21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vždyť je to jednoduché, až primitivní!

Miloš Horanský v hněvivé polemice s polemikou V. Klause s T. Halíkem a nepřímo s proboštem Piťhou o sexuální přirozenosti a rodině (LN 29.11) podléhá feministickému bludu o genderové konstrukci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 5.12.2018 9:23

Jenom marxistický, tedy dnes neomarxistický, blbec dokáže

lidstvo dělit na třídy, v té nejhloupější, ale také v nejnebezpečnější, podobě na muže a ženy. Rovnost všech musí být zaručena jen a výhradně před zákonem a zejména soukromým právem, tedy jediným právem pravým. Nemůže nikdo chtít po ženě, aby zvedla tolik kilo, co muž. Má genetickou ale i kulturní evolucí přiřčenou jinou roli a nedá se s tím nic dělat.

Pozor !

Nevzdělanost lidstva platnými informacemi nabývá obludných rozměrů. Je vzděláváno irelevantně... Dzp.

M. Prokop 5.12.2018 8:58

Horanský miluje Halíka

a nenávidí Klause. Nic víc bych v tom nehledal.

I. Vermis 5.12.2018 18:54

Re: Horanský miluje Halíka

Spíše na to nestačíte.

P. Zinga 5.12.2018 7:54

Nikdo, kdo horuje pro gender,

nemůže být ineligentní.

Z. Lapil 5.12.2018 8:29

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Nesouhlasím.

Inteligence, tedy ta, kterou měříme skrze IQ, umí kromě jiného vyvozovat z předpokladů. "Podaří-li se" vyjít ze špatného předpokladu, v případě "gender rolí" ze záměny pojmů "rovnost" (před zákonem, zaměstnavatelem, hostinským, špinavým nádobím...) a "stejnost", vymyslí inteligent MNOHEM příšernější blbosti, než duše prostá (zdaleka ne nutně blbá).

Aneb kdyby byl Marx blbec, rozhodně by nedokázal napsat knihu, která by uhranovala (od slova uhranouti) stamilióny lidí málem ještě po 200 letech.

Když jsme u těch uhranutí: písničce Tichá noc bude letos na Štědrý den přesně 200 let.

R. Brzák 5.12.2018 9:32

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Máte pravdu. Jde o vliv strachu - a inteligentní a dokonce vzdělaný člověk, který ale zrovna podlehl strachu z nějakého rizika přítomného v nějaké situaci je natolik svým strachem omezen ve vnímání širších okolností věci, že svému cvičenému a bystrému rozumu dodá prostě omezené množství informací. A pravděpodobněji se rozhodne blbě.

Moudrost je to, co vychází z prožití, přijetí a pochopení svých vlastních zkušeností. Díky tomu člověk vlastně méně snadno podléhá strachu (který je samozřejmě přirozeným nástrojem přežití nás všech a to po celý život - jen by měl sloužit a ne ovládat) - koneckonců, člověk prožil již mnohé a přežil - tak proč se obávat příliš nějaké nové situace, ve které se dá dohledat podobnost s nějakou předchozí, již přežitou. A proto hovoříme o selském rozumu - rozumu člověka možná nevzdělaného, ale pevně na zemi postaveného (protože již zažil dost situací na to, aby chápal nutnost široce se rozkročit na zemi, která je jednou měkčí a podruhé tvrdší, jednou je náledí a podruhé bahno...) a proto i méně strachu podléhajícího...

J. Brunner 5.12.2018 14:49

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

To se mi líbí.

R. Langer 5.12.2018 15:11

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Opravdu inteligentní člověk by měl mít takové informace, aby se strachu z neznalosti vyvaroval. Proto s vámi nesouhlasím.

J. Brunner 5.12.2018 15:38

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Nikdo, zvláště v současnosti, nemá tolik věrohodných informací, kolik by potřeboval. Strach, či obava z neznalosti, je produkt inteligence.

Z. Lapil 5.12.2018 22:55

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Děkuji za obsáhlou reakci.

Dovolím si ale námitku: rozhodně bych se neomezoval jen na strach. Určitě lze zblbnout z lásky (pro růžovozlatou budoucnost přehlídnu, že je vdaná) a na vypsání, kolik blbostí bylo učiněno v hněvu či z neštěstí, by asi nestačila Národní knihovna, natož 2000 znaků. Obecněji lze asi hovořit o emocích ve velmi širokém smyslu - takové to "co nechci vidět, nevidím". Vlastně i - kolik vědců ve vší poctivosti učinilo objev, který se ukázal postavený ne přehlídnutí čehosi.

Budu-li osobní, pak lze k opomenutí dospět i prostou absencí přemýšlení. Já byl takhle "osvícen" pár dní po 17. listopadu 1989. Opravdu jsem nebyl komunista a nemyslím, že bych si s režimem zadal "nad míru v obci obvyklou", znal jsem Kryla, Černé barony, nějaké Škvoreckého povídky, ale bylo mi to houby platné. Přišlo mi to celé tak nějak normální. Já byl takovej vůl...

R. Langer 5.12.2018 15:10

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Inteligence a moudrost je velký rozdíl.

A moudrost a morálka nijak nesouvisí ani s vírou, ani se vzděláním. ;-)

Z. Lapil 5.12.2018 22:35

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Samozřejmě. O inteligenci, a to o inteligenci měřené pomocí IQ, jsem psal proto, abych se vyhnul úvahám o inteligenci emoční a podobnému šťourání. Vyhnul jsem se i slovu chytrost, protože ta zase bývá zaměňována s vychytralostí. Zaměňovat inteligenci, moudrost a morálku by mě v životě nenapadlo.

I když - jak to teď píšu - moudrost bez morálky si moc nedovedu představit. Člověka morálního, leč nemoudrého, už spíš, přinejmenším fanatika na způsob "nevěrnost je nemorální, i zabijeme všechny nevěrníky a nevěrnice".

J. Fridrich 5.12.2018 8:51

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Dnes souhlas, pane Zinga, jen dodám - nemůže být ani NORMÁLNÍ...

P. Lenc 5.12.2018 9:47

Re: Nikdo, kdo horuje pro gender,

Ale ano pane Zingo.Mnozí jsou vysoce inteligentní, ale o to nebezpečnější.Nakonec bolševismus, italský fašismus a německý nacismus založili lidé vysoce inteligentní a stejné to je u genderismu, odnože neomarxismu.Když Umberto Eco řekl, že fašismus je věčný tak opravdu věděl o čem mluví.