Re: I S L Á M :
Autor: H. Lukešová Datum: 8.1.2015 22:16

Islamofilní antisemité se odvolávají na Starý zákon, přitom v současnosti nikde, ani v ortodoxních komunitách, Žid nekamenuje ani v Izraeli, ani v USA či kdekoliv jinde. Ale muslimové kamenují, odkazy na Starý zákon je sprostý úmysl zbavit viny za zločiny muslimy a hodit je na Židy. (Že jsou to přece oni, kdo vymysleli kamenování, že je hanba nefackuje). Bavíme se nyní, život pokročil dál, kamenovat, polévat kyselinou, vraždit ze cti, páchat teroristické útoky ve jménu islámu je zločin!

Re: I S L Á M :
Autor: J. Holič Datum: 9.1.2015 7:34

Takže to můžete říci (jakkoliv je to hloupost). Je komické,jak sami sobě lnekteri lidé protiřečí. Je to jen další doklad toho,že byste měli ubrat emoce a obrazne řečeno zapojit mozek. Problém je,že v řadách muslimů fanatici z teroristických organizací rekrutují své nové spolubojovniky. V tom se asi shodneme,ne? A vy máte dojem,že těm naborarum ztizite práci,když se ke všem muslimum budete chovat nepřátelsky,pripadne protiprávně? Tak to je fakt "logické"

Amerika:
Autor: J. Cervenka Datum: 8.1.2015 16:04

proc autor mluvi o "euro-atlanticke" civilzaci a ne o euro-americke civilizaci? Kdyby rekl cokoliv positivniho o Americe byl by povazivan za primitiva (v Literarkach a na Universite urcite).

Re: Amerika:
Autor: J. Roth Datum: 8.1.2015 16:44

Protože je tak autor zvyklý. O nic jiného nejde, nic za tím nehledejte. Na českých VŠ jsem obecně svým pozitivním vztahem k USA znám.

Re: Amerika:
Autor: J. Ráž Datum: 8.1.2015 17:30

Co to je euroamerická civilizace?

Když už chcete být přesný, tak jsme Židovsko-Křesťanská civilizace. Naše civilizace nemá geografické hranice, ale duchovní a filozofické.

A když už chcete naši civilizací geograficky specifikovat, tak jsme civilizace ryze Evropská. Americkou civilizaci nereprezentují Evropané, ale Indiáni. Evropané jsou tam imigranti, kteří tamní civilizaci násilím vnutili evropské civilizační standardy.

Re: Amerika:
Autor: E. Erat Datum: 8.1.2015 18:37

Když už tak anticko-křesťanská civilizace.S judaismem nemáme nic společného kromě Starého zákona, a snahy vyhubit Židy po tisíce let.

Re: Amerika:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 18:49

:-) Na tom něco bude. Ale k zidovstvi se třeba v USA hlásí dost lidí. Ale nemyslím,že by bylo moudré se snažit definovat nějakou kulturu prevladajicim náboženstvím. Muslimské země jsou různé,křesťanské take,konfucianske,atd. Na naší českou kulturu mělo křesťanství zásadní vliv,přesto tato kultura křesťanská není. Jsme výsledkem tisíce vlivu a hlavním spojujicim prvkem je predevsim demokracie. Nikoliv nějaké nabozenstvi.

Re: Amerika:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 18:51

Je myslen spojující prvek evropských zemí a USA.

Dodatek po reakcích:
Autor: J. Roth Datum: 8.1.2015 16:01

Podle reakcí jsem nabyl dojmu, že se snažím islám nějak omlouvat. Či relativizovat. Opak je pravdou. Islám pro mne představuje něco zcela nepřijatelného. Chybou bylo snad mé vyjádření, že se nestavím negativně k islámu jako k víře. Nu, ano. Považuji totiž víru za vnitřní, intimní věc každého jedince. Problém je v tom, že islám není pouhou vírou. Je sumou nařízení, zákonů a představ o uspořádání společnosti. Nepřipouští výjimky. Tyto dvě věci jsem jaksi, jako věřící oddělil. Protože tak to my, křesťané, obvykle chápeme.

Zůstane-li tedy islám skutečně jen náboženským směrem, nemám problém vedle muslimů žít. I když si o jejich měsíčním pouštním bůžku myslím své. Stejně tak i o jejich věrozvěstovi.

Pokud však nedojde k metamorfóze, pokud nebude islám proměněn novou Knihou, pokud se neobjeví jeho Nový zákon, nelze očekávat lepší příští. Nikdy. Pak ovšem musí nastoupit řešení. Ovšem řešení s pomocí právního systému. Lze namítnout, že taková řešení přinesly i strašlivé režimy nacistů a komunistů. Vždyť i ty se opíraly o „právo“. Kde ale končí právo skutečné, občanské, a začíná zvůle a bezpráví, byť zákonem podložené? To je otázka, která mne trápí, otázka, na kterou bychom právě teď měli najít odpověď.

Nezmění-li se islám, změníme se my. Bude to změna strašná. V důsledku pak právě my sami prohrajeme. Sami se sebou.

