Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZB

Z. Bureš

29. 11. 2010 18:20
Šiklové se to plácá nesmysly . . .

. . . . když bydlí 100 km od N. Bydžova . . . . a znásilnění jí - vzhledem k jejímu věku a stavu  - nehrozí ani náhodou . . . . .

0 0
možnosti
JM

J. Marešová

29. 11. 2010 17:17
Na odlehčení

Před časem mi přišel mail:

Posílám, co se opravdu odvysílalo v rádiu Choceň

O cikánech se starostou Chocně:

Redaktor: "Choceňští Rómové si stěžují, že mají doma zimu a že město musí ze zákona svým občanům zajistit teplo. Proč jim netopíte?"

Starosta: "Pane redaktore, když pominu to, že za teplo neplatí, tak vám musím sdělit, že jim netopíme proto, že se jim ve spánku v letních měsících ztratily radiátory!"

0 0
možnosti
JM

J. Marešová

29. 11. 2010 17:13
Co je fašizmus?

Paní Bakulová k vašemu příspěvku v 9,39 bych vám chtěla říci -  v sousedství bydlí rodina Rómů, už desítky let domestikovaných, oba pracují, jejich děti se vzdělávají, nejstarčí dokonce v hotelové škole, chodí upravení a jejich byt je vzorný a vztah k sousedům také. Neznám ale větší rasity, než jsou oni - za své nepřízpůsobivé spoluobčany se stydí a nadávají na ně víc, než ostatní. Také si za to vysluhují od okolí úctu a nikdy jsem neslyšela že by je někdo s nimi spojoval.

0 0
možnosti
LS

L. Severa

29. 11. 2010 14:03
Trochu odlehčení.

Kluk se ptá svého otce: "Tato, co je to  tá demokracia.?" Otec: " Demokracia je to, když gádžové pracují a my dostáváme peníze, jen tak." Syn : "A to jim nevadí"?. Otec :  " Vadí, ale to už je rasizmus ."

0 0
možnosti
PH

P. Hofman

29. 11. 2010 13:46
ACH JO, OLŠERE

Kdyby venku nesněžilo a já nemusel za chvíli ještě vyjet, asi bych si lámal hodiny hlavu, proč se vzdělaný člověk, jako je pan Olšer, tak hloupě pouští do jiného vzdělaného člověka, paní Šiklové.

Chce snad naznačit, že paní Šiklová, proto, že nežije v N. Bydžově, v Chánově, v Mariánských horách v Ostravě či já nevím kde, nemá právo kritizovat rasistické a dle ní fašizoidní chování některých starostů? Já jsem se taky narodil až po válce a nebydlel jsem ani v Terezíně, natož v Osvětimi, ale německý holocaust je mi až fyzicky odporný. Šoa se mi prostě hnusí a beru si právo, jako "bílý" evropan, nežijící v Dachau, se k této části evropské historie vyjadřovat s tím nejhlubším opovržením.

Chování mnohých Romů se mi nelíbí, znásilnění kohokoliv kýmkoliv mě děsí, ale vyhrazuji si rovněž právo vyjadřovat se s odporem k lidem, kteří si řešení velmi komplikované situace jednoho etnika pletou s populismem majíce u toho fašismus evokující móresy.

Když si toto právo přisuzuji já, nýmand, proč by ho neměla mít tak vzdělaná paní Jiřina Šiklová!?

0 0
možnosti
ZB

Z. Bureš

29. 11. 2010 14:40
Re: Pane Hofmane . . .

. . . já Vás sice vůbec neznám - ale  ze srdce Vám přeji, aby se vedle Vašeho domu, či bytu nastěhovala tlupa cikánů  . . . . . a to i s celým svým početným příbuzenstvem !!! Jsem naprosto přesvědčen, že po pár týdnech (v lepším případě měsících) . . . z Vás bude rasista "par excellence" !!!

Totiž pane Hofmane - rasistou se člověk nerodí . . . . ale rasistou stává !!!

A jestli je podle Vás boj starosty N.Bydžova o přežití slušných lidí v Bydžově . . . jestli je to podle Vás populismus - zatím co u Kocába, Uhla je to "lidumilsví" - pak Vás upřímně, ale opravdu upřímně . . . . .  lituji !!!

0 0
možnosti

S. Ševeček

29. 11. 2010 12:52
Pane Olšere, poněkud jste sice heslo fašismus

zjednodušil, ale neva - dodávám odkaz na pozoruhodné dílko pana Mařáka:

http://martinmarak.free.fr/

Doporučuji všem těm, kteří mají hlavu na víc než podložku čepice, ke studiu.

0 0
možnosti
DS

D. Streit

29. 11. 2010 10:54
Salónní tlučhuby by měli nastěhovat do cikánských osad

Věci je třeba nazývat pravými jmény:

http://streit.blog.idnes.cz/c/165846/Zakazat-generalizaci-by-znamenalo-zakazat-Cikany.html" target="_blank">http://streit.blog.idnes.cz/c/165846/Zakazat-generalizaci-by-znamenalo-zakazat-Cikany.html

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

29. 11. 2010 10:00
Sociologové jsou zbyteční

Podobně i psychologové a astrologové

0 0
možnosti
JS

J. Slanina

29. 11. 2010 10:10
Re: Sociologové jsou zbyteční

Ale nejsou. Zbytečná je pouze paní Šiklová.

0 0
možnosti
JS

J. Slanina

29. 11. 2010 9:55
"Nejlepší by bylo, kdyby ho odvolali občané Nového Bydžova, kteří nejsou rasisty."

Myslí si snad paní Šiklová, že by to ti tři občané Nového Bydžova zvládli?

Ona totiž paní Šiklová zaměňuje pojem "rasismus" za zcela obyčejný pud sebezáchovy. A je jenom ku cti občanům NB, že si byli schopni zvolit za starostu člověka, který má tento pud vyvinut co nejvíce.

0 0
možnosti
JB

J. Bakulová

29. 11. 2010 9:39
definovat fašismus

nehodlám. Ale zkusím napsat, co já mj. považuju za rasismus. To je situace, kdy slušní Romové se zcela zbytečně zastávají svých neslušných bratrů. Až vstane Rom, který řekne: tohle je svinstvo a dělá ho támhle Dežo a Juro a my s nimi nemáme nic společného - pak teprv budu věřit, že se možná něco pohne z místa.

Ono je to stejné, nebo hodně podobné jako u muslimů. On je Omar sice terorista, ale on za to nemůže, a nakonec je to muslim

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz