7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: V srpnu 68 byl zlý džin vrácen do láhve. Nic vícŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 24.8.2007 17:23, přehled diskusí

Zlý džin +:
Autor: Ivan Hochmann Datum: 24.8.2007 17:23

Nejedná se pouze o komunistické pomatení mysli,podobně je tomu s nacionalismem,fašismem,anarchií,vědomým zlovolným konáním s následkem ubližovat (nejen lidem) a všem podobným anomáliím  v civilisované společnosti, která je životně závislá na dodržování psaného a zvykového práva.Násilnosti,revoluce,ideologické války nikdy k ničenu dobrému nepřispěly.Komunistická ideologie je právem označena jako protiprávní a zločinecká.Takže jakákoliv diskuse je k ničemu.Je mi jen s podivem,že celá tlupa těchto zločinců sedí v českém  parlamentu.Ivan.

Zlý džin...:
Autor: Ivan Hochmann Datum: 24.8.2007 17:06

Četl jsem pozorně i reakce na na uvedený článek.Někde bylo napsáno,že utečenci před bolševismem nemají co mluvit do historie,poněvadž jsou poznamenaní nenávistí.Chci říci Vám i těm podivným psavcům,že je štěstím pro společnost,když se najdou vzdělanci s geneticky zakodovaným smyslem pro realistické posuzování historie.Čachrů s minulostí se dopustila rádobyvědecká garnitura komunistických historiků až hanba.I proto někteří zabedněnci nejsou schopni akceptovat Váš názor.Pozoruji sám na sobě,že díky  těmto blbům ztrácím smysl pro názorovou toleranci.Vždyť zde jde o zásadní a prioritní pravdy.Zde se nevyplácí ustupovat ukecaným socanům a komunistům.Už jsme na to jednou strašně doplatili a jen blbec se dvakrát spálí o jedny kamna.Tady nejde o demokratickou diskusi .Tady jde o fakt:Komunismus je neslučitelný se svobodou člověka.A já doplňuji:Dobrý komunista-mrtvý komunista.Konec diskuse.Ivan.

Stále omyl:
Autor: Josef K. Datum: 24.8.2007 15:48

trvalým důsledkem, pane Bystrove je společenská inverze, díky tomuto imperiálnímu sovětskému zásahu se v Československu dostal k moci to, co rád nazvu "lumpenproletariát" , došlo k naprosté destrukci hodnot, z nichž mnohé i přes padesátá léta měly hluboké historické kořeny. Důsledky jsou dnes zřejmé, lumpenproletariát vládne dál.

Je to na hodně dlouho. A v tom je ona skutečná tragedie. Ostatně Váš článek je toho odrazem.

Stále omyl:
Autor: Josef K. Datum: 24.8.2007 15:43

nejsem komunistou, ale vadí mi ta intelektuální i čistě rozumová ochablost, neboť komunismus spojený s ruským imperialismem břežněvovské éry (neostalinistické?) není komunismus. Komunismus má více podob, stejně jako kapitalismus. Takové hodně zavádějící a nepřesné úvahy, beru vše jedním šmahem, pane Bystrove, že?

Srpen a svoboda?:
Autor: Hrad Datum: 23.8.2007 11:38

Těm, kteří spojují komunismus=nesvoboda, kapitalismus=svoboda, bych chtěl v souvislosti se srpnem připomenout. Již car, tuším Mikuláš I. věděl že nejbezpečnější hranicí Ruska je ta hranice, kterou brání ruský voják ze dvou stran. Tuto prostou pravdu  zná každý, kdo uvažuje o národní a státní nezávislosti, a je jedno jaké náboženství vyznává. Je snadné někomu přičíst expanzionistické úmysly, i když mu jde pouze o bezpečí. Je málo známou skutečností(verbálním komunistobijcům intelektuálně nepřístupnou) že takový komunista a "přítel" SSSR Novotný, na jednom jednání ÚV řekl: Raději budu zbroji, zbrojit (jinými slovy, lidé budou mít nižší životní úroveň, než si zaslouží), ale já je sem nepustím. Vždyť srpen mohl být ne bojem o koryta komunistické "verchušky", ale sofistikovanou strategickou hrou Sovětského svazu, jak čelit ohrožení. V této souvislosti vypadají naše polistopadové vlády jako Skuteční obhájci národních zájmů(Y)  Napřed odzbrojit, ušetřené prostředky dobře přelít na správná konta, občanům zbylé zdroje rozdat, aby se konečně "nažrali"(o kolik vzrostla průměrná váha jednoho obyvatele v této kotlině?  O kolik vzrostla celková hmotnost obyvatel ČR?)  A potom sem pozvat cizí vojáky i s radarem. A ještě zaplatit 15 milionů mediálnímu stratégovi za kampaň mající zdůvodnit, že je to národní zájem. Zaplatit člověku, který již nasával to, že národní zájem je pouze veteš z 19. století, jehož jediným zájmem je  vexslácké heslo:  "prachy, prachy". Divíte se že začíná zaznívat "Tondo kde jsi"? Prachy pro ty, kterým se kdysi říkalo zrádci, a o kterých tak ráda mluví skřehotvá individua jako o české povaze, jsou již přichystány. Třeba se rozhodnout rychle.Není jich totiž nekonečné množství. Kupčíci jsou lakomí. Kdo se však dokáže rychle rozhodnout, může si třeba koupi riflovou bundu.