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 16:28

Tak tím jste to trochu pomotal. To, co ten odpor vůči islámu vzbuzuje, je chování lidí, jako jsou ti atentátníci z Paříže, nebo jako jsou šílenci z ISIL a pod. Tvrdíte, že tento islám nepřipouští výjimky. Ale když se podíváte na to, jak moc tito lidé dodržují korán a základní pravidla islámu, zjistíte, že je rozhodně nedodržují. To, že to nelze (jako nelze žít na 100 % podle bible) , je jasné. V evropě je plno muslimů a většina z nich se podřídila evropským zákonům. Na základě čeho můžeme říci, že nevyznávají islám? A pokud ho vyznávají, pak nemůže platit to, co tu píšete. To, že v koránu není oddělená nová a stará část, ještě neznamená, že jde podle staré rétoriky, která se nikdy nezměnila. Pokud se podíváte do Koránu, najdete tam verše o spravedlnosti, o neubližování ostatním i o tom, že se nemá chovat nepřátelství vůči křesťanům a židům, nebo že nejdůležitější při hodnocení všech (nejen muslimů) je pro alláha správné chování. Jenomže zatímco v bibli jsou tyto dvě rétoriky oddělené, v Koránu jsou promísené. Nelze tedy očekávat vznik "nového koránu".

Islám, tedy spíše jeho následovníci se jako celek změnit musí, protože bez spolupráce s muslimy se nemůže povést islámský extremismus výrazněji potlačit. Ale naštěstí již k tomu procesu dochází. Možná že právě díky ohrožení, které mnozí muslimové cítí ze strany militantního islámu, mnohým umožňuje pochopit, jaké nebezpečí skrývá jeho tolerování.

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: J. Roth Datum: 8.1.2015 16:43

Ale Korán nemá žádnou starou a novou část. Je to homogenní a dodnes neměnná suma textů, která je maximálně doplněna výklady částí nejednoznačných (zmatených vizí) - Hadísů. A ještě textem o životě autora. Toť vše. Je to zcela závazné a nedodržování by se mělo podle jejich pravidel přísně trestat. Otázkou je, nakolik a kde vše dodržují, ale na věci to nic nemění - nejde o nějakou nápravu směrem k nové zvěsti, ale jen o fakt, že objektivně to jsou špatní (vlažní) muslimové.

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 17:03

Sotva můžete tvrdit, že ve stejné době a se stejnou motivací mohl vzniknout verš, který zakazuje brát si za přátele lidi knihy a verš, který nepřátelství s nimi zakazuje, stejně je také nesmysl aby člověk mohl dodržet přikázání zabíjet jen po právu (tedy v rámci výkonu práva-popravy), nebo chovat se spravedlivě a čestně a přistoupit na smír s protivníkem, pokud on o to stojí a zároveň dodržet verše o tom, že má člověk zabíjet ty, co se ho snaží svádět z cesty víry atd. To, že se mírnější věty doplňovaly mezy ty tvrdé, je jen jiný postup. Výsledek je však stejný. Bible i Korán sami sobě protiřečí. Sotva se lze domnívat, že bůh kdy požadoval krutosti, které pro něj lidé činí ve SZ. Stojí snad někde psáno, že SZ neplatí? Že to co je v něm psáno se nestalo?  Ani u koránu není nic zrušeno. V čem je rozdíl?

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: B. Rybák Datum: 8.1.2015 17:25

Trochu jste to pomotal. Muslimský radikalismus je vždy oslavován příslušníky téže muslimské "školy" (sekty) a zatracován příslušníky druhých "škol"! Tak tomu vždy bylo a nic se na tom nezmění, pokud jedna z nich naprosto nezvítězí (např. pomocí atomových bomb)!

Nejde ani tak o smíšení rétorik v islámských náboženských knihách, ale o nemožnost oddělení duchovní a světské moci (exekutivy), protože světská moc v islámu vůbec neeexistuje)!

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: J. Holič Datum: 8.1.2015 18:52

Tak jak je možné,že to tolik muslimů v Evropě dovede?

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: J. Ráž Datum: 8.1.2015 18:02

Ad p. Holič: Z Vašeho příspěvku lze dovodit závěr, ze vůbec nerozumíte islámu!

Korán nelze srovnávat s Biblí, neb se jedná o naprosto rozdílný druh náboženského sdílení. Bible neobsahuje autentická sdělení Boha, jako Korán. Takže Bibli lze interpretovat různě, což se v křesťanských společenstvích také děje. Muslim musí(!) napak dodržovat poselství Boha doslovně, neb v Koránu jsou uvedena autentická sdělení Alláha a každý Muslim je povinen to, co mu Alláh prostřednictvím Koránu přikazuje dodržovat....bez výjimky. Korán je pro muslima zákon Boží a vykládat tento "zákon" mohou jen duchovní, ne řadový Muslim. Takže objektivně neexistuje dobrý a špatný muslim, ale muslim,který se drží toho, či onoho výkladu Koránu.

Aktuálním aktem sebeobrany Evropanů je, vyhnat z Evropy nekompromisně především ty duchovní, kteří vykládají věřícím Korán nepřátelsky proti nám, včetně těch Muslimů, kteří hlásají intoleranci naší civilizaci, jako představitel muslimů v ČR.

Na nás je, abychom vystěhovali zavčas všechny muslimské hosty, kteří odmítají ctít evropská pravidla vztahu host-hostitel. V opačném případě bude frekvence útoků ze strany muslimů zrychlovat. To není terorismus, to je mezicivilizační válka, kde muslimové používají pro nás nezvyklý způsob boje!

Re: Dodatek po reakcích:
Autor: J. Sova Datum: 8.1.2015 18:22

2. Tim 3,16 Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha ...