30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 29.11.2010 8:36

Ta definice fašismu je vcelku

na nic, on si každý ten fašismus naformuluje jak chce. Paní Šiklová si ho zrovna naformulovala asi v tak tom smyslu, že když někdo brání slušné lidi před těmi neslušnými a páchajícími trestnou činnost, normálně se chovající a pracující před těmi línými, nemakajícími, virvál a bordel dělajícími - jde o fašismus. No a z hlediska této své formulace má pak jistě pravdu. A já jí vzkazuju, že pokud ona obhajuje dělání bordelu nepřizpůsobivou menšinou, terorizování, vydírání a znásilňování občanů, tak to zavání fašismem - a média by jí vůbec neměla dát prostor k prezentování jejích názorů. Obecně (bohužel zase definice): fašismus je hnutí, směřující k potlačování práv a svobod. Tedy to mnou výše uvedené dělání bordelu, vydírání, omezování osobní svobody atd. fašismem určitě je. Kdo to obhajuje, nebo kdo naopak kritizuje ochranu práv a svobod, je dle mého soudu sám fašista.

M. Gavlák 29.11.2010 8:23

Re: Copak je to normální???

... nenapadlo vás, že problém bude spíše než v obecném odsuzování rasy v neschopnosti státu tyhle případy řešit? Pak je totiž prostor pro nárůst xenofobie a rasistického fašismu. Nechtěl bych být řádně pracující Rom a číst všechno to, co se lze v těchto dnech v podobných diskusích dočíst. O tom píše Šiklová a zcela oprávněně.

V. Linhart 29.11.2010 8:04

Omyl.

 Šiklová přeci není socioložka. Je známou pražskou exhibicionistkou.

L. Přitasil 29.11.2010 7:52

Smutné konce jedné disidentky.

Obávám se, že paní Šiklová už pomalu, ale jistě, ztrácí smysl pro právo a realitu.  Opravdu, smutný konec jedné z našich popředních disidentek z období totality. Leta se opravdu asi zastavit nedají. Co dodat.

V. Kain 29.11.2010 7:43

Re: Copak je to normální???

Naprosto stejná situace je záp.zemích EU.Jak se sesypali pseudohumanisti na Sarkozyho,že se chtěl zbavit toho svinstva které mu do země nalezlo z Balkánu.Ono nestačí,že mají obrovské a dneska už těžko řešitelné problémy s podobnou odnoží a to jsou muslimové.Tam kam vlezli,tam se zvýšila kriminalita a všechno co s ní souvisí.Ve Švýcarsku o řádění neitegrovatelných přistěhovalců rozhodli občané v referendu.Za určité trestné činy opustíš naši zem.Samozřejmě,že se to vrchnosti moc nelíbí a tak než tento zákon vzejde v platnost,tak to různí švýcarští Šiklové,Kocábové,Úhlové,Havlové budou zdržovat co nejdéle.Mezitím bude ta pakáž hájena.Nevím co se odehrává v hlavách těch pomatenců když hájí parazitující darebáky proti slušné společnosti.Oni si zřejmě ve své vyjímečnosti myslí,že vše co dělají,dělají správně,ale opak je pravdou.Pokud s tímto problémem nezačneme něco dělat (a ne jenom žvanit) tak na to doplatíme úplně všichni.

