2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vstanou noví bojovníci

"I kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci, rudý prapor zavlaje," jsou slova staré dělnické písně ještě z dob, kdy nezprofanované dělnické hnutí bylo jednou, v moha směrech možná rozhodující, silou v zápasu za práva a lidskou důstojnost těch neprivilegovaných.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvořák 12.10.2012 19:54

Tak Křeček jo !

Tak se šel kouknout na ty co ještě nemají nakřečkováno !

M. Honusek 12.10.2012 14:13

Pozor na "jednoduchá" řešení.

Občas se objeví skupiny lidí se sdělením, že mají připraveny "vynikající" odborníky pro skvělou budoucnost tohoto státu. Někteří jsou tak přesvědčeni o své pravdě, že ani neumožňují diskusi o svých myšlenkách.  "Svrhněme tuto vládu a následujte nás." Setkáváme se i s mystikou.

Laciná řešení směřují k fašismu. A laciná řešení dokáží upoutat.  Hesla, že vybereme ze svého středu ty nejlepší, ti zas pak budou volit mezi sebou atd. mohou přivést ve výsledku k tomu, co nechceme. Co je to vlastně nejlepší člověk?  Nenapálíme se na reklamu toho, kdo má peníze?  Kolik lidí známe z okolí  natolik dobře?  A ti pak budou voliči v dalších kolech.. Takováto hnutí postrádají (resp. nepublikují)  představu o své budoucnosti.

Přeji si odchod této vlády a nové volby. Jsem zastáncem přímé demokracie, referend atd. Vrcholné zákonodárné otgány ale  musí být voleny podle našeho vztahu k ucelenému výhledu do budoucna té které skupiny (strany).  Volby přímé a tajné. Nemyslím současnou frašku fungování politického systému. Role politických stran je nyní nadřazena občanům, jejich názory jsou ignorovány. Přitom role občanské společnosti je zmiňována i v preambuli ústavy. 

Pozor na fašismus, a to nejen v České republice. Výzvy k radikálním řešením mohou znít lákavě...   

P. Čech 12.10.2012 13:28

Re: V zásadě má pravdu

V současném společenském systému, který je uplatňován v ČR se žádný občan nestane mravným a aktivním. Systém je totiž nastaven tak, že předpokládá a předjímá občana nemravného a apatického. Jakákoliv aktivita je pokládána politickými stranami (faktickým vládcem ve státě) byť ne za revoluci.Dnešní český člověk nemá v rukou naprosto žádné nástroje, jimiž by mohl naplnit čl.2, odst 1 ústavy. Lid je zdrojem veškeré státní moci. Co je to lid? Jsou to občané? Je každý jednotlivý občan částí lidu? Občan sám o sobě nemůže nijakým způsobem projevit svou ústavní moc. Podobných proklamativních článků je ústava plná. Článků, které nic neříkají, jejichž ustanovení nelze nijak vynutit. Mravný člověk odmítá jakékoliv násilí. Bez násilí ovšem nelze v České republice nic změnit. A tak je to pořád dokola.

V. Ondys 12.10.2012 13:05

:))))) I kdybychom se příkladnou snahou

rozkrájeli všici, vstanou noví kariéristi a stanou se z nich korupčníci při našem úžasném přerozdělovaní, kdy mocní jsou vždy dokonalí jenom před volbami jako ještě :))))) nemocní s touhou po ní.

R. Langer 12.10.2012 12:37

Re: Chucpe !

Tedy co se týče toho šmejdění, ale s tou střelbou bych si dovolil také souhlasit.

R. Langer 12.10.2012 12:36

Re: Chucpe !

Abych řekl pravdu, napadlo mě to samé... :-)

J. Pšenička Ing. 12.10.2012 11:10

Re: Chucpe !

Já jsem pro to, aby se s. JUDr. Křečko zastřelil. Pokud by chtěl své vlasti prospět zvlášť záslužným způsobem, pak by k tomu přemluvil ještě co nejvíce svých kolegů z parlamentu.A skutečnost, že s. Křečko při svém šmejdění na Karláku nedostal přes držku, považuji za projev vysoké politické kultury a sebekázně občanů.

K. Vážný 12.10.2012 11:09

V zásadě má pravdu

je tu ale problém, kde jsou ty zásadní otázky, a ja systém vylepšit.

