26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zábor Sudet byl legální

Nečetl jsem přesné znění rozsudku, který nedal za pravdu obžalobě domáhající se postihu za výrok poslankyně Semelové o tom, že se v Československu roce 1968 nejednalo o invazi a následnou okupaci, ale o internacionální pomoc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Urban 13.1.2016 14:40

Svoboda slova

je vždycky trochu problematická. Cenzura je ovšem medicína dost drastická. A výsledek nezaručuje. Normalizační komunismus nějakou tolerancí státní moci vůči relativizaci momentálně správných hodnot rozhodně netrpěl. Úpadku společnosti ve smyslu těchto správných hodnot tím však nezabránil.

Není také jasné, které hodnoty by to vlastně měly být. Na tradiční evropské hodnoty se mohou odvolávat i ti, kteří až dosud cenzurovali zprávy o "násilnostech na původním obyvatelstvu ze strany vyznavačů jiných kultur". To je podle autora zřejmě v pořádku, neboť taková cenzura vychází z jasných hodnotových ideálů a nevyvolává myšlenkový chaos. Ale nedá se totéž říci i o relativizaci, když už sama událost se zatlouct nedá?

Autor zjevně považuje za samozřejmé, že připouštět legalitu záboru Sudet by mělo být také trestné. V tom případě je otázka, zda by neměla být trestná i oslava 28.října 1918 a obhajoba následného obsazení českého pohraničí vznikající československou armádou. Z hlediska legality v duchu tradičních evropských hodnot v tom zas tak velký rozdíl nebyl. Nebo ano?

J. Jehlík 13.1.2016 14:52

Re: Svoboda slova

Nepředjímejte co si myslí autor článku,ale za jaké výroky vás odsoudí v tom našem Zkurwistánu.

P. Urban 13.1.2016 15:35

Za výroky špatné

Kdyby se prosadily názory autora, bude se za špatné výroky rovněž zavírat. To nepředjímám, to autor požaduje přímo.

R. Langer 13.1.2016 15:19

Re: Svoboda slova

Myslím, že jste nepochopil, co nám chce básník říci. :-)

P. Urban 13.1.2016 15:36

A co tedy chtěl říci?