Dubčekova:
Autor: zp Datum: 23.8.2007 0:07

parta tehdy přestřelila. Namíto plíživé  legalizace tržní ekonomiky formou postupných kroků, např. legalizace malých živnostníků jako tehdy běžně v Maďarsku či NDR ,  chtěla po  Moskvě příliš velký krajíc. Taky proto dopadla špatně.

Autor nemá pravdu:
Autor: Pametnik starejch dob Datum: 22.8.2007 22:06

21. srpen přispěl k vystřízlivění levičáků na západ od našich hranic ale i řady domácích, pokud toho ovšem vůbec byli schopni. A normalizace byla už jenom o korytech.

souhlasim - slo o lekci z politicke naivity:
Autor: ginANDtonix Datum: 22.8.2007 20:02

S odstupem se i zda, ze komunisticka doktrina SSSR byla jenom zpusob jak prosazovat ve svete Ruske mocenske zajmy a tedy neslo o spor s rigidnimi dogmaty ale o spor o nezavislost na jedne bezskurpulentni mocnosti.

Takze autorova veta "s komunisty nikdy nelze dosáhnout svobody" by mela byt zobecnena na "pokud se poddame Rusku a jeho silove vedene, tupohlave velmocenske politice, nikdy svobodu mit nebudeme". A to je odkaz 21. srpna aktualizovany pro dnesni situaci.

Re: souhlasim - slo o lekci z politicke naivity:
Autor: Mirek F. Datum: 22.8.2007 21:23

Komunismus byl rozpínávý už z principu a tuto rozpínavost prosazovali soudruzi bez ohledu na národnost. I v roce 1968 byli nejvíce horliví pro invazi Poláci a východní Němci (Brežněv zprvu váhal). .

Nazor jednookeho:
Autor: Zet Datum: 22.8.2007 19:21

Dalsi extrem, otri si celo(Y)

Svoboda přišla. Zn. Ne naší vinou.:
Autor: Xaver 82.117 Datum: 22.8.2007 16:23

Re: Svoboda přišla. Zn. Ne naší vinou.:
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:25

Že ji nepřinesli komunisté, přece autor napsal... ;-)

Jistě jste pochopil, že jsem mínil i vás...:
Autor: Xaver 82.117 Datum: 22.8.2007 16:26

;-)

Re: Xaver IP: 82.117.130.xxx:
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:27

Komunisté rádi mluví i za ty, co si to nepřejí.Rv

"...s komunisty nikdy nelze dosáhnout svobody...":
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:20

Souhlas s obsahem článku. Díky!

Re: "...s komunisty nikdy nelze dosáhnout svobody...":
Autor: Kubeš Datum: 22.8.2007 17:59

