9.4.2020 | Svátek má DušanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Vydáváme se čínskou cestou?Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 1, poslední: 15.6.2010 0:31, přehled diskusí

Hausnumera a strašení:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.6.2010 0:31

To je jen hraní si s čísly, které nemá význam. Podívejte se na to třeba tak, že ti co nešli k volbám jsou spokojení lidé, kteří jsou spokojení se vším a nehodlají vyměnit pohodlíčko na zahrádce za otravování se s volením volů !

Někde mají volby povinné a svůj nesouhlas se všemi navrženými kandidáty mohou vyjádřit vhozením prázdného lístku. Pak ovšem nelze žonglovat s nerozhodnutými voliči a usuzovat cosi o legitimitě. Ti, co nevolí, musejí holt kušovat, protože svou možnost volby (třeba i hloupé) prostě promarnili. Nelze z tohoto faktu usuzovat, že jim nyní budou vládnout lidé, které oni nevolili.

Prostě v tom nehledejte něco, co tam není.

Taky se není třeba bát propadnutých hlasů, naopak je potřeba se bát zastrašování voličů propadnutými hlasy. Je to blbost - k propadání hlasů bude v podstatě docházet vždy, pokud nebude jednotná kandidátka. Nechovejme se jako stádo a volme vědomě, koho si přejeme. Už tak je té masáže z PR agentur dost a dost. Možná je fakt lepší volit i ty s menší šancí, než volit velkou stranu za úplatek 30 stříbrných a neznat přitom důsledky své volby. Je těch výkladů mnoho a žádný není "spravedlivý" - to je totiž slovo, které příroda neuznává, protože ho nezná.