A ač by se mnohým zdálo, že je to ve velkých změnách, tak jen malá část se dá vylepšit radikální změnou. Takovými by bylo asi přijetí zákonů o referendech (není jedno referendum, je více typů: můžete hlasovat o návrhu zákona, proti návrhu zákona, o nějakém nutném opatření, o výběru nějaké lokality pro nepříjemnou záležitost, o návrhu ústavní změny, ...), úpravy volebního práva (posílení individuální role, možná většinová volba do PS), změny v jednacím řádu komor, změny v koncepci nezávislosti soudnictví (soudcovské rady, ale civilní kontrola), uvítal bych 2 velmi radikální změny:porotní civilní soudy a široce vybavený soukromý trestní žalobce...

Ale daleko více se hraje o drobné detaily, v niž bývá skryt ďábel daleko více: O doručování, o upomínky, o zákaz rozhodců ve spotřebitelských smlouvách, o posílení postavení spotřebitele (možná posílením škodního rozhodnování správních orgánů v této oblasti), o rozumný exekuční proces, a miliony dalších ještě daleko menších...

Ale ani toto nestačí, pokud se z každého občana nestane občan mravný a aktivní. Obojí je třeba, jedno bez druhého je ztraceno. Přitom upozorňuji, že aktivní není aktivistický. Aktivní je člověk, který vystoupí a zapracuje, když jde o jeho zájmy, zájmy jeho rodiny, komunity, ...

R. Langer 12.10.2012 10:35

Re: A co jsou ty

To by bylo nedemogratycký, kde by pak Křeček hrabal prachy... :-D

R. Langer 12.10.2012 10:32

Reakce zúčastněných

na Feswtivalu k vaší osobě mě nijak nepřekvapily, pane Křečku... :-P

P. Čech 12.10.2012 10:02

Dotknu se podstaty věci, po které voláte v předposledním odstavci.

Podstatou věci je to, že je nám , zejména politiky a jejich politickými stranami nalháváno, že žijeme v demokracii. Totéž tvrdí soudruh Křeček v 7. odstavci. Není to pravda, poněvadž systém uplatňovaný v ČR postrádá základní demokratické principy. Vládu většinové vůle občanů, moc lidu pole čl.2, odst 1 ústavy není naplněna a je nahrazena mocí menšinových uskupení občanů - politických stran. Moc zákonodárná, výkonná a soudní nejsou moci výlučné, patřící občanům (lidu), ale jsou podřízeny a přímo ovlivněny mocí politických stran, tedy vždy menšinovou vůlí občanů.Moc zákonodárná a výkonná nejsou přísně odděleny, ale naopak spojeny, tedy, vzájemně se ovlivňují. Příkladem budiž to, že členové vlády jsou zároveň poslanci či senátoři jsou zároveň hejtmany a pod.Aby bylo možno systém v ČR nazývat demokratickým, musela by projít zásadní revizí ústava, volební zákony, zákon o soudech a soudcích a mnoho zákonů dalších. Pokud k tomu nedojde, musíme bohužel systém v ČR nazývat diktaturou menšiny, diktaturou politických stran.

V. Ondys 12.10.2012 9:46

:)))))) Chudák daňovej poplatník ze soukromý sféry

s takovou armádou bojovníků v zádech s touhou se vzájemně korumpovat (i při volbách mezi voliči a volenými) v naší nadlidský demokracii s úžasnou představou o nesnesitelně lehkým bytí v dokonalým systému především pro všechny, :))))))))))) co evidentně pokládají nechutnou a vobyčejnou práci za poslední naprosto zoufalej pokus v boji o přežití.

P. Čech 12.10.2012 9:35

Re: S překvapením musím konstatovat,

Ze Šavla se Pavel nestal. Soudruh JUDr Křeček zde opět nepokrytě lže a to zejména v 7. odstavci. Rozvedl jsem to výše.

P. Čech 12.10.2012 9:31

Re: Chucpe !

Myslím, že by stačilo, aby se soudruh JUDr Křeček vrátil do obecné školy, kde by si zopakoval matematiku a zejména její pojmy, např. co je to většina. Chápu, že na právech se matematika nevyučuje, ikdyž na škodu by to nebylo. Matematika totiž tříbí mysl a evokuje logické myšlení. Tedy to, co právě soudruh JUDr Křeček postrádá.