T. Vodvářka 29.11.2010 5:26

Salónní řeči

mají jednu výhodu. Může se řící cokoli a nic to nestojí, autor i v případě úplného blábolu může získat maximálně nálepku podivína. Paní Šiklová - socioložka - tedy dáma, která by měla mít aspoň základní znalosti a přehled o předmětu socio /společnosti/, svým výrokem dokázala, že i ona je pouze salónní diskutérkou. Můžeme všichni sáhodlouze polemizovat o hnusných eskymácích, kteří zabíjejí ty krásné tuleně. Můžeme rovněž radit rovníkovým černochům, co dělat v době neúnosných veder. Paní Šiklová svým výrokem dokazuje, že neví vůbec nic o soužití zatím většinové socio bílých a zatím menšinové - cikánech. Intelignece se pozná podle toho, že se jednak nemusíme na vlastní kůži přesvědčovat, že oheň - pokud do něj strčíme ruku - tak pálí, a také podle toho, že umíme předvídat jako u šachu, že pokud se udělá krok a, následuje krok b,c,atd. Paní Šiklová by tedy neměla hodnotit něco, co sama evidentně nepoznala, s čím nemusí vinou společenské pseudokorektnosti zápasit a co se jí tedy bezprostředně denně netýká. Možná by měla předtím, než vypustí svou jedovatou slinu na starosty, kteří už mají dost nepořádku a problémů s cíkány ve svém obvodu, pohovořit s těmi postiženými. Těmi, kteří už  to zažili na vlastní kůži, když objasňovali své znásilněné dceři, že se těch tmavých nemusí bát, že jsou to vlastně utlačovaní spoluobčané. On by to byl báječný materiál na studii, jak se ze skupiny obyvatel, která se nějak živila a byla více méně tolerována, stala vinou socio skupina agresivních nepracujících jedinců, kteří byli naučeni, že stačí zařvat rasismus a všichni okolo ztuhnou v haptáku.

Možná právě díky podobným lidem, jako je paní Šiklová, vzrůstá v české - VELMI TOLERANTNÍ společnosti napětí, které může skončit podobně, jak to dopadlo ve Vítkově. Tam se už stalo něco, za co nenesou vinu jen ti pomatenci. Díky médiím však šlo o prima divadlo, které zcela upozadilo tikajicí podhoubí. Takové, co svými výroky pomáhá vytvářet i paní Šiklová.

M. Franková 29.11.2010 0:42

Copak je to normální???

V České republice to již několi let vypadá tak, že kdokoli poukáže na amorální a nemravné chování cikánů je okamžitě označen za rasistu. Paní Šiklová to ovšem v reakci na slova bydžovského starosty posunula o několik pater výš. Od nynějška zřejmě každý takový občan dostane přímo nálepku - fašista!! Moji kamarádku- profesorku jazyka českého na penzi, okradli a způsobili zranění dva cikánští výrostci doslova v pravé poledne téměř v centru města. Bez potrestání. Cikán ukradl auto, ujel cca 900 metrů a porazil dvě sestry- důchodkyně na přechodu. Jedna  zemřela na místě, druhá s těžkými zraněními v nemocnici.Bez potrestání.Mému synovi ze zamčeného domu i zamčeného dvora ukradli nové kolo.Náhoda mi přála, sousedka viděla pachatele.Když jsem to hlásila na policii, oznámil mi operační důstojník, že si mám pro kolo jít sama,když vím, kdo mi ho ukradl, a že rodinu zná a jde o známé firmy.Až na moji pohrůžku, že si toho dacana vyzvednu přímo ve škole, a budou mě soudit za vraždu cikána, se zvedli a kolo dovezli. Cikán zůstal nepotrestán! Jen tři případy, které se mě dotýkali takřka osobně. A to nemluvím o ukradeném autě, které mi v Mostě ukradli, jak jinak.. také cikáni.Od soudu jsem dostala pouze vyrozumnění, že je chytli,ale žádné peníze za totálně zdemolované auto ať nečekám, že jich ukradli asi deset a jsou na sociální podpoře. A světe div se, dostali jen "podmínku!! Docela by mě zajímalo, pokud by se někde otevřel web, na kterém by se přihlásili všichni bílí.. okradení nebo jinak postižení cikánskou menšinou, kolik by nás tam bylo!! Ale vsadím se, že mezi nimi nebudou Šiklová, Kocáb,Uhl a jim podobní mravokárci. A když na tyto skutečnosti poukážeme, označíme viníky a i se patřičně vyjádříme, tak jsme rasisté a dnes už i fašisté!!! Až tam jsme to s tou pravdoláskou dopracovali.