21.10.2021 | Svátek má Brigita


SPOLEČNOST: Vždyť je to jednoduché, až primitivní!

5.12.2018

Miloš Horanský v hněvivé polemice s polemikou V. Klause s T. Halíkem a nepřímo s proboštem Piťhou o sexuální přirozenosti a rodině (LN 29.11) podléhá feministickému bludu o genderové konstrukci.

Ono je to hrozně jednoduché, složitý problém je jinde - odkud se vzal genderismus, pod jehož nekorektním tlakem lidé blbnou... Sekularizace? Úsilí stvořit unisex a stejnou mužsko-ženskou psychologii nového jedince? Nejspíš se za tím skrývá rovnostářství a nenávist k hierarchii, talentu, meritokracii, rozdílu v IQ, svět lidí je nerovný, nejen ženy a muže, celou společnost nutno zglajchšatovat a přestavět. I dnešní růst západního antisemitismu je nenávistí vůči schopnějšímu lidu, jenž odmítá multikulturalismus a drží se (více méně) etnocentrického národa.

Jinak inteligentní Horanský - básník a dramatk denodenně pracující s ženskými a mužskými stereotypy - klidně napíše „lidská přirozenost je v pohybu“. V pohybu je gender, čili společenská konstrukce nasazená na neměnný sexuální základ (odchylky potvrzují pravidlo, kolik jen mužatek v ženském sportu bylo diskvalifikováno), to sociální role se skutečně mění, ale pokud by feministky narušily neměnný a daný základ - společnost vymře.

Žádný otec nenahradí mateřský cit, a otcem opuštěné děti bez onoho napadaného stereotypu ztrácí model normálního erotického manželství, dochází k feminizaci mužů, asexualizaci atd. - psychologie, neurologie a pediatrie jsou těch neštěstí plné. Ve „Slovníku filosofických pověr” píše slavný myslitel J. M. Bocheński :

„Pověrou je převádění ženy na muže. Žena je člověk, ale není muž - tvoří druhou stránku lidství. Její role je odlišná – požadavek, aby plnila tytéž funkce jako muž, je pověra. Stačí vzít v úvahu stavbu jejího těla. Ženy jsou svou přirozeností uzpůsobeny pro mateřství a to je také jejich základní poslání. Společnost, jež nutí mladé ženy k pravidelné výdělečné práci mimo domov, je odsouzena k zániku.“

Jednoduché až primitivní! Otázka jen, jak se stalo, že ty amazonky zblbly tolik inteligentních lidí - včetně křesťanů, kteří maji na pomoc knihu Geneze.

LN, 4.12.2018Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.