20.11.2019 | Svátek má NikolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zamyšlení o charitěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 4.1.2012 20:37, přehled diskusí

Adresy berou,:
Autor: L. Severa Datum: 4.1.2012 18:44

podle mého  názoru, z telefoního seznamu. Posílal jsem příspěvky střídavě na různé charity, až  jsem nabyl dojmu, že z těchto příspěvků připadne na uvedené účely jen malá část. Zdálo se mi, že je lepší adresná pomoc a při posledních povodních jsme s manželkou poslali  větší obnos konkrétnímu postiženému.

Mám podobné zkušenosti:
Autor: F. Kodera Datum: 4.1.2012 8:57

Dostával jsem poslední dobou stále více žádostí o příspěvek od organizací, s nimiž jsem předtím nikdy nekomunikoval a vysvětluji si to tak, že s databásemi se asi kupčí. Inu - jsme v Čechách. Tak jsem se také zatvrdil...

A jedna o žebrotě::
Autor: B. Volarik Datum: 4.1.2012 7:38

Stojí cigán s cedulkou: Podarujte ubohého slepce.

Kolemjdoucí mu do klobouku hodí pětikorunu. Cikán: No tak, pánko, to je všetko? To sa ani nestydíte?Pán na to: Cigáne, ty vidíš? Jakto, že víš kolik jsem ti dal?Cigán: No, já teda slepý nejsem, jenom tady dneska zaskakuju za slepého bráchu, on dneska nemohl přijít.A proč nemohl přijít?, ptá se pán.

A cigán na to: Ale sehnal lístky na dobrý film, tak šel do kina.

Dávám jenom Armádě Spásy, to je prověřená a poctivá parta dobrovolníků.:
Autor: B. Volarik Datum: 4.1.2012 7:33

Taky dávám (poštou) americkým veteránům a občas USO. Jednou jsem si pro srandu vyrobil nápis a postavil se u výjezdu z freewaye. Hrozně mi vrtalo hlavou, jestli se těm lidem vyplatí tam postávat a žebrat. No, asi za 3 hodiny jsem inkasoval kolem $60, což tedy není zas tak špatné... žádné daně! Od té doby jsem už nikomu na ulici nic nedal.

Ddysi jsem tady, v Usa posilal penize leckam:
Autor: P. Sulc Datum: 4.1.2012 6:37

Casem jsem ale videl na TV podvodnicke nabozenske charity, vybraly treba 70 milionu, cernouskum slo 5, na platy 65, pan vrchni kazatel znal jen ty nejlepsi bordely a mel asi 12 ROLLS Royceu. Takze uz davno a davno nedavam, jen posilam NRA a na veterany. OBcas ale poslu i jinam, ovsem pak se pytel roztrhne se zadostmi o dalsi penize a telefon zvoni alespon 4x za tyden. Kdyz neposlu nic, za par mesicu je pokoj. Tem homeless davam jen a pouze, kdyz nemaji evidentne ruku nebo nohu, ci obe nohy pryc. Kdyz je na takovem "lozisaku" tak se to neda ozulit. Na male deticky, hladove , nemocne ci oboji, nedam ani orla, at se staraji ti, co si je udelali. Cernouskove si budou uzivat, a my jim ty zabavy budeme platit, to tak !

Máte-li:
Autor: Z. Jaromír Datum: 4.1.2012 3:43

srdce čisté, dobrý Bůh nedopustí, abyste se nechal ošálit podvodníkem, a sám vám ukáže na toho, jemuž je milodaru zapotřebí. Málokdy se např. zmýlíte, dáte-li nebohému, sešlému opilci či místnímu bezdomovci, je-li znám co muž či žena povahy krotké. 

Re: Máte-li:
Autor: P. Sulc Datum: 4.1.2012 6:28

Vazeny, mily dobry Buh dopusti horsi veci, Zaplavy, tsunami, zemetreseni, deset-, statisice mrtvych, vcetne deticek, nepokrtenatek, takze se dusicky nedostanou do nebe a budou se nudit nekde v predpekli. Radeji se spolehjme na sebe.

Jenom složenky?:
Autor: A. Richter Datum: 4.1.2012 1:18

Mi jeden pasák z takové nějaké dobro činící společnosti mával kesrem před ksichtem, protože jsem odmítl koupit od jím ochraňované jakousi blbost v hodnotě cca 3 Kč za 50, prý na charitu. Pak mi vyhrožoval, že mě dostane do lochu, což se mu prý ve ValMezu už s jedním takovým lumpem, jako jsem já, podařilo. Naštěstí šla okolo dcera a ta stačila zavola nedaleko sídlící městské biřice a ti mu, žel jen, domluvili. Den nato tam vymáhali dál. Asi je to dobrý job. A ty státní dotace .........      :-)

Re: Jenom složenky?:
Autor: J. Charvát Datum: 4.1.2012 20:37

Jsem sobec. A tak se domnívám, že v ČR máme dost vyspělý evropsky socialistický sociální systém, který se o potřebné postará mj. za mé daně. A protože je odvádím poctivě, nemám pocit, že bych někomu něco dlužil. Že takové systémy nefungují v Africe či monzunové Asii? To jistě ne, ale jen hodně naivní člověk věří, že jím darované peníze opravdu dorazí až na místo k potřebným. A tak dobročinnost nechávám Gatesům, Janečkům, Madonnám a podobným, kteří na rozdíl ode mne nevědí co s penězi, a jejichž dary opravdu někoho vytrhnou. Mám se cítit provinile?