Připojuji seR^

Vstoupí 21. srpen do dějin?:
Autor: M-STULÍK Datum: 22.8.2007 16:12

Prošel jsem si nejrůznější rozporuplné reakce - nicméně v zásadní otázce - co by historik - docházím k závěru,  že každá velmoc má svůj 21. srpen. Bývá to okamžik, v němž se dovrší nastřádané historické chyby, a jejich hlavní viník bývá vyplácen. V tomto případě šlo o bývalý Sovětský svaz, který se ovšem, jak bývá v dějinách zvykem, nepoučil. Skončil tak, jak mu bylo určeno. Což se v dějinách mocností stalo bezpočtukrát. Co se dějin týče, 21. srpnu přijdou historici "na chuť" teprve s odstupem času. Bude to v periodizaci dějin výrazný přelom, k němuž jsme je přiměli svou tvrdohlavostí my, Čechoslováci. Vše co se odehrálo poté, bylo jen dějinným následkem. Včetně toho, že dostali za vyučenou i bývalí komunisté, zejména ti, kteří si užili moci a stali se nástojem teroru v padesátých letech. Půl milionu lidí bylo tedy existenčně potrestáno a dostalo příležitost k pokání. V této souvislosti už nemá smysl další třídění kdo v partaji byl či nebyl, kdo se stavěl tankům či nikoli. Nastala nová zkouška - normalizace a bolševické lámání charakterů. Bohužel našli se noví parchanti druhé vlny, často puberťáci nebo mocichtiví postpubertální miliardáři a ti dnes otáčejí českou mocenskou poloosou. Jsou to ve skutečnosti dnešní miliardáři. Hrdinové srpnové invaze byli dávno zapomenuti zatímco posrpnoví, často novopečení komunisté vládnou této zemi. Což je ovšem již jiná kapitola. Můj přítel archivář, který se dneška nedožil, snil o tom, že jednou vytvoří seznam profesí, které jsme vykonávali: byli to studnaři, výrobci polyetylenových pytlíků, skladníci, opékači buřtů, trafikanti, bagristé říčních strojů, etc. Tomuto seznamu profesí měl odpovídat další seznam - jmenný. Ve skutečnosti však nakonec vyšly lustrační seznamy a z celé dramatické historie se vyklubal Pepa Dvořák, herec Kanyza, Jiří Suchý a jiné drobotiny, takže se nakonec podařilo zmenšit velikost události na trapnou noticku, která ani nestojí za řeč.

Re: Vstoupí 21. srpen do dějin?:
Autor: Hrad Datum: 23.8.2007 11:52

Pane. V tomto okamžiku neznám přesný název, ale v Brně na filozifické fakultě vznikla taková práce, kde byl seznam profesí. Myslím, že šel do období I. republika a starší. Měl jsem ji  asi před dvěna lety v ruce. Půjdu se podívat do knihkupectví, jestli tam ještě je. V našem městečku takové věci nikdo nekupuje, ani školy. Což je velká škoda. Mamky, které mají za úkol vzdělávat svěřené děti, se rychle naučili "zážitkové pedagogice", dříve to byly dovednosti pro pionýrské vedoucí, tyto znalosti nepotřebují. Takové znalosti nepotřebují ani jejich nadřízení(manažeři výskytu), kteří mají dbát o úroveň výuky.  

Najděte si osmičkový gambit Františka Novotného Mrože z Mrožovin na NP.:
Autor: Ing. Václav Křepelka, Ph.D. Datum: 22.8.2007 15:41

Já si tedy nemyslím, že by 21. srpen zapadl. Když už nic jiného, tak to byla od 2. světové války největší masová vojenská operace a hlavně, jak tady správně jeden z předchozích diskutérů zdůrazňuje, byla to smrtelná rána mezinárodnímu komunistickému hnutí. Viz vynikající článek z nadpisu (škoda že už Mrož NP opustil).

Džin už vyprchal. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 22.8.2007 15:39

Jen na dně zbylo drobet jalovcové úsady. Není kdo by soudruhům poskytl "bratrskou" pomoc. Bez ní jsou v hajzlu jako komunistická strana USA. O ní už nikdo ani neví.  Kdyby nad Severní Koreou nedržela ochrannou ruku Čína, která ji má jako sociální laboratoř, nárazníkové pásmo a strašáka, padlo by to i tam. Na Kubě se čeká až umře Castro. S Chavezem budou ještě nějaké problémy. Předpokládám, že ho zaháčkovala - Čína, kdokoli jiný. Kdyby ve Venezuele nebyla ropa...Ale to samé platí i o Iráku.

Obávám se, že to tam bude i po Castrovi...:
Autor: Xaver 82.117 Datum: 22.8.2007 16:25

Kámoš tam podniká a nepřináší zrovna optimistické histroky.

S komunisty nelze nikdy dosáhnout svobody :
Autor: nepolitik Datum: 22.8.2007 13:20

To dokázal včera svým projevem v Poslanecké sněmovně šéf komunistů Vojtěch Filip-Falmer.