P. Čech 12.10.2012 9:27

Obrovský omyl a nebo záměrná lež?

JUDr Křeček zde tvrdí "Žijeme v systému, kterému se říká demokracie, vláda lidu prosřednictvím většiny".Pokroucené a lživé tvrzení. Za prvé demokracie není vládou lidu ale vládou občanů. To je dosti podstatný rozdíl, který ovšem politici nechtějí vidět. Za druhé je pravdou, že demokracie je vládou občanů prostřednictvím jejich většiny. Takto tomu však v ČR není. Vládne zde nikoliv většina občanů, ale jejich naprostá menšina, vzešlá z voleb podle poměrného zastoupení - menšinový volební systém, který de facto nikdy nedokáže většinu vygenerovat.Aby toto nebylo tak okaté, jsou vždy po volbách menšinovými politickými stranami handlovány jejich předvolební programy, na základě kterých byly tyto voleny a tvořeny nikým nevolené a ani jinak nelegitimizované koalice politických stran, za účelem vytvoření vládnoucí většiny mandátů ve sněmovně. Zde je nutno podotknout, že přidělování mandátů politickým stranám (nikoliv občanům či jejich zástupcům) se děje na základě výpočtu z poměrného systému a podle volebního zákona. Tento počet mandátů však nikdy neodpovídá nejmenší většině občanů a ani voličů. Nejmenší většina voličů je jejich 50%+1 volič. Voliči jsou zde všichni občané, tak jak je definuje volební zákon a nikoliv pouze ti, kteří se zúčastnili voleb. A o tom to je, pane Křečku.

P. Lenc 12.10.2012 9:21

Re: S překvapením musím konstatovat,

Velice rád bych konstatoval totéž, ale musím se přidat k panu Vodrážkovi.Ono poslouchat a číst 20 roků úvahy páně Křečka mne opravdu neopravňuje k vířě, že ze Šavla se stal Pavel.

T. Vodvářka 12.10.2012 8:36

Chucpe !

Stačil jste se pane JUDr. Křečku zeptat, zda-li byl onen rozhněvaný dav podnícen Rathovou kauzou, kauzou Zgarbových milionů, kauzou bývalého stranického upřímného Standy, kauzou současného šéfa Sobotky, nakupujícího byt za poslanecké náhrady, kauzou ještě dosluhujícího severomoravského hejtmana Palase, který za 10 milionů postaví dům za 100 milionů?

Čestný muž vždy totiž nejprve hledá chyby u sebe a pak u těch ostatních. Čestný muž v dřívějších dobách, seznal-li svou vinu, prohnal si hlavu kulí, a tak smyl hanbu.

Vy se svým podvodem s titulem patříte mezi ty menší ryby, avšak rovněž i Vy máte za nehtama. Co jste vyvodil ze svého pochybění: Odstoupíte ze svých poslaneckých funkcí? Začnete s radikální očistou své mateřské strany? Zastřelíte se?

Zatím píšete články.....

V. Němec 12.10.2012 8:29

S překvapením musím konstatovat,

že je to první článek, kde se s vámi ztotožňuji :-)

J. Schwarz 12.10.2012 8:25

A co jsou ty

podstatné otázky, smím-li se ptát? Mně by stačilo, kdyby vláda / jakákoli vláda / snížila daně a "pojistná" byla dobrovolná, aby se každý občan mohl rozhodnout dle míry své vlastní důvěry v tuto společnost. A každá sociální skupina by si mohla zřídit svoje "sociálno"  bez státního násilí na skupinách, vyznávajících jiné životní filosofie. to by byl teprveskutečný  "multikulturalismus" a ne ten současný politicky korektní paskvil.

M. Kodeš 12.10.2012 1:44

křeček

Jak říkal, bohužel, už nebožtík  Franta Sovů, když za socíku chodil na Prahu?  na schůze  čs. strany socialistické: Křeček to dotáhne daleko a za každou cenu a  stranu, která ho  pochopitelně nebude ohrožovat. Vida, 20 let  funguje  Za co těch pár milionu  za ta léta  platu sebral?

Za demagogii. Nebo  za něco jiného?   Vím já?

Asi pro statistické rozložení inteligence voličstva.