Re: S komunisty nelze nikdy dosáhnout svobody :
Autor: mik Datum: 22.8.2007 14:20

R^R^R^

Re: S komunisty nelze nikdy dosáhnout svobody :
Autor: Kubeš Datum: 22.8.2007 18:03

R^

Včera Jakešovi komunisté - dnes kapitalističtí kabrňáci. Tehdy i nyní řídí naše životy. :
Autor: F.VÍZEK Datum: 22.8.2007 13:09

IP.88.100.57:  Pražské jaro skončilo sice krachem, ale skutečnost, že se Dubček a jeho lidé dokázali vzepřít sovětskému šéfovi Brežněvovovi, patří nepochybně ke světlým stránkám našich dějin, kterých zase tak moc nebylo.  Západ se Moskvy bál, proto Leonida Brežněva nechtěl rozhněvat,  takže ho vítal, třásl jeho pravici,  objímal se s ním, takže  bylo jasné, že Pražské jaro ponechá jeho osudu. Nepřátelské postoje k našemu demokratickému vývoji měly okolní "spřátelené" země, ale hodně bylo i domácích nepřátel, kolaborantů a zrádců - a to  na všech stupních řízení.  Nebyl jenom Biĺak, Husák, Jakeš, Indra, Kolder, Kapek, Šalgovič...  

Dokladem toho jsou události v srpnu o rok později (1969 ), kdy "pořádek na ulicích" už dělaly naše ozbrojené složky. Češi a Slováci bili Čechy a Slováky!  A rok s rokem se sešel a všechno bylo jakoby smazáno:  KSČ se znovu mohla pyšnit svou masovostí, vždyť  měla cíce než půldruhého milionu členů...  Lidé přizpůsobiví a kariéristé chytili šanci "za pačesy" a  "lásku na věčné časy s SSSR" propagovali ještě zuřivěji.   Při srovnání s dneškem, kdy naše dvě nejsilnější demokratické strany mají členskou  základnu pouze kolem 20 tisíc, je to zarážející a o něčem to vypovídá.   

Aktuální je jiný problém: Stačí se rozhlédnout kolem sebe a člověk žasne,  kolik  komunistů  - Husákovců a Jakešovců -  je v čele mnoha našich firem, mnoha společností a bank, jak ovlivňují a řídí chod úřadů a naše média, tudíž -  jak řídí a organizují náš život...  Všechny ty  "lustrace na český způsob" jsou na ně krátké!  Člověk žasne, jak rychle se z "normalizátorů"  tehdejšího režimu stali kapitalističtí kabrňáci.

Takhle je to správně, Vízku.:
Autor: oakman Datum: 22.8.2007 14:56

Aktuální je jiný problém: Stačí se rozhlédnout kolem sebe a člověk žasne,  kolik  komunistů  - Husákovců a Jakešovců -  je v čele mnoha našich firem, mnoha společností a bank, jak ovlivňují a řídí chod úřadů a naše média, tudíž -  jak řídí a organizují náš život...  Všechny ty  "lustrace na český způsob" jsou na ně krátké!  Člověk žasne, jak rychle se z "normalizátorů"  tehdejšího režimu stali kapitalističtí kabrňáci.

Ano. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 22.8.2007 15:42

A paradoxně právě oni jsou prakticky významým pilířem obrany před restaurací "komunismu". Znají praktiky "své" strany, mají o co přijít a vědí, jak by revolučně dopadli ;-P

Re: Ano. :
Autor: Ladislav N. Datum: 22.8.2007 16:23

Jenomže tohle komunista Vízek, přítel milionářských dávek, progresívních daní a teorie stejných žaludků, nikdy nepochopí. ;-)

Re: Takhle je to správně, Vízku.:
Autor: jirka.s. Datum: 22.8.2007 17:49

Oakmane, jste si jist, že tento barevný bonmot, senilní komouš vízek pochopí?

Re: Včera Jakešovi komunisté - dnes kapitalističtí kabrňáci. Tehdy i nyní řídí naše životy. :
Autor: ginANDtonix Datum: 22.8.2007 19:41

Pane Vizku, jak muzete v noci spat potom, co vase strana nepokryte spolupracuje s komunisty, kteri se idealu normalizacnich dob nezrekli? Vzdyt vase strana ruku v ruce s nimi jde po krku demokracii a na ruku mocensky vzestupujicimu Rusku.